V pátek vychází Pádler 1/2020. Podívej se, co všechno se v něm píše.

V pátek vychází Pádler 1/2020. Podívej se, co všechno se v něm píše.

V pátek 27. 3. „vypadne“ z tiskárny letošní první vydání vodáckého časopisu Pádler a ihned zamíří k předplatitelům a na pulty prodejců. Pokud bys ho chtěl dostat přímo do schránky, je ještě čas zřídit si předplatné a sice do středeční půlnoci (25. 3.). Tak neváhej, Pádler je opět nacpanej k prasknutí nejlepším vodáckým čtením v Česku.

Titulní strana - Pádler 1/2020

ČESKÉ ŘEKY

Jako obvykle se v Pádlerovi věnujeme pádlování na českých řekách.

Nikoho asi nepřekvapí, že nejvíce prostoru tentokrát dostala vyjížďka původním korytem Vltavy z Kořenska k Podolskému mostu. Tahle unikátní plavba byla umožněna díky částečně vypuštěné Orlické přehradě a my jsme si to samozřejmě nenechali ujít. A Orlík se dostal i na titulní stranu!

Dále mapujeme třeba historii vodáckého oddílu Neptun Znojmo, představíme si Asociaci vodní turistiky a sportu (AVTS) nebo mrkneme do nové prodejny VODÁK sportu v Brně.

Návštěva nové prodejny VODÁK sport Brno

ROZHOVORY

První letošní Pádler obsahuje také 2 velké a jeden menší rozhovor. V těch velkých jsme vyzpovídali úspěšného českého kajakáře Jakuba „Kajmana“ Šedivého, který vyprávěl hlavně o nejdivočejších řekách světa a o jeho expedicích na ně. Řeč ale přišla i na kajakářský život a na Kajmanovy vodácké začátky.

Prohlédni si i další ukázky z Pádlera 1/2020…

Druhý velký rozhovor nám představí Martina Bauera. Vodáka, dobrodruha, outdoorového sportovce a taky podnikatele ze severu Čech. Martin stojí za firmou SUNdisk (www.sundisk.cz), které provozuje půjčovny lodí a další aktivity na Jizeře a Lužické Nise i jinde v regionu. S Martinem se podíváme pod pokličku vodáckého byznysu a taky trochu do světa, protože pádloval třeba v Antarktidě!

Rozhovor: Martin Bauer

Menší rozhovor pak přináší tradiční paddleboardová rubrika, ve které se nám představil Tomáš Grošup, který se zamiloval do SUP a dělá všechno proto, aby na něm mohl trávit co nejvíc času. Občas je to dost „punk“, ale asi to tak má být.

PRAKTICKÉ RADY

Dlužni našim čtenářům nezůstaneme ani praktické rady. I v letošním roce nám píše kajakářský učitel a trenér Šimon Babíček (www.padluj.com), který tentokrát radí, jak se vypořádat se strachem na vodě a taky dává pár tipů, jak se připravit na novou vodáckou sezonu, aby nás nezaskočila nepřipravené.

Nově máme zřízenou také rubriku o záchraně a zdravovědě. Tu pro nás připravuje Dita Podhadská ze ZDrSEMu (www.zdrsem.cz) a v prvním dílu se rozhodla jít hned k zásadnímu tématu – záchrana tonoucího. Tuhle věc by měl znát každý vodák.

Záchrana tonoucího - první díl seriálu o zdravovědě a záchraně od Dity Podhadské

PÁDLOVÁNÍ V EVROPĚ I VE SVĚTĚ

A samozřejmě pro vás máme hned několik článků z vodáckých toulek a expedic po celém světě.

Za nás je asi nejzajímavější popis několikměsíčního putování Milana Pachlopnika na úplném severu Ameriky po řece Anderson – takovému počinu se dát opravdu říkat expedice. Ještě víc zimní je popis splutí řeky Vaser v Rumunsku, ovšem předcházený přechodem zasněženého horského hřebene, aby se vodáci dostali co nejblíž k pramenům řeky.

Putování po Anderson river na úplném severu Ameriky

Pro ohřátí je připraveno vyprávění Honzy Styblíka, který se plavil z ostrova na ostrov v Andamanském moři a vše dovršují dva články z pádlování na Islandu.

Kajakářské putování po ostrovech v Andamanském moři

RECENZE VYBAVENÍ A TAK DÁL

Jako obvykle najdete v Pádlerovi také recenze vodáckého vybavení a dvou vodáckých knih. Reportáže z tuzemských vodáckých akcí, kalendář akcí na nadcházející období (ikdyž jich asi kvůli koroně bude dost zrušených) a spoustu dalšího zajímavého čtení.

Recenze vodáckého vybavení

BONUS NA ZÁVĚR

Jako bonus je v Pádlerovi vložen plakát s Pepou Dostálem v hlavní roli a když plakát otočíte, najdete na něm vodáckou termínovku na celou letošní sezonu.

BONUS: Vodácká termínovka 2020

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: