V pondělí vyšel vodácký časopis Pádler 2/2021. Podívej se do něj a objednej si ho!

V pondělí vyšel vodácký časopis Pádler 2/2021. Podívej se do něj a objednej si ho!

Od prvního vydání uběhl měsíc a kousek a my jsme vypustili mezi vodáky další vydání jejich nejoblíbenějšího časopisu. Pojďte se podívat, jaké vodácké čtení Pádler 2/21 nabízí a kdyžtak si ho hned objednejte.

>>> CHCI PŘEDPLATNÉ PÁDLERA <<<

>>> CHCI JENOM PÁDLERA 2/2021 <<<

>>> CHCI PÁDLERA ELEKTRONICKY <<<

Pádler 2/21 - titulní stránka

VODNÍ TURISTIKA

Vodní turistice se v Pádlerovi věnujeme pravidelně a hodně a toto vydání není výjimkou. Asi největším lákadlem pro vodáky turisty je druhá část článku z moravské říčky Oskavy, kterou připravil František Prokeš. Moc pěkný tip!

Na Sázavu se vydáváme s projektem Čistá řeka Sázava, který oslavil významné jubileum, překonal koronavirové komplikace a zdárně pokračuje dál. Kéž by podobných projektů jen přibývalo.

Dílem turistický je i text od Ivany Jakubkové, která tradičně popsala putování na mořských kajacích. Tentokrát je to putování po chorvatských ostrovech Elafiti a plavbě okolo Dubrovníku. Tak se nechte inspirovat!

ROZHOVORY

Tak trochu do turistické sekce by se dal zařadit i rozhovor s Mílou Pražákem. Toho asi není třeba české vodácké veřejnosti nějak extra představovat, protože kdo by neznal půjčovnu Dronte, kterou Míla vybudoval, že? Při čtení rozhovoru ale zjistíte o Mílovi mnohem víc a některé věci vás nejspíš dost překvapí.

Rozhovor: Míla Pražák
Rozhovor: Míla Pražák

Pro druhý velký rozhovor jsme sáhli do zahraničí, po absolutní hvězdě světové divoké vody. Kdo že to je? Aniol Serrasolses. Ani tohle jméno asi není třeba lidem kolem vody dlouze představovat. Jsme rádi, že se podařilo rozhovor domluvit a uskutečnit a snad se vám bude líbit i v případě, že nejezdíte jenom vodopády nad 20 metrů.

Rozhovor: Aniol Serrasolses
Rozhovor: Aniol Serrasolses

DIVOKÁ VODA

Za divokou vodou se v Pádlerovi 2/21 vydáme taky několikrát. V hlavním a největším článku celého vydání nás Jakub „Kajman“ Šedivý vezme na řeky v italském údolí Val Sesia, které překřtil na království divoké vody. Z Česka to není daleko a jak Kajman popisuje, jedná se o jednu z top světových kajakářských oblastí. Tak proč nevyrazit…

Trochu jinak popisuje divokou vodu náš stálý autor Jirka „Choroš“ Hron, který v době pandemie sáhnul do archivů, objevil parádní černobílé fotky a rozhodl se sepsat nějaké svoje vzpomínky. Těšte se tedy na vyprávění o prvních závodech na Kamenici, kterým předcházel odstřel soutěsky, kvůli průjezdnosti. Za nás naprostá paráda a hlavně… Další podobné články už Choroš připravuje.

Val Sesia - království divoké vody
Val Sesia – království divoké vody

ZAHRANIČNÍ VODY

Ze zahraničních cest jsme připravili dvě opravdové exotiky. Po nějaké době se o výpravách do Arktidy rozepsal Milan Pachlopník. Tentokrát je jeho vyprávění o Kazan River, naprosto šíleném počasí (a to tam zrovna bylo hezky) a taky o tunách muchniček. Chvílemi až děsivé, ale prostě expedice s velkým E.

Svojí velkou zahraniční cestu nám popsal taky paddleboardista Honza „Rotťák“ Rott. Ten byl vloni v Chile a hned na několika řekách vyvětral svůj paddleboard. Zejména vodnatá Futaleufú mu ukázala, že na prkýnku se nedá jezdit všechno… Ale přečtěte si o tom spíš sami.

STÁLÉ RUBRIKY

Ani v tomto vydání Pádlera nezůstaneme našim čtenářům dlužni stálé rubriky.

Dita Podhadská v seriálu o zdravovědě popisuje, jak by měla vypadat správná vodácká lékárnička a poradí samozřejmě i s její výbavou.

Honza Busta v tréninkovém seriálu popisuje, jak na posilování středu těla a jak na speciální posilování na vodě.

Robert Kazík připravil krátkou sérii článků s praktickými radami k packraftingu. Její první díl je právě v Pádlerovi 2/21 a zabývá se záchranou a sebezáchranou, která je na packraftech poměrně specifická.

A to je z letošního druhého Pádlera tak nějak všechno. Teda skoro všechno. Přečtěte si ho a uvidíte!

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: