Vodácký podcast S proudem se představuje

Vodácký podcast S proudem se představuje

Jmenuji se Eliška Vorlická a před pár roky sem začala jezdit na divoké vodě. Při cestách za vodou byla možnost si povídat se zajímavými lidmi, které vodáctví naplňuje a dělá jim radost. Byli to lektoři na divoké vodě, záchranáři, dobrodruzi, vodní skauti, profesionální průvodci i nadšení majitelé půjčoven a vodáckých obchodů, kteří vodácký business dělají srdcem.

Finální myšlenka vznikla ve Vodáckém centru Znojmo. V zahraničí takováto forma podcastů existuje, ale u nás v České republice je zatím „jen“ vodácký podcast zaměřený na vodní slalom. Jedním z mých cílů je ve vás vzbudit touhu vyrazit na řeku či na moře a ukázat vám, že vodáctví není jen splutí Vltavy na raftu se soudkem piva, ale že vodáctví může být jak romantikou na českých vodách, tak adrenalinovým dobrodružstvím na řekách nebo na moři v zahraničí. Zároveň by měl být podcast pomocnou rukou pro ty, co chtějí jezdit na vodě bezpečně.

Poslechněte si první díl vodáckého podcastu jehož hostem byl David Gros – vedoucí Vodáckého centra Znojmo.

Nechtěla bych zapomínat ani na sportovní a zájmové vodácké oddíly ve kterých za posledních 100 let vyrostlo tisíce dětí, které vodáckým sportem byly výrazně ovlivněny a velmi často se z nich stali lidsky úžasní lidé.

Ráda bych se dotkla i překonávání strachu, pocitu nebezpečí případně uvědomění si vlastní smrtelnosti. Sama vím, že při jízdě na vodě se člověk musí po mnoha stránkách přemáhat, dlouhé cesty, zima a mokro, namáhavé sestupy do údolí. Všechny tyto nepříjemnosti však za tu námahu stojí, čeká vás úplně jiný pohled na přírodu, skvělá parta a nezapomenutelné zážitky. Přitom se učíte novým dovednostem, které však můžete využít i v běžném životě – zhodnocení rizika, opravení si materiálu, záchranné techniky, první pomoc a tak dále. 

Všechny naše hosty vodáctví výrazně ovlivnilo, chci se jich ptát, co je na tom všem nejvíc baví a proč je voda jejich živel. V každém díle se tak můžete těšit na hosta, který vnímá vodáctví z úplně jiného úhlu pohledu. Například Davida Grose z našeho vodáckého centra ve Znojmě, Kubu Staňka, který každé léto odjíždí za dobrodružstvím na norskou řeku Sjou nebo předsedu asociace vodní turistiky a sportu, majitele vodáckého webu raft.cz Petra Ptáčka.

Budeme moc rádi, když si náš podcast poslechnete a bude Vás bavit.

Podcast vzniká díky podpoře Vodáckého centra Znojmo.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: