Vodotěsné batohy Ortlieb Atrack – vyber si ten svůj

Vodotěsné batohy Ortlieb Atrack – vyber si ten svůj

Potřebuješ pro outdoorové aktivity nebo pohyb po městě (nebo pro obojí) plnohodnotný batoh, který skvěle vypadá a zároveň bude vodotěsný? Jenže ne vodotěsný na 100 %, ale na 1 000 %? Pak je tady jedna jediná možná volba, podívat se do kolekce batohů Atrack od legendárního německého výrobce Ortlieb a vybrat si svůj ideál.

Všechny Atracky jsou hybridem mezi batohem a taškou. Vypadají jako batoh, nosí se jako batoh, ale otevírají se jako taška. Proč? No protože to má spoustu výhod. Třeba tu, že batoh se uzavírá vodotěsným a prachotěsným zipem TIZIP, který zaručuje onu zmíněnou 1 000% vodotěsnost (IP 67). Nebo tu, že když batoh otevřeš, je neuvěřitelně přehledný. Hrabání naslepo u dna tím zcela odpadá. A protože je zip na zádové straně batohu, značně se snižuje riziko, že ti ho někdo vykrade.

Vodotěsný zip na zádech.
Vodotěsný zip na zádech.
V batozích řady Atrack se snadno zorientujete díky dlouhému zipu.
V batozích řady Atrack se snadno zorientujete díky dlouhému zipu.

Je toho ale víc, čím si Atrack získá každého, kdo potřebuje mít svoji výbavu „v topu“. Odolný nylonový materiál bez PVC, plnohodnotný zádový systém, který je výškově nastavitelný, vyrobený z nenasákavých materiálů a opravdu pohodlný, řešení vnitřního prostoru několika kapsami, což přispívá k perfektní orientaci uvnitř batohu, kompresní pásky a taky vychytaný modulární systém, který umožňuje doplnit batoh dalším příslušenstvím z nabídky Ortliebu (závěsný kit na vybavení, závěsný kit na helmu, hydratační systém) nebo si na něj prostě jen tak něco cvaknout karabinkou. Korunu tomu všemu nasazuje, že všechno, co Ortlieb dělá, se vyrábí v Německu a je na to záruka 5 let.

K vodě je Atrack ideální volbou. Vše zůstane v suchu na 100%.
K vodě je Atrack ideální volbou.

Aby si vybral každý podle svého gusta, je základní řada batohů Atrack o objemech 25, 35 a 45 l vyvedena ve spoustě zajímavých barevný kombinací. A potom je tu další vychytávka – modifikace podle určení.

Atrack CR, kde CR znamená core, tedy jádro, je co možná nejvíc minimalistický, tedy osekaný na úplný základ (jádro) batohů Atrack. Zároveň si ale zachovává skvělý nosný systém a další signifikantní vychytávky. Variantou CéeRka je ještě Atrack CR Urban vyrobený z Cordury.

Atrack ST je speciálně navržený pro ženy, které většinou mají jinou stavbu těla než muži. Proto taky zkratka ST, která znamená short torso – krátký trup. No a jak u holek bývá zvykem, rozhoduje hlavně barva, takže co třeba taková pistáciová? Poznámka pro chlapy – hodně světlá zelená.

Atrack ST je speciálně navržený pro ženy.
Atrack ST je speciálně navržený pro ženy.

Atrack BP je speciálně vyvinutý pro jízdu na kole a bikepacking (odtud zkratka BP). Oproti jiným Atrackům mu byl odstraněn velký bederní pás, který nahradil jednoduchý pásek, batoh má štíhlý tvar a možnost upevnit helmu. Jo a dělá se jenom v černé barvě, aby na něm nebyla vidět každá kapka bláta.

Cysklistický Atrack BP.
Cysklistický Atrack BP.

A na závěr ještě velmi elegantně vypadající a minimalistický Atrack Metrosphere, který spadá do kategorie věcí „gorpcore“, což je styl zaměřený na nošení vysoce užitkového a funkčního vybavení – to jsou všechny Atracky – inspirovaného outdoorem. Metrosphere tak v pohodě obstojí na obchodních schůzkách nebo třeba v divadle (pokud do nějak teda někdo chodí s batohem), ale samozřejmě i v přírodě.

Tak co, máš vybráno?

PŘES 40 LET FIRMY ORTLIEB
1982-2023

Před více než 40 lety byla v Norimberku zaregistrována firma ORTLIEB, čímž se začal psát jedinečný a úspěšný příběh nepromokavých zavazadel a brašen na kola „Made in Germany“. Společnost, která vznikla na dvorku a čítala jednoho zaměstnance, se postupně rozrostla ve středně velký podnik s působností po celém světě. Dnes je značka a její výrobky mezi prodejci i spotřebiteli vysoce uznávána také díky obětavosti, vynalézavosti a kreativním duchu jejích zaměstnanců, z nichž tu někteří pracují už desítky let.

Více hledejte na www.ortlieb.com.

Zkušenosti čtenářů

Střelec

Vychytaný jsou jenom ty malý bágly, větší se zjevně neliší od našich klasických loďáků (rolsak sypanej vrchem), jenom budou stát výrazně víc.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: