Vánoční Otava s Lubomírem Brabcem – 10. ročník

Vánoční Otava s Lubomírem Brabcem – 10. ročník

10. ročník známé akce jsme opět nevynechali. Pro nás to tedy byl „jenom“ 7. ročník, který absolvujeme vždy cestou na lyže na Modravu, i tak ale tuto akci už řadíme mezi naše tradiční.

Už hodinu před startem splutí se scházeli místní lidé, aby zjistili, jaké bude na jubilejním splutí účast. A ta byla rekordní! Pořadatelé zapůjčili 27 kánoí a další 4 vodáci si přivezli lodě své.

Po slavnostním zahájení, kde nechybělo důrazné upozornění na nulovou toleranci alkoholu, jsme konečně vyrazili na vodu. Hned po 100 metrech nás čekal první jízek, který všichni zvládli bez potíží.

Prohlédněte si všechny fotografie k článku…

Vody v řece bylo dost, a tak jsem si často užívali drobnější peřeje až jsme po 2 kilometrech dorazili k jezu Malá Chmelná (ř. km 89,5), který je tradičně největším oříškem na trase splutí. Vždy tu na vodáky čeká spousta diváků a mají o zábavu postaráno. Letos se cvakly hned 4 lodě. Někteří plaváčci se i přes absenci neoprenů ani nepřevlékli do suchého oblečení a zbytek cesty pro ně byl hlavně hledáním způsobu, jak se zahřát.

Jedna z plavajících posádek
Jedna z plavajících posádek

Po 6 kilometrech jsme dopluli do cíle v Čepici u mostu. Socha sv. Jana na mostě byla zabalená do igelitu (asi aby nenastydl) a my jsme se šli zahřát do místního hostince, kde už nás čekali s báječnou polévkou, která zahřála všechny včetně prokřehlých plaváčků.

Naše oblíbená vánoční akce se opět vyvedla a vy zvažte, zda na ni příští rok nepřijedete také.

Svatá Jan na mostě v Čepici se letos chránil před zimou igelitovým kabátem
Svatá Jan na mostě v Čepici se letos chránil před zimou igelitovým kabátem

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: