Takové byly první Prague Whitewater Games

Takové byly první Prague Whitewater Games

Každý rok, když máme napsat o průběhu závodů v Troji, je nejsložitější nenapsat to samé, co loni. Změny od předešlých ročníků dělají všichni pořadatelé minimální, protože nejsložitější je vždy během pořádání akce operovat s novinkami. V Troji jsme se do nich ale letos pustili.

Tak především ten název akce. FreestyleFest odkazoval na to, z čeho závody v Troji vzešly. Od letoška jsme ho ale vnořily do akce s názvem Prague Whitewater Games, protože i z kajakářů v Čechách se stávají univerzálové kombinující různé vodácké směry. Někdy mám pocit, že se jedním z vodáckých směrů stala i cyklistika, ale zařazení bike-trialu do příštích let určitě neplánujeme.

Po mnoha letech se creekové disciplíny startovaly z rampy.
Po mnoha letech se creekové disciplíny startovaly z rampy.

Letos jsme zachovali koncept kvalifikace přes sprint a slalom do kayakcrossu. Za zmínku stojí, že už se letos startovalo z rampy, což byl dlouhá léta těžko řešitelný problém, ale letos jsme našli s USK řešení. Creekovou kvalifikaci jsme zařadili na začátek programu, aby sloužila k nabuzení všech zúčastněných a celá akce tak fungovala naplno už od ranních hodin.

Mára Souček během závodu X Slalom.
Mára Souček během závodu X Slalom.

Kvalifikační okénko pokračovalo samozřejmě freestylem. Fakt, že byla Troja poslední zastávkou evropského poháru, způsobil přítomnost širší evropské špičky, takže bylo zase na co koukat ve všech kategoriích.

Tradiční součástí závodů v Troji je freestyle.
Tradiční součástí závodů v Troji je freestyle.

Celý závodní den probíhal na nekompromisním slunku, a tak nemalý obdiv patří i těm, kteří střídání rychlostních a technických disciplín vydrželi sledovat ze břehu. Když už slunce zašlo, překlopili jsme fázi závodní do fáze zábavné. Mávnutím do stanu určenému k večernímu rozptýlení jsme dali pokyn kapele Kobra a spustilo se to, v co doufáme každý rok – večírkový sprint na pět kilometrů.

Po letech se do programu vrátil také závod s hromadným stratem a bez pádel.
Po letech se do programu vrátil také závod s hromadným stratem a bez pádel.

Bez újmy na kvalitě začal nedělní den novým závodem Troja challenge, kterou nám letos postavil náš kamarád Béňa. Největší novinkou byl ovšem po 15 letech obnovený závod s masovým startem bez pádel, kdy je potřeba opět dát kredit každému závodníkovi, který do závodu nastoupil. Tak, jak vodákovu komplexitu posiluje kombinace divoké vody, rodea nebo i slalomu, chtějí i Prague Whitewater Games do budoucna nabídnout každému pestrý vodácký zážitek, který si přes rok neužije. Ať už je z daleka, nebo má v Troji permanentku. A ať už si chce kanál jen tak užít v jiném, závodním módu, nebo předvést svojí širokou škálu dovedností a zúčastnit se úplně všeho. A tak to bude i dál.

Kompletní výsledky Prague Whitewater Games hledejte na oficiálních stránkách akce.

A podívat se můžete také na obsáhlé fotogalerie – první galerie a druhá galerie.

Děkujeme za podporu v tomhle pilotním ročníku našim sponzorům, dobrovolníkům a kamarádům. Dáváte nám motivaci nejen během toho letního, poměrně hektického víkendu, ale vlastně celý rok. A tak se už prosím těšte na PWG 2024. Uděláme to zase stejně, ale zase trochu jinak.

Akci finančně podpořil Magistrát hlavního města Prahy.

Další sponzoři:

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: