Vodácký maratón Water Tour 2019 z Prahy do Drážďan vyhrál Karel Martínek

Vodácký maratón Water Tour 2019 z Prahy do Drážďan vyhrál Karel Martínek

Karel Martínek na single seakayaku se stal absolutním vítězem prvního ročníku Water Tour Slavia pojišťovny. 210 kilometrů dlouhý etapový závod odstartoval 15. srpna 2019 v Praze – Troji a po čtyřech dnech plných pádlování, dobrodružství a zážitků přivedl účastníky až do cíle v německých Drážďanech.

„Slavia pojišťovna SPORT TEAM byl založen jako platforma pro všechny, kdo vyznávají sportovní přístup k životu a mají radost z překonávání překážek. Water Tour 2019 prokázala, že tyto hodnoty sdílíme s mnoha dalšími lidmi a naše činnost má smysl,“ uvádí Pavel Sehnal, majitel Slavia pojišťovny a iniciátor jejího SPORT TEAMu.

Při čtvrtečním zahajovacím ceremoniálu v Praze – Troji popřáli účastníkům hodně štěstí generální ředitel Slavia pojišťovny Karel Waisser nebo přední český reprezentant v rychlostní kanoistice Filip Šváb. „Mám před sebou mistrovství světa v Maďarsku a je mi líto, že se letošní Water Tour nemohu zúčastnit. Dvě stě kilometru pádlování už je opravdu pořádná porce,“ říká Šváb.

Prohlédněte si všechny fotografie k článku…

Čtyři dny Water Tour se staly skutečným a nefalšovaným závodem. „Jsem rád, že se mi podařilo získat prvenství v historicky první Water Tour. S Pavlem Sehnalem jsme se opravdu a vážně utkali o prvenství, nehodlal dát svou kůži lacino a v průběhu závodu postupně zrychloval. Bylo to opravdu fyzicky náročné, ale stálo to rozhodně za to, skutečně jsem si tento sportovní zážitek naplno užil,“ uvádí šťastný vítěz Karel Martínek.

1. ročníku akce se zúčastnilo 25 plavidel
1. ročníku akce se zúčastnilo 25 plavidel

„Water Tour 2019 byla sportovní výzvou, které s oblibou vyhledávám. Tok Vltavy ani Labe není na trase z Prahy do Drážďan příliš rychlý. Každý den bylo tedy potřeba strávit prakticky celý den v lodi a dát si pozor na rozložení sil. V některých úsecích bylo nezbytné i delší přenášení plavidel, ale všechno se podařilo zvládnout. S Karlem Martínkem jsme si výtečně zazávodili a řada přírodních scenérií kolem řek byla nádhernou kulisou našeho vodáckého maratónu,“ říká Pavel Sehnal.

Někteří závodníci na občerstvovacích stanicích ani nevysedali z lodí
Někteří závodníci na občerstvovacích stanicích ani nevysedali z lodí

V celkem pěti kategoriích závodních plavidel (single seakayak, double seakayak, single kanoe, double kanoe, paddleboard) se na trati potkaly nejrůznější generace vodáků. Nejmladšímu účastníkovi Water Tour bylo 13 let, naopak nejstarší závodník v poli, Ladislav Köppl, oslavil letos svoje 74. narozeniny. Obdivuhodný výkon podaly i ženské účastnice závodu na paddleboardech. „Smekám před Monikou Klemšovou, která zvládla kompletní trasu závodu i před Mirkou Landmanovou. Přestože jí ve druhé etapě došla fyzička, v neděli se znovu postavila na start a doplula až do cíle pod Augustusbrücke v Drážďanech,“ doplňuje Pavel Sehnal.

Závodnické depo
Závodnické depo

Během večerních briefingů, společných s účastníky doprovodné Cyklo Tour, jejíž přesnou trasu ze startu do cíle přes občerstvovací stanice si cyklisté volili sami, panovala atmosféra sounáležitosti a vyprávěly se zážitky z Water Tour i jiných podniků. „Ubytování na konci každé z etap bylo zajištěno v kempech, spalo se ve vlastních stanech, jak to má na vodě být,“ vysvětluje Pavel Sehnal.

Poděkování patří i hlavnímu partnerovi Water Tour 2019, společnosti ČEZ. „Rád bych poděkoval ČEZu za podporu, kterou naší Water Tour poskytnul. Naše síly jsme navíc spojili i k tomu, abychom pomohli někomu, kdo to skutečně potřebuje. Prostřednictvím projektu Pomáhej pohybem přispěli účastníci Water Tour 2019 například rodině, která přes invaliditu maminky musí zvládat náročnou péči o autistická dvojčata. I o takovém přístupu k ostatním je Slavia pojišťovna SPORT TEAM a parta lidí, kteří se kolem něj setkávají,“ uzavírá Pavel Sehnal.

Nejstarší závodník absolvoval celý maraton na historickém dřevěném kajaku
Nejstarší závodník absolvoval celý maraton na historickém dřevěném kajaku

Hodnocení celé tour přidává i Martin Bauer ze společnosti Sundisk, která pro Slavia pojišťovnu zajišťovala vlastní organizaci závodu: „Jsem moc rád, že někdo přišel s nápadem na takovouto akci a že jsme byli vybráni pro realizaci. Přes málo času na přípravu a uvedení ve známost úplně nové akce ve vodácké komunitě se přihlásilo 25 plavidel. V internetových debatách na pádlerských komunitách akci leckdo zpochybňoval. Ovšem 210 km za 4 dny na nepříliš tekoucí vodě, to je slušný výkon. Ne všichni účastníci absolvovali celou trasu, to se podařilo 17 lodím. Vzdal ale jen jeden deblkajak a 3 lodě jely zkrácenou trasu.

Panorama Drážďan je opravdu pěknou kulisou pro cíl vodáckého závodu
Panorama Drážďan je opravdu pěknou kulisou pro cíl vodáckého závodu

Od prvního kempu v Horních Počáplech (další byly cyklokemp v Ústí nad Labem a kemp v německém Obervogelgangu) se vytvořila dobrá parta, večery skutečně probíhaly, jak se od počátku avizovalo – při pivu a kytarách. Pádlování si stejně dobře užívali ostře závodící seakajakáři (někteří za celou etapu neopouštěli loď, na občerstvovacích stanicích si nechali hodit jídlo a pití do lodi a veškeré biologické potřeby vykonávali během plavby) i borci na těžkých Sambách či úžasné tři dámy na paddleboardech, z toho jedna (jela jen zkrácenou část 100 km) na paddleboardové matraci určené pro cvičení jógy.  Věřím, že Slavia pojišťovna bude chtít s Water Tour pokračovat. S kolegy jsme si při organizaci docela mákli, jako na každé nové akci nebylo jasné, co přesně od ní očekávat, ale pohoda i atmosféra akce, to vše bylo velké příjemné překvapení…“

Jak si závod užil Honza „Chobotnice“ Bašta si přečtěte na jeho blogu www.padlovani.cz.

Další informace o sportovních a společenských aktivitách Slavia pojišťovna Sport Teamu naleznete na www.slaviapojistovnasportteam.cz

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: