Vánoční Sázava 2014

Vánoční Sázava 2014

Už se vám stýská po vodě, už vás svrbí dlaně a chybí vám pádlo? Vezměte loď a padlo a vyražte na některou z vánočních vodáckých akcí. Na Sázavu vás zvou vodáci z Kotvy. Sraz je sobotu 20. prosince v Krhanicích nad jezem na říčním kilometru 15,55.

Startuje se v 10:30 až 11 hodin a jede se za každého stavu vody a počasí. Letos neorganizuje pořadatel pro malý zájem v loňském roce dopravu busem, takže dopravu si musíte zorganizovat sami.

Nepodceňujte vybavení, nezapomeňte si plovací vesty a počítejte s tím, že bude zima, a k běžné vodácké výstroji přidejte nějakou tu vrstvu a do termosky něco na zahřátí. Na vánoční splutí se hodí i masky třeba Mikuláše či čerta a pokud si vezmete na loď vánoční stromeček, nebudete sice první, ale ostatní vodáci vám ho budou trochu závidět.

Cestou se můžete zastavit nad Lesní šlajsnou, kde si pravidelně dělají motorkáři oheň a můžete se u něj ohřát.

Lesní sjedete po jezu, jak se můžete podívat:

Občerstvení bude možné v Kamenném Přívoze u mostu. Hospody jsou na obou březích a je na vás kterou si vyberete.

V Kameňáku vás čeká další jez, který je jako většina sázavských jezů v dezolátním stavu.

Cíl si určuje každý podle svých sil a chuti. Někdo končí v Kamenném Přívoze, někdo končí na Žampachu, kde je další možnost občerstvení.

Já doufám, že si sjedeme celý a to nejhezčí úsek Sázavy a skončíme v Pikovicích.

Vlak vás z Pikovic může dovézt zpět na start do Krhanic (17:48, 17:18, 18:47), nebo do Prahy (15:15, 16:42, 17:44 a 19:15).

Přijeďte, určitě bude veselo.

Na všechny se těší pořadatel

TJ KOTVA BRANÍK

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: