Tým USK „M“ obhájil vítězství na vodáckém florbalovém turnaji

Tým USK „M“ obhájil vítězství na vodáckém florbalovém turnaji

Po roční odmlce způsobené koronavirovou přestávkou se v sobotu 8. ledna znovu konal Troja Florbal Cup 2022 – Memoriál Michala Makovského.

V trojské tělocvičně zvítězili slalomáři z pořádajícího týmu USK „Micháč Tým“ a obhájili tak vítězství z roku 2020. V dramatickém finále zvítězili nad rychlostními kanoisty Splašenej Lenochod „B“ těsně 2:1. Čtyřnásobní vítězové turnaje Kajakáři Dukla zdolali v souboji o bronz předloňské finalisty, tým Kadaň A.

O drsné akce nebyla nouze
O drsné akce nebyla nouze

Obě závěrečná medailová utkání byla nesmírně dramatická a přítomným divákům nabídla, troufám si tvrdit, dechberoucí podívanou. Ve finálovém zápase vyšel start do utkání lépe borcům z Lenochoda, kteří nepůsobili vůbec splašeně a dobře zvládnutou taktickou hrou se ujali vedení. Domácí tým však dokázal odpovědět, a nakonec dvěma góly rozhodl o těsné obhajobě „Micháč trophy“. I když se ve finále gólové hody zrovna nekonaly, zápas byl strhující až do úplného konce. Dva neuznané góly obou stran vypjetí průběhu utkání jen napomohly.

Vítek Přindiš v akci
Vítek Přindiš v akci

Rychlostní kanoisté z Dukly se nenechali rozhodit vysokou semifinálovou prohrou s týmem USK „M“ a v souboji o bronz porazili další „rychlostňáky“ z Kadaně. Oproti finále zápas nabídl větší počet gólů, i tak byl podobně vyrovnaný až do posledních vteřin. Těsnou výhrou 5:4 „Dukláci“ obhájili loňský bronz a potvrdili tak svou úspěšnou medailovou bilanci z turnaje.

Někteří diváci turnaj prožívali hodně emotivně
Někteří diváci turnaj prožívali hodně emotivně

Už tradičně se divákům svými florbalovými dovednostmi předvedli sportovci z různých vodáckých odvětví. Na turnaji si zahráli olympijští medailisté Lukáš Trefil (Kajakáři Dukla)a Lukáš Rohan, letošní mistr Evropy Vít Přindiš (oba USK „M“), mistři světa ve sjezdu Ondřej Rolenc a Dan Suchánek (oba Pyjatika) nebo třeba mistr světa ve sportovní střižbě Marek Cón (Královna sportu).Vodáckou různorodost zastupovali slalomáři, rychlostní kanoisté, raftaři, sjezdaři, kánoe pólisté, veslaři, paddleboardisté, freestyle kajakáři, vodáci turisté, letos poprvé také vodáci-atleti a další. Velice nás potěšila, zároveň i překvapila, účast osmnácti týmů. Pro příští rok tak budeme znovu uvažovat o zavedení dvoudenního formátu turnaje, pokud bude podobný zájem jako letos.

Medailisté Troja Florbal Cup – Memoriál Michala Makovského 2022
Medailisté Troja Florbal Cup – Memoriál Michala Makovského 2022

Všem hráčům, rozhodčímu, divákům, fotografovi, také UK FTVS za zapůjčení mantinelů, chceme moc poděkovat za účast, předvedené výkony, které se bezpochyby rok od roku zlepšují, a podporu celého turnaje. Jsme rádi, že vás to baví tak, jako to baví nás. Vážíme si toho, že celá akce proběhla zcela bezproblémově. Dále děkujeme Plzeňskému Prazdroji za podporu turnaje. Těšíme se na další, tentokráte jubilejní, 15. ročník.

Děkujeme i všem, co nám pomohli s přípravou, úklidem a průběhem turnaje, bez vás všech by to nešlo…

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: