Suchý oblek Typhoon PS220 XTREME

Suchý oblek Typhoon PS220 XTREME

Suchý oblek PS220 XTREME byl vyroben na základě zkušeností jachtařů i mořských kajakářů a je určen pro pohyb na moři. Výrobce věnuje pozornost detailům (poutko na pověšení podložené silnou tkaninou) a funkčnosti. Dodává se v praktické tašce.

Dodává: HG Sport
www.hgsport.cz
Testoval: Vítek Jindrle

■ materiál: Quad-Ply
■ vyztužení: Cordura
■ zipy: 2x kovové zipy BDM (na zádech a poklopci), plastový zip u krku
■ infocena: 19 900 Kč

Suchý oblek PS220 XTREME byl vyroben na základě zkušeností jachtařů i mořských kajakářů a je určen pro pohyb na moři. Výrobce věnuje pozornost detailům (poutko na pověšení podložené silnou tkaninou) a funkčnosti. Dodává se v praktické tašce.

Oblek v transportním obalu

Propracovaná kapuce má stahování kolem obličeje podložené flísem a směrem dozadu se stahuje na dvou místech. Na kapuci jsou 3 odrazky odpovídající předpisům SOLAS.

Detail kovového zipu

V místě, kde se kapuce připojuje k zádům, je vložen pás z odolné síťoviny. Je to výborná věc, kterou jsem zatím jinde nezaznamenal. Odvádí vodu, která vám zateče ke krku, což drsný seakajakář ocení nejen při eskymování! Plusem jsou neoprenové manžety.

Manžeta u krku

Přední zip u pusy je podložen flísem a zvnějšku překryt manžetou, která zip chrání a může jej nahradit, kdyby selhal. Zádový zip je manžetou překryt také. Jenom poutko z koženky mi přijde krátké a nepůsobí příjemně. U ramen najdete kapsy na mobil, píšťalku a prý na VHF vysílačku (tu svou jsem do nich ale nedostal). Ponožky jsou na nohavice napojeny vysoko, takže klidně obujete i vysoké boty.

Prostorná přední kapsa

Prima vychytávkou jsou kšandy, které umožňují pohodlný pohyb s rozepnutým oblekem bez rizika pádu nebo potrhání obleku. Zesílení na rukou, nohou a zadku z Cordury je opravdu masivní.

Oblek Typhoon v akci

Oblek jsem používal v domácích podmínkách v říjnu a lednu na Vltavě a na zimní výpravě do Norska v únoru. Zatím jsem neobjevil nic zásadního, co bych mu vytknul. Oblek je pohodlný a materiál skutečně v rámci možností dýchal, takže jsem se v něm výrazně nepotil. Navíc vypadá jako hodně odolný (zvlášť v zesílených místech), tak snad i něco vydrží. Pokud zvažujete koupi suchého obleku, určitě si Typhoon zkuste!

Zkušenosti čtenářů

Michal

Je vidět, že Extrem se od Multisportu posunul hodně směrem k použití na moři. Obvzlaště neoprenový krk je velkým plusem. Na některé detaily měli větší vliv jachtaři než kajakáři, například rozložení kapes. Přeci jen používají jiné vesty. Poutko u zipu je bez problemů. Odvádění vody z kapes a hlavně kapuce už má snad vyřešen každý, nebo se pletu?
Super věc na moře je prodloužení rukávu na hřbetu ruky, který je tak chráněný před sluncem. To ale u Extremu schází.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: