Sváteční Labe z Přelouče do Záboří

Sváteční Labe z Přelouče do Záboří

Když jsem letos vyrážel na vánoční svátky k rodičům, přemýšlel jsem, jak to tam asi přežiju. Přeci nebudu ležet u televize, cpát se řízkama, zajídat je cukrovím a zapalovat pořád dokola františky. Z toho už jsem vyrostl! Vezmu si loď a každej den, krom toho Štědrýho, vyrazím objet nějaký ten kus okolní krajiny.

Pozici pro svůj plán jsem měl ideální. Záboří nad Labem, kde se stékají Doubrava s Labem, a kde Labe vytváří mnoho slepých ramen, je prostě super. Takže jeden den dojedu po Labi odněkud domů, další den probrázdím slepá ramena, kde jsem už nějaký ten pátek nebyl, jeden den vyrazím po Labi do Kolína a něco třeba vyjde i na Doubravě. Jedinou vadou na kráse bylo, že nemám jinou loď než creekovku, takže to místy bude asi dřina. Ale co, aspoň budou na jaro ty objemy, jak říkají kamarádi sporťáci.

Pod týneckým zdymadlem je na klidné vodě ledový škraloup a tak si chvíli hraju na ledoborec. Každý záběr pádlem, který začíná proseknutím ledu mě baví a ten zvuk, který vydává příď lodi mě hrozně baví. Možná i proto, že po zbytek dne jsem slyšel jen monotónní šplouchání pádla.

P.S. Pokud by se našel někdo, kdo by mi mohl darovat či levně prodat nějaký kajak vhodný na klidnou a mírně tekoucí vodu, budu mu vděčný. Příští podobné výpravy by mi to velice usnadnilo.

Zkušenosti čtenářů

Had

Toz teda valim bulvy :-)pocin dobrej a das na svy krekovce letos i Praha -Melnik:-):-):-)?jestli jo tak pred tebou smeknu a zacnu ti rakat o Velky Efendi:-)Had

Kmochacek

Ta divoká voda by měly být Labské hrčáky:

http://www.raft.cz/Clanek-Labske-hrcaky.aspx?ID_clanku=776

A kajak na klidnou vodu? Tu máš!
http://sport.bazos.cz/inzerat/30758036/Kajak.php :-)))

Snížák

Hade, to zní jako příšernej sebemrskačskej plán, ale kdybys k tomu smeknutí něco přihodil, zkusil bych to vyhecovat ;o)

Václav

se stal vodním tůristou????? Nějak tomu světu přestávám rozumět! 🙂 Ále vážně – na jaře se chystám jet domů po Doubravě a Labi (nikoliv na krýkofce, ale na poctivé kánoi)- nemáš zkušenost s Černou strouhou, co odbočuje z Labe přes Starák? Jestli se tam vyplatí odbočit?

Snížák

No tak to si vyprošuju. Já mám odturistěno habakůk!!! A chystám se na další kousky. Jen co seženu ten vhodnější kajak. Zkušenosti mám, docela dobré zpestření je objet Veletovské zdymadlo po náhonu přes obec Veletov, přenáší se jeden jez a cestou je jeden stupínek, v pohodě sjízdný, vysoký asi 50 cm. Možná nějaké to roští, ale když jsem tam byl v červnu 2013 naposledy, bylo to čisté. Z konce náhonu se vrátit proti proudu, donést si loď na Černou strouhu a svézt se po ní. Obnáší se jeden jez (sjízdný, ale bývá suchý), a jinak je to krásná plavba lužním lesem. Nejel jsem to dlouho, takže nevím jak jsou na tom aktuálně stromy, nicméně vodáci ze Starého Kolína jí používají na trénink, takže by to neměl být žádný mordor. Doubravu jsem vloni jel s přítelkyní v den vypouštění Pařížova až do Žehušic, takže mám nějaké info i o tomhle úseku.
A kdo že to není turista??? ;o)

Aleš K

U strouhy a slepejch ramen bejva nekdy problem s rybari jak to tam dokazou zadratovat pri lovu sumcu na bojku. Jsem si to jednou jel projet s manzelkou, bohuzel chvili po zahajeni sezony dravcu a strasny.

Václav

Díky, cenné informace. Snížáku, vidím, že jsi vodácky vpravdě renesanční osobnost!

Had

Toz to ja klidne neco prihodim,treba lahet hrejivy bo chladivy M spomy na svaly:-)a navic zdatne potrenujes 1doprednej zaber a 2 krute ale krute moral a za 3z toho vyskranes peknej referat hodnej rubriky los padlos:-)

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: