Vít Přindiš vyhrál úvodní závod sezony ve Slovinsku

Vít Přindiš vyhrál úvodní závod sezony ve Slovinsku

Malá skupinka vodním slalomářů z České republiky vyrazila na úvodní závod mezinárodní sezóny do Slovinského Solkanu. Závod ICF WRR přilákal na start zvučná jména v čele s olympijským vítězem Alexandrem Grimem a mistry světa Peterem Kauzerem a Vavřincem Hradilkem. Nechyběla ani mistryně světa Jasmina Schornberk a další kvalitní závodníci.

V kategorii singlkanoistů nás reprezentovali Michal Jáně, Tomáš Rak, Jakub Pexa a Vojtěch Malý. Bohužel Michal Jáně nezopakoval dobré výkony z kvalifikace a díky eskymáckému obratu v druhé půlce tratě zaznamenal konečné 19. místo. Do finále se však probojoval Tomáš Rak, který v silné konkurenci dokázal zajet čistou jízdu a obsadil 4. místo. Před něj se vměstnali tři domácí závodníci a z vítězství se radoval Anze Bercic.

Mezi kajakářkami byla největší adeptkou na zisk dobrého umístění Veronika Vojtová, kterou doplňovali juniorky Eva Říhová a Kateřina Dušková. Vojtová bez problémů postoupila do finále, kde slušnou jízdou obsadila 5. místo. Německé kajakářky prokázaly vysokou kvalitu a po výpadku domácích nadějí Kragelj a Terčejl obsadily první čtyři příčky.

V kategorii singlkanoistek se znovu představila Eva Říhová. Ve své silnější kategorii po celý víkend předváděla kvalitní výkony. Bohužel si ve finále vybrala slabší chvilku a díky čtyřem minutým brankám obsadila konečné sedmé místo.

V nejnabitější kategorii kajakářů se kromě Vavřince Hradilka představili Vít Přindiš, Jan Vondra, Ondřej Tunka, Lukáš Kubričan a junioři Josef Žížala a Vilém Kořínek. Postup do finále se povedl hned třem reprezentantům. Z prvního místa postupoval Vavřinec Hradilek, třetí po semifinále byl Vít Přindiš a devátý Lukáš Kubričan. Ve finále se nejvíce dařilo Vítu Přindišovi, který nejrychlejším časem dne závod vyhrál. Vavřinec Hradilek se bohužel dopustil na trati několika chyb a obsadil konečné 8. místo. Lukáš Kubričan jízdou na jistotu obsadil v silné konkurenci 6. místo.

Kompletní výsledky naleznete zde: www.timing-mojstrana.com

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: