Stvořidla na Sázavě – kde povodně nebyly

Stvořidla na Sázavě – kde povodně nebyly

Právě odeznívající povodně způsobily v okolí postižených řek mnoho škod a lidé žijící v zatopených oblastech nyní čeká mnoho práce na opravách poškozeného majetku. Sjíždění řek, kudy přešla povodeň, má svá úskalí a více se dozvíte v článku [url=http://www.hydromagazin.cz/clanek/910-na-vodu-po-velke-vode/ newwindow]Na vodu po velké vodě[/url].

Zpravodajské pokrytí povodní v hlavních médiích (o bulváru nemluvě) však často vytvářelo dojem, že povodní byla postižena celá republika, a že na vodu se v této době vydávají pouze šílenci a hazardéři. Bohužel je pravda, že se našlo i poměrně dost lidí, kteří toho o sjíždění řek moc nevědí, a protože neznají rizika spojená se sjížděním řek za zvýšených stavů, vydali se i na řeky, kde v danou chvíli rozhodně neměli co dělat.

Na druhou stranu je spousta řek, které povodně nikterak nezasáhly a které jsou pro splouvání zcela v pohodě. Veřejnost je ale z informací z médiích často natolik vystresována, že lidé ruší i výlety na řeky, kde žádné problémy nejsou. Dnes (pondělí) tedy sedím v kanceláři, přestože jsem měl se základní školou splouvat Sázavu. Vyděšení rodiče ale přes ujišťování školy, že vše je už v pořádku (škola splouvání konzultovala s místní půjčovnou), výlet raději odvolali.

Byli jste na řece, která je v současné době v pohodě? U některé bydlíte nebo provozujete půjčovnu či kemp? Dejte vědět ostatním v komentářích pod článkem.

Zkušenosti čtenářů

Jirka

Ahoj, od pátku do neděle jsme jeli Jizeru ze Spálova (soutok s Kamenicí) do Mladé Boleslavi. Voda byla pouze kalná, ale jinak zcela v pohodě. Povodně Jizeru v podstatě nezasáhly, kempy jedou a nic nebrání jejímu splouvání…

Míla Pražák

Ohře je splavná v celém toku od Chebu po Kadaň. Je mírně zvýšená, hezky to jede. Tábořiště nebyly velkou vodou prakticky zasaženy a všechny fungují. Mezi Tršnicí a Kynšperkem je padlý strom, vodácký kanál v Kynšperku se opravuje.Měl by být spuštěn koncem června. Jinak je Ohře dobře připravena na vodáky

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: