Vánoční splutí Otavy s Lubomírem Brabcem

Vánoční splutí Otavy s Lubomírem Brabcem

Vánoce jsou svátky klidu, tak se to někdy říkalo, ale dnešní podoba Vánoc je jiná, všichni to známe. Začne to sháněním dárků, pokračuje předvánočním úklidem, pečením a pak si po rozdání dárků sedneme k televizi a projíme se a propijeme až k silvestrovským oslavám.

My už spoustu let odjíždíme po Štědrém dnu co nejdříve na hory a Vánoční splutí Otavy s Lubomírem Brabcem jsme už podruhé spojili s lyžovačkou na Šumavě.

Velkou výhodou pro nás je to, že na splutí Otavy si nemusíme vozit loď ani pádlo, což by se do auta spolu s lyžařskou výbavou na následné lyžování na Šumavě těžko vešlo. Loď i pádlo si při této akci můžeme zdarma zapůjčit v sušické Půjčovně lodí Otava.

Kolem Otavy se válela mlha, teplota byla nad nulou, bylo lezavo a sluníčko se nechtělo celý den ukázat. Přesto se sjela na splutí spousta vodáků. Pořadatel zapůjčil 30 lodí a celkem tu bylo možná přes 100 vodáků.

Sluníčka jsem si užili až následující dny na Šumavě. Sněhu bylo kolem Modravy na běžky dost.

Zkušenosti čtenářů

Martinek

Pěkná akce, ale většina posádek bez přilby i vesty. V zimním období stačí opravdu málo a z čochtana je rázem utopenec.

rachot lebek

Nehroť to!!! Otava ze Sušice zas takovej nářez neni. Proti hypotermii Ti pomůžou spíš pořádný hadry, než vesta a blembák.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: