Úrazové pojištění si můžete na internetu srovnat a sjednat online

Úrazové pojištění si můžete na internetu srovnat a sjednat online

Snad každý má dnes úrazové pojištění. Víte ale o tom, že pro jeho sjednání už nemusíte chodit na pobočku pojišťovny?

Proč sjednat úrazové pojištění online

Úrazové pojištění se zaměřuje na rizika, která se nedají očekávat. A jak název napovídá, věnuje se zejména úrazům jako takovým. Zajistit vás může proti smrti úrazem, trvalým následkům úrazu, invaliditě, a ztrátě příjmu v případě úrazu. Patří do něj také pojištění pro případ hospitalizace. 

Dříve to fungovalo tak, že jste museli využít služeb buď finančního poradce, nebo pojišťovacího poradce, absolvovat několik schůzek, případně si promyslet jednotlivé nabídky a pak podepsat smlouvu. Doba však pokročila a úrazové pojištění je nyní možné sjednat i online. K čemu je to dobré a jak vám to může pomoci? 

1) Cena pojištění

Tím, že si porovnáte jednotlivé nabídky, máte obrovskou výhodu. Pojišťovny mezi sebou vedou boj o klienty a mnohdy nabízí slevy a akce na své produkty. Cena úrazového pojištění tak může být příznivější, než byste čekali. 

2) Poměr cena / výkon

Porovnání několika různých pojištění také jasně ukáže, která pojišťovna je pro vás příliš drahá, která za vaše peníze nenabízí adekvátní služby a také, která má nejlepší poměr ceny a výkonu. 

3) Pojistné tabulky a podmínky

Pojišťovny oceňují rizika různě. Zatímco v jedné pojišťovně může být řidič z povolání v druhé rizikové skupině, v jiné ho zařadí do třetí. A čím vyšší riziková skupina, tím více za pojistku zaplatíte. Každá pojišťovna přistupuje ke klientům jinak a má jinou cílovou skupinu. Některé nemají problém pojistit rizikové sporty, jiné je mají vyjmuté z pojistných podmínek a nepojistí vás. To vše se dá zjistit právě z porovnání jednotlivých nabídek pojišťoven. 

4) Úspora času

Pokud byste si chtěli sami zajistit srovnání úrazového pojištění u různých pojišťoven, měli byste si na to vyhradit poměrně hodně času. Markantní úsporu vám nezajistí ani schůzka s finančním poradcem. Nejprve s ním strávíte hodinu až dvě analýzou vašich potřeb, pak další hodinu nad návrhy a tabulkami, které pro vás připraví a nakonec ještě budete muset věnovat čas podpisu smluv. 

Pokud nevíte, co přesně chcete, rozhodně není analýza vašich potřeb na škodu. Pokud ale máte jasnou představu, lze úrazové pojištění sjednat i mnohem rychleji. Ve srovnávači obvykle vyplníte online dotazník, a na email vám přijdou varianty a návrhy pojištění, určeného pro vás. I následná smlouva pak může být zaslána emailem. 

Na co se pojistit? 

Úrazové pojištění nabízí různá rizika a některé z nich vám ani nebudou připadat důležitá. Nicméně měli byste zvážit tato základní pojištění:

Pojištění smrti úrazem – pokud nemáte jiné pojištění, které zahrnuje smrt z jakýchkoli příčin, toto alespoň pokryje náklady v případě vašeho nenadálého úmrtí. 

Trvalé následky úrazem – přichází ke slovu ve chvíli, kdy s úrazem marodíte déle, než jeden rok. V tu doby obvykle bývají vyčerpané rodinné rezervy a injekce větší částky od pojišťovny obvykle přijde velmi vhod. Při sjednávání tohoto rizika se rozhodně nebojte několika milionových částek. Pojištění je to levné a velmi užitečné. 

Denní odškodné při úrazu – toto riziko by mělo pokrýt pokles vašich příjmů v době, kdy se léčíte s úrazem a nemůžete chodit do práce. Ideálně by mělo pokrýt propad vašich příjmů. 

Hospitalizace – pokud vás čeká pobyt v nemocnici, možná si rádi připlatíte za lepší komfort, samostatný pokoj a další benefity, které nemocnice nabízí. S tímto pojištěním si to budete moci dovolit. I toto pojištění patří mezi levná rizika. 

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: