Třista metrů Vošmendy

Třista metrů Vošmendy

Když jsem před třemi lety jel poprvé Mumlavu s kolínskou partičkou CZDRC, dostal jsem jednoduchou radu: „Hlavně nejezdi za Plukovníkem a bude to v pohodě.“ V neděli v Jizerkách jsem tohle jednoduchý pravidlo porušil a průšvih byl na světě.

V neděli dopoledne vyrážíme z Kolína v sestavě já, Tuřín, Slunda (kolínskej) a Maruška Hrušková jako řidička na Kamenici. Cestou nahoru ze Železnýho Brodu okukujem potok Žernovník a řikáme si, že bysme si ho mohli dát na konec dne jako bonbónek. Vypadá to na pěknou sypačku hodně z kopce. Při nasedání na Kamendu u fabriky potkáváme Plukovníka a sjíždíme i s ním na pohodu Kamenici a přemejšlíme nad tím Žernovníkem. Plukovník navrhuje jet místo toho Vošmendu, že má prej pěknou vodu. Bláhově se necháváme přesvědčit a už jedeme na nasedačku. Cestou vymejšlíme co Plukovníkovi uděláme jestli bude Vošmenda stát za nic. Padaj návrhy utopit, nechat umrznout a podobně. Nicméně vodu to nějakou má a tak nasedáme ve vesnici Dolní Bozkov.

Zkušenosti čtenářů

martin

Vošmendu a Žernovník jsme jako pokoušeli koncem 80. let na 4m laminátovejch singlech, ovšem bez ledu. I když to na ně mám jen cca čtvrt hodiny cesty autem, stačilo to, od té doby mě to znovu nezlákalo. Průjezd pod ledem je ale progresivní trik:-)

Vojta

Přesně takovouto zkušenost s ledovými zátarasy přes celé koryto a spoustou ker kolem břehů (+ nějaké ty stromy) jsme před pár dny udělali na Čisté kolem Fořtu. Nakonec jsme to spluli, ale stylem, že se kus prohlédl a pak se jelo a takhle stále dokola… Mimochodem za jiných podmínek je Vošmenda docela fajn potok, stejně jako nedaleký Žernovník.

Caleb

for prezident!

Megadeath

Mystery Ice move!:-)))

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: