Vodáci zvou na tradiční Odemykání Jizery

Vodáci zvou na tradiční Odemykání Jizery

Oblíbený vodácký rituál proběhne 15. dubna 2023 v areálu Žluté plovárny v obci Malá Skála. Otužilci předají symbolický klíč od řeky vodákům a společně odstartují vodáckou sezónu na Jizeře tradičním závodem „Tam na lodi a zpět na koloběžce“. Maloskalská akce opět láká širokou veřejnost svým bohatým doprovodným programem.

Pořadatelem události je společnost SUNDISK, která provozuje několik půjčoven lodí a koloběžek podél Jizery. Od rána budou u Žluté plovárny připraveny aktivity pro rodiny s dětmi a přibližně ve 14 hodin proběhne očekávaný vodácký akt Odemykání Jizery.  

,,I letos navážeme na několik zábavných rituálů. Těšíme se na otužilce, kteří nám znovu předají klíč od řeky a společně s námi tak zahájí letošní vodáckou sezónu“, uvedl Martin Bauer starší ze společnosti SUNDISK.

Následovat bude, pro Maloskalsko již tradiční, závod Tamzpátky s letošní novinkou. Závodníci, kteří přijdou ve vodnickém kostýmu, budou mít startovné zdarma. Registrace do závodu je možná na www.sundiskfamily.cz nebo v den události přímo na místě.

Vodáci poplují k Penzionu Křížky, kde vymění lodě za koloběžky a po cyklostezce Greenway Jizera se vrátí zpět k nám na plovárnu “, doplnil za SUNDISK Aleš Zemín.

Vyhlášení vítězů závodu proběhne přibližně v 15:30. Po celou dobu bude zajištěn zábavný program včetně živé hudby.

Organizátoři doporučují návštěvníkům akce, aby parkovali na maloskalském centrálním parkovišti. Parkování u Žluté plovárny nebude možné.

Více info o kaci zde: www.sundiskfamily.cz/cs/blog/odemykani-jizery-2023.html

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: