Trnávka Illegal Race 2013 a King of Trnávka

Trnávka Illegal Race 2013 a King of Trnávka

Po loňském úspěchu se i letos konal během veřejného splouvání kanálu v Želivi tajný závod nazvaný příhodně Trnávka Illegal Race. Letos se netěšil tak hojné účasti, ale maso to bylo výrazně větší. Dvě krysy ve finále, to se jen tak nevidí. Na neděli navíc přibyl ještě jeden závod, nazvaný King of Trnávka, a to bylo teprve maso…

Těžko říct čím byla nízká účast v Illegal Race způsobena, možná tím, že se pozvánka na něj objevila mezi lidmi pouhé dva dny před začátkem závodu? Nebo nám účastníky přetáhly další vodácké akce konané ve stejném termínu? I tak ale bylo na co se dívat. Na startu se ukázalo 17 kajakářů, z toho dvě statečné kajakářky, trať byla stejná jako před rokem – tedy sjet celý kanál a v půlce objet jednu betonovou překážku a startovné bylo opět symbolických 20 Kč (vítěz bral výtěžek z akce).

Abychom to, díyk počtu závodníků, nesfoukli pár jízdami postupovali z prvních rozjížděk 3 jezdci a potom se systém postupů upravoval tak, aby byli finalisté na svoji velkou chvíli řádně utahaní. Musím podotknout, že velmi vysoko se dostala obě děvčata a Terce Svobodové unikl postup do rozjížděk nejvyšších jen o kousek. Do finále se probojovala čtvěřice Karel Harant, Kuba Suchý, Míra Kodada a Jára Karásek.

Čtveřice statečných se vydala stylem kačenka do peřejí a velmi rychle se okolo trati shromáždili diváci. Dala se čekat krev. První úsek k mostu všichni zvládli, ale zamíchal poprvé pořadím. Pod mostem už začal mít potíže Kuba a válec napravo, který je jinak oblíbenou boofovací atrakcí, neboofnul a už rotoval. Bylo jasné, že tohle rukama nezvedne. A nezvedl. Takže první plaváček finále byl na světě a bylo jasné, že to do cíle doplavat nezkusí.

foto: Eliška Johnová a Míša Zapletalová

Zkušenosti čtenářů

Rišo
hajos

26. – 27. září teče opět voda na Trnávce 🙂

hajos

oprava termínu Trnávky 28. – 29. 9.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: