Vítejte na novém HYDROwebu!

Vítejte na novém HYDROwebu!

Vážení a milí vodáci, vodačky, čtenářky a čtenáři. Starý dobrý HYDROweb, takový jak jej znáte už skoro šest let, se nám – a možná i Vám – začal zdát už opravdu starý a čím dál tím méně dobrý. Přišel tedy čas nahradit ho novým a, jak doufáme, ještě lepším webem. Vítejte proto dnes na novém HYDROmagazínu.cz!

Pravda, tahle velká přeměna se neodehrála ze dne na den. Ve skutečnosti je za ní už víc než rok příprav, vymýšlení, návrhů, zamítnutých návrhů, lepších nových nápadů, práce, změn, úprav a zase další práce…

Než se na svých nových HYDROstránkách trochu rozkoukáte, rád bych vám připomněl něco málo z jejich historie. Jestlipak si ještě vzpomenete na první internetové stránky www.hydromagazin.cz?

Vypadaly asi takhle:

praHYDRO

Brzy se ale ukázalo, že taková jednoduchá prezentace vodáckého magazínu HYDRO nestačí. Ani nám, ani Vám.

Chtěli jsme se s Vámi potkávat nejen na vodě a nad stránkami tištěného HYDROmagazínu. Chtěli jsme Vám přinášet i aktuální informace, chtěli jsme znát Vaše názory a chtěli jsme poskytnou prostor Vašim článkům fotkám a jiným příspěvkům, na které v tištěném magazínu už nezbývá místo.

Staré dobré HYDRO

Tak se v polovině června 2003 narodila první internetová podoba HYDROmagazínu, která za těch pět a půl roku nedoznala mnoho změn. Redakční systém, který nám tehdy věnoval jeho autor Vít Červinka, už v té době nepatřil k těm nejmodernějším, ale i tak nám – a snad i Vám – celou tu dobu sloužil docela spolehlivě.

Kromě toho, že nám umožnil rychlou aktualizaci stránek (proč vlastně píšu něco co už je dnes tak samozřejmé, že? :-), dal Vám příležitost uveřejněné články komentovat. A právě Vaše komentáře jsou důležité pro nás. Pravda, ne vždy tak úplně potěší, ale díky oprávněné kritice se aspoň můžeme zlepšovat a něco se přiučit.

No, vzpomenete si třeba na absolutního rekordmana v počtu komentářů? Nebyl to nikdo jiný, než populární rafťáci z Olšavy

103 komentářů k výkonu olšavských rafťáků

Ano, ti svými 103 získanými komentáři nasadili laťku hodně vysoko!

Nebo, vzpomínáte na tohle: Chalupa u hráze Ratmírovského rybníka – osada Malý Ratmírov, brzké ráno 9:00, sobota 3. 11. 2007: „ Mámo koukej. Už sou tady zase. Já už myslel, že si letos daj pokoj. To snad není možný. Voni by snad přijeli klidně i v lednu. To sou magoři. Mě by do tý kosy nikdo nevyhnal. Hele a koukni támhle na toho, von má na sobě kraťasy a leze do tý vody. Mě snad vomejou.“ aneb Hamerák 007?

Na původních stránkách HYDROmagazínu jsme pro vás zveřejnili 1290 příspěvků. Z toho byla více než polovina nejrůznějších článků, aktualit nebo pozvánek na akce. Také jsme pro vás pravidelně připravovali oblíbené HYDROprůvodce po řekách, potocích, playspotech nebo vodáckých kanálech, a v tom všem budeme i dál pokračovat. Staré HYDROstránky se ale s příchodem nových nikam neztratí – zůstanou pro Vás i dál funkční na adrese: http://old.hydromagazin.cz.

Zkrátka, ze starého HYDRA jsme chtěli zachovat to dobré, trochu ho zmodernizovat a zjednodušit orientaci. Jak se nám to povedlo, posuďte nyní sami a budeme rádi, když nás zase ohodnotíte v komentářích pod tímto článkem. Další nápady a vylepšování si necháme zase na příště. Pokud byste si i Vy sami přáli na HYDROwebu něco, co tu zatím marně hledáte, napište nám o tom. Vynasnažíme se Vám vyhovět, bude-li to v našich silách a možnostech.
Najdete-li na nových stránkách nějakou chybu, nefunkční odkaz nebo cokoli, co tam podle Vás nepatří, neváhejte nám to prosím napsat. Vychytávání much pomůže, když do své zprávy napíšete také jaký internetový prohlížeč používáte. Předem děkujeme za vaši pomoc!

Abychom v tom ale nezůstali sami, chceme trochu podpořit i Vaši odvahu a chuť psát pro vodáky o vodě, vodácích i o sobě. A proto, při příležitosti startu nového webu, vyhlašujeme velkou autorskou soutěž o ceny:

Napište příspěvek na nové HYDROstránky, budete odměněni. Každý uveřejněný článek zajistí svému autorovi automaticky HYDROpředplatné na 6 měsíců. Ty nejlépe hodnocené redakcí i čtenáři pak budou po skončení soutěže navíc odměněny hezkými dárky.Čekají na vás originální HYDROtrička, HYDROkulichy, HYDROpředplatné a další ceny. Soutěž probíhá od 1. února do 31. března 2009.
Své příspěvky posílejte redakci e-mailem v běžném textovém formátu. Fotografie či jiné obrázky samostatně, upravené pro web (maximální velikost je 660×440 pixelů). Posílat můžete samozřejmě také Vaše videopříspěvky nebo jiná umělecká díla vhodná k uveřejnění na HYDROwebu. Více o tom, jak psát pro HYDRO najdete v článku z rubriky Jak na to.

Na závěr bych rád ještě představil ty, kdo se na inovaci HYDROwebu podíleli. Autorem layoutu stránek je Míra Bachtík , jinak též dvorní grafik Světa outdooru. Celkové grafické pojetí stránek vznikalo ale také ve spolupráci s Ginger Candy, kteří se starají o vzhled a grafickou přípravu tištěného HYDROmagazínu. Kód stránek, který mimochodem vznikal od čistého bílého papíru a přímo na míru HYDROmagazínu, má na svědomí Ondřej Vaniš. Koordinací celého projektu se zabýval tým vydavatelství Outdoor media pod vedením Petra Macháčka. No a o obsah zbrusu nových stránek se bude i nadále starat Váš starý známý HYDROtým: Fantomas, Snížák, Břeh, Rosťák, já a TAKY VY!

Přeju Vám, ať Vám nové HYDRO dobře slouží a ať zde najdete vždy to, co hledáte nebo aspoň něco, co vás pobaví a potěší.

Váš HYDROšéfredaktor.

Zkušenosti čtenářů

Kralik

Ty stranky vypadaj dost dobre, jen me osobne moc nesedi ta cerveno, cerno, sedo, bila kombinace, ale to si asi casem zvyknu. Jak to vypada s RSS, bude na techto novych strankach?

Katie

Moc pekny a kupa prace. Chvalim. Jen to chvili potrva, nez si clovek zase zvykne:-)). Ale je to urcite prijemna zmena! Doufam, ze i obsah bude tak dobry. Co se tyka barvy – proc ne. Jen me netesi, ze pri komentari sem mi nekam musi prijit email. Ale opodstatneni to asi ma ;-).

Ališi

Chválím nové stránky, jsou přehledné, červená pravda náročná na oči, ale jde opravdu jen o zvyk. Orientuji se na stránka dobře, super přehled půjčoven, prodejen atd.
Fajné stránky!

J.J.

Stranky vypadaj dobre, barevna kombinace je trochu otazkou (Super.cz? :D), ale je fakt ze koresponduje s logem. Co se tyka zobrazovani emailu – no nevim, je to prece jenom trochu drsny. Stranky bude delat hlavne obsah a k tomu mam jen jedno – v kalendari nejsou akce od kvetna dal 😀 Nacitani jednotlivych stranek se mi zda dost pomale (Firefox 3.0.5, 2MBit, 2.8 GHz, 1GB ram – jeste budu testovat jinde) a pri snaze o rychly prechazeni mezi strankami je to dost utrpeni. Jinak opravdu skvela prace.

Ova

Feedy jsou již funkční na adrese http://feeds.hydromagazin.cz/hydro-clanky

Co se e-mailů týká, tak jsou implementovány funkce snažící se robotům zabraňovat e-mailové adresy sbírat:
1) místo zavináče je v textu adresy použit obrázek; plánujeme ještě nahrazovat celé známější domény jako např. @seznam.cz, @gmail.com, tj. tak, jak je to na Světě outdooru.
2) adresa odkazu je otočena tj. místo mailto:jo******@ex*****.com" data-original-string="0Px3P2dG3k0k5yUF5UCwIxQFxEv0tUXg7T3B6pvY/rM=" title="This contact has been encoded by Anti-Spam by CleanTalk. Click to decode. To finish the decoding make sure that JavaScript is enabled in your browser. se na webu zobrazuje mailto:mo*********@eo*.nhoj" data-original-string="Mr7AL0tKPMZcjFUBvD8T1tfAwfKP5YQxFtzy8VvXXy0=" title="This contact has been encoded by Anti-Spam by CleanTalk. Click to decode. To finish the decoding make sure that JavaScript is enabled in your browser.. Po kliknutí na adresu se toto javascriptem otočí do správného tvaru.

Diskutéři bez javascriptu mají smůlu jen částečně, adresu si mohou otočit vlastnoručně. 🙂

Tolik k technickému řešení.

Vasik

teda rychlost zobrazování příspěvků je u mě opravdu příšerná (klidně si stihnu dojít na kafe). červenou barvu mám moc rád, ale není jí trochu moc?

Kralik

Nejak nefunguji odkazy na jednotlive clanky…. z webu i z odkazu RSS, vite o tom nebo je chyba na kralikove prijimaci?

mrts

Příjemné překvapení, díky.
Už jsem se chtěl vztekat, že budu muset přepisovat svůj hydromag parser a gerátor RSS, ale on už tu feed je.;)
Jen tu ještě nemůžu najít vyhledávání. A vůbec, je toho tu trochu moc a působí to nepřehledně.. Ale zvyknu si.
Autoři si určitě zaslouží pochvalu…

samoliter

Tak jste někomu parádně nalítli. Ta přemíra červené, to je reklama na menstruační vložky??? Na úvodní stránce nepřehledná slátanina různých článků a oborů. Co společného a vyjadřujícího má tato kombinace barev a textu! Předtím byla kombinace barev i textu příjemná a navozovala atmosféru vody a pohody. Tohle nový akorát ukazuje, jak byl zhulený grafik, a ten, co to schválil. Než koukat na takový paskvil, radši Vás vyhodím z oblíbených stránek. Vy mně taky.

Jícha

Spousta informací, které se na první pohled zdají být nepřehledné, na druhý je to již výrazně lepší. Červené je ale opravdu moc, zvláště pak ve výpisu komentářů, adresářů apod. Nedá se na to koukat víc jak 3 vteřiny. V zásadě si nepřečtu víc jak jeden komentář nebo adresu. To je velká škoda. Informace jsou tak na webu v zásadě k ničemu. Prostě se na ně nedá koukat.

Václav

možná méně je více někdy.Špatně se v tom orientuju, působí to zmateným a nepřehledným dojmem. Možná zde frístajlová grafika vítězí nad informacemi… (ale stejně jsem prskal, když kdysi Ptáček změnil Raft.cz, tak je možná chyba ve mně 🙂

Ešus

Ahoj
asi jsem trošku staromódní, ale stará verze se mi líbila víc. Tahle je pro mne méně přehledná, a křiklavost barev až nepříjemná. Bývalé barevné provedení mi přišlo pohodovější.
Nevím, ale tahle kombinace ve mně evokuje barvy bulváru a nikoli takovéhoto solidního časopisu. Při pohledu na staré a nové stránky u mne vyhrávají ty staré.
Ahoj Ešus

Pivas

Jsem trochu rozpačitý z nového vzhledu stránek Hydra. Mám rád lidi, kteří Hydro dělají a vážím si jejich práce. Tak snad překousnu i novou grafickou a barevnou úpravu webu, která je pro mne důkazem, že ne vše nové je krok k lepšímu. Spíš je mi líto toho roku dřiny, který z původních a specifických stránek převedl vzhled na úroveň bulvárně zpravodajských webů. Omlouvám se, ale je to názor.

Kristian

Asi patřím do „starší školy“ ale souhlasím s Pivasem a několika dalšími. Je to „přepracované“ a je toho moc, hejbá se to… a tak si také myslím že i když ty původní stránky vypadaly jednoduše a nebudily dojem dnešních bulvárních webů tak mi nějak více přirostly k srdci. Když sem jdu tak mám dopředu strach co se na mne vyřítí.

marcus

Hm tak předtim se v tom aspon dalo vyznat, sice jste do toho asi vrazili dost peněz ale výsledek je jak kdyby to někdo spatlal doma za večer….

žralok

jsem se snažil zvyknout , ale je tu toho tolik , a nepřehledně , že se mi to nedaří . Jsem zvyklej na ně koukat několikrát denně a vždy jen rychle jestli něco nového nepřibylo , což se mi teď nedaří .Hlavně komentáře k článkům sice objevím hned co přibylo , ale není na první pohled zřejmé ke kterému článku reakce patří .

Chroust

I když Vám tu někdo z kamarádů gratuluje k novému webu nemohu s tímto ohlasem souhlasit. Je to přeplněné, nesymetrické tedy nelajnuje to a reklamy jsou dost velké a ruší. Stránky se načítají dost pomalu a tak jsem zklamán snad se podaří to ještě doladit ale roční příprava odpovídá dnešnímu systému ve státě, dlouhá příprava, hodně peněz a výsledek triskní. Tak se na mne nezlobte a ahoj.

Josef Soukup - Hajnej

Ahoj všem,

po redesingnu webových stránek HYDRA jsem si myslel, že se přidám k mlčící většině, ale po obdržení letošního 1. čísla tištěného Hydromagazímu se přeci jenom musím vyjádřit k podobě našeho vodáckého časopisu.

Myslím si, že vedení redakce se vydalo trochu nešťastným směrem v obou případech, avšak já se chci vyjádřit především k tištěné podobě magazínu, neboť doufám, že ten je hlavním zdrojem příjmů.

V minulém roce se jednotlivá čísla začala víc a více profilovat jako monotématická, avšak nejen z pohledu široké vodácké veřejnosti, ale i z marketingového hlediska se mi toto zdá poněkud nešťastné.

Uvedu to na malém případě. Šli by jste si koupit rohlíky do pekárny, která jeden měsíc peče pouze chleba, byť vynikající, další měsíc koblihy, jiný měsíc koláče a snad některý měsíc upeče i ty rohlíky?

Obdobně tak i vodák, který nemá předplatné Hydra si asi počká až na tématické číslo, které se zaměří na jeho oblíbené téma. Mezitím ti, kteří mají předplatné budou uvažovat, zda-li se jim vyplatí celoroční předplatné, když Hydro sice přináší skvělé články, avšak tak trochu mimo jejich zájem.

Myslím si, že téměř v každém čísle by si měl každý, z široké vodácké veřejnosti, najít něco svého, (z marketingového hlediska nejlépe na pokračování). Širokou vodáckou veřejností mám na mysli skutečně všechny, od těch co jezdí jednou do roka na Lužnici, přes začínající kajakáře až po experty na WW V – IV (pochopitelně se to týká i těch co jezdí na nafukovačkách, na raftech, na pramičkách, těch co jezdí na seakajacích, na sjezďákách, co točí rodeové figury, nebo konstruují různá kuriózní plavidla).

Možná, že se mýlím, ale nejjednodušší je zeptat se čtenářů Hydromagazímu, možná že čtenáři budou mít i mnoho jiných zajímavých nápadů.

P.S. Jsem asi starej a blbej, ale kvalitu webu posuzuji podle uživatelské přívětivosti a ne podle super návrhů a přesvědčovacích schopností webmastera.

žralok

S posledním příspěvkem se ztotožňuji , vždy jsem četl hydro postupně , ale články na jedno téma mě po přečtení druhého a nadpisu třetího také začalo nudit . Všeho moc škodí a více rozmanitosti by neuškodilo .

francesco

Hmmm, nenapíšu nic nového…co je nový layout, skoto jsem na web přestal chodit…starý byl takový přehledný, přívětivý, jistě nejen já jsem si tam v práci občas odskočil oddychnout a zpomalit. Nová verze je jistě dynamická, nepochybně vychází z mnoha analýz a sleduje PR trendy…akorát, zdá se, ne úplně nadchla zákazníky, což je pro výstupy dnešních marketingových mágů dost typické. Akorát že Hydro neprodává šampony ani sladkosti tupé mase, která stejně vždy nakoupí, co se jí vmanipuluje. Sorry, ale když teď jdu na Hydro, leknu se všech těch písmenek, sekcí a barev a odcházím. Jasně, že si časem zvyknu, ale zvažte výrazné úpravy. No offence ;o)

jarda
Kristian

Asi patřím do „starší školy“ ale souhlasím s Pivasem a několika dalšími. Je to „přepracované“ a je toho moc, hejbá se to… a tak si také myslím že i když ty původní stránky vypadaly jednoduše a nebudily dojem dnešních bulvárních webů tak mi nějak více přirostly k srdci. Když sem jdu tak mám dopředu strach co se na mne vyřítí.

Kristian

Asi patřím do „starší školy“ ale souhlasím s Pivasem a několika dalšími. Je to „přepracované“ a je toho moc, hejbá se to… a tak si také myslím že i když ty původní stránky vypadaly jednoduše a nebudily dojem dnešních bulvárních webů tak mi nějak více přirostly k srdci. Když sem jdu tak mám dopředu strach co se na mne vyřítí.

Kristian

Asi patřím do „starší školy“ ale souhlasím s Pivasem a několika dalšími. Je to „přepracované“ a je toho moc, hejbá se to… a tak si také myslím že i když ty původní stránky vypadaly jednoduše a nebudily dojem dnešních bulvárních webů tak mi nějak více přirostly k srdci. Když sem jdu tak mám dopředu strach co se na mne vyřítí.

Kristian

Asi patřím do „starší školy“ ale souhlasím s Pivasem a několika dalšími. Je to „přepracované“ a je toho moc, hejbá se to… a tak si také myslím že i když ty původní stránky vypadaly jednoduše a nebudily dojem dnešních bulvárních webů tak mi nějak více přirostly k srdci. Když sem jdu tak mám dopředu strach co se na mne vyřítí.

Kristian

Asi patřím do „starší školy“ ale souhlasím s Pivasem a několika dalšími. Je to „přepracované“ a je toho moc, hejbá se to… a tak si také myslím že i když ty původní stránky vypadaly jednoduše a nebudily dojem dnešních bulvárních webů tak mi nějak více přirostly k srdci. Když sem jdu tak mám dopředu strach co se na mne vyřítí.

Kristian

Asi patřím do „starší školy“ ale souhlasím s Pivasem a několika dalšími. Je to „přepracované“ a je toho moc, hejbá se to… a tak si také myslím že i když ty původní stránky vypadaly jednoduše a nebudily dojem dnešních bulvárních webů tak mi nějak více přirostly k srdci. Když sem jdu tak mám dopředu strach co se na mne vyřítí.

Kristian

Asi patřím do „starší školy“ ale souhlasím s Pivasem a několika dalšími. Je to „přepracované“ a je toho moc, hejbá se to… a tak si také myslím že i když ty původní stránky vypadaly jednoduše a nebudily dojem dnešních bulvárních webů tak mi nějak více přirostly k srdci. Když sem jdu tak mám dopředu strach co se na mne vyřítí.

Kristian

Asi patřím do „starší školy“ ale souhlasím s Pivasem a několika dalšími. Je to „přepracované“ a je toho moc, hejbá se to… a tak si také myslím že i když ty původní stránky vypadaly jednoduše a nebudily dojem dnešních bulvárních webů tak mi nějak více přirostly k srdci. Když sem jdu tak mám dopředu strach co se na mne vyřítí.

Kristian

Asi patřím do „starší školy“ ale souhlasím s Pivasem a několika dalšími. Je to „přepracované“ a je toho moc, hejbá se to… a tak si také myslím že i když ty původní stránky vypadaly jednoduše a nebudily dojem dnešních bulvárních webů tak mi nějak více přirostly k srdci. Když sem jdu tak mám dopředu strach co se na mne vyřítí.

Kristian

Asi patřím do „starší školy“ ale souhlasím s Pivasem a několika dalšími. Je to „přepracované“ a je toho moc, hejbá se to… a tak si také myslím že i když ty původní stránky vypadaly jednoduše a nebudily dojem dnešních bulvárních webů tak mi nějak více přirostly k srdci. Když sem jdu tak mám dopředu strach co se na mne vyřítí.

Kristian

Asi patřím do „starší školy“ ale souhlasím s Pivasem a několika dalšími. Je to „přepracované“ a je toho moc, hejbá se to… a tak si také myslím že i když ty původní stránky vypadaly jednoduše a nebudily dojem dnešních bulvárních webů tak mi nějak více přirostly k srdci. Když sem jdu tak mám dopředu strach co se na mne vyřítí.

Kristian

Asi patřím do „starší školy“ ale souhlasím s Pivasem a několika dalšími. Je to „přepracované“ a je toho moc, hejbá se to… a tak si také myslím že i když ty původní stránky vypadaly jednoduše a nebudily dojem dnešních bulvárních webů tak mi nějak více přirostly k srdci. Když sem jdu tak mám dopředu strach co se na mne vyřítí.

Kristian

Asi patřím do „starší školy“ ale souhlasím s Pivasem a několika dalšími. Je to „přepracované“ a je toho moc, hejbá se to… a tak si také myslím že i když ty původní stránky vypadaly jednoduše a nebudily dojem dnešních bulvárních webů tak mi nějak více přirostly k srdci. Když sem jdu tak mám dopředu strach co se na mne vyřítí.

Kristian

Asi patřím do „starší školy“ ale souhlasím s Pivasem a několika dalšími. Je to „přepracované“ a je toho moc, hejbá se to… a tak si také myslím že i když ty původní stránky vypadaly jednoduše a nebudily dojem dnešních bulvárních webů tak mi nějak více přirostly k srdci. Když sem jdu tak mám dopředu strach co se na mne vyřítí.

Kristian

Asi patřím do „starší školy“ ale souhlasím s Pivasem a několika dalšími. Je to „přepracované“ a je toho moc, hejbá se to… a tak si také myslím že i když ty původní stránky vypadaly jednoduše a nebudily dojem dnešních bulvárních webů tak mi nějak více přirostly k srdci. Když sem jdu tak mám dopředu strach co se na mne vyřítí.

Kristian

Asi patřím do „starší školy“ ale souhlasím s Pivasem a několika dalšími. Je to „přepracované“ a je toho moc, hejbá se to… a tak si také myslím že i když ty původní stránky vypadaly jednoduše a nebudily dojem dnešních bulvárních webů tak mi nějak více přirostly k srdci. Když sem jdu tak mám dopředu strach co se na mne vyřítí.

Kristian

Asi patřím do „starší školy“ ale souhlasím s Pivasem a několika dalšími. Je to „přepracované“ a je toho moc, hejbá se to… a tak si také myslím že i když ty původní stránky vypadaly jednoduše a nebudily dojem dnešních bulvárních webů tak mi nějak více přirostly k srdci. Když sem jdu tak mám dopředu strach co se na mne vyřítí.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: