Suchý oblek Stohlquist G-Pod

Suchý oblek Stohlquist G-Pod

Suchý oblek G-Pod je v nabídce značky Stohlquist od roku 2008. Model, který jsme měli možnost vyzkoušet, je určen pro kajakáře na divokou vodu. Je tedy vybaven latexovými manžetami na rukávech a u krku a „tunelem“ na překrytí špricky. Pro raftery a ostatní vodáky, kteří špricku nepoužívají, existuje též verze bez „tunelu“.

Oblek charakterizuje diagonální zapínání umístěné na hrudi. Vodotěsnost zajišťuje umělohmotný Ti-Zip, který je směřován od pravého ramene k levému boku. Zapíná se směrem dolů a pro posledních cca 10 cm zipu je výhodné přehmátnout pod tunel pro špricku. Diagonální umístění zipu umožňuje snadné svlékání i oblékání bez cizí pomoci. Při pádlování na kajaku mám zatím pocit, že pravý rukáv vinou zipu trochu „táhne“.

Dodává: Aqua Lung Germany
www.stohlquist.de
Testoval: Ondra Müller

■ materiál: 3vrstvý membránový TTL-Eclipse
■ vodní sloupec: 20 – 25 000 mm2
■ prodyšnost: 7000 g/m2/24h
■ barvy: mango (pánský), sv. modrá (dámský)
■ infocena: 649 € (cca 16 300 Kč)

G-Pod je vybaven veškerým komfortem, který od kvalitního suchého obleku očekáváte. Horizontální poklopec je dostatečně dlouhý a umístěný v odpovídající výšce. Latexové manžety jsou chráněny před poškozením překrytím. Pro drobnosti, u kterých vám nevadí případné namočení, můžete využít kapsičku na hrudi. V oblasti kolen a holení je oblek zesílen a vybaven ochrannou vrstvou z PE pěny. Praktické je také zakončení nohavic ponožkami z membránového materiálu.

Suchý oblek Stohlquist G-PodSuchý oblek Stohlquist G-Pod

Střihově je oblek pohodlný, nikde netáhne ani netlačí (s výše uvedenou výjimkou) a je dostatečně široký, aby se pod něj v chladnějším počasí vešlo i několik vrstev oblečení.Vyroben je z třívrstvého laminátu. To znamená, že mezi vnější a vnitřní textilní vrstvou je vlaminována prodyšná nepromokavá membrána.

Zip poklopceZapínání u krkuSuché ponožky

Shrnu-li dosavadní zkušenosti z praxe, pak rozhodně můžeme (u zatím stále ještě relativně nového obleku) potvrdit 100% nepromokavost. Prodyšnost je subjektivně srovnatelná s podobnými materiály ostatních výrobců. Méně aktivní činnost „udýchá“, při aktivnější se zapotíte. Díky snadnému přístupu k zipu se dá ale v případě potřeby snadno odvětrávat. Pohyb v obleku je, ve srovnání s jinými druhy vybavení, doslova osvobozující. Nejen v porovnání s neoprenem, ale i proti kombinaci kalhoty a bunda je absence přebytečných vrstev v pase rozhodně příjemnější. V obleku jsem si už i zaplaval a mohu potvrdit, že zesílení na holeních je účinné.

Suchý oblek Stohlquist G-Pod

Tento text vyšel v roce 2010 v tištěném magazínu HYDRO 4/10. Stručnou recenzi uvedeného výrobku s odstupem času přinášíme i čtenářům internetové verze HYDROmagazínu. Text je v původní podobě, ve které vyšel v časopisu, a jeho rozsah je proto omezen prostorem vyhrazeným rubrice HYDROreview. Obsah recenze nezohledňuje případné změny, které mohly nastat u samotného výrobku od doby první publikace recenze, ani případné nové poznatky autora. Své vlastní zkušenosti či názory můžete k této recenzi doplnit v komentářích níže.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: