Trojská Tlama 2012 – dobrý playspot

Trojská Tlama 2012 – dobrý playspot

Je to tak. Prý je to nejlepší playspot, jaký jsme kdy v Praze měli. Je to sice klasická česká díra, underwater eddy, ale prý se v tom dá zajet úplně všechno, a to do obou stran. Prý. Já sám jsem bohužel v nové Tlamě kvůli zranění ramene ještě nejezdil. Věřím, že je to dobrý playspot, i když žádný zázrak. Snažili jsme se najít to nejlepší možné řešení pro současné dno a přitom zohlednit potřeby ostatních uživatelů kanálu, především slalomářů. To se nám, myslím, povedlo.

Chceme-li však playspot světové kvality, takový český Plattling, musíme pokračovat v práci. Výsledky z hydrolaboratoře ČVUT potvrdily, že místo má obrovský potenciál. Ba dokonce může naplnit i sny o vlnovém spotu, ovšem pod podmínkou zásadních stavebních úprav dna. Rozhodli jsme se tedy pokračovat.

Lopotná a strastiplná práce na modelu Tlamy přinesla své ovoce. Vše jsme postavili přesně podle precizního geodetického zaměření Trojského kanálu, které jsme si ovšem museli sami zaplatit. Když se pak v laborce vyladil průtok na měřítko 1 : 13 a bylo dosaženo mezních podmínek, pozorovali jsme identické proudění jako na kanále. Model byl natolik přesný, že i tlamička získala svůj typicky pulzující charakter.

První vzájemná hloubka, tedy nejmělčí místo, je cca 82 cm (měřeno ve středové ose playspotu). Pěna vás však táhne k levému břehu, kde se hloubka pohybuje jen okolo 45 cm. Myslete na to, až budete zkoušet loopy.

Často jsme pracovali po nocích a o víkendech. Objem prací za uplynulý rok by mohl být stálým zaměstnáním pro jednoho člověka. Každá pomoc, fyzická i finanční, je pro nás nesmírně cenná. Například na tuto brigádu dorazilo 26 pomocníků. Byl jsem dojat. Takovou úžasnou podporu jsem nečekal. Za celé 4 hodiny jsme byli s přestavbou hotovi. To už byla tma a já ani nestihl všem poděkovat. Byli jste úžasní.

Zkušenosti čtenářů

bouky

pekna prace s velkou a lakavou perspektivou dalsi driny a lopotu, ale taky zaslibenou vlnou jako maj v mnichove.-) , prosim te slundo, jenom pro uplnost, leva strana je mysleno po proudu, je to tak slundo

Slunda

Levý břeh je ten, který máte po levé ruce, když splouváte řeku dolů; to je obecně platné pravidlo v říční navigaci a vůbec naukách o tocích 🙂

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: