Víkend ve znamení Jihlavy

Víkend ve znamení Jihlavy

O víkendu 22. – 23. 6. vodácký oddíl KTL z Brna pořádal dvě velké akce na řece Jihlavě.  První z nich byl závod ze série Českého poháru vodáků a druhé bylo nedělní volné splutí.

Stavitelé trati dojížděli do Mohelna v průběhu celého týdne a připravovali jednotlivá brankoviště, takže v pátek už zbývalo postavit jen startovní branku. Aby pořadatel přilákal co nejvíce závodníků také z Čech, pro které je tento závod daleko, připravil program na oba víkendové dny.  Bohužel i přes tuto snahu startovalo pouhých 135 lodí, na rozdíl od splutí, kterého se účastnilo přes 400 platících a minimálně 200 neplatících vodáků.

Na závodníky čekala krásná trať dlouhá okolo 12 kilometrů, na které bylo postaveno 21 branek. Byla jednoduchá, tudíž ideální pro mládežnické oddíly a začínající vodáky. Plakáty s výkladem trati byly tradičně zdobeny malbami po okraji, tentokrát se o ně postarali nejmladší členové oddílu. Kromě této krásné trati čekala na závodníky i bohatá tombola a chutné občerstvení v cíli závodu.

Druhý víkendový den byl pro pořadatele výrazně hektičtější. Dorazily masy lidí a půjčovny ani nestačily rozdávat vybavení. Pořadatelé zajistili pro příležitost splutí odpadkové koše a chemické záchody pod hrází, u mostu a v Hrubšicích, občas také pomáhali řídit dopravu. Našla se i obětavá duše, která pomohla začínajícím vodáků nafouknout loď a snést ji k vodě, i když kvůli tomu skončila po pás v řece.  Pozitivní je, že stále více účastníků chápe nutnost zaplatit poplatek, aby pořadatel mohl zajistit tuto akci čtyřikrát do roka ve stejné nebo vyšší kvalitě jako doposud.

Celý víkend se velice vydařil, i když v neděli trochu zlobilo počasí, a už se těšíme na 1. 9., kdy se koná další volné splutí. Podrobnosti naleznete na www.kacata.cz v rubrice Splutí.

Zkušenosti čtenářů

Ekonom

Neplatičů je tolik? 🙁 🙁 🙁 a přitom pár kaček pak abyse ty akce nerušily

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: