Vltavský jez Konopa (Papouščí skála) je skoro hotový

Vltavský jez Konopa (Papouščí skála) je skoro hotový

Kontroverzní rekonstrukce vltavského jezu Konopa, též zvaného jez u Papouščí skály, je téměř hotová. Chybí už jenom dodělat výdřevu v propusti, což bude bezpečně hotovo do začátku sezony. Oproti původním plánům došlo, možná i kvůli kritice z řad vodácké odborné i laické veřejnosti, k prodloužení kozy šlajsny, úpravám břehu (zdi) pod šlajsnou a také k vylepšení výstupního respektive nástupního místa. Hladina nad jezem se prý zvedla přibližně o metr. Další fotografie jezu si můžete prohlédnout na facebooku půjčovny Surfsport.

Zkušenosti čtenářů

Martin

Jedno z posledních hezkých míst na jezu je v prdeli…. a ta betonová  kostka…úžasný doplněk krajiny, doufám, že tam nechají ve vodě nějaké roxory, aby byl dojem dokonalý.

Tučňák
Martin:

Snížáku, ty… chlape… To jsme si všichni oddechli, že už od Větřní nebudou žádné mělčiny…
Nechci lacině  a taromilsky žehrat, život je dynamický a zaplať příroda alespoň za šlajsnu. Ale ta výšezmíněná věta nemůže být Tvoje – moc Tě procím, než příště použiješ ctrl+V z tiskové zprávy stavitele jezu, dej si  pár vteřin přemýšlení. Podepsaný jsi pod tím Ty…
Krásné sátky a silné jarní tání.
M

Snížák
Tučňák:

Ahoj Tučňáku (marně přemejšlim, jestli se známe, protože si žádnýho Tučňáka nevybavuju, a to je to výrazně míň frekventovaná přezdívka než třeba Medvěd). Za upozornění na ty mělčiny děkuju, osobně to tam za letní vody neznám, na Vltavě se vyskytuju za zvýšené vody a při KVM. Čerpal jsem z toho, co mi předal Vojta z půjčovny Surfsport, který pořídil i fotodokumentaci. Ještě jsem to u něj prověřil a říká, že mělká místa tam byla (u a pod mostem ve větřní a pak ještě jedno o kousek níž), ale uznal, že je diskutabilní jak moc to nazývat mělčinou, tak jsem to radši v textu upravil.

Aleš N
Snížák:

Tak snad abychom nechali zrekonstruvat všechny jezy do dostatečné výšky, abychom mělčiny univerzálně eliminovali, což? Voleje budou hezky navazovat jeden na druhý, jak už to z mnoha řek známe, no ni? Pak už nebude třeba sledovat ani sjízdnost, páč toky budou díky nim sjízdné pořád. Skoro ideální stav, a nebo snad ne?

EL
Martin:

Martine přesně to si taky myslím, po Jelení lávce další super jez v prdeli

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: