Videovečer V Síti

Videovečer V Síti

Už poměrně dlouhou dobu jsem se nezúčastnil žádného většího promítání vodáckých filmů a i proto jsem byl velice potěšen, když Číva oznámil, že ve čtvrtek 10.9. bude pořádat promítání vodáckých videí v boulderbaru V Síti. Když k tomu přidal informací o promítnutí dvou filmů v premiéře musel jsem vyrazit za každou cenu. Škoda jen, že to bylo ve čtvrtek, protože párty před pracovním dnem není pro většinu lidí úplně nejlepší nápad (nakonec stejně proběhla).

Těsně před osmou hodinou jsem dorazil do báru a nestačil jsem se divit, protože už bylo takřka plno. Musím se přiznat, že takovou návštěvu jsem nečekal. Uzmul jsem tedy jedno z posledních míst k sezení a těšil se až začne biják. U druhýho drinku si uvědomuju, že asi máme trochu zpoždění a snažím se zjistit co se děje. Dostává se mi odpovědi, že Vojta trochu nestihl stříhat a filmy, které mají mít dneska premiéru se teprve pokouší natlačit ve finální verzi na DVDýčko. Tomu řikám známka punku.

Obrigado trip from Vojta Hejtmanek on Vimeo.

Po chvíli čekání už to pořadatel ani většina diváků nevydrží a promítací večer začíná několika filmy z uplynulé sezony. Jako první přichází na řadu strhující podívaná s názvem Obrigado Trip, krátký průřez zimním putování po Galicii, tedy Španělsku a Portugalsku. Vzápětí se objevuje Vojta a v ruce má dvě, ještě teplá, DVD a tváří se, že je vše připraveno. Mezitím se na plátno dostávají dva filmy z jarní Korsiky a na obou je rozhodně co sledovat. Však posuďte sami.

NO DAMS from Vojta Hejtmanek on Vimeo.

Corse 2009 from Petr Civrny on Vimeo.

Po Korsice je vyhlášena krátká pauza, aby si obecenstvo mohlo odložit na toaletách a naplnit sklenice a pak už se Číva jme moderovat následující část večera – očekávané premiéry. První z představených filmů je průřez jarním Piemontem, kde byla letos opravdu vynikající sezona a chlapcům se tam podařilo několik unikátních kousků. Například chytili vodu na Grondě, vyšlápli si na horní Osolu nebo si zajezdili na úchvatné horní Sorbě, která teče jen velmi zřídka. Navíc to údajně byl český prvosjezd. Radost pohledět. Juchání a výkřiky, které vydával Číva zřejmě znamenaly, že si to kluci fakt užili. A kdo jste o to přišel pojďte se podívat teď, rozhodně to stojí za to.

ROCKS & WATER – PIEMONT from Vojta Hejtmanek on Vimeo.

A na závěr večera druhá premiéra. Film z destinace, která nemá snad jedinou chybičku. Pokaždé tam najdete dostatek vody, všude okolo je krásná příroda, na každé řece je spousta krásných a těžkých peřejí, voda je neuvěřitelné čistá a sem tam si můžete sjet i nějaký vyhlášený vodopád. Ano, na závěr večera se promítalo Norsko 2009. Od začátku do konce je na co koukat, když se nepádluje tak se krysí a jako trest za krysu pěkně stakana rostlinného oleje. To vypadalo odpudivě i na plátně, natož asi naživo. Vrcholem byl rozhodně sjezd vodopádu na Jordaselvvi a pak obří vodopád zvaný Kittelbreaker na řece Rjuande. A hotovo. Jak to bývá na konci správného amerického filmu následoval happy end v podobě večírku a pak už definitivní The End.

ROCKS & WATER – MISSION NORWAY VOLUME II from Vojta Hejtmanek on Vimeo.

Jsem velice rád, že po delší době někdo opět uspořádal takovouhle promítací akci, protože už se zdálo, že těmhle exhibicím definitivně odzvonilo. Takže tímto vás všechny, kteří se na vodě natáčíte a vyrábíte si krátké domácí bijáky, vyzývám – pozvěte nás někdy na vlastní promítačku, je to super zpestření a další motivace pro vytváření nových kousků. A když už si netroufnete uspořádat promítání, tak nám svoje videa aspoň pošlete do redakce a my je podobně jako v tomto článku zveřejníme. Kdyť koho by pořád bavilo dívat se jen na nepohyblivý obrázky. Budeme se těšit a Hollywoodu zmar 🙂

Zkušenosti čtenářů

katar

Filmy opravdu moc krasne. Pri shlednuti toho posledniho jsme si ovsem, dcero, rikali jestli to uz neni ponekud nebezpecne.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: