Tambo Prague SUP Race 2017

Tambo Prague SUP Race 2017

Pražské Žluté lázně byly dějištěm konání druhého ročníku závodu paddleboardistů zvaného Tambo Prague Sup Race. Jak se vydařil?

Stejně jako vloni se startovalo z pražských Žlutých lázní, které jsou ideálním místem, vzhledem k umístění i zázemí. Podle ohlasů letošní 2. ročník dopadl lépe než ten ročník první. Výrazně se zvýšila úroveň kategorie Elite, jelo se o nominaci na Mistrovství světa, závodníci jsou tedy velice motivováni.

Prohlédněte si všechny fotografie k článku…

Spolupráce s 20. Pražským festivalem dračích lodí zvýšila prestiž eventu. Pro příští rok věříme ve vyšší mezinárodní úroveň, letos jsme termínově kolidovali s podobnou akcí v Rakousku i a ještě v Itálii. Pokud se nám to termínově podaří porovnat, bude právě z těchto států ohromný zájem.

TAMBO Prague Sup Race

Akce proběhla pod záštitou zástupce starosty Prahy 4, Ing. Kováříka, za podpory skupiny ČEZ, ceny poskytli partneři SWATCH, TAMBO, městská část Praha 4 , Česká federace stand up paddle a Česká asociace dračích lodí. Přijely se podívat i finalistky Miss, které si vyzkoušely megaboard. Bylo se tedy i na co dívat. A samozřejmě nechyběla ani večerní party.

TAMBO Prague Sup Race

Vlastní závod se jel velice podobně jako vloni. Stejně jako vloni byl protivítr, jen nebyl tak silný. Závodníci se museli popasovat i s mnoha parníky a loděmi, které občas vytvořili vlnobití, takže i na špici Elite se padalo do vody. GPS ukázala lehce přes 11,5 km v kategorii Elite a 5,5 km v kategorii Hobíci.

TAMBO Prague Sup Race

Po hromadném startu ze startovních pozic dračích lodí se pole rozjelo po proudu k Palackému mostu, kde byla první obrátka. Hobíci se pak u Žlutých lázní jeli do cíle, Elite pokračovali na další obrátku okolo ostrova pod Bránickým mostem a zpět do Žlutek, kde byl cíl. Před cílem bylo potřeba udělat ještě třetí otáčku okolo bójky, což zamíchalo pořadím v boji o 2. a 3. místem v kategorii ženy.

TAMBO Prague Sup Race

Na pozdější odpoledne byly připraveny 4 megaboardy, ale únava závodníků a zhoršující se počasí rozhodly, že nakonec nebyla do této disciplíny nebyla potřebná chuť. Zkusíme je tedy snad na další akci, na Mácháči.

V kategorii Elite zvítězil Tomáš „Albey Vaněček“, mezi ženami pak Iva Dundová. Podrobné výsledky a další informace z paddleboardového světa naleznete na www.paddleboardista.cz.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: