Vodní slalomáři jsou v půlce nominačních bojů do reprezentace na MS v USA

Vodní slalomáři jsou v půlce nominačních bojů do reprezentace na MS v USA

Zrekonstruovaný kanál v Pražské Troji hostil první dva závody Českého poháru ve vodním slalomu, které byly zároveň nominačními závody do reprezentace pro rok 2014.

Situace v jednotlivých kategoriích je tradičně velice zamotaná a tak si nikdo, kromě Vavřince Hradilka a Jiřího Prskavce, nemůže být jist svou účastí v týmu. Nominační tajenka se rozlouskne 17.-18. května na umělé slalomové dráze na Trnávce.

Nejvýrazněji si o reprezentační místo řekla Štěpánka Hilgertová, která vybojovala druhé a v neděli první místo. Veronika Vojtová, překvapivá vítězka sobotního závodu, skončila v neděli čtvrtá a prozatím drží druhé místo v nominační tabulce. Na třetím místě je prozatím Kateřina Kudějová, která brala body na třetí a druhé místo. Mezi tyto tři závodnice se dokázala vklínit pouze Eva Ornstová, která dojela v neděli na třetí pozici.

Kategorie singlkanoistů je tradičně velice zamotaná. Jedno vítezství si připsal Jan Mašek a Michal Jáně. Stanislav Ježek po oba dva dny ujel druhé místo a stejné pořadí mu náleží i v průběžné tabulce nominace. Dvakrát třetí dojel Vítězslav Gebas.

Reprezentační a tréninkovÍ kolegové Kašpar-Šindler a Karovský-Jáně si rozebrali vítězství v prvních dvou závodech a také nejvyšší možný počet bodů do nominační tabulky. Jako třetí posádka se jeví dvojice Koplík-Vzráň, která dojela na druhém a třetím místě.

V kategorii kajakářů je po velkých úspěších Vávry Hradilka a Jiřího Prskavce, pouze jedno volné místo o které se popere početná skupina závodníků. Nyní je v čele Jan Vondra, který zajel třetí a čtvrté místo. Následuje ho druhý z nedělního závodu, za Vavřincem Hradilkem, Zdeněk Ornst. Vítěz sobotního závodu Vít Přindiš v neděli chyboval a skončil ve finále na desátém místě.

Mezi kanoistkami si prohodily první pozici Monika Jančová s Kateřinou Hoškovou a obě mají stejný počet bodů na prvním místě nominační tabulky. Třetí dojela v sobotu Martina Satková, v neděli juniorka Jana Matulková.

Výsledky:
1. ČP www.results.cz/pdf/14041S.pdf
2. ČP www.results.cz/pdf/14042S.pdf

Průběžný stav nominace: www.slalom-world.com

Foto: Jan Homolka. Rozsáhlejší fotogalerii najdete ZDE.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: