Vesta Astral Green Jacket

Vesta Astral Green Jacket

Plovací vesta Astral Green Jacket se může pochlubit revoluční konstrukcí. Cílem bylo vytvořit nosnou vestu na extrémní vodu, která přitom co nejméně brání v pohybu – především při předklonu – a zároveň co nejlépe obepíná a chrání tělo. Tohoto cíle bylo dosaženo dosti originálním způsobem. Přední část vesty je totiž rozdělena na dva oddělené, nezávisle pohyblivé panely.

Ve spodní části vesty (rozuměj přibližně na břiše) je tlustý anatomicky tvarovaný pěnový blok, který pevně obepne tělo. Ten je v horní části překryt hrudním panelem, který je výrazně tenčí. Tyto dva díly jsou spojeny pouze popruhy a elastickou tkaninou a při předklonu přejíždějí přes sebe, takže nebrání v pohybu.

V případě, že se nebudete muset předklánět, dá se mezi tyto dva dílce umístit třeba házečka, elastická látka pak funguje jako kapsa. Další výhodou nové konstrukce je, že vesta skvěle padne i ženám, protože panely vytvářejí bohatý prostor pro citlivé dámské partie. Vesta je v přední části usazena vysoko nad pasem, takže ani v kajaku se neopírá o špricdeku, jak se stávalo u předchozího modelu. Na předním dílu najdeme prostornou kapsu s velkým přístupovým otvorem, která se uzavírá na jeden druk. Dále uchycení na nůž a úplně dole v pase oko z pevného popruhu pro nacvaknutí v případech nejvyšší nouze nebo slaňování.

Zkušenosti čtenářů

Snížák

Vestu, kterou jsem měl v testu stále vlastním a pořád dobře slouží. Letos jsem jí trochu natrhl kapsu při plavání, ale nebylo to nic vážného a jsem přesvědčen, že mi vesta ještě pár let sloužit bude. Nic se neporouchalo, vše stále pracuje jak má. Jen jsem ztratil zadní ocelové oko z hrudního pásu a musel si koupit nové, ale to nebude ani chyba výrobce ani chyba vesty 🙂 Přidá se někod další se zkušenostmi???

Anděl

… také jsem ztratil ocelové oko :-))). Parádně drží na těle, dobře ho obepíná, ale nebrání v pohybu.
Vše funguje, nic se nepárá, jen z červené je vyšosovaná oranžová. Stačí proletět vlnou a vesta je opět červená :-)).
Super plovačka, až na tu cenu.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: