Vốhandu maraton Estonsko

Vốhandu maraton Estonsko

Maratony, tak se všeobecně říká sportovním aktivitám, které vyžadují soustavnou a dlouhodobou přípravu. Jejich počet a výběr sportovních odvětví každoročně stoupá. Mají nesporný význam pro stále větší počet lidí, kteří se na ně připravují a pravidelně sportují. Nehovořím o těch, kteří se postaví na start z nerozvážnosti, nebo nějaké hloupé sázky. Mohou také maraton absolvovat a protrpět si ho.

Zkušenosti čtenářů

Střelec

Ta černozelená loď s nápisem Tripper – to je nějakej speciál? Nemůžeš o něm napsat nějaký podrobnosti?

Krumlovák – je hezký dělat propagaci, ale než se to pořadatelé naučí zmáknout takhle, bude to ještě nějakej pátek trvat. Důkazem budiž letošní zbodanej start, kterej měl do regulérnosti stejně daleko, jako naši politici k poctivosti.

Choroš

1.kanoe Tripper je nová kanoe vhodná na maratony.Nachází si stále víc příznivců nejen u nás. Osobně jsem na ni několikrát pádloval ( přečti si poslední HYDRO).Na http://www.kickthewaves.com na dotaz dostaneš přesnější informace.
2.To co píšeš o Krumlovském maratonu, tak mám pocit, že víš o maratonech a jejich pořádání hodně málo. Já asi budu závodit na vodě déle než Ty. Maratonů jsem absolvoval řadu a krumlovský považuji za nejkrásnější. Nádherná řeka,zajištěný dostatečný průtok,divácká kulisa na jezech a cíl ve městě, které každého nadchne.Není lepší propagace ČR a vodáctví u nás Takové prostředí budeš těžko ve světě hledat.Já jsem absolvoval mimo vodu také desítky maratonů Worldloppet na lyžích. To by jsi koukal co maratonů se odstartovalo dřív. Není jednoduché udržet masu lidí, jak se to pohne, již to nikdo nezastaví. Na vodě je to mnohem těžší.
Závod jsem jel a start byl v pohodě. Rada pro Tebe. Musíš být na vodě včas a sledovat pohyb.Krumlovský maraton je a to i organizačně absolutní špičkou v Evropě.Musíš ještě pár závodů absolvovat a pak hodnotit.Pokud to letos nebylo dle Tvých představ, to mě mrzí. Zkus přístí rok být na startu včas a drž se těch nejlepších. Uvidíš jak budeš s organizací spokojen.

Střelec

Choroši, o letošním startu Krumlováku lžeš. Je mi jedno, jestli účelově, nebo z blbosti. První vlna odstartovala před signálem a ostatní ve zmatku stylem „tak jeďte“, což bylo v rozporu s propozicemi. Fascinuje mě, že lidi hájí šlendrián a porušování pravidel (i těch vlastních), místo aby měli snahu tyhle věci vychytat. Typík a Chobotničák ti to vysvětlí důraznějc. Posílali protest, na který se (pokud vím) nikdo z pořadatelů nenamáhal odpovědět. Já už jsem od prvního podrazu ze strany pořadatelů a blbých keců bafuňářů léta jen pozorovatel. Naštěstí. S takovým přístupem akce dříve či později skončí mezinárodní ostudou.

Choroš

Milý vodáku. To co píšeš je absolutně trapné a jen jsi v očích opravdových závodníků za blbce.Můžeš si myslet co chceš, ale takhle to dávat najevo, to Ti jen škodí.Asi jsi nikdy nic nepořádal, jsi jen konzument a kritik.Letos jsem jel i Adigemaraton a také se odstartovalo dřív, prostě tak to je.Je to napětí před startem. zkušení s tím počítají. Jak jsem Ti psal, jezdil jsem maratony na lyžích. Mnohokrát se startovní pole utrhlo a to tam jsou sítě. Marcialonga mnohokrát i o 15 minut dříve a startuje přes 7000 lidí. Osobně jsem to zažil. Pokud se Tobě a Tvým kamarádům něco nelíbí, buďte doma a nebo vytvořte podobný a určitě lepší závod.Nebo navrhněte jak to zařídit, aby se startovalo dle Tvého přání. Pak se můžeme na úrovni bavit.

Chobotnice

Pravda, že jsem viděl už dost sportovních událostí mezinárodního věhlasu, ale Metodu spontáního startu jen na KVM.
Letos, jako už několikrát jsem si přečet propozice KVM a podal si včas přihlášku. Tim jsme uzavřeli kontrakt za jasně danejch podmínek a pravidel pro obě strany, že… V propozicích néni nikde napsaný, jak dlouho předem tam mám zevlovat, jen že start C kategorií měl bejt v 11:10. http://www.krumlovskymaraton.com/propozice/maraton/ Nemám rád davový psychózy a neva mi strartovat zezadu startovního pole, tak jsem měl v 11:10 loď s posádkou na vodě, ale start nikde. Tim jednoznačně došlo k neplnění základního bodu ujednání ze strany pořadatele. Kdy se objevila v propozicích ta hláška vo hromadnym startu neviom, ale v době mýho přihlášení (a většiny startujících) tam nebyla. A neni tam daná nějaká moje povinnost dále sledovat úpravy pravidel. Takže příště se tejně jako Střelec závodu neúčastnim. Možná pojedu jen „volný splutí“, občerstvovačky oželim, stejně jsem je nevyužil ani letos, nějak mně přešla po tom stratu – nestartu chuť. A nebo pojedu uplně jinak, jak hezky radíš. Abych se příště v cíli nedozvěděl, že v C kategoriích bylo třeba zakázaný přehazovat si pádlo do vopačnýho gardu.
Pořádávám závody v uplně jiný sportovní disciplíně, ale jsou to špičkově hodnocený akce se širokou zahraniční účastí. Ale nedovolim si ad hoc upravovat pravidla (to by mně lynčovali) Moje pořadarelská zkušenost je, soustředit se na průběh závodu. A komunikace se závodníkama, opakovat jim klíčový pravidla, anglicky i česky. Pak nedochází k renoncum a všichni jsou spokojenější. Co by mi z toho vyplývalo pro KVM: místo rozplývání se nad tim, z jakýhože kvéru se ten start střílí radši párkrát zopakovat systém startu, a to česky, anglicky a nejlíp i maďarsky. A nebo jasně napsat do propozic „Až se první urve, tak startujem všichni“

Typík

Když už tady o pár příspěvků vejš bere Střelec moje jméno „nadarmo“ tak taky přidám pár vět. Nejsem špičkovej ZÁVODNÍK ani nemám tak pěknou loď jako je Tripper (Choroši trochu ti ji závidím, je fakt moc pěkná). Na Krumlovák jezdím řadu let a je to moje oblíbená akce. Od té doby co byla vyhlášena oficielní turistická kategorie, měl jsem radost že si to můžu rozdat ve „svý“ třídě. Na výkony sjezďáků a rychlostních lodí v první linii opravdu nemám. Nicméně číslo pěkně „hřeje“ a na startu se vždycky klepu jak ratlík, abych to správně odpálil. Takže se nad sebou kamarádi závodníci prosím trochu zamyslete. Asi budu opravdovým závodníkům, jak píše Choroš pro smích a za blbce, ale jestli se na tý startovní lajně nedokážete udržet protože neumíte zakontrovat, tak se k ní prostě tak nelepte. A jestli vy, co najíždíte na záda těm, co se tam horko těžko držej taky neumíte zbrzdit, tak si nechte větší rozestup. A ti co start vědomě urvou????? To snad nemyslíte vážně že je to normální???????? V žádnym jiným závodě co jich znám by tohle chování neprošlo. Nemilosrdně bych je disknul. To je takovej problém tam dát čárovou kameru aby bylo vidět který, jelito zmrvilo celej start Mezinárodního maratonu? Možná by to vyřešilo pořádný ocelový lano, natažený 30čísel nad vodou spuštěný až v okamžiku startu. V motokrosu maj tuším na startu podobně fungující prkno. A startujícího komentátora jen prosím, když už se mu to stádo rozjede jak když do vrabců střelí, aby to jasným povelem prostě celý poslal po proudu a já tam jako mamlas poctivě nečekal na oficielní start třetí linie, který jaksi vůbec nebyl. Nechci shazovat pořadatele, kteří mají celou akci z mého pohledu dobře zvládnutou, byl bych možná schopen tolerovat i to urvání startovního pole, když je to tedy tak běžné a normální. Ale rozhodně nezkousnu startéra závodu, který celý start, poté co se mu urvala první linie současně s druhou, nebo jak to tedy vlastně bylo následně zazdil a nedokázal to tedy poslat po vodě celé. Jistě bude mít někdo z pořadatelů kamerový záznam startu, na kterém to bude celé jasně vidět. Mrzí mě snaha pořadatelů a „opravdových závodníků“ celý ten letošní problém otevřeně přiznat a zamyslet se nad tím. V mých očích tím bohužel posouvají celý závod mezinárodního formátu na úroveň vesnické neckyády.

Choroš

Když jsem psal článek o Vohandu, tak jsem si myslel,že to bude pozvánka a výzva pro řadu vodáků, kteří si budou chtít vyzkoušet co vydrží jejich tělo.Nakonec se z to stala kritika KVM. Tak to uřčitě nebylo cílem. K prvním dvěma kritikům. Hoši pobavili jste mě a to je fajn.Tyto typy závodů nebudou pro Vás. Místo aby jste si to „rozdali“ na vodě s kamarády,tak nemístně kritizujete.Zatahovat sem obchodní smlouvy to se fakt směju.Zkus si s pořadatelem uzavřít smlouvu o tom, do kolikátého místa dojedeš a že se někde necvakneš.Navíc dohodnout i smluvní pokutu, pokud to nebude jak si přeješ.To mi připadá že pokud by jste jeli na Vohandu, tak jste schopni se soudit s pořadatelem, že nezajistil rozmrzlé jezero.Také jsem přijel na start, když už bylo odstartováno a podívejte se na výsledky. Určitě mi to nevadilo.
O Vás jsem si a dle odezvy nejen já, udělal obrázek. Buďte doma a nebo jezděte na vodu jen tak.
Na startu masových závodů je adrenalin, udržet nažhavenou masu je nadlidský úkol.Vodák, to je nespoutaný živel. Na Velké pardubické také udržet start je umění.Zkuste si zajet i lyžařské maratony. Start to je zážitek,když se pohne 10 000 lidí, tak je nic nezastaví. A na vodě je to podobné a o to horší, že když upadneš, tak se těžko „vstává“.
Z příspěvku posledního je alespoň nějaká rada a vyznání.Nejste závodníci,chcete si pouze zazávodit se svými kamarády a nechat si změřit čas. Přesto se domnívám, že Vás nikdo nepoškodil.Předčasné starty, o nich se léta vypráví a je na co vzpomínat.
Můj kamarád před 20ti lety na Marcialonze si 15 min. před startem „odskočil“ do přilehlého lesíka. Obrovský hukot mu dal najevo, že doslova „pros…“ start. Našel lyže a hůlky hluboko zašlapané do sněhu a vyrazil za startovním polem.Stále na to vzpomínáme a stížnost opravdu nepsal.
Každý závod má jiný start, jiný průběh, jiné počasí.
Hoši uvědomte si, že na takové věci si stěžují většinou ti, kteří mají do opravdového závodníka daleko.
KVM je závod který má své jméno a úroveň. Rozhodně se nikdy nebudeme stydět ho ve světě propagovat.
A na konec, pokud nejde o život (a to na vodě někdy jde) jde o ….
P.S. Kanoe TRIPPER není moje, ale měl jsem možnost se s ní dokonale seznámit.Na KVM jsem jel na K1.

Chobotnice

No, myslim, že jsem nežádal, aby mi někdy zajistil, že se necvaknu. Jen by mně zajímal názor pořadatele na dodržování alespoň těch jednoduchejch pravidel, který byly daný. Nebo proč jinak ty propozice jsou? Nebo pokud to neni tak vo striktnim dodržování pravidel, tak si příště vezmu lodní benzínovej motor, a třeba dojedu líp. Na pravidla přece nebudem tak moc koukat, nebudem malicherný, né?

Zdenek Herzan

Cele to dohadovani zacalo tim, ze prvni diskutujici napsal neco ve smyslu, ze Vohandu je jiste dokonaly maraton a naopak KVM organizuji diletanti. To asi Chorose vytocilo , protoze to tvrzeni se naprosto nezaklada na pravde. Jel Jsem oba maratony a oba byly vyborne.Presto , ze na Vohandu byla situace, kdy 20 min pred starten bylo estonsky oznameno, ze start se posouva o 5 km po proudu reky v planovanem case. Takze tak 60% lidi to nestihlo a zvlaste my, co estonsky nerozumime ani slovo jsme na start prijeli s cca 5 min zpozdenim.Na druhe strane , na KVM jsem startoval ve vlne kanoi a rozhodne jsem nemel dojem, ze by se neco utrhlo a skoro bych prisahal, ze se startovalo v case dle propozic. Rozhodne se ale startovalo na vystrel a nikdo to neutrhl. Pridavam se k Chorosovi s nazorem, ze se da dost tezko udrzet mnoho desitek lodi na tekouci vode “ v lajne “ a case. Poslednich par let maratony po Evrope dost jezdim a KVM povazuji za nejlepe organizovany a relativne velmi spravedlivy zavod. Ale nikdo nikdy nemuze zarucit , ze start probehne podle jeho „oficialniho“ casu a je treba trosku pocitat , ze treba nekomu jdou hodinky o 2 minuty jinak ( a treba i spravne)

Zdenek Herzan

Cele to dohadovani zacalo tim, ze prvni diskutujici napsal neco ve smyslu, ze Vohandu je jiste dokonaly maraton a naopak KVM organizuji diletanti. To asi Chorose vytocilo , protoze to tvrzeni se naprosto nezaklada na pravde. Jel Jsem oba maratony a oba byly vyborne.Presto , ze na Vohandu byla situace, kdy 20 min pred starten bylo estonsky oznameno, ze start se posouva o 5 km po proudu reky v planovanem case. Takze tak 60% lidi to nestihlo a zvlaste my, co estonsky nerozumime ani slovo jsme na start prijeli s cca 5 min zpozdenim.Na druhe strane , na KVM jsem startoval ve vlne kanoi a rozhodne jsem nemel dojem, ze by se neco utrhlo a skoro bych prisahal, ze se startovalo v case dle propozic. Rozhodne se ale startovalo na vystrel a nikdo to neutrhl. Pridavam se k Chorosovi s nazorem, ze se da dost tezko udrzet mnoho desitek lodi na tekouci vode “ v lajne “ a case. Poslednich par let maratony po Evrope dost jezdim a KVM povazuji za nejlepe organizovany a relativne velmi spravedlivy zavod. Ale nikdo nikdy nemuze zarucit , ze start probehne podle jeho „oficialniho“ casu a je treba trosku pocitat , ze treba nekomu jdou hodinky o 2 minuty jinak ( a treba i spravne)

Zdenek Herzan

Cele to dohadovani zacalo tim, ze prvni diskutujici napsal neco ve smyslu, ze Vohandu je jiste dokonaly maraton a naopak KVM organizuji diletanti. To asi Chorose vytocilo , protoze to tvrzeni se naprosto nezaklada na pravde. Jel Jsem oba maratony a oba byly vyborne.Presto , ze na Vohandu byla situace, kdy 20 min pred starten bylo estonsky oznameno, ze start se posouva o 5 km po proudu reky v planovanem case. Takze tak 60% lidi to nestihlo a zvlaste my, co estonsky nerozumime ani slovo jsme na start prijeli s cca 5 min zpozdenim.Na druhe strane , na KVM jsem startoval ve vlne kanoi a rozhodne jsem nemel dojem, ze by se neco utrhlo a skoro bych prisahal, ze se startovalo v case dle propozic. Rozhodne se ale startovalo na vystrel a nikdo to neutrhl. Pridavam se k Chorosovi s nazorem, ze se da dost tezko udrzet mnoho desitek lodi na tekouci vode “ v lajne “ a case. Poslednich par let maratony po Evrope dost jezdim a KVM povazuji za nejlepe organizovany a relativne velmi spravedlivy zavod. Ale nikdo nikdy nemuze zarucit , ze start probehne podle jeho „oficialniho“ casu a je treba trosku pocitat , ze treba nekomu jdou hodinky o 2 minuty jinak ( a treba i spravne)

Typík

Hele kluci já na startu v bazéně pod hrází byl fakt včas. Podle mě start 3 linií startér opravdu nezvládl. Ale už se o to opravdu nehodlám dál přít. Doufám že ročník 2013 se podaří odpálit líp. Podle mě by bylo lepší se vrátit k hromadnému startu celého pole jako ve starších ročnících. Dám tomu ještě jednu šanci, než si tam opravdu tu kameru na stativu postavím.

Choroš

Chlapče, najdi nějakého specialistu, aby Ti s Tvými problémy pomohl.Mezi nás normální vodáky asi nepatříš.Hlavně se vyhýbej akcím, kde je víc lidí než dva, asi by jsi opět viděl,že někdo něco dělá špatně.
Opravdu nemám jiné doporučení. Že se občas něco nezdaří, to je pravda, ale proč to takhle hrotit.Většina lidí je z KVM nadšená a komu se to nelíbí jsou i jiné sporty.

Typík

Tak a už bysme toho fakt mohli nechat. Škoda prznit takovej pěknej článek o pádlování takovou pitomou diskuzí. Znám Střelce i Chobotnici poměrně dlouho a poměrně dost a skutečně nejsou normální. Stejně jako většina vodáků, včetně mě. Klávesnice snese dost, ale mám dojem, že kdybyste se potkali naživo, tak sklopíte krovky a zjistíte že jste ve finále na stejný vlně. Jako většina lidí, co pádluje trochu jinak než jen od hospody k hospodě na letní Vltavě. Na léčení budou spíš zralý ty borci, co jeli tu marathonskou štreku v Estonsku na raftu….

Střelec

Choroši, o letošním startu Krumlováku lžeš. Je mi jedno, jestli účelově, nebo z blbosti. První vlna odstartovala před signálem a ostatní ve zmatku stylem „tak jeďte“, což bylo v rozporu s propozicemi. Fascinuje mě, že lidi hájí šlendrián a porušování pravidel (i těch vlastních), místo aby měli snahu tyhle věci vychytat. Typík a Chobotničák ti to vysvětlí důraznějc. Posílali protest, na který se (pokud vím) nikdo z pořadatelů nenamáhal odpovědět. Já už jsem od prvního podrazu ze strany pořadatelů a blbých keců bafuňářů léta jen pozorovatel. Naštěstí. S takovým přístupem akce dříve či později skončí mezinárodní ostudou.

Chobotnice

Pravda, že jsem viděl už dost sportovních událostí mezinárodního věhlasu, ale Metodu spontáního startu jen na KVM.
Letos, jako už několikrát jsem si přečet propozice KVM a podal si včas přihlášku. Tim jsme uzavřeli kontrakt za jasně danejch podmínek a pravidel pro obě strany, že… V propozicích néni nikde napsaný, jak dlouho předem tam mám zevlovat, jen že start C kategorií měl bejt v 11:10. http://www.krumlovskymaraton.com/propozice/maraton/ Nemám rád davový psychózy a neva mi strartovat zezadu startovního pole, tak jsem měl v 11:10 loď s posádkou na vodě, ale start nikde. Tim jednoznačně došlo k neplnění základního bodu ujednání ze strany pořadatele. Kdy se objevila v propozicích ta hláška vo hromadnym startu neviom, ale v době mýho přihlášení (a většiny startujících) tam nebyla. A neni tam daná nějaká moje povinnost dále sledovat úpravy pravidel. Takže příště se tejně jako Střelec závodu neúčastnim. Možná pojedu jen „volný splutí“, občerstvovačky oželim, stejně jsem je nevyužil ani letos, nějak mně přešla po tom stratu – nestartu chuť. A nebo pojedu uplně jinak, jak hezky radíš. Abych se příště v cíli nedozvěděl, že v C kategoriích bylo třeba zakázaný přehazovat si pádlo do vopačnýho gardu.
Pořádávám závody v uplně jiný sportovní disciplíně, ale jsou to špičkově hodnocený akce se širokou zahraniční účastí. Ale nedovolim si ad hoc upravovat pravidla (to by mně lynčovali) Moje pořadarelská zkušenost je, soustředit se na průběh závodu. A komunikace se závodníkama, opakovat jim klíčový pravidla, anglicky i česky. Pak nedochází k renoncum a všichni jsou spokojenější. Co by mi z toho vyplývalo pro KVM: místo rozplývání se nad tim, z jakýhože kvéru se ten start střílí radši párkrát zopakovat systém startu, a to česky, anglicky a nejlíp i maďarsky. A nebo jasně napsat do propozic „Až se první urve, tak startujem všichni“

Typík

Když už tady o pár příspěvků vejš bere Střelec moje jméno „nadarmo“ tak taky přidám pár vět. Nejsem špičkovej ZÁVODNÍK ani nemám tak pěknou loď jako je Tripper (Choroši trochu ti ji závidím, je fakt moc pěkná). Na Krumlovák jezdím řadu let a je to moje oblíbená akce. Od té doby co byla vyhlášena oficielní turistická kategorie, měl jsem radost že si to můžu rozdat ve „svý“ třídě. Na výkony sjezďáků a rychlostních lodí v první linii opravdu nemám. Nicméně číslo pěkně „hřeje“ a na startu se vždycky klepu jak ratlík, abych to správně odpálil. Takže se nad sebou kamarádi závodníci prosím trochu zamyslete. Asi budu opravdovým závodníkům, jak píše Choroš pro smích a za blbce, ale jestli se na tý startovní lajně nedokážete udržet protože neumíte zakontrovat, tak se k ní prostě tak nelepte. A jestli vy, co najíždíte na záda těm, co se tam horko těžko držej taky neumíte zbrzdit, tak si nechte větší rozestup. A ti co start vědomě urvou????? To snad nemyslíte vážně že je to normální???????? V žádnym jiným závodě co jich znám by tohle chování neprošlo. Nemilosrdně bych je disknul. To je takovej problém tam dát čárovou kameru aby bylo vidět který, jelito zmrvilo celej start Mezinárodního maratonu? Možná by to vyřešilo pořádný ocelový lano, natažený 30čísel nad vodou spuštěný až v okamžiku startu. V motokrosu maj tuším na startu podobně fungující prkno. A startujícího komentátora jen prosím, když už se mu to stádo rozjede jak když do vrabců střelí, aby to jasným povelem prostě celý poslal po proudu a já tam jako mamlas poctivě nečekal na oficielní start třetí linie, který jaksi vůbec nebyl. Nechci shazovat pořadatele, kteří mají celou akci z mého pohledu dobře zvládnutou, byl bych možná schopen tolerovat i to urvání startovního pole, když je to tedy tak běžné a normální. Ale rozhodně nezkousnu startéra závodu, který celý start, poté co se mu urvala první linie současně s druhou, nebo jak to tedy vlastně bylo následně zazdil a nedokázal to tedy poslat po vodě celé. Jistě bude mít někdo z pořadatelů kamerový záznam startu, na kterém to bude celé jasně vidět. Mrzí mě snaha pořadatelů a „opravdových závodníků“ celý ten letošní problém otevřeně přiznat a zamyslet se nad tím. V mých očích tím bohužel posouvají celý závod mezinárodního formátu na úroveň vesnické neckyády.

Choroš

Když jsem psal článek o Vohandu, tak jsem si myslel,že to bude pozvánka a výzva pro řadu vodáků, kteří si budou chtít vyzkoušet co vydrží jejich tělo.Nakonec se z to stala kritika KVM. Tak to uřčitě nebylo cílem. K prvním dvěma kritikům. Hoši pobavili jste mě a to je fajn.Tyto typy závodů nebudou pro Vás. Místo aby jste si to „rozdali“ na vodě s kamarády,tak nemístně kritizujete.Zatahovat sem obchodní smlouvy to se fakt směju.Zkus si s pořadatelem uzavřít smlouvu o tom, do kolikátého místa dojedeš a že se někde necvakneš.Navíc dohodnout i smluvní pokutu, pokud to nebude jak si přeješ.To mi připadá že pokud by jste jeli na Vohandu, tak jste schopni se soudit s pořadatelem, že nezajistil rozmrzlé jezero.Také jsem přijel na start, když už bylo odstartováno a podívejte se na výsledky. Určitě mi to nevadilo.
O Vás jsem si a dle odezvy nejen já, udělal obrázek. Buďte doma a nebo jezděte na vodu jen tak.
Na startu masových závodů je adrenalin, udržet nažhavenou masu je nadlidský úkol.Vodák, to je nespoutaný živel. Na Velké pardubické také udržet start je umění.Zkuste si zajet i lyžařské maratony. Start to je zážitek,když se pohne 10 000 lidí, tak je nic nezastaví. A na vodě je to podobné a o to horší, že když upadneš, tak se těžko „vstává“.
Z příspěvku posledního je alespoň nějaká rada a vyznání.Nejste závodníci,chcete si pouze zazávodit se svými kamarády a nechat si změřit čas. Přesto se domnívám, že Vás nikdo nepoškodil.Předčasné starty, o nich se léta vypráví a je na co vzpomínat.
Můj kamarád před 20ti lety na Marcialonze si 15 min. před startem „odskočil“ do přilehlého lesíka. Obrovský hukot mu dal najevo, že doslova „pros…“ start. Našel lyže a hůlky hluboko zašlapané do sněhu a vyrazil za startovním polem.Stále na to vzpomínáme a stížnost opravdu nepsal.
Každý závod má jiný start, jiný průběh, jiné počasí.
Hoši uvědomte si, že na takové věci si stěžují většinou ti, kteří mají do opravdového závodníka daleko.
KVM je závod který má své jméno a úroveň. Rozhodně se nikdy nebudeme stydět ho ve světě propagovat.
A na konec, pokud nejde o život (a to na vodě někdy jde) jde o ….
P.S. Kanoe TRIPPER není moje, ale měl jsem možnost se s ní dokonale seznámit.Na KVM jsem jel na K1.

Zdenek Herzan

Cele to dohadovani zacalo tim, ze prvni diskutujici napsal neco ve smyslu, ze Vohandu je jiste dokonaly maraton a naopak KVM organizuji diletanti. To asi Chorose vytocilo , protoze to tvrzeni se naprosto nezaklada na pravde. Jel Jsem oba maratony a oba byly vyborne.Presto , ze na Vohandu byla situace, kdy 20 min pred starten bylo estonsky oznameno, ze start se posouva o 5 km po proudu reky v planovanem case. Takze tak 60% lidi to nestihlo a zvlaste my, co estonsky nerozumime ani slovo jsme na start prijeli s cca 5 min zpozdenim.Na druhe strane , na KVM jsem startoval ve vlne kanoi a rozhodne jsem nemel dojem, ze by se neco utrhlo a skoro bych prisahal, ze se startovalo v case dle propozic. Rozhodne se ale startovalo na vystrel a nikdo to neutrhl. Pridavam se k Chorosovi s nazorem, ze se da dost tezko udrzet mnoho desitek lodi na tekouci vode “ v lajne “ a case. Poslednich par let maratony po Evrope dost jezdim a KVM povazuji za nejlepe organizovany a relativne velmi spravedlivy zavod. Ale nikdo nikdy nemuze zarucit , ze start probehne podle jeho „oficialniho“ casu a je treba trosku pocitat , ze treba nekomu jdou hodinky o 2 minuty jinak ( a treba i spravne)

Zdenek Herzan

Cele to dohadovani zacalo tim, ze prvni diskutujici napsal neco ve smyslu, ze Vohandu je jiste dokonaly maraton a naopak KVM organizuji diletanti. To asi Chorose vytocilo , protoze to tvrzeni se naprosto nezaklada na pravde. Jel Jsem oba maratony a oba byly vyborne.Presto , ze na Vohandu byla situace, kdy 20 min pred starten bylo estonsky oznameno, ze start se posouva o 5 km po proudu reky v planovanem case. Takze tak 60% lidi to nestihlo a zvlaste my, co estonsky nerozumime ani slovo jsme na start prijeli s cca 5 min zpozdenim.Na druhe strane , na KVM jsem startoval ve vlne kanoi a rozhodne jsem nemel dojem, ze by se neco utrhlo a skoro bych prisahal, ze se startovalo v case dle propozic. Rozhodne se ale startovalo na vystrel a nikdo to neutrhl. Pridavam se k Chorosovi s nazorem, ze se da dost tezko udrzet mnoho desitek lodi na tekouci vode “ v lajne “ a case. Poslednich par let maratony po Evrope dost jezdim a KVM povazuji za nejlepe organizovany a relativne velmi spravedlivy zavod. Ale nikdo nikdy nemuze zarucit , ze start probehne podle jeho „oficialniho“ casu a je treba trosku pocitat , ze treba nekomu jdou hodinky o 2 minuty jinak ( a treba i spravne)

Zdenek Herzan

Cele to dohadovani zacalo tim, ze prvni diskutujici napsal neco ve smyslu, ze Vohandu je jiste dokonaly maraton a naopak KVM organizuji diletanti. To asi Chorose vytocilo , protoze to tvrzeni se naprosto nezaklada na pravde. Jel Jsem oba maratony a oba byly vyborne.Presto , ze na Vohandu byla situace, kdy 20 min pred starten bylo estonsky oznameno, ze start se posouva o 5 km po proudu reky v planovanem case. Takze tak 60% lidi to nestihlo a zvlaste my, co estonsky nerozumime ani slovo jsme na start prijeli s cca 5 min zpozdenim.Na druhe strane , na KVM jsem startoval ve vlne kanoi a rozhodne jsem nemel dojem, ze by se neco utrhlo a skoro bych prisahal, ze se startovalo v case dle propozic. Rozhodne se ale startovalo na vystrel a nikdo to neutrhl. Pridavam se k Chorosovi s nazorem, ze se da dost tezko udrzet mnoho desitek lodi na tekouci vode “ v lajne “ a case. Poslednich par let maratony po Evrope dost jezdim a KVM povazuji za nejlepe organizovany a relativne velmi spravedlivy zavod. Ale nikdo nikdy nemuze zarucit , ze start probehne podle jeho „oficialniho“ casu a je treba trosku pocitat , ze treba nekomu jdou hodinky o 2 minuty jinak ( a treba i spravne)

Střelec

Choroši, o letošním startu Krumlováku lžeš. Je mi jedno, jestli účelově, nebo z blbosti. První vlna odstartovala před signálem a ostatní ve zmatku stylem „tak jeďte“, což bylo v rozporu s propozicemi. Fascinuje mě, že lidi hájí šlendrián a porušování pravidel (i těch vlastních), místo aby měli snahu tyhle věci vychytat. Typík a Chobotničák ti to vysvětlí důraznějc. Posílali protest, na který se (pokud vím) nikdo z pořadatelů nenamáhal odpovědět. Já už jsem od prvního podrazu ze strany pořadatelů a blbých keců bafuňářů léta jen pozorovatel. Naštěstí. S takovým přístupem akce dříve či později skončí mezinárodní ostudou.

Chobotnice

Pravda, že jsem viděl už dost sportovních událostí mezinárodního věhlasu, ale Metodu spontáního startu jen na KVM.
Letos, jako už několikrát jsem si přečet propozice KVM a podal si včas přihlášku. Tim jsme uzavřeli kontrakt za jasně danejch podmínek a pravidel pro obě strany, že… V propozicích néni nikde napsaný, jak dlouho předem tam mám zevlovat, jen že start C kategorií měl bejt v 11:10. http://www.krumlovskymaraton.com/propozice/maraton/ Nemám rád davový psychózy a neva mi strartovat zezadu startovního pole, tak jsem měl v 11:10 loď s posádkou na vodě, ale start nikde. Tim jednoznačně došlo k neplnění základního bodu ujednání ze strany pořadatele. Kdy se objevila v propozicích ta hláška vo hromadnym startu neviom, ale v době mýho přihlášení (a většiny startujících) tam nebyla. A neni tam daná nějaká moje povinnost dále sledovat úpravy pravidel. Takže příště se tejně jako Střelec závodu neúčastnim. Možná pojedu jen „volný splutí“, občerstvovačky oželim, stejně jsem je nevyužil ani letos, nějak mně přešla po tom stratu – nestartu chuť. A nebo pojedu uplně jinak, jak hezky radíš. Abych se příště v cíli nedozvěděl, že v C kategoriích bylo třeba zakázaný přehazovat si pádlo do vopačnýho gardu.
Pořádávám závody v uplně jiný sportovní disciplíně, ale jsou to špičkově hodnocený akce se širokou zahraniční účastí. Ale nedovolim si ad hoc upravovat pravidla (to by mně lynčovali) Moje pořadarelská zkušenost je, soustředit se na průběh závodu. A komunikace se závodníkama, opakovat jim klíčový pravidla, anglicky i česky. Pak nedochází k renoncum a všichni jsou spokojenější. Co by mi z toho vyplývalo pro KVM: místo rozplývání se nad tim, z jakýhože kvéru se ten start střílí radši párkrát zopakovat systém startu, a to česky, anglicky a nejlíp i maďarsky. A nebo jasně napsat do propozic „Až se první urve, tak startujem všichni“

Typík

Když už tady o pár příspěvků vejš bere Střelec moje jméno „nadarmo“ tak taky přidám pár vět. Nejsem špičkovej ZÁVODNÍK ani nemám tak pěknou loď jako je Tripper (Choroši trochu ti ji závidím, je fakt moc pěkná). Na Krumlovák jezdím řadu let a je to moje oblíbená akce. Od té doby co byla vyhlášena oficielní turistická kategorie, měl jsem radost že si to můžu rozdat ve „svý“ třídě. Na výkony sjezďáků a rychlostních lodí v první linii opravdu nemám. Nicméně číslo pěkně „hřeje“ a na startu se vždycky klepu jak ratlík, abych to správně odpálil. Takže se nad sebou kamarádi závodníci prosím trochu zamyslete. Asi budu opravdovým závodníkům, jak píše Choroš pro smích a za blbce, ale jestli se na tý startovní lajně nedokážete udržet protože neumíte zakontrovat, tak se k ní prostě tak nelepte. A jestli vy, co najíždíte na záda těm, co se tam horko těžko držej taky neumíte zbrzdit, tak si nechte větší rozestup. A ti co start vědomě urvou????? To snad nemyslíte vážně že je to normální???????? V žádnym jiným závodě co jich znám by tohle chování neprošlo. Nemilosrdně bych je disknul. To je takovej problém tam dát čárovou kameru aby bylo vidět který, jelito zmrvilo celej start Mezinárodního maratonu? Možná by to vyřešilo pořádný ocelový lano, natažený 30čísel nad vodou spuštěný až v okamžiku startu. V motokrosu maj tuším na startu podobně fungující prkno. A startujícího komentátora jen prosím, když už se mu to stádo rozjede jak když do vrabců střelí, aby to jasným povelem prostě celý poslal po proudu a já tam jako mamlas poctivě nečekal na oficielní start třetí linie, který jaksi vůbec nebyl. Nechci shazovat pořadatele, kteří mají celou akci z mého pohledu dobře zvládnutou, byl bych možná schopen tolerovat i to urvání startovního pole, když je to tedy tak běžné a normální. Ale rozhodně nezkousnu startéra závodu, který celý start, poté co se mu urvala první linie současně s druhou, nebo jak to tedy vlastně bylo následně zazdil a nedokázal to tedy poslat po vodě celé. Jistě bude mít někdo z pořadatelů kamerový záznam startu, na kterém to bude celé jasně vidět. Mrzí mě snaha pořadatelů a „opravdových závodníků“ celý ten letošní problém otevřeně přiznat a zamyslet se nad tím. V mých očích tím bohužel posouvají celý závod mezinárodního formátu na úroveň vesnické neckyády.

Choroš

Když jsem psal článek o Vohandu, tak jsem si myslel,že to bude pozvánka a výzva pro řadu vodáků, kteří si budou chtít vyzkoušet co vydrží jejich tělo.Nakonec se z to stala kritika KVM. Tak to uřčitě nebylo cílem. K prvním dvěma kritikům. Hoši pobavili jste mě a to je fajn.Tyto typy závodů nebudou pro Vás. Místo aby jste si to „rozdali“ na vodě s kamarády,tak nemístně kritizujete.Zatahovat sem obchodní smlouvy to se fakt směju.Zkus si s pořadatelem uzavřít smlouvu o tom, do kolikátého místa dojedeš a že se někde necvakneš.Navíc dohodnout i smluvní pokutu, pokud to nebude jak si přeješ.To mi připadá že pokud by jste jeli na Vohandu, tak jste schopni se soudit s pořadatelem, že nezajistil rozmrzlé jezero.Také jsem přijel na start, když už bylo odstartováno a podívejte se na výsledky. Určitě mi to nevadilo.
O Vás jsem si a dle odezvy nejen já, udělal obrázek. Buďte doma a nebo jezděte na vodu jen tak.
Na startu masových závodů je adrenalin, udržet nažhavenou masu je nadlidský úkol.Vodák, to je nespoutaný živel. Na Velké pardubické také udržet start je umění.Zkuste si zajet i lyžařské maratony. Start to je zážitek,když se pohne 10 000 lidí, tak je nic nezastaví. A na vodě je to podobné a o to horší, že když upadneš, tak se těžko „vstává“.
Z příspěvku posledního je alespoň nějaká rada a vyznání.Nejste závodníci,chcete si pouze zazávodit se svými kamarády a nechat si změřit čas. Přesto se domnívám, že Vás nikdo nepoškodil.Předčasné starty, o nich se léta vypráví a je na co vzpomínat.
Můj kamarád před 20ti lety na Marcialonze si 15 min. před startem „odskočil“ do přilehlého lesíka. Obrovský hukot mu dal najevo, že doslova „pros…“ start. Našel lyže a hůlky hluboko zašlapané do sněhu a vyrazil za startovním polem.Stále na to vzpomínáme a stížnost opravdu nepsal.
Každý závod má jiný start, jiný průběh, jiné počasí.
Hoši uvědomte si, že na takové věci si stěžují většinou ti, kteří mají do opravdového závodníka daleko.
KVM je závod který má své jméno a úroveň. Rozhodně se nikdy nebudeme stydět ho ve světě propagovat.
A na konec, pokud nejde o život (a to na vodě někdy jde) jde o ….
P.S. Kanoe TRIPPER není moje, ale měl jsem možnost se s ní dokonale seznámit.Na KVM jsem jel na K1.

Zdenek Herzan

Cele to dohadovani zacalo tim, ze prvni diskutujici napsal neco ve smyslu, ze Vohandu je jiste dokonaly maraton a naopak KVM organizuji diletanti. To asi Chorose vytocilo , protoze to tvrzeni se naprosto nezaklada na pravde. Jel Jsem oba maratony a oba byly vyborne.Presto , ze na Vohandu byla situace, kdy 20 min pred starten bylo estonsky oznameno, ze start se posouva o 5 km po proudu reky v planovanem case. Takze tak 60% lidi to nestihlo a zvlaste my, co estonsky nerozumime ani slovo jsme na start prijeli s cca 5 min zpozdenim.Na druhe strane , na KVM jsem startoval ve vlne kanoi a rozhodne jsem nemel dojem, ze by se neco utrhlo a skoro bych prisahal, ze se startovalo v case dle propozic. Rozhodne se ale startovalo na vystrel a nikdo to neutrhl. Pridavam se k Chorosovi s nazorem, ze se da dost tezko udrzet mnoho desitek lodi na tekouci vode “ v lajne “ a case. Poslednich par let maratony po Evrope dost jezdim a KVM povazuji za nejlepe organizovany a relativne velmi spravedlivy zavod. Ale nikdo nikdy nemuze zarucit , ze start probehne podle jeho „oficialniho“ casu a je treba trosku pocitat , ze treba nekomu jdou hodinky o 2 minuty jinak ( a treba i spravne)

Zdenek Herzan

Cele to dohadovani zacalo tim, ze prvni diskutujici napsal neco ve smyslu, ze Vohandu je jiste dokonaly maraton a naopak KVM organizuji diletanti. To asi Chorose vytocilo , protoze to tvrzeni se naprosto nezaklada na pravde. Jel Jsem oba maratony a oba byly vyborne.Presto , ze na Vohandu byla situace, kdy 20 min pred starten bylo estonsky oznameno, ze start se posouva o 5 km po proudu reky v planovanem case. Takze tak 60% lidi to nestihlo a zvlaste my, co estonsky nerozumime ani slovo jsme na start prijeli s cca 5 min zpozdenim.Na druhe strane , na KVM jsem startoval ve vlne kanoi a rozhodne jsem nemel dojem, ze by se neco utrhlo a skoro bych prisahal, ze se startovalo v case dle propozic. Rozhodne se ale startovalo na vystrel a nikdo to neutrhl. Pridavam se k Chorosovi s nazorem, ze se da dost tezko udrzet mnoho desitek lodi na tekouci vode “ v lajne “ a case. Poslednich par let maratony po Evrope dost jezdim a KVM povazuji za nejlepe organizovany a relativne velmi spravedlivy zavod. Ale nikdo nikdy nemuze zarucit , ze start probehne podle jeho „oficialniho“ casu a je treba trosku pocitat , ze treba nekomu jdou hodinky o 2 minuty jinak ( a treba i spravne)

Zdenek Herzan

Cele to dohadovani zacalo tim, ze prvni diskutujici napsal neco ve smyslu, ze Vohandu je jiste dokonaly maraton a naopak KVM organizuji diletanti. To asi Chorose vytocilo , protoze to tvrzeni se naprosto nezaklada na pravde. Jel Jsem oba maratony a oba byly vyborne.Presto , ze na Vohandu byla situace, kdy 20 min pred starten bylo estonsky oznameno, ze start se posouva o 5 km po proudu reky v planovanem case. Takze tak 60% lidi to nestihlo a zvlaste my, co estonsky nerozumime ani slovo jsme na start prijeli s cca 5 min zpozdenim.Na druhe strane , na KVM jsem startoval ve vlne kanoi a rozhodne jsem nemel dojem, ze by se neco utrhlo a skoro bych prisahal, ze se startovalo v case dle propozic. Rozhodne se ale startovalo na vystrel a nikdo to neutrhl. Pridavam se k Chorosovi s nazorem, ze se da dost tezko udrzet mnoho desitek lodi na tekouci vode “ v lajne “ a case. Poslednich par let maratony po Evrope dost jezdim a KVM povazuji za nejlepe organizovany a relativne velmi spravedlivy zavod. Ale nikdo nikdy nemuze zarucit , ze start probehne podle jeho „oficialniho“ casu a je treba trosku pocitat , ze treba nekomu jdou hodinky o 2 minuty jinak ( a treba i spravne)

Střelec

Choroši, o letošním startu Krumlováku lžeš. Je mi jedno, jestli účelově, nebo z blbosti. První vlna odstartovala před signálem a ostatní ve zmatku stylem „tak jeďte“, což bylo v rozporu s propozicemi. Fascinuje mě, že lidi hájí šlendrián a porušování pravidel (i těch vlastních), místo aby měli snahu tyhle věci vychytat. Typík a Chobotničák ti to vysvětlí důraznějc. Posílali protest, na který se (pokud vím) nikdo z pořadatelů nenamáhal odpovědět. Já už jsem od prvního podrazu ze strany pořadatelů a blbých keců bafuňářů léta jen pozorovatel. Naštěstí. S takovým přístupem akce dříve či později skončí mezinárodní ostudou.

Chobotnice

Pravda, že jsem viděl už dost sportovních událostí mezinárodního věhlasu, ale Metodu spontáního startu jen na KVM.
Letos, jako už několikrát jsem si přečet propozice KVM a podal si včas přihlášku. Tim jsme uzavřeli kontrakt za jasně danejch podmínek a pravidel pro obě strany, že… V propozicích néni nikde napsaný, jak dlouho předem tam mám zevlovat, jen že start C kategorií měl bejt v 11:10. http://www.krumlovskymaraton.com/propozice/maraton/ Nemám rád davový psychózy a neva mi strartovat zezadu startovního pole, tak jsem měl v 11:10 loď s posádkou na vodě, ale start nikde. Tim jednoznačně došlo k neplnění základního bodu ujednání ze strany pořadatele. Kdy se objevila v propozicích ta hláška vo hromadnym startu neviom, ale v době mýho přihlášení (a většiny startujících) tam nebyla. A neni tam daná nějaká moje povinnost dále sledovat úpravy pravidel. Takže příště se tejně jako Střelec závodu neúčastnim. Možná pojedu jen „volný splutí“, občerstvovačky oželim, stejně jsem je nevyužil ani letos, nějak mně přešla po tom stratu – nestartu chuť. A nebo pojedu uplně jinak, jak hezky radíš. Abych se příště v cíli nedozvěděl, že v C kategoriích bylo třeba zakázaný přehazovat si pádlo do vopačnýho gardu.
Pořádávám závody v uplně jiný sportovní disciplíně, ale jsou to špičkově hodnocený akce se širokou zahraniční účastí. Ale nedovolim si ad hoc upravovat pravidla (to by mně lynčovali) Moje pořadarelská zkušenost je, soustředit se na průběh závodu. A komunikace se závodníkama, opakovat jim klíčový pravidla, anglicky i česky. Pak nedochází k renoncum a všichni jsou spokojenější. Co by mi z toho vyplývalo pro KVM: místo rozplývání se nad tim, z jakýhože kvéru se ten start střílí radši párkrát zopakovat systém startu, a to česky, anglicky a nejlíp i maďarsky. A nebo jasně napsat do propozic „Až se první urve, tak startujem všichni“

Typík

Když už tady o pár příspěvků vejš bere Střelec moje jméno „nadarmo“ tak taky přidám pár vět. Nejsem špičkovej ZÁVODNÍK ani nemám tak pěknou loď jako je Tripper (Choroši trochu ti ji závidím, je fakt moc pěkná). Na Krumlovák jezdím řadu let a je to moje oblíbená akce. Od té doby co byla vyhlášena oficielní turistická kategorie, měl jsem radost že si to můžu rozdat ve „svý“ třídě. Na výkony sjezďáků a rychlostních lodí v první linii opravdu nemám. Nicméně číslo pěkně „hřeje“ a na startu se vždycky klepu jak ratlík, abych to správně odpálil. Takže se nad sebou kamarádi závodníci prosím trochu zamyslete. Asi budu opravdovým závodníkům, jak píše Choroš pro smích a za blbce, ale jestli se na tý startovní lajně nedokážete udržet protože neumíte zakontrovat, tak se k ní prostě tak nelepte. A jestli vy, co najíždíte na záda těm, co se tam horko těžko držej taky neumíte zbrzdit, tak si nechte větší rozestup. A ti co start vědomě urvou????? To snad nemyslíte vážně že je to normální???????? V žádnym jiným závodě co jich znám by tohle chování neprošlo. Nemilosrdně bych je disknul. To je takovej problém tam dát čárovou kameru aby bylo vidět který, jelito zmrvilo celej start Mezinárodního maratonu? Možná by to vyřešilo pořádný ocelový lano, natažený 30čísel nad vodou spuštěný až v okamžiku startu. V motokrosu maj tuším na startu podobně fungující prkno. A startujícího komentátora jen prosím, když už se mu to stádo rozjede jak když do vrabců střelí, aby to jasným povelem prostě celý poslal po proudu a já tam jako mamlas poctivě nečekal na oficielní start třetí linie, který jaksi vůbec nebyl. Nechci shazovat pořadatele, kteří mají celou akci z mého pohledu dobře zvládnutou, byl bych možná schopen tolerovat i to urvání startovního pole, když je to tedy tak běžné a normální. Ale rozhodně nezkousnu startéra závodu, který celý start, poté co se mu urvala první linie současně s druhou, nebo jak to tedy vlastně bylo následně zazdil a nedokázal to tedy poslat po vodě celé. Jistě bude mít někdo z pořadatelů kamerový záznam startu, na kterém to bude celé jasně vidět. Mrzí mě snaha pořadatelů a „opravdových závodníků“ celý ten letošní problém otevřeně přiznat a zamyslet se nad tím. V mých očích tím bohužel posouvají celý závod mezinárodního formátu na úroveň vesnické neckyády.

Choroš

Když jsem psal článek o Vohandu, tak jsem si myslel,že to bude pozvánka a výzva pro řadu vodáků, kteří si budou chtít vyzkoušet co vydrží jejich tělo.Nakonec se z to stala kritika KVM. Tak to uřčitě nebylo cílem. K prvním dvěma kritikům. Hoši pobavili jste mě a to je fajn.Tyto typy závodů nebudou pro Vás. Místo aby jste si to „rozdali“ na vodě s kamarády,tak nemístně kritizujete.Zatahovat sem obchodní smlouvy to se fakt směju.Zkus si s pořadatelem uzavřít smlouvu o tom, do kolikátého místa dojedeš a že se někde necvakneš.Navíc dohodnout i smluvní pokutu, pokud to nebude jak si přeješ.To mi připadá že pokud by jste jeli na Vohandu, tak jste schopni se soudit s pořadatelem, že nezajistil rozmrzlé jezero.Také jsem přijel na start, když už bylo odstartováno a podívejte se na výsledky. Určitě mi to nevadilo.
O Vás jsem si a dle odezvy nejen já, udělal obrázek. Buďte doma a nebo jezděte na vodu jen tak.
Na startu masových závodů je adrenalin, udržet nažhavenou masu je nadlidský úkol.Vodák, to je nespoutaný živel. Na Velké pardubické také udržet start je umění.Zkuste si zajet i lyžařské maratony. Start to je zážitek,když se pohne 10 000 lidí, tak je nic nezastaví. A na vodě je to podobné a o to horší, že když upadneš, tak se těžko „vstává“.
Z příspěvku posledního je alespoň nějaká rada a vyznání.Nejste závodníci,chcete si pouze zazávodit se svými kamarády a nechat si změřit čas. Přesto se domnívám, že Vás nikdo nepoškodil.Předčasné starty, o nich se léta vypráví a je na co vzpomínat.
Můj kamarád před 20ti lety na Marcialonze si 15 min. před startem „odskočil“ do přilehlého lesíka. Obrovský hukot mu dal najevo, že doslova „pros…“ start. Našel lyže a hůlky hluboko zašlapané do sněhu a vyrazil za startovním polem.Stále na to vzpomínáme a stížnost opravdu nepsal.
Každý závod má jiný start, jiný průběh, jiné počasí.
Hoši uvědomte si, že na takové věci si stěžují většinou ti, kteří mají do opravdového závodníka daleko.
KVM je závod který má své jméno a úroveň. Rozhodně se nikdy nebudeme stydět ho ve světě propagovat.
A na konec, pokud nejde o život (a to na vodě někdy jde) jde o ….
P.S. Kanoe TRIPPER není moje, ale měl jsem možnost se s ní dokonale seznámit.Na KVM jsem jel na K1.

Zdenek Herzan

Cele to dohadovani zacalo tim, ze prvni diskutujici napsal neco ve smyslu, ze Vohandu je jiste dokonaly maraton a naopak KVM organizuji diletanti. To asi Chorose vytocilo , protoze to tvrzeni se naprosto nezaklada na pravde. Jel Jsem oba maratony a oba byly vyborne.Presto , ze na Vohandu byla situace, kdy 20 min pred starten bylo estonsky oznameno, ze start se posouva o 5 km po proudu reky v planovanem case. Takze tak 60% lidi to nestihlo a zvlaste my, co estonsky nerozumime ani slovo jsme na start prijeli s cca 5 min zpozdenim.Na druhe strane , na KVM jsem startoval ve vlne kanoi a rozhodne jsem nemel dojem, ze by se neco utrhlo a skoro bych prisahal, ze se startovalo v case dle propozic. Rozhodne se ale startovalo na vystrel a nikdo to neutrhl. Pridavam se k Chorosovi s nazorem, ze se da dost tezko udrzet mnoho desitek lodi na tekouci vode “ v lajne “ a case. Poslednich par let maratony po Evrope dost jezdim a KVM povazuji za nejlepe organizovany a relativne velmi spravedlivy zavod. Ale nikdo nikdy nemuze zarucit , ze start probehne podle jeho „oficialniho“ casu a je treba trosku pocitat , ze treba nekomu jdou hodinky o 2 minuty jinak ( a treba i spravne)

Zdenek Herzan

Cele to dohadovani zacalo tim, ze prvni diskutujici napsal neco ve smyslu, ze Vohandu je jiste dokonaly maraton a naopak KVM organizuji diletanti. To asi Chorose vytocilo , protoze to tvrzeni se naprosto nezaklada na pravde. Jel Jsem oba maratony a oba byly vyborne.Presto , ze na Vohandu byla situace, kdy 20 min pred starten bylo estonsky oznameno, ze start se posouva o 5 km po proudu reky v planovanem case. Takze tak 60% lidi to nestihlo a zvlaste my, co estonsky nerozumime ani slovo jsme na start prijeli s cca 5 min zpozdenim.Na druhe strane , na KVM jsem startoval ve vlne kanoi a rozhodne jsem nemel dojem, ze by se neco utrhlo a skoro bych prisahal, ze se startovalo v case dle propozic. Rozhodne se ale startovalo na vystrel a nikdo to neutrhl. Pridavam se k Chorosovi s nazorem, ze se da dost tezko udrzet mnoho desitek lodi na tekouci vode “ v lajne “ a case. Poslednich par let maratony po Evrope dost jezdim a KVM povazuji za nejlepe organizovany a relativne velmi spravedlivy zavod. Ale nikdo nikdy nemuze zarucit , ze start probehne podle jeho „oficialniho“ casu a je treba trosku pocitat , ze treba nekomu jdou hodinky o 2 minuty jinak ( a treba i spravne)

Zdenek Herzan

Cele to dohadovani zacalo tim, ze prvni diskutujici napsal neco ve smyslu, ze Vohandu je jiste dokonaly maraton a naopak KVM organizuji diletanti. To asi Chorose vytocilo , protoze to tvrzeni se naprosto nezaklada na pravde. Jel Jsem oba maratony a oba byly vyborne.Presto , ze na Vohandu byla situace, kdy 20 min pred starten bylo estonsky oznameno, ze start se posouva o 5 km po proudu reky v planovanem case. Takze tak 60% lidi to nestihlo a zvlaste my, co estonsky nerozumime ani slovo jsme na start prijeli s cca 5 min zpozdenim.Na druhe strane , na KVM jsem startoval ve vlne kanoi a rozhodne jsem nemel dojem, ze by se neco utrhlo a skoro bych prisahal, ze se startovalo v case dle propozic. Rozhodne se ale startovalo na vystrel a nikdo to neutrhl. Pridavam se k Chorosovi s nazorem, ze se da dost tezko udrzet mnoho desitek lodi na tekouci vode “ v lajne “ a case. Poslednich par let maratony po Evrope dost jezdim a KVM povazuji za nejlepe organizovany a relativne velmi spravedlivy zavod. Ale nikdo nikdy nemuze zarucit , ze start probehne podle jeho „oficialniho“ casu a je treba trosku pocitat , ze treba nekomu jdou hodinky o 2 minuty jinak ( a treba i spravne)

Střelec

Choroši, o letošním startu Krumlováku lžeš. Je mi jedno, jestli účelově, nebo z blbosti. První vlna odstartovala před signálem a ostatní ve zmatku stylem „tak jeďte“, což bylo v rozporu s propozicemi. Fascinuje mě, že lidi hájí šlendrián a porušování pravidel (i těch vlastních), místo aby měli snahu tyhle věci vychytat. Typík a Chobotničák ti to vysvětlí důraznějc. Posílali protest, na který se (pokud vím) nikdo z pořadatelů nenamáhal odpovědět. Já už jsem od prvního podrazu ze strany pořadatelů a blbých keců bafuňářů léta jen pozorovatel. Naštěstí. S takovým přístupem akce dříve či později skončí mezinárodní ostudou.

Chobotnice

Pravda, že jsem viděl už dost sportovních událostí mezinárodního věhlasu, ale Metodu spontáního startu jen na KVM.
Letos, jako už několikrát jsem si přečet propozice KVM a podal si včas přihlášku. Tim jsme uzavřeli kontrakt za jasně danejch podmínek a pravidel pro obě strany, že… V propozicích néni nikde napsaný, jak dlouho předem tam mám zevlovat, jen že start C kategorií měl bejt v 11:10. http://www.krumlovskymaraton.com/propozice/maraton/ Nemám rád davový psychózy a neva mi strartovat zezadu startovního pole, tak jsem měl v 11:10 loď s posádkou na vodě, ale start nikde. Tim jednoznačně došlo k neplnění základního bodu ujednání ze strany pořadatele. Kdy se objevila v propozicích ta hláška vo hromadnym startu neviom, ale v době mýho přihlášení (a většiny startujících) tam nebyla. A neni tam daná nějaká moje povinnost dále sledovat úpravy pravidel. Takže příště se tejně jako Střelec závodu neúčastnim. Možná pojedu jen „volný splutí“, občerstvovačky oželim, stejně jsem je nevyužil ani letos, nějak mně přešla po tom stratu – nestartu chuť. A nebo pojedu uplně jinak, jak hezky radíš. Abych se příště v cíli nedozvěděl, že v C kategoriích bylo třeba zakázaný přehazovat si pádlo do vopačnýho gardu.
Pořádávám závody v uplně jiný sportovní disciplíně, ale jsou to špičkově hodnocený akce se širokou zahraniční účastí. Ale nedovolim si ad hoc upravovat pravidla (to by mně lynčovali) Moje pořadarelská zkušenost je, soustředit se na průběh závodu. A komunikace se závodníkama, opakovat jim klíčový pravidla, anglicky i česky. Pak nedochází k renoncum a všichni jsou spokojenější. Co by mi z toho vyplývalo pro KVM: místo rozplývání se nad tim, z jakýhože kvéru se ten start střílí radši párkrát zopakovat systém startu, a to česky, anglicky a nejlíp i maďarsky. A nebo jasně napsat do propozic „Až se první urve, tak startujem všichni“

Typík

Když už tady o pár příspěvků vejš bere Střelec moje jméno „nadarmo“ tak taky přidám pár vět. Nejsem špičkovej ZÁVODNÍK ani nemám tak pěknou loď jako je Tripper (Choroši trochu ti ji závidím, je fakt moc pěkná). Na Krumlovák jezdím řadu let a je to moje oblíbená akce. Od té doby co byla vyhlášena oficielní turistická kategorie, měl jsem radost že si to můžu rozdat ve „svý“ třídě. Na výkony sjezďáků a rychlostních lodí v první linii opravdu nemám. Nicméně číslo pěkně „hřeje“ a na startu se vždycky klepu jak ratlík, abych to správně odpálil. Takže se nad sebou kamarádi závodníci prosím trochu zamyslete. Asi budu opravdovým závodníkům, jak píše Choroš pro smích a za blbce, ale jestli se na tý startovní lajně nedokážete udržet protože neumíte zakontrovat, tak se k ní prostě tak nelepte. A jestli vy, co najíždíte na záda těm, co se tam horko těžko držej taky neumíte zbrzdit, tak si nechte větší rozestup. A ti co start vědomě urvou????? To snad nemyslíte vážně že je to normální???????? V žádnym jiným závodě co jich znám by tohle chování neprošlo. Nemilosrdně bych je disknul. To je takovej problém tam dát čárovou kameru aby bylo vidět který, jelito zmrvilo celej start Mezinárodního maratonu? Možná by to vyřešilo pořádný ocelový lano, natažený 30čísel nad vodou spuštěný až v okamžiku startu. V motokrosu maj tuším na startu podobně fungující prkno. A startujícího komentátora jen prosím, když už se mu to stádo rozjede jak když do vrabců střelí, aby to jasným povelem prostě celý poslal po proudu a já tam jako mamlas poctivě nečekal na oficielní start třetí linie, který jaksi vůbec nebyl. Nechci shazovat pořadatele, kteří mají celou akci z mého pohledu dobře zvládnutou, byl bych možná schopen tolerovat i to urvání startovního pole, když je to tedy tak běžné a normální. Ale rozhodně nezkousnu startéra závodu, který celý start, poté co se mu urvala první linie současně s druhou, nebo jak to tedy vlastně bylo následně zazdil a nedokázal to tedy poslat po vodě celé. Jistě bude mít někdo z pořadatelů kamerový záznam startu, na kterém to bude celé jasně vidět. Mrzí mě snaha pořadatelů a „opravdových závodníků“ celý ten letošní problém otevřeně přiznat a zamyslet se nad tím. V mých očích tím bohužel posouvají celý závod mezinárodního formátu na úroveň vesnické neckyády.

Choroš

Když jsem psal článek o Vohandu, tak jsem si myslel,že to bude pozvánka a výzva pro řadu vodáků, kteří si budou chtít vyzkoušet co vydrží jejich tělo.Nakonec se z to stala kritika KVM. Tak to uřčitě nebylo cílem. K prvním dvěma kritikům. Hoši pobavili jste mě a to je fajn.Tyto typy závodů nebudou pro Vás. Místo aby jste si to „rozdali“ na vodě s kamarády,tak nemístně kritizujete.Zatahovat sem obchodní smlouvy to se fakt směju.Zkus si s pořadatelem uzavřít smlouvu o tom, do kolikátého místa dojedeš a že se někde necvakneš.Navíc dohodnout i smluvní pokutu, pokud to nebude jak si přeješ.To mi připadá že pokud by jste jeli na Vohandu, tak jste schopni se soudit s pořadatelem, že nezajistil rozmrzlé jezero.Také jsem přijel na start, když už bylo odstartováno a podívejte se na výsledky. Určitě mi to nevadilo.
O Vás jsem si a dle odezvy nejen já, udělal obrázek. Buďte doma a nebo jezděte na vodu jen tak.
Na startu masových závodů je adrenalin, udržet nažhavenou masu je nadlidský úkol.Vodák, to je nespoutaný živel. Na Velké pardubické také udržet start je umění.Zkuste si zajet i lyžařské maratony. Start to je zážitek,když se pohne 10 000 lidí, tak je nic nezastaví. A na vodě je to podobné a o to horší, že když upadneš, tak se těžko „vstává“.
Z příspěvku posledního je alespoň nějaká rada a vyznání.Nejste závodníci,chcete si pouze zazávodit se svými kamarády a nechat si změřit čas. Přesto se domnívám, že Vás nikdo nepoškodil.Předčasné starty, o nich se léta vypráví a je na co vzpomínat.
Můj kamarád před 20ti lety na Marcialonze si 15 min. před startem „odskočil“ do přilehlého lesíka. Obrovský hukot mu dal najevo, že doslova „pros…“ start. Našel lyže a hůlky hluboko zašlapané do sněhu a vyrazil za startovním polem.Stále na to vzpomínáme a stížnost opravdu nepsal.
Každý závod má jiný start, jiný průběh, jiné počasí.
Hoši uvědomte si, že na takové věci si stěžují většinou ti, kteří mají do opravdového závodníka daleko.
KVM je závod který má své jméno a úroveň. Rozhodně se nikdy nebudeme stydět ho ve světě propagovat.
A na konec, pokud nejde o život (a to na vodě někdy jde) jde o ….
P.S. Kanoe TRIPPER není moje, ale měl jsem možnost se s ní dokonale seznámit.Na KVM jsem jel na K1.

Zdenek Herzan

Cele to dohadovani zacalo tim, ze prvni diskutujici napsal neco ve smyslu, ze Vohandu je jiste dokonaly maraton a naopak KVM organizuji diletanti. To asi Chorose vytocilo , protoze to tvrzeni se naprosto nezaklada na pravde. Jel Jsem oba maratony a oba byly vyborne.Presto , ze na Vohandu byla situace, kdy 20 min pred starten bylo estonsky oznameno, ze start se posouva o 5 km po proudu reky v planovanem case. Takze tak 60% lidi to nestihlo a zvlaste my, co estonsky nerozumime ani slovo jsme na start prijeli s cca 5 min zpozdenim.Na druhe strane , na KVM jsem startoval ve vlne kanoi a rozhodne jsem nemel dojem, ze by se neco utrhlo a skoro bych prisahal, ze se startovalo v case dle propozic. Rozhodne se ale startovalo na vystrel a nikdo to neutrhl. Pridavam se k Chorosovi s nazorem, ze se da dost tezko udrzet mnoho desitek lodi na tekouci vode “ v lajne “ a case. Poslednich par let maratony po Evrope dost jezdim a KVM povazuji za nejlepe organizovany a relativne velmi spravedlivy zavod. Ale nikdo nikdy nemuze zarucit , ze start probehne podle jeho „oficialniho“ casu a je treba trosku pocitat , ze treba nekomu jdou hodinky o 2 minuty jinak ( a treba i spravne)

Zdenek Herzan

Cele to dohadovani zacalo tim, ze prvni diskutujici napsal neco ve smyslu, ze Vohandu je jiste dokonaly maraton a naopak KVM organizuji diletanti. To asi Chorose vytocilo , protoze to tvrzeni se naprosto nezaklada na pravde. Jel Jsem oba maratony a oba byly vyborne.Presto , ze na Vohandu byla situace, kdy 20 min pred starten bylo estonsky oznameno, ze start se posouva o 5 km po proudu reky v planovanem case. Takze tak 60% lidi to nestihlo a zvlaste my, co estonsky nerozumime ani slovo jsme na start prijeli s cca 5 min zpozdenim.Na druhe strane , na KVM jsem startoval ve vlne kanoi a rozhodne jsem nemel dojem, ze by se neco utrhlo a skoro bych prisahal, ze se startovalo v case dle propozic. Rozhodne se ale startovalo na vystrel a nikdo to neutrhl. Pridavam se k Chorosovi s nazorem, ze se da dost tezko udrzet mnoho desitek lodi na tekouci vode “ v lajne “ a case. Poslednich par let maratony po Evrope dost jezdim a KVM povazuji za nejlepe organizovany a relativne velmi spravedlivy zavod. Ale nikdo nikdy nemuze zarucit , ze start probehne podle jeho „oficialniho“ casu a je treba trosku pocitat , ze treba nekomu jdou hodinky o 2 minuty jinak ( a treba i spravne)

Zdenek Herzan

Cele to dohadovani zacalo tim, ze prvni diskutujici napsal neco ve smyslu, ze Vohandu je jiste dokonaly maraton a naopak KVM organizuji diletanti. To asi Chorose vytocilo , protoze to tvrzeni se naprosto nezaklada na pravde. Jel Jsem oba maratony a oba byly vyborne.Presto , ze na Vohandu byla situace, kdy 20 min pred starten bylo estonsky oznameno, ze start se posouva o 5 km po proudu reky v planovanem case. Takze tak 60% lidi to nestihlo a zvlaste my, co estonsky nerozumime ani slovo jsme na start prijeli s cca 5 min zpozdenim.Na druhe strane , na KVM jsem startoval ve vlne kanoi a rozhodne jsem nemel dojem, ze by se neco utrhlo a skoro bych prisahal, ze se startovalo v case dle propozic. Rozhodne se ale startovalo na vystrel a nikdo to neutrhl. Pridavam se k Chorosovi s nazorem, ze se da dost tezko udrzet mnoho desitek lodi na tekouci vode “ v lajne “ a case. Poslednich par let maratony po Evrope dost jezdim a KVM povazuji za nejlepe organizovany a relativne velmi spravedlivy zavod. Ale nikdo nikdy nemuze zarucit , ze start probehne podle jeho „oficialniho“ casu a je treba trosku pocitat , ze treba nekomu jdou hodinky o 2 minuty jinak ( a treba i spravne)

Střelec

Choroši, o letošním startu Krumlováku lžeš. Je mi jedno, jestli účelově, nebo z blbosti. První vlna odstartovala před signálem a ostatní ve zmatku stylem „tak jeďte“, což bylo v rozporu s propozicemi. Fascinuje mě, že lidi hájí šlendrián a porušování pravidel (i těch vlastních), místo aby měli snahu tyhle věci vychytat. Typík a Chobotničák ti to vysvětlí důraznějc. Posílali protest, na který se (pokud vím) nikdo z pořadatelů nenamáhal odpovědět. Já už jsem od prvního podrazu ze strany pořadatelů a blbých keců bafuňářů léta jen pozorovatel. Naštěstí. S takovým přístupem akce dříve či později skončí mezinárodní ostudou.

Chobotnice

Pravda, že jsem viděl už dost sportovních událostí mezinárodního věhlasu, ale Metodu spontáního startu jen na KVM.
Letos, jako už několikrát jsem si přečet propozice KVM a podal si včas přihlášku. Tim jsme uzavřeli kontrakt za jasně danejch podmínek a pravidel pro obě strany, že… V propozicích néni nikde napsaný, jak dlouho předem tam mám zevlovat, jen že start C kategorií měl bejt v 11:10. http://www.krumlovskymaraton.com/propozice/maraton/ Nemám rád davový psychózy a neva mi strartovat zezadu startovního pole, tak jsem měl v 11:10 loď s posádkou na vodě, ale start nikde. Tim jednoznačně došlo k neplnění základního bodu ujednání ze strany pořadatele. Kdy se objevila v propozicích ta hláška vo hromadnym startu neviom, ale v době mýho přihlášení (a většiny startujících) tam nebyla. A neni tam daná nějaká moje povinnost dále sledovat úpravy pravidel. Takže příště se tejně jako Střelec závodu neúčastnim. Možná pojedu jen „volný splutí“, občerstvovačky oželim, stejně jsem je nevyužil ani letos, nějak mně přešla po tom stratu – nestartu chuť. A nebo pojedu uplně jinak, jak hezky radíš. Abych se příště v cíli nedozvěděl, že v C kategoriích bylo třeba zakázaný přehazovat si pádlo do vopačnýho gardu.
Pořádávám závody v uplně jiný sportovní disciplíně, ale jsou to špičkově hodnocený akce se širokou zahraniční účastí. Ale nedovolim si ad hoc upravovat pravidla (to by mně lynčovali) Moje pořadarelská zkušenost je, soustředit se na průběh závodu. A komunikace se závodníkama, opakovat jim klíčový pravidla, anglicky i česky. Pak nedochází k renoncum a všichni jsou spokojenější. Co by mi z toho vyplývalo pro KVM: místo rozplývání se nad tim, z jakýhože kvéru se ten start střílí radši párkrát zopakovat systém startu, a to česky, anglicky a nejlíp i maďarsky. A nebo jasně napsat do propozic „Až se první urve, tak startujem všichni“

Typík

Když už tady o pár příspěvků vejš bere Střelec moje jméno „nadarmo“ tak taky přidám pár vět. Nejsem špičkovej ZÁVODNÍK ani nemám tak pěknou loď jako je Tripper (Choroši trochu ti ji závidím, je fakt moc pěkná). Na Krumlovák jezdím řadu let a je to moje oblíbená akce. Od té doby co byla vyhlášena oficielní turistická kategorie, měl jsem radost že si to můžu rozdat ve „svý“ třídě. Na výkony sjezďáků a rychlostních lodí v první linii opravdu nemám. Nicméně číslo pěkně „hřeje“ a na startu se vždycky klepu jak ratlík, abych to správně odpálil. Takže se nad sebou kamarádi závodníci prosím trochu zamyslete. Asi budu opravdovým závodníkům, jak píše Choroš pro smích a za blbce, ale jestli se na tý startovní lajně nedokážete udržet protože neumíte zakontrovat, tak se k ní prostě tak nelepte. A jestli vy, co najíždíte na záda těm, co se tam horko těžko držej taky neumíte zbrzdit, tak si nechte větší rozestup. A ti co start vědomě urvou????? To snad nemyslíte vážně že je to normální???????? V žádnym jiným závodě co jich znám by tohle chování neprošlo. Nemilosrdně bych je disknul. To je takovej problém tam dát čárovou kameru aby bylo vidět který, jelito zmrvilo celej start Mezinárodního maratonu? Možná by to vyřešilo pořádný ocelový lano, natažený 30čísel nad vodou spuštěný až v okamžiku startu. V motokrosu maj tuším na startu podobně fungující prkno. A startujícího komentátora jen prosím, když už se mu to stádo rozjede jak když do vrabců střelí, aby to jasným povelem prostě celý poslal po proudu a já tam jako mamlas poctivě nečekal na oficielní start třetí linie, který jaksi vůbec nebyl. Nechci shazovat pořadatele, kteří mají celou akci z mého pohledu dobře zvládnutou, byl bych možná schopen tolerovat i to urvání startovního pole, když je to tedy tak běžné a normální. Ale rozhodně nezkousnu startéra závodu, který celý start, poté co se mu urvala první linie současně s druhou, nebo jak to tedy vlastně bylo následně zazdil a nedokázal to tedy poslat po vodě celé. Jistě bude mít někdo z pořadatelů kamerový záznam startu, na kterém to bude celé jasně vidět. Mrzí mě snaha pořadatelů a „opravdových závodníků“ celý ten letošní problém otevřeně přiznat a zamyslet se nad tím. V mých očích tím bohužel posouvají celý závod mezinárodního formátu na úroveň vesnické neckyády.

Choroš

Když jsem psal článek o Vohandu, tak jsem si myslel,že to bude pozvánka a výzva pro řadu vodáků, kteří si budou chtít vyzkoušet co vydrží jejich tělo.Nakonec se z to stala kritika KVM. Tak to uřčitě nebylo cílem. K prvním dvěma kritikům. Hoši pobavili jste mě a to je fajn.Tyto typy závodů nebudou pro Vás. Místo aby jste si to „rozdali“ na vodě s kamarády,tak nemístně kritizujete.Zatahovat sem obchodní smlouvy to se fakt směju.Zkus si s pořadatelem uzavřít smlouvu o tom, do kolikátého místa dojedeš a že se někde necvakneš.Navíc dohodnout i smluvní pokutu, pokud to nebude jak si přeješ.To mi připadá že pokud by jste jeli na Vohandu, tak jste schopni se soudit s pořadatelem, že nezajistil rozmrzlé jezero.Také jsem přijel na start, když už bylo odstartováno a podívejte se na výsledky. Určitě mi to nevadilo.
O Vás jsem si a dle odezvy nejen já, udělal obrázek. Buďte doma a nebo jezděte na vodu jen tak.
Na startu masových závodů je adrenalin, udržet nažhavenou masu je nadlidský úkol.Vodák, to je nespoutaný živel. Na Velké pardubické také udržet start je umění.Zkuste si zajet i lyžařské maratony. Start to je zážitek,když se pohne 10 000 lidí, tak je nic nezastaví. A na vodě je to podobné a o to horší, že když upadneš, tak se těžko „vstává“.
Z příspěvku posledního je alespoň nějaká rada a vyznání.Nejste závodníci,chcete si pouze zazávodit se svými kamarády a nechat si změřit čas. Přesto se domnívám, že Vás nikdo nepoškodil.Předčasné starty, o nich se léta vypráví a je na co vzpomínat.
Můj kamarád před 20ti lety na Marcialonze si 15 min. před startem „odskočil“ do přilehlého lesíka. Obrovský hukot mu dal najevo, že doslova „pros…“ start. Našel lyže a hůlky hluboko zašlapané do sněhu a vyrazil za startovním polem.Stále na to vzpomínáme a stížnost opravdu nepsal.
Každý závod má jiný start, jiný průběh, jiné počasí.
Hoši uvědomte si, že na takové věci si stěžují většinou ti, kteří mají do opravdového závodníka daleko.
KVM je závod který má své jméno a úroveň. Rozhodně se nikdy nebudeme stydět ho ve světě propagovat.
A na konec, pokud nejde o život (a to na vodě někdy jde) jde o ….
P.S. Kanoe TRIPPER není moje, ale měl jsem možnost se s ní dokonale seznámit.Na KVM jsem jel na K1.

Zdenek Herzan

Cele to dohadovani zacalo tim, ze prvni diskutujici napsal neco ve smyslu, ze Vohandu je jiste dokonaly maraton a naopak KVM organizuji diletanti. To asi Chorose vytocilo , protoze to tvrzeni se naprosto nezaklada na pravde. Jel Jsem oba maratony a oba byly vyborne.Presto , ze na Vohandu byla situace, kdy 20 min pred starten bylo estonsky oznameno, ze start se posouva o 5 km po proudu reky v planovanem case. Takze tak 60% lidi to nestihlo a zvlaste my, co estonsky nerozumime ani slovo jsme na start prijeli s cca 5 min zpozdenim.Na druhe strane , na KVM jsem startoval ve vlne kanoi a rozhodne jsem nemel dojem, ze by se neco utrhlo a skoro bych prisahal, ze se startovalo v case dle propozic. Rozhodne se ale startovalo na vystrel a nikdo to neutrhl. Pridavam se k Chorosovi s nazorem, ze se da dost tezko udrzet mnoho desitek lodi na tekouci vode “ v lajne “ a case. Poslednich par let maratony po Evrope dost jezdim a KVM povazuji za nejlepe organizovany a relativne velmi spravedlivy zavod. Ale nikdo nikdy nemuze zarucit , ze start probehne podle jeho „oficialniho“ casu a je treba trosku pocitat , ze treba nekomu jdou hodinky o 2 minuty jinak ( a treba i spravne)

Zdenek Herzan

Cele to dohadovani zacalo tim, ze prvni diskutujici napsal neco ve smyslu, ze Vohandu je jiste dokonaly maraton a naopak KVM organizuji diletanti. To asi Chorose vytocilo , protoze to tvrzeni se naprosto nezaklada na pravde. Jel Jsem oba maratony a oba byly vyborne.Presto , ze na Vohandu byla situace, kdy 20 min pred starten bylo estonsky oznameno, ze start se posouva o 5 km po proudu reky v planovanem case. Takze tak 60% lidi to nestihlo a zvlaste my, co estonsky nerozumime ani slovo jsme na start prijeli s cca 5 min zpozdenim.Na druhe strane , na KVM jsem startoval ve vlne kanoi a rozhodne jsem nemel dojem, ze by se neco utrhlo a skoro bych prisahal, ze se startovalo v case dle propozic. Rozhodne se ale startovalo na vystrel a nikdo to neutrhl. Pridavam se k Chorosovi s nazorem, ze se da dost tezko udrzet mnoho desitek lodi na tekouci vode “ v lajne “ a case. Poslednich par let maratony po Evrope dost jezdim a KVM povazuji za nejlepe organizovany a relativne velmi spravedlivy zavod. Ale nikdo nikdy nemuze zarucit , ze start probehne podle jeho „oficialniho“ casu a je treba trosku pocitat , ze treba nekomu jdou hodinky o 2 minuty jinak ( a treba i spravne)

Zdenek Herzan

Cele to dohadovani zacalo tim, ze prvni diskutujici napsal neco ve smyslu, ze Vohandu je jiste dokonaly maraton a naopak KVM organizuji diletanti. To asi Chorose vytocilo , protoze to tvrzeni se naprosto nezaklada na pravde. Jel Jsem oba maratony a oba byly vyborne.Presto , ze na Vohandu byla situace, kdy 20 min pred starten bylo estonsky oznameno, ze start se posouva o 5 km po proudu reky v planovanem case. Takze tak 60% lidi to nestihlo a zvlaste my, co estonsky nerozumime ani slovo jsme na start prijeli s cca 5 min zpozdenim.Na druhe strane , na KVM jsem startoval ve vlne kanoi a rozhodne jsem nemel dojem, ze by se neco utrhlo a skoro bych prisahal, ze se startovalo v case dle propozic. Rozhodne se ale startovalo na vystrel a nikdo to neutrhl. Pridavam se k Chorosovi s nazorem, ze se da dost tezko udrzet mnoho desitek lodi na tekouci vode “ v lajne “ a case. Poslednich par let maratony po Evrope dost jezdim a KVM povazuji za nejlepe organizovany a relativne velmi spravedlivy zavod. Ale nikdo nikdy nemuze zarucit , ze start probehne podle jeho „oficialniho“ casu a je treba trosku pocitat , ze treba nekomu jdou hodinky o 2 minuty jinak ( a treba i spravne)

Střelec

Choroši, o letošním startu Krumlováku lžeš. Je mi jedno, jestli účelově, nebo z blbosti. První vlna odstartovala před signálem a ostatní ve zmatku stylem „tak jeďte“, což bylo v rozporu s propozicemi. Fascinuje mě, že lidi hájí šlendrián a porušování pravidel (i těch vlastních), místo aby měli snahu tyhle věci vychytat. Typík a Chobotničák ti to vysvětlí důraznějc. Posílali protest, na který se (pokud vím) nikdo z pořadatelů nenamáhal odpovědět. Já už jsem od prvního podrazu ze strany pořadatelů a blbých keců bafuňářů léta jen pozorovatel. Naštěstí. S takovým přístupem akce dříve či později skončí mezinárodní ostudou.

Chobotnice

Pravda, že jsem viděl už dost sportovních událostí mezinárodního věhlasu, ale Metodu spontáního startu jen na KVM.
Letos, jako už několikrát jsem si přečet propozice KVM a podal si včas přihlášku. Tim jsme uzavřeli kontrakt za jasně danejch podmínek a pravidel pro obě strany, že… V propozicích néni nikde napsaný, jak dlouho předem tam mám zevlovat, jen že start C kategorií měl bejt v 11:10. http://www.krumlovskymaraton.com/propozice/maraton/ Nemám rád davový psychózy a neva mi strartovat zezadu startovního pole, tak jsem měl v 11:10 loď s posádkou na vodě, ale start nikde. Tim jednoznačně došlo k neplnění základního bodu ujednání ze strany pořadatele. Kdy se objevila v propozicích ta hláška vo hromadnym startu neviom, ale v době mýho přihlášení (a většiny startujících) tam nebyla. A neni tam daná nějaká moje povinnost dále sledovat úpravy pravidel. Takže příště se tejně jako Střelec závodu neúčastnim. Možná pojedu jen „volný splutí“, občerstvovačky oželim, stejně jsem je nevyužil ani letos, nějak mně přešla po tom stratu – nestartu chuť. A nebo pojedu uplně jinak, jak hezky radíš. Abych se příště v cíli nedozvěděl, že v C kategoriích bylo třeba zakázaný přehazovat si pádlo do vopačnýho gardu.
Pořádávám závody v uplně jiný sportovní disciplíně, ale jsou to špičkově hodnocený akce se širokou zahraniční účastí. Ale nedovolim si ad hoc upravovat pravidla (to by mně lynčovali) Moje pořadarelská zkušenost je, soustředit se na průběh závodu. A komunikace se závodníkama, opakovat jim klíčový pravidla, anglicky i česky. Pak nedochází k renoncum a všichni jsou spokojenější. Co by mi z toho vyplývalo pro KVM: místo rozplývání se nad tim, z jakýhože kvéru se ten start střílí radši párkrát zopakovat systém startu, a to česky, anglicky a nejlíp i maďarsky. A nebo jasně napsat do propozic „Až se první urve, tak startujem všichni“

Typík

Když už tady o pár příspěvků vejš bere Střelec moje jméno „nadarmo“ tak taky přidám pár vět. Nejsem špičkovej ZÁVODNÍK ani nemám tak pěknou loď jako je Tripper (Choroši trochu ti ji závidím, je fakt moc pěkná). Na Krumlovák jezdím řadu let a je to moje oblíbená akce. Od té doby co byla vyhlášena oficielní turistická kategorie, měl jsem radost že si to můžu rozdat ve „svý“ třídě. Na výkony sjezďáků a rychlostních lodí v první linii opravdu nemám. Nicméně číslo pěkně „hřeje“ a na startu se vždycky klepu jak ratlík, abych to správně odpálil. Takže se nad sebou kamarádi závodníci prosím trochu zamyslete. Asi budu opravdovým závodníkům, jak píše Choroš pro smích a za blbce, ale jestli se na tý startovní lajně nedokážete udržet protože neumíte zakontrovat, tak se k ní prostě tak nelepte. A jestli vy, co najíždíte na záda těm, co se tam horko těžko držej taky neumíte zbrzdit, tak si nechte větší rozestup. A ti co start vědomě urvou????? To snad nemyslíte vážně že je to normální???????? V žádnym jiným závodě co jich znám by tohle chování neprošlo. Nemilosrdně bych je disknul. To je takovej problém tam dát čárovou kameru aby bylo vidět který, jelito zmrvilo celej start Mezinárodního maratonu? Možná by to vyřešilo pořádný ocelový lano, natažený 30čísel nad vodou spuštěný až v okamžiku startu. V motokrosu maj tuším na startu podobně fungující prkno. A startujícího komentátora jen prosím, když už se mu to stádo rozjede jak když do vrabců střelí, aby to jasným povelem prostě celý poslal po proudu a já tam jako mamlas poctivě nečekal na oficielní start třetí linie, který jaksi vůbec nebyl. Nechci shazovat pořadatele, kteří mají celou akci z mého pohledu dobře zvládnutou, byl bych možná schopen tolerovat i to urvání startovního pole, když je to tedy tak běžné a normální. Ale rozhodně nezkousnu startéra závodu, který celý start, poté co se mu urvala první linie současně s druhou, nebo jak to tedy vlastně bylo následně zazdil a nedokázal to tedy poslat po vodě celé. Jistě bude mít někdo z pořadatelů kamerový záznam startu, na kterém to bude celé jasně vidět. Mrzí mě snaha pořadatelů a „opravdových závodníků“ celý ten letošní problém otevřeně přiznat a zamyslet se nad tím. V mých očích tím bohužel posouvají celý závod mezinárodního formátu na úroveň vesnické neckyády.

Choroš

Když jsem psal článek o Vohandu, tak jsem si myslel,že to bude pozvánka a výzva pro řadu vodáků, kteří si budou chtít vyzkoušet co vydrží jejich tělo.Nakonec se z to stala kritika KVM. Tak to uřčitě nebylo cílem. K prvním dvěma kritikům. Hoši pobavili jste mě a to je fajn.Tyto typy závodů nebudou pro Vás. Místo aby jste si to „rozdali“ na vodě s kamarády,tak nemístně kritizujete.Zatahovat sem obchodní smlouvy to se fakt směju.Zkus si s pořadatelem uzavřít smlouvu o tom, do kolikátého místa dojedeš a že se někde necvakneš.Navíc dohodnout i smluvní pokutu, pokud to nebude jak si přeješ.To mi připadá že pokud by jste jeli na Vohandu, tak jste schopni se soudit s pořadatelem, že nezajistil rozmrzlé jezero.Také jsem přijel na start, když už bylo odstartováno a podívejte se na výsledky. Určitě mi to nevadilo.
O Vás jsem si a dle odezvy nejen já, udělal obrázek. Buďte doma a nebo jezděte na vodu jen tak.
Na startu masových závodů je adrenalin, udržet nažhavenou masu je nadlidský úkol.Vodák, to je nespoutaný živel. Na Velké pardubické také udržet start je umění.Zkuste si zajet i lyžařské maratony. Start to je zážitek,když se pohne 10 000 lidí, tak je nic nezastaví. A na vodě je to podobné a o to horší, že když upadneš, tak se těžko „vstává“.
Z příspěvku posledního je alespoň nějaká rada a vyznání.Nejste závodníci,chcete si pouze zazávodit se svými kamarády a nechat si změřit čas. Přesto se domnívám, že Vás nikdo nepoškodil.Předčasné starty, o nich se léta vypráví a je na co vzpomínat.
Můj kamarád před 20ti lety na Marcialonze si 15 min. před startem „odskočil“ do přilehlého lesíka. Obrovský hukot mu dal najevo, že doslova „pros…“ start. Našel lyže a hůlky hluboko zašlapané do sněhu a vyrazil za startovním polem.Stále na to vzpomínáme a stížnost opravdu nepsal.
Každý závod má jiný start, jiný průběh, jiné počasí.
Hoši uvědomte si, že na takové věci si stěžují většinou ti, kteří mají do opravdového závodníka daleko.
KVM je závod který má své jméno a úroveň. Rozhodně se nikdy nebudeme stydět ho ve světě propagovat.
A na konec, pokud nejde o život (a to na vodě někdy jde) jde o ….
P.S. Kanoe TRIPPER není moje, ale měl jsem možnost se s ní dokonale seznámit.Na KVM jsem jel na K1.

Zdenek Herzan

Cele to dohadovani zacalo tim, ze prvni diskutujici napsal neco ve smyslu, ze Vohandu je jiste dokonaly maraton a naopak KVM organizuji diletanti. To asi Chorose vytocilo , protoze to tvrzeni se naprosto nezaklada na pravde. Jel Jsem oba maratony a oba byly vyborne.Presto , ze na Vohandu byla situace, kdy 20 min pred starten bylo estonsky oznameno, ze start se posouva o 5 km po proudu reky v planovanem case. Takze tak 60% lidi to nestihlo a zvlaste my, co estonsky nerozumime ani slovo jsme na start prijeli s cca 5 min zpozdenim.Na druhe strane , na KVM jsem startoval ve vlne kanoi a rozhodne jsem nemel dojem, ze by se neco utrhlo a skoro bych prisahal, ze se startovalo v case dle propozic. Rozhodne se ale startovalo na vystrel a nikdo to neutrhl. Pridavam se k Chorosovi s nazorem, ze se da dost tezko udrzet mnoho desitek lodi na tekouci vode “ v lajne “ a case. Poslednich par let maratony po Evrope dost jezdim a KVM povazuji za nejlepe organizovany a relativne velmi spravedlivy zavod. Ale nikdo nikdy nemuze zarucit , ze start probehne podle jeho „oficialniho“ casu a je treba trosku pocitat , ze treba nekomu jdou hodinky o 2 minuty jinak ( a treba i spravne)

Zdenek Herzan

Cele to dohadovani zacalo tim, ze prvni diskutujici napsal neco ve smyslu, ze Vohandu je jiste dokonaly maraton a naopak KVM organizuji diletanti. To asi Chorose vytocilo , protoze to tvrzeni se naprosto nezaklada na pravde. Jel Jsem oba maratony a oba byly vyborne.Presto , ze na Vohandu byla situace, kdy 20 min pred starten bylo estonsky oznameno, ze start se posouva o 5 km po proudu reky v planovanem case. Takze tak 60% lidi to nestihlo a zvlaste my, co estonsky nerozumime ani slovo jsme na start prijeli s cca 5 min zpozdenim.Na druhe strane , na KVM jsem startoval ve vlne kanoi a rozhodne jsem nemel dojem, ze by se neco utrhlo a skoro bych prisahal, ze se startovalo v case dle propozic. Rozhodne se ale startovalo na vystrel a nikdo to neutrhl. Pridavam se k Chorosovi s nazorem, ze se da dost tezko udrzet mnoho desitek lodi na tekouci vode “ v lajne “ a case. Poslednich par let maratony po Evrope dost jezdim a KVM povazuji za nejlepe organizovany a relativne velmi spravedlivy zavod. Ale nikdo nikdy nemuze zarucit , ze start probehne podle jeho „oficialniho“ casu a je treba trosku pocitat , ze treba nekomu jdou hodinky o 2 minuty jinak ( a treba i spravne)

Zdenek Herzan

Cele to dohadovani zacalo tim, ze prvni diskutujici napsal neco ve smyslu, ze Vohandu je jiste dokonaly maraton a naopak KVM organizuji diletanti. To asi Chorose vytocilo , protoze to tvrzeni se naprosto nezaklada na pravde. Jel Jsem oba maratony a oba byly vyborne.Presto , ze na Vohandu byla situace, kdy 20 min pred starten bylo estonsky oznameno, ze start se posouva o 5 km po proudu reky v planovanem case. Takze tak 60% lidi to nestihlo a zvlaste my, co estonsky nerozumime ani slovo jsme na start prijeli s cca 5 min zpozdenim.Na druhe strane , na KVM jsem startoval ve vlne kanoi a rozhodne jsem nemel dojem, ze by se neco utrhlo a skoro bych prisahal, ze se startovalo v case dle propozic. Rozhodne se ale startovalo na vystrel a nikdo to neutrhl. Pridavam se k Chorosovi s nazorem, ze se da dost tezko udrzet mnoho desitek lodi na tekouci vode “ v lajne “ a case. Poslednich par let maratony po Evrope dost jezdim a KVM povazuji za nejlepe organizovany a relativne velmi spravedlivy zavod. Ale nikdo nikdy nemuze zarucit , ze start probehne podle jeho „oficialniho“ casu a je treba trosku pocitat , ze treba nekomu jdou hodinky o 2 minuty jinak ( a treba i spravne)

Střelec

Choroši, o letošním startu Krumlováku lžeš. Je mi jedno, jestli účelově, nebo z blbosti. První vlna odstartovala před signálem a ostatní ve zmatku stylem „tak jeďte“, což bylo v rozporu s propozicemi. Fascinuje mě, že lidi hájí šlendrián a porušování pravidel (i těch vlastních), místo aby měli snahu tyhle věci vychytat. Typík a Chobotničák ti to vysvětlí důraznějc. Posílali protest, na který se (pokud vím) nikdo z pořadatelů nenamáhal odpovědět. Já už jsem od prvního podrazu ze strany pořadatelů a blbých keců bafuňářů léta jen pozorovatel. Naštěstí. S takovým přístupem akce dříve či později skončí mezinárodní ostudou.

Chobotnice

Pravda, že jsem viděl už dost sportovních událostí mezinárodního věhlasu, ale Metodu spontáního startu jen na KVM.
Letos, jako už několikrát jsem si přečet propozice KVM a podal si včas přihlášku. Tim jsme uzavřeli kontrakt za jasně danejch podmínek a pravidel pro obě strany, že… V propozicích néni nikde napsaný, jak dlouho předem tam mám zevlovat, jen že start C kategorií měl bejt v 11:10. http://www.krumlovskymaraton.com/propozice/maraton/ Nemám rád davový psychózy a neva mi strartovat zezadu startovního pole, tak jsem měl v 11:10 loď s posádkou na vodě, ale start nikde. Tim jednoznačně došlo k neplnění základního bodu ujednání ze strany pořadatele. Kdy se objevila v propozicích ta hláška vo hromadnym startu neviom, ale v době mýho přihlášení (a většiny startujících) tam nebyla. A neni tam daná nějaká moje povinnost dále sledovat úpravy pravidel. Takže příště se tejně jako Střelec závodu neúčastnim. Možná pojedu jen „volný splutí“, občerstvovačky oželim, stejně jsem je nevyužil ani letos, nějak mně přešla po tom stratu – nestartu chuť. A nebo pojedu uplně jinak, jak hezky radíš. Abych se příště v cíli nedozvěděl, že v C kategoriích bylo třeba zakázaný přehazovat si pádlo do vopačnýho gardu.
Pořádávám závody v uplně jiný sportovní disciplíně, ale jsou to špičkově hodnocený akce se širokou zahraniční účastí. Ale nedovolim si ad hoc upravovat pravidla (to by mně lynčovali) Moje pořadarelská zkušenost je, soustředit se na průběh závodu. A komunikace se závodníkama, opakovat jim klíčový pravidla, anglicky i česky. Pak nedochází k renoncum a všichni jsou spokojenější. Co by mi z toho vyplývalo pro KVM: místo rozplývání se nad tim, z jakýhože kvéru se ten start střílí radši párkrát zopakovat systém startu, a to česky, anglicky a nejlíp i maďarsky. A nebo jasně napsat do propozic „Až se první urve, tak startujem všichni“

Typík

Když už tady o pár příspěvků vejš bere Střelec moje jméno „nadarmo“ tak taky přidám pár vět. Nejsem špičkovej ZÁVODNÍK ani nemám tak pěknou loď jako je Tripper (Choroši trochu ti ji závidím, je fakt moc pěkná). Na Krumlovák jezdím řadu let a je to moje oblíbená akce. Od té doby co byla vyhlášena oficielní turistická kategorie, měl jsem radost že si to můžu rozdat ve „svý“ třídě. Na výkony sjezďáků a rychlostních lodí v první linii opravdu nemám. Nicméně číslo pěkně „hřeje“ a na startu se vždycky klepu jak ratlík, abych to správně odpálil. Takže se nad sebou kamarádi závodníci prosím trochu zamyslete. Asi budu opravdovým závodníkům, jak píše Choroš pro smích a za blbce, ale jestli se na tý startovní lajně nedokážete udržet protože neumíte zakontrovat, tak se k ní prostě tak nelepte. A jestli vy, co najíždíte na záda těm, co se tam horko těžko držej taky neumíte zbrzdit, tak si nechte větší rozestup. A ti co start vědomě urvou????? To snad nemyslíte vážně že je to normální???????? V žádnym jiným závodě co jich znám by tohle chování neprošlo. Nemilosrdně bych je disknul. To je takovej problém tam dát čárovou kameru aby bylo vidět který, jelito zmrvilo celej start Mezinárodního maratonu? Možná by to vyřešilo pořádný ocelový lano, natažený 30čísel nad vodou spuštěný až v okamžiku startu. V motokrosu maj tuším na startu podobně fungující prkno. A startujícího komentátora jen prosím, když už se mu to stádo rozjede jak když do vrabců střelí, aby to jasným povelem prostě celý poslal po proudu a já tam jako mamlas poctivě nečekal na oficielní start třetí linie, který jaksi vůbec nebyl. Nechci shazovat pořadatele, kteří mají celou akci z mého pohledu dobře zvládnutou, byl bych možná schopen tolerovat i to urvání startovního pole, když je to tedy tak běžné a normální. Ale rozhodně nezkousnu startéra závodu, který celý start, poté co se mu urvala první linie současně s druhou, nebo jak to tedy vlastně bylo následně zazdil a nedokázal to tedy poslat po vodě celé. Jistě bude mít někdo z pořadatelů kamerový záznam startu, na kterém to bude celé jasně vidět. Mrzí mě snaha pořadatelů a „opravdových závodníků“ celý ten letošní problém otevřeně přiznat a zamyslet se nad tím. V mých očích tím bohužel posouvají celý závod mezinárodního formátu na úroveň vesnické neckyády.

Choroš

Když jsem psal článek o Vohandu, tak jsem si myslel,že to bude pozvánka a výzva pro řadu vodáků, kteří si budou chtít vyzkoušet co vydrží jejich tělo.Nakonec se z to stala kritika KVM. Tak to uřčitě nebylo cílem. K prvním dvěma kritikům. Hoši pobavili jste mě a to je fajn.Tyto typy závodů nebudou pro Vás. Místo aby jste si to „rozdali“ na vodě s kamarády,tak nemístně kritizujete.Zatahovat sem obchodní smlouvy to se fakt směju.Zkus si s pořadatelem uzavřít smlouvu o tom, do kolikátého místa dojedeš a že se někde necvakneš.Navíc dohodnout i smluvní pokutu, pokud to nebude jak si přeješ.To mi připadá že pokud by jste jeli na Vohandu, tak jste schopni se soudit s pořadatelem, že nezajistil rozmrzlé jezero.Také jsem přijel na start, když už bylo odstartováno a podívejte se na výsledky. Určitě mi to nevadilo.
O Vás jsem si a dle odezvy nejen já, udělal obrázek. Buďte doma a nebo jezděte na vodu jen tak.
Na startu masových závodů je adrenalin, udržet nažhavenou masu je nadlidský úkol.Vodák, to je nespoutaný živel. Na Velké pardubické také udržet start je umění.Zkuste si zajet i lyžařské maratony. Start to je zážitek,když se pohne 10 000 lidí, tak je nic nezastaví. A na vodě je to podobné a o to horší, že když upadneš, tak se těžko „vstává“.
Z příspěvku posledního je alespoň nějaká rada a vyznání.Nejste závodníci,chcete si pouze zazávodit se svými kamarády a nechat si změřit čas. Přesto se domnívám, že Vás nikdo nepoškodil.Předčasné starty, o nich se léta vypráví a je na co vzpomínat.
Můj kamarád před 20ti lety na Marcialonze si 15 min. před startem „odskočil“ do přilehlého lesíka. Obrovský hukot mu dal najevo, že doslova „pros…“ start. Našel lyže a hůlky hluboko zašlapané do sněhu a vyrazil za startovním polem.Stále na to vzpomínáme a stížnost opravdu nepsal.
Každý závod má jiný start, jiný průběh, jiné počasí.
Hoši uvědomte si, že na takové věci si stěžují většinou ti, kteří mají do opravdového závodníka daleko.
KVM je závod který má své jméno a úroveň. Rozhodně se nikdy nebudeme stydět ho ve světě propagovat.
A na konec, pokud nejde o život (a to na vodě někdy jde) jde o ….
P.S. Kanoe TRIPPER není moje, ale měl jsem možnost se s ní dokonale seznámit.Na KVM jsem jel na K1.

Zdenek Herzan

Cele to dohadovani zacalo tim, ze prvni diskutujici napsal neco ve smyslu, ze Vohandu je jiste dokonaly maraton a naopak KVM organizuji diletanti. To asi Chorose vytocilo , protoze to tvrzeni se naprosto nezaklada na pravde. Jel Jsem oba maratony a oba byly vyborne.Presto , ze na Vohandu byla situace, kdy 20 min pred starten bylo estonsky oznameno, ze start se posouva o 5 km po proudu reky v planovanem case. Takze tak 60% lidi to nestihlo a zvlaste my, co estonsky nerozumime ani slovo jsme na start prijeli s cca 5 min zpozdenim.Na druhe strane , na KVM jsem startoval ve vlne kanoi a rozhodne jsem nemel dojem, ze by se neco utrhlo a skoro bych prisahal, ze se startovalo v case dle propozic. Rozhodne se ale startovalo na vystrel a nikdo to neutrhl. Pridavam se k Chorosovi s nazorem, ze se da dost tezko udrzet mnoho desitek lodi na tekouci vode “ v lajne “ a case. Poslednich par let maratony po Evrope dost jezdim a KVM povazuji za nejlepe organizovany a relativne velmi spravedlivy zavod. Ale nikdo nikdy nemuze zarucit , ze start probehne podle jeho „oficialniho“ casu a je treba trosku pocitat , ze treba nekomu jdou hodinky o 2 minuty jinak ( a treba i spravne)

Zdenek Herzan

Cele to dohadovani zacalo tim, ze prvni diskutujici napsal neco ve smyslu, ze Vohandu je jiste dokonaly maraton a naopak KVM organizuji diletanti. To asi Chorose vytocilo , protoze to tvrzeni se naprosto nezaklada na pravde. Jel Jsem oba maratony a oba byly vyborne.Presto , ze na Vohandu byla situace, kdy 20 min pred starten bylo estonsky oznameno, ze start se posouva o 5 km po proudu reky v planovanem case. Takze tak 60% lidi to nestihlo a zvlaste my, co estonsky nerozumime ani slovo jsme na start prijeli s cca 5 min zpozdenim.Na druhe strane , na KVM jsem startoval ve vlne kanoi a rozhodne jsem nemel dojem, ze by se neco utrhlo a skoro bych prisahal, ze se startovalo v case dle propozic. Rozhodne se ale startovalo na vystrel a nikdo to neutrhl. Pridavam se k Chorosovi s nazorem, ze se da dost tezko udrzet mnoho desitek lodi na tekouci vode “ v lajne “ a case. Poslednich par let maratony po Evrope dost jezdim a KVM povazuji za nejlepe organizovany a relativne velmi spravedlivy zavod. Ale nikdo nikdy nemuze zarucit , ze start probehne podle jeho „oficialniho“ casu a je treba trosku pocitat , ze treba nekomu jdou hodinky o 2 minuty jinak ( a treba i spravne)

Zdenek Herzan

Cele to dohadovani zacalo tim, ze prvni diskutujici napsal neco ve smyslu, ze Vohandu je jiste dokonaly maraton a naopak KVM organizuji diletanti. To asi Chorose vytocilo , protoze to tvrzeni se naprosto nezaklada na pravde. Jel Jsem oba maratony a oba byly vyborne.Presto , ze na Vohandu byla situace, kdy 20 min pred starten bylo estonsky oznameno, ze start se posouva o 5 km po proudu reky v planovanem case. Takze tak 60% lidi to nestihlo a zvlaste my, co estonsky nerozumime ani slovo jsme na start prijeli s cca 5 min zpozdenim.Na druhe strane , na KVM jsem startoval ve vlne kanoi a rozhodne jsem nemel dojem, ze by se neco utrhlo a skoro bych prisahal, ze se startovalo v case dle propozic. Rozhodne se ale startovalo na vystrel a nikdo to neutrhl. Pridavam se k Chorosovi s nazorem, ze se da dost tezko udrzet mnoho desitek lodi na tekouci vode “ v lajne “ a case. Poslednich par let maratony po Evrope dost jezdim a KVM povazuji za nejlepe organizovany a relativne velmi spravedlivy zavod. Ale nikdo nikdy nemuze zarucit , ze start probehne podle jeho „oficialniho“ casu a je treba trosku pocitat , ze treba nekomu jdou hodinky o 2 minuty jinak ( a treba i spravne)

Střelec

Choroši, o letošním startu Krumlováku lžeš. Je mi jedno, jestli účelově, nebo z blbosti. První vlna odstartovala před signálem a ostatní ve zmatku stylem „tak jeďte“, což bylo v rozporu s propozicemi. Fascinuje mě, že lidi hájí šlendrián a porušování pravidel (i těch vlastních), místo aby měli snahu tyhle věci vychytat. Typík a Chobotničák ti to vysvětlí důraznějc. Posílali protest, na který se (pokud vím) nikdo z pořadatelů nenamáhal odpovědět. Já už jsem od prvního podrazu ze strany pořadatelů a blbých keců bafuňářů léta jen pozorovatel. Naštěstí. S takovým přístupem akce dříve či později skončí mezinárodní ostudou.

Chobotnice

Pravda, že jsem viděl už dost sportovních událostí mezinárodního věhlasu, ale Metodu spontáního startu jen na KVM.
Letos, jako už několikrát jsem si přečet propozice KVM a podal si včas přihlášku. Tim jsme uzavřeli kontrakt za jasně danejch podmínek a pravidel pro obě strany, že… V propozicích néni nikde napsaný, jak dlouho předem tam mám zevlovat, jen že start C kategorií měl bejt v 11:10. http://www.krumlovskymaraton.com/propozice/maraton/ Nemám rád davový psychózy a neva mi strartovat zezadu startovního pole, tak jsem měl v 11:10 loď s posádkou na vodě, ale start nikde. Tim jednoznačně došlo k neplnění základního bodu ujednání ze strany pořadatele. Kdy se objevila v propozicích ta hláška vo hromadnym startu neviom, ale v době mýho přihlášení (a většiny startujících) tam nebyla. A neni tam daná nějaká moje povinnost dále sledovat úpravy pravidel. Takže příště se tejně jako Střelec závodu neúčastnim. Možná pojedu jen „volný splutí“, občerstvovačky oželim, stejně jsem je nevyužil ani letos, nějak mně přešla po tom stratu – nestartu chuť. A nebo pojedu uplně jinak, jak hezky radíš. Abych se příště v cíli nedozvěděl, že v C kategoriích bylo třeba zakázaný přehazovat si pádlo do vopačnýho gardu.
Pořádávám závody v uplně jiný sportovní disciplíně, ale jsou to špičkově hodnocený akce se širokou zahraniční účastí. Ale nedovolim si ad hoc upravovat pravidla (to by mně lynčovali) Moje pořadarelská zkušenost je, soustředit se na průběh závodu. A komunikace se závodníkama, opakovat jim klíčový pravidla, anglicky i česky. Pak nedochází k renoncum a všichni jsou spokojenější. Co by mi z toho vyplývalo pro KVM: místo rozplývání se nad tim, z jakýhože kvéru se ten start střílí radši párkrát zopakovat systém startu, a to česky, anglicky a nejlíp i maďarsky. A nebo jasně napsat do propozic „Až se první urve, tak startujem všichni“

Typík

Když už tady o pár příspěvků vejš bere Střelec moje jméno „nadarmo“ tak taky přidám pár vět. Nejsem špičkovej ZÁVODNÍK ani nemám tak pěknou loď jako je Tripper (Choroši trochu ti ji závidím, je fakt moc pěkná). Na Krumlovák jezdím řadu let a je to moje oblíbená akce. Od té doby co byla vyhlášena oficielní turistická kategorie, měl jsem radost že si to můžu rozdat ve „svý“ třídě. Na výkony sjezďáků a rychlostních lodí v první linii opravdu nemám. Nicméně číslo pěkně „hřeje“ a na startu se vždycky klepu jak ratlík, abych to správně odpálil. Takže se nad sebou kamarádi závodníci prosím trochu zamyslete. Asi budu opravdovým závodníkům, jak píše Choroš pro smích a za blbce, ale jestli se na tý startovní lajně nedokážete udržet protože neumíte zakontrovat, tak se k ní prostě tak nelepte. A jestli vy, co najíždíte na záda těm, co se tam horko těžko držej taky neumíte zbrzdit, tak si nechte větší rozestup. A ti co start vědomě urvou????? To snad nemyslíte vážně že je to normální???????? V žádnym jiným závodě co jich znám by tohle chování neprošlo. Nemilosrdně bych je disknul. To je takovej problém tam dát čárovou kameru aby bylo vidět který, jelito zmrvilo celej start Mezinárodního maratonu? Možná by to vyřešilo pořádný ocelový lano, natažený 30čísel nad vodou spuštěný až v okamžiku startu. V motokrosu maj tuším na startu podobně fungující prkno. A startujícího komentátora jen prosím, když už se mu to stádo rozjede jak když do vrabců střelí, aby to jasným povelem prostě celý poslal po proudu a já tam jako mamlas poctivě nečekal na oficielní start třetí linie, který jaksi vůbec nebyl. Nechci shazovat pořadatele, kteří mají celou akci z mého pohledu dobře zvládnutou, byl bych možná schopen tolerovat i to urvání startovního pole, když je to tedy tak běžné a normální. Ale rozhodně nezkousnu startéra závodu, který celý start, poté co se mu urvala první linie současně s druhou, nebo jak to tedy vlastně bylo následně zazdil a nedokázal to tedy poslat po vodě celé. Jistě bude mít někdo z pořadatelů kamerový záznam startu, na kterém to bude celé jasně vidět. Mrzí mě snaha pořadatelů a „opravdových závodníků“ celý ten letošní problém otevřeně přiznat a zamyslet se nad tím. V mých očích tím bohužel posouvají celý závod mezinárodního formátu na úroveň vesnické neckyády.

Choroš

Když jsem psal článek o Vohandu, tak jsem si myslel,že to bude pozvánka a výzva pro řadu vodáků, kteří si budou chtít vyzkoušet co vydrží jejich tělo.Nakonec se z to stala kritika KVM. Tak to uřčitě nebylo cílem. K prvním dvěma kritikům. Hoši pobavili jste mě a to je fajn.Tyto typy závodů nebudou pro Vás. Místo aby jste si to „rozdali“ na vodě s kamarády,tak nemístně kritizujete.Zatahovat sem obchodní smlouvy to se fakt směju.Zkus si s pořadatelem uzavřít smlouvu o tom, do kolikátého místa dojedeš a že se někde necvakneš.Navíc dohodnout i smluvní pokutu, pokud to nebude jak si přeješ.To mi připadá že pokud by jste jeli na Vohandu, tak jste schopni se soudit s pořadatelem, že nezajistil rozmrzlé jezero.Také jsem přijel na start, když už bylo odstartováno a podívejte se na výsledky. Určitě mi to nevadilo.
O Vás jsem si a dle odezvy nejen já, udělal obrázek. Buďte doma a nebo jezděte na vodu jen tak.
Na startu masových závodů je adrenalin, udržet nažhavenou masu je nadlidský úkol.Vodák, to je nespoutaný živel. Na Velké pardubické také udržet start je umění.Zkuste si zajet i lyžařské maratony. Start to je zážitek,když se pohne 10 000 lidí, tak je nic nezastaví. A na vodě je to podobné a o to horší, že když upadneš, tak se těžko „vstává“.
Z příspěvku posledního je alespoň nějaká rada a vyznání.Nejste závodníci,chcete si pouze zazávodit se svými kamarády a nechat si změřit čas. Přesto se domnívám, že Vás nikdo nepoškodil.Předčasné starty, o nich se léta vypráví a je na co vzpomínat.
Můj kamarád před 20ti lety na Marcialonze si 15 min. před startem „odskočil“ do přilehlého lesíka. Obrovský hukot mu dal najevo, že doslova „pros…“ start. Našel lyže a hůlky hluboko zašlapané do sněhu a vyrazil za startovním polem.Stále na to vzpomínáme a stížnost opravdu nepsal.
Každý závod má jiný start, jiný průběh, jiné počasí.
Hoši uvědomte si, že na takové věci si stěžují většinou ti, kteří mají do opravdového závodníka daleko.
KVM je závod který má své jméno a úroveň. Rozhodně se nikdy nebudeme stydět ho ve světě propagovat.
A na konec, pokud nejde o život (a to na vodě někdy jde) jde o ….
P.S. Kanoe TRIPPER není moje, ale měl jsem možnost se s ní dokonale seznámit.Na KVM jsem jel na K1.

Zdenek Herzan

Cele to dohadovani zacalo tim, ze prvni diskutujici napsal neco ve smyslu, ze Vohandu je jiste dokonaly maraton a naopak KVM organizuji diletanti. To asi Chorose vytocilo , protoze to tvrzeni se naprosto nezaklada na pravde. Jel Jsem oba maratony a oba byly vyborne.Presto , ze na Vohandu byla situace, kdy 20 min pred starten bylo estonsky oznameno, ze start se posouva o 5 km po proudu reky v planovanem case. Takze tak 60% lidi to nestihlo a zvlaste my, co estonsky nerozumime ani slovo jsme na start prijeli s cca 5 min zpozdenim.Na druhe strane , na KVM jsem startoval ve vlne kanoi a rozhodne jsem nemel dojem, ze by se neco utrhlo a skoro bych prisahal, ze se startovalo v case dle propozic. Rozhodne se ale startovalo na vystrel a nikdo to neutrhl. Pridavam se k Chorosovi s nazorem, ze se da dost tezko udrzet mnoho desitek lodi na tekouci vode “ v lajne “ a case. Poslednich par let maratony po Evrope dost jezdim a KVM povazuji za nejlepe organizovany a relativne velmi spravedlivy zavod. Ale nikdo nikdy nemuze zarucit , ze start probehne podle jeho „oficialniho“ casu a je treba trosku pocitat , ze treba nekomu jdou hodinky o 2 minuty jinak ( a treba i spravne)

Zdenek Herzan

Cele to dohadovani zacalo tim, ze prvni diskutujici napsal neco ve smyslu, ze Vohandu je jiste dokonaly maraton a naopak KVM organizuji diletanti. To asi Chorose vytocilo , protoze to tvrzeni se naprosto nezaklada na pravde. Jel Jsem oba maratony a oba byly vyborne.Presto , ze na Vohandu byla situace, kdy 20 min pred starten bylo estonsky oznameno, ze start se posouva o 5 km po proudu reky v planovanem case. Takze tak 60% lidi to nestihlo a zvlaste my, co estonsky nerozumime ani slovo jsme na start prijeli s cca 5 min zpozdenim.Na druhe strane , na KVM jsem startoval ve vlne kanoi a rozhodne jsem nemel dojem, ze by se neco utrhlo a skoro bych prisahal, ze se startovalo v case dle propozic. Rozhodne se ale startovalo na vystrel a nikdo to neutrhl. Pridavam se k Chorosovi s nazorem, ze se da dost tezko udrzet mnoho desitek lodi na tekouci vode “ v lajne “ a case. Poslednich par let maratony po Evrope dost jezdim a KVM povazuji za nejlepe organizovany a relativne velmi spravedlivy zavod. Ale nikdo nikdy nemuze zarucit , ze start probehne podle jeho „oficialniho“ casu a je treba trosku pocitat , ze treba nekomu jdou hodinky o 2 minuty jinak ( a treba i spravne)

Zdenek Herzan

Cele to dohadovani zacalo tim, ze prvni diskutujici napsal neco ve smyslu, ze Vohandu je jiste dokonaly maraton a naopak KVM organizuji diletanti. To asi Chorose vytocilo , protoze to tvrzeni se naprosto nezaklada na pravde. Jel Jsem oba maratony a oba byly vyborne.Presto , ze na Vohandu byla situace, kdy 20 min pred starten bylo estonsky oznameno, ze start se posouva o 5 km po proudu reky v planovanem case. Takze tak 60% lidi to nestihlo a zvlaste my, co estonsky nerozumime ani slovo jsme na start prijeli s cca 5 min zpozdenim.Na druhe strane , na KVM jsem startoval ve vlne kanoi a rozhodne jsem nemel dojem, ze by se neco utrhlo a skoro bych prisahal, ze se startovalo v case dle propozic. Rozhodne se ale startovalo na vystrel a nikdo to neutrhl. Pridavam se k Chorosovi s nazorem, ze se da dost tezko udrzet mnoho desitek lodi na tekouci vode “ v lajne “ a case. Poslednich par let maratony po Evrope dost jezdim a KVM povazuji za nejlepe organizovany a relativne velmi spravedlivy zavod. Ale nikdo nikdy nemuze zarucit , ze start probehne podle jeho „oficialniho“ casu a je treba trosku pocitat , ze treba nekomu jdou hodinky o 2 minuty jinak ( a treba i spravne)

Střelec

Choroši, o letošním startu Krumlováku lžeš. Je mi jedno, jestli účelově, nebo z blbosti. První vlna odstartovala před signálem a ostatní ve zmatku stylem „tak jeďte“, což bylo v rozporu s propozicemi. Fascinuje mě, že lidi hájí šlendrián a porušování pravidel (i těch vlastních), místo aby měli snahu tyhle věci vychytat. Typík a Chobotničák ti to vysvětlí důraznějc. Posílali protest, na který se (pokud vím) nikdo z pořadatelů nenamáhal odpovědět. Já už jsem od prvního podrazu ze strany pořadatelů a blbých keců bafuňářů léta jen pozorovatel. Naštěstí. S takovým přístupem akce dříve či později skončí mezinárodní ostudou.

Chobotnice

Pravda, že jsem viděl už dost sportovních událostí mezinárodního věhlasu, ale Metodu spontáního startu jen na KVM.
Letos, jako už několikrát jsem si přečet propozice KVM a podal si včas přihlášku. Tim jsme uzavřeli kontrakt za jasně danejch podmínek a pravidel pro obě strany, že… V propozicích néni nikde napsaný, jak dlouho předem tam mám zevlovat, jen že start C kategorií měl bejt v 11:10. http://www.krumlovskymaraton.com/propozice/maraton/ Nemám rád davový psychózy a neva mi strartovat zezadu startovního pole, tak jsem měl v 11:10 loď s posádkou na vodě, ale start nikde. Tim jednoznačně došlo k neplnění základního bodu ujednání ze strany pořadatele. Kdy se objevila v propozicích ta hláška vo hromadnym startu neviom, ale v době mýho přihlášení (a většiny startujících) tam nebyla. A neni tam daná nějaká moje povinnost dále sledovat úpravy pravidel. Takže příště se tejně jako Střelec závodu neúčastnim. Možná pojedu jen „volný splutí“, občerstvovačky oželim, stejně jsem je nevyužil ani letos, nějak mně přešla po tom stratu – nestartu chuť. A nebo pojedu uplně jinak, jak hezky radíš. Abych se příště v cíli nedozvěděl, že v C kategoriích bylo třeba zakázaný přehazovat si pádlo do vopačnýho gardu.
Pořádávám závody v uplně jiný sportovní disciplíně, ale jsou to špičkově hodnocený akce se širokou zahraniční účastí. Ale nedovolim si ad hoc upravovat pravidla (to by mně lynčovali) Moje pořadarelská zkušenost je, soustředit se na průběh závodu. A komunikace se závodníkama, opakovat jim klíčový pravidla, anglicky i česky. Pak nedochází k renoncum a všichni jsou spokojenější. Co by mi z toho vyplývalo pro KVM: místo rozplývání se nad tim, z jakýhože kvéru se ten start střílí radši párkrát zopakovat systém startu, a to česky, anglicky a nejlíp i maďarsky. A nebo jasně napsat do propozic „Až se první urve, tak startujem všichni“

Typík

Když už tady o pár příspěvků vejš bere Střelec moje jméno „nadarmo“ tak taky přidám pár vět. Nejsem špičkovej ZÁVODNÍK ani nemám tak pěknou loď jako je Tripper (Choroši trochu ti ji závidím, je fakt moc pěkná). Na Krumlovák jezdím řadu let a je to moje oblíbená akce. Od té doby co byla vyhlášena oficielní turistická kategorie, měl jsem radost že si to můžu rozdat ve „svý“ třídě. Na výkony sjezďáků a rychlostních lodí v první linii opravdu nemám. Nicméně číslo pěkně „hřeje“ a na startu se vždycky klepu jak ratlík, abych to správně odpálil. Takže se nad sebou kamarádi závodníci prosím trochu zamyslete. Asi budu opravdovým závodníkům, jak píše Choroš pro smích a za blbce, ale jestli se na tý startovní lajně nedokážete udržet protože neumíte zakontrovat, tak se k ní prostě tak nelepte. A jestli vy, co najíždíte na záda těm, co se tam horko těžko držej taky neumíte zbrzdit, tak si nechte větší rozestup. A ti co start vědomě urvou????? To snad nemyslíte vážně že je to normální???????? V žádnym jiným závodě co jich znám by tohle chování neprošlo. Nemilosrdně bych je disknul. To je takovej problém tam dát čárovou kameru aby bylo vidět který, jelito zmrvilo celej start Mezinárodního maratonu? Možná by to vyřešilo pořádný ocelový lano, natažený 30čísel nad vodou spuštěný až v okamžiku startu. V motokrosu maj tuším na startu podobně fungující prkno. A startujícího komentátora jen prosím, když už se mu to stádo rozjede jak když do vrabců střelí, aby to jasným povelem prostě celý poslal po proudu a já tam jako mamlas poctivě nečekal na oficielní start třetí linie, který jaksi vůbec nebyl. Nechci shazovat pořadatele, kteří mají celou akci z mého pohledu dobře zvládnutou, byl bych možná schopen tolerovat i to urvání startovního pole, když je to tedy tak běžné a normální. Ale rozhodně nezkousnu startéra závodu, který celý start, poté co se mu urvala první linie současně s druhou, nebo jak to tedy vlastně bylo následně zazdil a nedokázal to tedy poslat po vodě celé. Jistě bude mít někdo z pořadatelů kamerový záznam startu, na kterém to bude celé jasně vidět. Mrzí mě snaha pořadatelů a „opravdových závodníků“ celý ten letošní problém otevřeně přiznat a zamyslet se nad tím. V mých očích tím bohužel posouvají celý závod mezinárodního formátu na úroveň vesnické neckyády.

Choroš

Když jsem psal článek o Vohandu, tak jsem si myslel,že to bude pozvánka a výzva pro řadu vodáků, kteří si budou chtít vyzkoušet co vydrží jejich tělo.Nakonec se z to stala kritika KVM. Tak to uřčitě nebylo cílem. K prvním dvěma kritikům. Hoši pobavili jste mě a to je fajn.Tyto typy závodů nebudou pro Vás. Místo aby jste si to „rozdali“ na vodě s kamarády,tak nemístně kritizujete.Zatahovat sem obchodní smlouvy to se fakt směju.Zkus si s pořadatelem uzavřít smlouvu o tom, do kolikátého místa dojedeš a že se někde necvakneš.Navíc dohodnout i smluvní pokutu, pokud to nebude jak si přeješ.To mi připadá že pokud by jste jeli na Vohandu, tak jste schopni se soudit s pořadatelem, že nezajistil rozmrzlé jezero.Také jsem přijel na start, když už bylo odstartováno a podívejte se na výsledky. Určitě mi to nevadilo.
O Vás jsem si a dle odezvy nejen já, udělal obrázek. Buďte doma a nebo jezděte na vodu jen tak.
Na startu masových závodů je adrenalin, udržet nažhavenou masu je nadlidský úkol.Vodák, to je nespoutaný živel. Na Velké pardubické také udržet start je umění.Zkuste si zajet i lyžařské maratony. Start to je zážitek,když se pohne 10 000 lidí, tak je nic nezastaví. A na vodě je to podobné a o to horší, že když upadneš, tak se těžko „vstává“.
Z příspěvku posledního je alespoň nějaká rada a vyznání.Nejste závodníci,chcete si pouze zazávodit se svými kamarády a nechat si změřit čas. Přesto se domnívám, že Vás nikdo nepoškodil.Předčasné starty, o nich se léta vypráví a je na co vzpomínat.
Můj kamarád před 20ti lety na Marcialonze si 15 min. před startem „odskočil“ do přilehlého lesíka. Obrovský hukot mu dal najevo, že doslova „pros…“ start. Našel lyže a hůlky hluboko zašlapané do sněhu a vyrazil za startovním polem.Stále na to vzpomínáme a stížnost opravdu nepsal.
Každý závod má jiný start, jiný průběh, jiné počasí.
Hoši uvědomte si, že na takové věci si stěžují většinou ti, kteří mají do opravdového závodníka daleko.
KVM je závod který má své jméno a úroveň. Rozhodně se nikdy nebudeme stydět ho ve světě propagovat.
A na konec, pokud nejde o život (a to na vodě někdy jde) jde o ….
P.S. Kanoe TRIPPER není moje, ale měl jsem možnost se s ní dokonale seznámit.Na KVM jsem jel na K1.

Zdenek Herzan

Cele to dohadovani zacalo tim, ze prvni diskutujici napsal neco ve smyslu, ze Vohandu je jiste dokonaly maraton a naopak KVM organizuji diletanti. To asi Chorose vytocilo , protoze to tvrzeni se naprosto nezaklada na pravde. Jel Jsem oba maratony a oba byly vyborne.Presto , ze na Vohandu byla situace, kdy 20 min pred starten bylo estonsky oznameno, ze start se posouva o 5 km po proudu reky v planovanem case. Takze tak 60% lidi to nestihlo a zvlaste my, co estonsky nerozumime ani slovo jsme na start prijeli s cca 5 min zpozdenim.Na druhe strane , na KVM jsem startoval ve vlne kanoi a rozhodne jsem nemel dojem, ze by se neco utrhlo a skoro bych prisahal, ze se startovalo v case dle propozic. Rozhodne se ale startovalo na vystrel a nikdo to neutrhl. Pridavam se k Chorosovi s nazorem, ze se da dost tezko udrzet mnoho desitek lodi na tekouci vode “ v lajne “ a case. Poslednich par let maratony po Evrope dost jezdim a KVM povazuji za nejlepe organizovany a relativne velmi spravedlivy zavod. Ale nikdo nikdy nemuze zarucit , ze start probehne podle jeho „oficialniho“ casu a je treba trosku pocitat , ze treba nekomu jdou hodinky o 2 minuty jinak ( a treba i spravne)

Zdenek Herzan

Cele to dohadovani zacalo tim, ze prvni diskutujici napsal neco ve smyslu, ze Vohandu je jiste dokonaly maraton a naopak KVM organizuji diletanti. To asi Chorose vytocilo , protoze to tvrzeni se naprosto nezaklada na pravde. Jel Jsem oba maratony a oba byly vyborne.Presto , ze na Vohandu byla situace, kdy 20 min pred starten bylo estonsky oznameno, ze start se posouva o 5 km po proudu reky v planovanem case. Takze tak 60% lidi to nestihlo a zvlaste my, co estonsky nerozumime ani slovo jsme na start prijeli s cca 5 min zpozdenim.Na druhe strane , na KVM jsem startoval ve vlne kanoi a rozhodne jsem nemel dojem, ze by se neco utrhlo a skoro bych prisahal, ze se startovalo v case dle propozic. Rozhodne se ale startovalo na vystrel a nikdo to neutrhl. Pridavam se k Chorosovi s nazorem, ze se da dost tezko udrzet mnoho desitek lodi na tekouci vode “ v lajne “ a case. Poslednich par let maratony po Evrope dost jezdim a KVM povazuji za nejlepe organizovany a relativne velmi spravedlivy zavod. Ale nikdo nikdy nemuze zarucit , ze start probehne podle jeho „oficialniho“ casu a je treba trosku pocitat , ze treba nekomu jdou hodinky o 2 minuty jinak ( a treba i spravne)

Zdenek Herzan

Cele to dohadovani zacalo tim, ze prvni diskutujici napsal neco ve smyslu, ze Vohandu je jiste dokonaly maraton a naopak KVM organizuji diletanti. To asi Chorose vytocilo , protoze to tvrzeni se naprosto nezaklada na pravde. Jel Jsem oba maratony a oba byly vyborne.Presto , ze na Vohandu byla situace, kdy 20 min pred starten bylo estonsky oznameno, ze start se posouva o 5 km po proudu reky v planovanem case. Takze tak 60% lidi to nestihlo a zvlaste my, co estonsky nerozumime ani slovo jsme na start prijeli s cca 5 min zpozdenim.Na druhe strane , na KVM jsem startoval ve vlne kanoi a rozhodne jsem nemel dojem, ze by se neco utrhlo a skoro bych prisahal, ze se startovalo v case dle propozic. Rozhodne se ale startovalo na vystrel a nikdo to neutrhl. Pridavam se k Chorosovi s nazorem, ze se da dost tezko udrzet mnoho desitek lodi na tekouci vode “ v lajne “ a case. Poslednich par let maratony po Evrope dost jezdim a KVM povazuji za nejlepe organizovany a relativne velmi spravedlivy zavod. Ale nikdo nikdy nemuze zarucit , ze start probehne podle jeho „oficialniho“ casu a je treba trosku pocitat , ze treba nekomu jdou hodinky o 2 minuty jinak ( a treba i spravne)

Střelec

Choroši, o letošním startu Krumlováku lžeš. Je mi jedno, jestli účelově, nebo z blbosti. První vlna odstartovala před signálem a ostatní ve zmatku stylem „tak jeďte“, což bylo v rozporu s propozicemi. Fascinuje mě, že lidi hájí šlendrián a porušování pravidel (i těch vlastních), místo aby měli snahu tyhle věci vychytat. Typík a Chobotničák ti to vysvětlí důraznějc. Posílali protest, na který se (pokud vím) nikdo z pořadatelů nenamáhal odpovědět. Já už jsem od prvního podrazu ze strany pořadatelů a blbých keců bafuňářů léta jen pozorovatel. Naštěstí. S takovým přístupem akce dříve či později skončí mezinárodní ostudou.

Chobotnice

Pravda, že jsem viděl už dost sportovních událostí mezinárodního věhlasu, ale Metodu spontáního startu jen na KVM.
Letos, jako už několikrát jsem si přečet propozice KVM a podal si včas přihlášku. Tim jsme uzavřeli kontrakt za jasně danejch podmínek a pravidel pro obě strany, že… V propozicích néni nikde napsaný, jak dlouho předem tam mám zevlovat, jen že start C kategorií měl bejt v 11:10. http://www.krumlovskymaraton.com/propozice/maraton/ Nemám rád davový psychózy a neva mi strartovat zezadu startovního pole, tak jsem měl v 11:10 loď s posádkou na vodě, ale start nikde. Tim jednoznačně došlo k neplnění základního bodu ujednání ze strany pořadatele. Kdy se objevila v propozicích ta hláška vo hromadnym startu neviom, ale v době mýho přihlášení (a většiny startujících) tam nebyla. A neni tam daná nějaká moje povinnost dále sledovat úpravy pravidel. Takže příště se tejně jako Střelec závodu neúčastnim. Možná pojedu jen „volný splutí“, občerstvovačky oželim, stejně jsem je nevyužil ani letos, nějak mně přešla po tom stratu – nestartu chuť. A nebo pojedu uplně jinak, jak hezky radíš. Abych se příště v cíli nedozvěděl, že v C kategoriích bylo třeba zakázaný přehazovat si pádlo do vopačnýho gardu.
Pořádávám závody v uplně jiný sportovní disciplíně, ale jsou to špičkově hodnocený akce se širokou zahraniční účastí. Ale nedovolim si ad hoc upravovat pravidla (to by mně lynčovali) Moje pořadarelská zkušenost je, soustředit se na průběh závodu. A komunikace se závodníkama, opakovat jim klíčový pravidla, anglicky i česky. Pak nedochází k renoncum a všichni jsou spokojenější. Co by mi z toho vyplývalo pro KVM: místo rozplývání se nad tim, z jakýhože kvéru se ten start střílí radši párkrát zopakovat systém startu, a to česky, anglicky a nejlíp i maďarsky. A nebo jasně napsat do propozic „Až se první urve, tak startujem všichni“

Typík

Když už tady o pár příspěvků vejš bere Střelec moje jméno „nadarmo“ tak taky přidám pár vět. Nejsem špičkovej ZÁVODNÍK ani nemám tak pěknou loď jako je Tripper (Choroši trochu ti ji závidím, je fakt moc pěkná). Na Krumlovák jezdím řadu let a je to moje oblíbená akce. Od té doby co byla vyhlášena oficielní turistická kategorie, měl jsem radost že si to můžu rozdat ve „svý“ třídě. Na výkony sjezďáků a rychlostních lodí v první linii opravdu nemám. Nicméně číslo pěkně „hřeje“ a na startu se vždycky klepu jak ratlík, abych to správně odpálil. Takže se nad sebou kamarádi závodníci prosím trochu zamyslete. Asi budu opravdovým závodníkům, jak píše Choroš pro smích a za blbce, ale jestli se na tý startovní lajně nedokážete udržet protože neumíte zakontrovat, tak se k ní prostě tak nelepte. A jestli vy, co najíždíte na záda těm, co se tam horko těžko držej taky neumíte zbrzdit, tak si nechte větší rozestup. A ti co start vědomě urvou????? To snad nemyslíte vážně že je to normální???????? V žádnym jiným závodě co jich znám by tohle chování neprošlo. Nemilosrdně bych je disknul. To je takovej problém tam dát čárovou kameru aby bylo vidět který, jelito zmrvilo celej start Mezinárodního maratonu? Možná by to vyřešilo pořádný ocelový lano, natažený 30čísel nad vodou spuštěný až v okamžiku startu. V motokrosu maj tuším na startu podobně fungující prkno. A startujícího komentátora jen prosím, když už se mu to stádo rozjede jak když do vrabců střelí, aby to jasným povelem prostě celý poslal po proudu a já tam jako mamlas poctivě nečekal na oficielní start třetí linie, který jaksi vůbec nebyl. Nechci shazovat pořadatele, kteří mají celou akci z mého pohledu dobře zvládnutou, byl bych možná schopen tolerovat i to urvání startovního pole, když je to tedy tak běžné a normální. Ale rozhodně nezkousnu startéra závodu, který celý start, poté co se mu urvala první linie současně s druhou, nebo jak to tedy vlastně bylo následně zazdil a nedokázal to tedy poslat po vodě celé. Jistě bude mít někdo z pořadatelů kamerový záznam startu, na kterém to bude celé jasně vidět. Mrzí mě snaha pořadatelů a „opravdových závodníků“ celý ten letošní problém otevřeně přiznat a zamyslet se nad tím. V mých očích tím bohužel posouvají celý závod mezinárodního formátu na úroveň vesnické neckyády.

Choroš

Když jsem psal článek o Vohandu, tak jsem si myslel,že to bude pozvánka a výzva pro řadu vodáků, kteří si budou chtít vyzkoušet co vydrží jejich tělo.Nakonec se z to stala kritika KVM. Tak to uřčitě nebylo cílem. K prvním dvěma kritikům. Hoši pobavili jste mě a to je fajn.Tyto typy závodů nebudou pro Vás. Místo aby jste si to „rozdali“ na vodě s kamarády,tak nemístně kritizujete.Zatahovat sem obchodní smlouvy to se fakt směju.Zkus si s pořadatelem uzavřít smlouvu o tom, do kolikátého místa dojedeš a že se někde necvakneš.Navíc dohodnout i smluvní pokutu, pokud to nebude jak si přeješ.To mi připadá že pokud by jste jeli na Vohandu, tak jste schopni se soudit s pořadatelem, že nezajistil rozmrzlé jezero.Také jsem přijel na start, když už bylo odstartováno a podívejte se na výsledky. Určitě mi to nevadilo.
O Vás jsem si a dle odezvy nejen já, udělal obrázek. Buďte doma a nebo jezděte na vodu jen tak.
Na startu masových závodů je adrenalin, udržet nažhavenou masu je nadlidský úkol.Vodák, to je nespoutaný živel. Na Velké pardubické také udržet start je umění.Zkuste si zajet i lyžařské maratony. Start to je zážitek,když se pohne 10 000 lidí, tak je nic nezastaví. A na vodě je to podobné a o to horší, že když upadneš, tak se těžko „vstává“.
Z příspěvku posledního je alespoň nějaká rada a vyznání.Nejste závodníci,chcete si pouze zazávodit se svými kamarády a nechat si změřit čas. Přesto se domnívám, že Vás nikdo nepoškodil.Předčasné starty, o nich se léta vypráví a je na co vzpomínat.
Můj kamarád před 20ti lety na Marcialonze si 15 min. před startem „odskočil“ do přilehlého lesíka. Obrovský hukot mu dal najevo, že doslova „pros…“ start. Našel lyže a hůlky hluboko zašlapané do sněhu a vyrazil za startovním polem.Stále na to vzpomínáme a stížnost opravdu nepsal.
Každý závod má jiný start, jiný průběh, jiné počasí.
Hoši uvědomte si, že na takové věci si stěžují většinou ti, kteří mají do opravdového závodníka daleko.
KVM je závod který má své jméno a úroveň. Rozhodně se nikdy nebudeme stydět ho ve světě propagovat.
A na konec, pokud nejde o život (a to na vodě někdy jde) jde o ….
P.S. Kanoe TRIPPER není moje, ale měl jsem možnost se s ní dokonale seznámit.Na KVM jsem jel na K1.

Zdenek Herzan

Cele to dohadovani zacalo tim, ze prvni diskutujici napsal neco ve smyslu, ze Vohandu je jiste dokonaly maraton a naopak KVM organizuji diletanti. To asi Chorose vytocilo , protoze to tvrzeni se naprosto nezaklada na pravde. Jel Jsem oba maratony a oba byly vyborne.Presto , ze na Vohandu byla situace, kdy 20 min pred starten bylo estonsky oznameno, ze start se posouva o 5 km po proudu reky v planovanem case. Takze tak 60% lidi to nestihlo a zvlaste my, co estonsky nerozumime ani slovo jsme na start prijeli s cca 5 min zpozdenim.Na druhe strane , na KVM jsem startoval ve vlne kanoi a rozhodne jsem nemel dojem, ze by se neco utrhlo a skoro bych prisahal, ze se startovalo v case dle propozic. Rozhodne se ale startovalo na vystrel a nikdo to neutrhl. Pridavam se k Chorosovi s nazorem, ze se da dost tezko udrzet mnoho desitek lodi na tekouci vode “ v lajne “ a case. Poslednich par let maratony po Evrope dost jezdim a KVM povazuji za nejlepe organizovany a relativne velmi spravedlivy zavod. Ale nikdo nikdy nemuze zarucit , ze start probehne podle jeho „oficialniho“ casu a je treba trosku pocitat , ze treba nekomu jdou hodinky o 2 minuty jinak ( a treba i spravne)

Zdenek Herzan

Cele to dohadovani zacalo tim, ze prvni diskutujici napsal neco ve smyslu, ze Vohandu je jiste dokonaly maraton a naopak KVM organizuji diletanti. To asi Chorose vytocilo , protoze to tvrzeni se naprosto nezaklada na pravde. Jel Jsem oba maratony a oba byly vyborne.Presto , ze na Vohandu byla situace, kdy 20 min pred starten bylo estonsky oznameno, ze start se posouva o 5 km po proudu reky v planovanem case. Takze tak 60% lidi to nestihlo a zvlaste my, co estonsky nerozumime ani slovo jsme na start prijeli s cca 5 min zpozdenim.Na druhe strane , na KVM jsem startoval ve vlne kanoi a rozhodne jsem nemel dojem, ze by se neco utrhlo a skoro bych prisahal, ze se startovalo v case dle propozic. Rozhodne se ale startovalo na vystrel a nikdo to neutrhl. Pridavam se k Chorosovi s nazorem, ze se da dost tezko udrzet mnoho desitek lodi na tekouci vode “ v lajne “ a case. Poslednich par let maratony po Evrope dost jezdim a KVM povazuji za nejlepe organizovany a relativne velmi spravedlivy zavod. Ale nikdo nikdy nemuze zarucit , ze start probehne podle jeho „oficialniho“ casu a je treba trosku pocitat , ze treba nekomu jdou hodinky o 2 minuty jinak ( a treba i spravne)

Zdenek Herzan

Cele to dohadovani zacalo tim, ze prvni diskutujici napsal neco ve smyslu, ze Vohandu je jiste dokonaly maraton a naopak KVM organizuji diletanti. To asi Chorose vytocilo , protoze to tvrzeni se naprosto nezaklada na pravde. Jel Jsem oba maratony a oba byly vyborne.Presto , ze na Vohandu byla situace, kdy 20 min pred starten bylo estonsky oznameno, ze start se posouva o 5 km po proudu reky v planovanem case. Takze tak 60% lidi to nestihlo a zvlaste my, co estonsky nerozumime ani slovo jsme na start prijeli s cca 5 min zpozdenim.Na druhe strane , na KVM jsem startoval ve vlne kanoi a rozhodne jsem nemel dojem, ze by se neco utrhlo a skoro bych prisahal, ze se startovalo v case dle propozic. Rozhodne se ale startovalo na vystrel a nikdo to neutrhl. Pridavam se k Chorosovi s nazorem, ze se da dost tezko udrzet mnoho desitek lodi na tekouci vode “ v lajne “ a case. Poslednich par let maratony po Evrope dost jezdim a KVM povazuji za nejlepe organizovany a relativne velmi spravedlivy zavod. Ale nikdo nikdy nemuze zarucit , ze start probehne podle jeho „oficialniho“ casu a je treba trosku pocitat , ze treba nekomu jdou hodinky o 2 minuty jinak ( a treba i spravne)

Střelec

Choroši, o letošním startu Krumlováku lžeš. Je mi jedno, jestli účelově, nebo z blbosti. První vlna odstartovala před signálem a ostatní ve zmatku stylem „tak jeďte“, což bylo v rozporu s propozicemi. Fascinuje mě, že lidi hájí šlendrián a porušování pravidel (i těch vlastních), místo aby měli snahu tyhle věci vychytat. Typík a Chobotničák ti to vysvětlí důraznějc. Posílali protest, na který se (pokud vím) nikdo z pořadatelů nenamáhal odpovědět. Já už jsem od prvního podrazu ze strany pořadatelů a blbých keců bafuňářů léta jen pozorovatel. Naštěstí. S takovým přístupem akce dříve či později skončí mezinárodní ostudou.

Chobotnice

Pravda, že jsem viděl už dost sportovních událostí mezinárodního věhlasu, ale Metodu spontáního startu jen na KVM.
Letos, jako už několikrát jsem si přečet propozice KVM a podal si včas přihlášku. Tim jsme uzavřeli kontrakt za jasně danejch podmínek a pravidel pro obě strany, že… V propozicích néni nikde napsaný, jak dlouho předem tam mám zevlovat, jen že start C kategorií měl bejt v 11:10. http://www.krumlovskymaraton.com/propozice/maraton/ Nemám rád davový psychózy a neva mi strartovat zezadu startovního pole, tak jsem měl v 11:10 loď s posádkou na vodě, ale start nikde. Tim jednoznačně došlo k neplnění základního bodu ujednání ze strany pořadatele. Kdy se objevila v propozicích ta hláška vo hromadnym startu neviom, ale v době mýho přihlášení (a většiny startujících) tam nebyla. A neni tam daná nějaká moje povinnost dále sledovat úpravy pravidel. Takže příště se tejně jako Střelec závodu neúčastnim. Možná pojedu jen „volný splutí“, občerstvovačky oželim, stejně jsem je nevyužil ani letos, nějak mně přešla po tom stratu – nestartu chuť. A nebo pojedu uplně jinak, jak hezky radíš. Abych se příště v cíli nedozvěděl, že v C kategoriích bylo třeba zakázaný přehazovat si pádlo do vopačnýho gardu.
Pořádávám závody v uplně jiný sportovní disciplíně, ale jsou to špičkově hodnocený akce se širokou zahraniční účastí. Ale nedovolim si ad hoc upravovat pravidla (to by mně lynčovali) Moje pořadarelská zkušenost je, soustředit se na průběh závodu. A komunikace se závodníkama, opakovat jim klíčový pravidla, anglicky i česky. Pak nedochází k renoncum a všichni jsou spokojenější. Co by mi z toho vyplývalo pro KVM: místo rozplývání se nad tim, z jakýhože kvéru se ten start střílí radši párkrát zopakovat systém startu, a to česky, anglicky a nejlíp i maďarsky. A nebo jasně napsat do propozic „Až se první urve, tak startujem všichni“

Typík

Když už tady o pár příspěvků vejš bere Střelec moje jméno „nadarmo“ tak taky přidám pár vět. Nejsem špičkovej ZÁVODNÍK ani nemám tak pěknou loď jako je Tripper (Choroši trochu ti ji závidím, je fakt moc pěkná). Na Krumlovák jezdím řadu let a je to moje oblíbená akce. Od té doby co byla vyhlášena oficielní turistická kategorie, měl jsem radost že si to můžu rozdat ve „svý“ třídě. Na výkony sjezďáků a rychlostních lodí v první linii opravdu nemám. Nicméně číslo pěkně „hřeje“ a na startu se vždycky klepu jak ratlík, abych to správně odpálil. Takže se nad sebou kamarádi závodníci prosím trochu zamyslete. Asi budu opravdovým závodníkům, jak píše Choroš pro smích a za blbce, ale jestli se na tý startovní lajně nedokážete udržet protože neumíte zakontrovat, tak se k ní prostě tak nelepte. A jestli vy, co najíždíte na záda těm, co se tam horko těžko držej taky neumíte zbrzdit, tak si nechte větší rozestup. A ti co start vědomě urvou????? To snad nemyslíte vážně že je to normální???????? V žádnym jiným závodě co jich znám by tohle chování neprošlo. Nemilosrdně bych je disknul. To je takovej problém tam dát čárovou kameru aby bylo vidět který, jelito zmrvilo celej start Mezinárodního maratonu? Možná by to vyřešilo pořádný ocelový lano, natažený 30čísel nad vodou spuštěný až v okamžiku startu. V motokrosu maj tuším na startu podobně fungující prkno. A startujícího komentátora jen prosím, když už se mu to stádo rozjede jak když do vrabců střelí, aby to jasným povelem prostě celý poslal po proudu a já tam jako mamlas poctivě nečekal na oficielní start třetí linie, který jaksi vůbec nebyl. Nechci shazovat pořadatele, kteří mají celou akci z mého pohledu dobře zvládnutou, byl bych možná schopen tolerovat i to urvání startovního pole, když je to tedy tak běžné a normální. Ale rozhodně nezkousnu startéra závodu, který celý start, poté co se mu urvala první linie současně s druhou, nebo jak to tedy vlastně bylo následně zazdil a nedokázal to tedy poslat po vodě celé. Jistě bude mít někdo z pořadatelů kamerový záznam startu, na kterém to bude celé jasně vidět. Mrzí mě snaha pořadatelů a „opravdových závodníků“ celý ten letošní problém otevřeně přiznat a zamyslet se nad tím. V mých očích tím bohužel posouvají celý závod mezinárodního formátu na úroveň vesnické neckyády.

Choroš

Když jsem psal článek o Vohandu, tak jsem si myslel,že to bude pozvánka a výzva pro řadu vodáků, kteří si budou chtít vyzkoušet co vydrží jejich tělo.Nakonec se z to stala kritika KVM. Tak to uřčitě nebylo cílem. K prvním dvěma kritikům. Hoši pobavili jste mě a to je fajn.Tyto typy závodů nebudou pro Vás. Místo aby jste si to „rozdali“ na vodě s kamarády,tak nemístně kritizujete.Zatahovat sem obchodní smlouvy to se fakt směju.Zkus si s pořadatelem uzavřít smlouvu o tom, do kolikátého místa dojedeš a že se někde necvakneš.Navíc dohodnout i smluvní pokutu, pokud to nebude jak si přeješ.To mi připadá že pokud by jste jeli na Vohandu, tak jste schopni se soudit s pořadatelem, že nezajistil rozmrzlé jezero.Také jsem přijel na start, když už bylo odstartováno a podívejte se na výsledky. Určitě mi to nevadilo.
O Vás jsem si a dle odezvy nejen já, udělal obrázek. Buďte doma a nebo jezděte na vodu jen tak.
Na startu masových závodů je adrenalin, udržet nažhavenou masu je nadlidský úkol.Vodák, to je nespoutaný živel. Na Velké pardubické také udržet start je umění.Zkuste si zajet i lyžařské maratony. Start to je zážitek,když se pohne 10 000 lidí, tak je nic nezastaví. A na vodě je to podobné a o to horší, že když upadneš, tak se těžko „vstává“.
Z příspěvku posledního je alespoň nějaká rada a vyznání.Nejste závodníci,chcete si pouze zazávodit se svými kamarády a nechat si změřit čas. Přesto se domnívám, že Vás nikdo nepoškodil.Předčasné starty, o nich se léta vypráví a je na co vzpomínat.
Můj kamarád před 20ti lety na Marcialonze si 15 min. před startem „odskočil“ do přilehlého lesíka. Obrovský hukot mu dal najevo, že doslova „pros…“ start. Našel lyže a hůlky hluboko zašlapané do sněhu a vyrazil za startovním polem.Stále na to vzpomínáme a stížnost opravdu nepsal.
Každý závod má jiný start, jiný průběh, jiné počasí.
Hoši uvědomte si, že na takové věci si stěžují většinou ti, kteří mají do opravdového závodníka daleko.
KVM je závod který má své jméno a úroveň. Rozhodně se nikdy nebudeme stydět ho ve světě propagovat.
A na konec, pokud nejde o život (a to na vodě někdy jde) jde o ….
P.S. Kanoe TRIPPER není moje, ale měl jsem možnost se s ní dokonale seznámit.Na KVM jsem jel na K1.

Zdenek Herzan

Cele to dohadovani zacalo tim, ze prvni diskutujici napsal neco ve smyslu, ze Vohandu je jiste dokonaly maraton a naopak KVM organizuji diletanti. To asi Chorose vytocilo , protoze to tvrzeni se naprosto nezaklada na pravde. Jel Jsem oba maratony a oba byly vyborne.Presto , ze na Vohandu byla situace, kdy 20 min pred starten bylo estonsky oznameno, ze start se posouva o 5 km po proudu reky v planovanem case. Takze tak 60% lidi to nestihlo a zvlaste my, co estonsky nerozumime ani slovo jsme na start prijeli s cca 5 min zpozdenim.Na druhe strane , na KVM jsem startoval ve vlne kanoi a rozhodne jsem nemel dojem, ze by se neco utrhlo a skoro bych prisahal, ze se startovalo v case dle propozic. Rozhodne se ale startovalo na vystrel a nikdo to neutrhl. Pridavam se k Chorosovi s nazorem, ze se da dost tezko udrzet mnoho desitek lodi na tekouci vode “ v lajne “ a case. Poslednich par let maratony po Evrope dost jezdim a KVM povazuji za nejlepe organizovany a relativne velmi spravedlivy zavod. Ale nikdo nikdy nemuze zarucit , ze start probehne podle jeho „oficialniho“ casu a je treba trosku pocitat , ze treba nekomu jdou hodinky o 2 minuty jinak ( a treba i spravne)

Zdenek Herzan

Cele to dohadovani zacalo tim, ze prvni diskutujici napsal neco ve smyslu, ze Vohandu je jiste dokonaly maraton a naopak KVM organizuji diletanti. To asi Chorose vytocilo , protoze to tvrzeni se naprosto nezaklada na pravde. Jel Jsem oba maratony a oba byly vyborne.Presto , ze na Vohandu byla situace, kdy 20 min pred starten bylo estonsky oznameno, ze start se posouva o 5 km po proudu reky v planovanem case. Takze tak 60% lidi to nestihlo a zvlaste my, co estonsky nerozumime ani slovo jsme na start prijeli s cca 5 min zpozdenim.Na druhe strane , na KVM jsem startoval ve vlne kanoi a rozhodne jsem nemel dojem, ze by se neco utrhlo a skoro bych prisahal, ze se startovalo v case dle propozic. Rozhodne se ale startovalo na vystrel a nikdo to neutrhl. Pridavam se k Chorosovi s nazorem, ze se da dost tezko udrzet mnoho desitek lodi na tekouci vode “ v lajne “ a case. Poslednich par let maratony po Evrope dost jezdim a KVM povazuji za nejlepe organizovany a relativne velmi spravedlivy zavod. Ale nikdo nikdy nemuze zarucit , ze start probehne podle jeho „oficialniho“ casu a je treba trosku pocitat , ze treba nekomu jdou hodinky o 2 minuty jinak ( a treba i spravne)

Zdenek Herzan

Cele to dohadovani zacalo tim, ze prvni diskutujici napsal neco ve smyslu, ze Vohandu je jiste dokonaly maraton a naopak KVM organizuji diletanti. To asi Chorose vytocilo , protoze to tvrzeni se naprosto nezaklada na pravde. Jel Jsem oba maratony a oba byly vyborne.Presto , ze na Vohandu byla situace, kdy 20 min pred starten bylo estonsky oznameno, ze start se posouva o 5 km po proudu reky v planovanem case. Takze tak 60% lidi to nestihlo a zvlaste my, co estonsky nerozumime ani slovo jsme na start prijeli s cca 5 min zpozdenim.Na druhe strane , na KVM jsem startoval ve vlne kanoi a rozhodne jsem nemel dojem, ze by se neco utrhlo a skoro bych prisahal, ze se startovalo v case dle propozic. Rozhodne se ale startovalo na vystrel a nikdo to neutrhl. Pridavam se k Chorosovi s nazorem, ze se da dost tezko udrzet mnoho desitek lodi na tekouci vode “ v lajne “ a case. Poslednich par let maratony po Evrope dost jezdim a KVM povazuji za nejlepe organizovany a relativne velmi spravedlivy zavod. Ale nikdo nikdy nemuze zarucit , ze start probehne podle jeho „oficialniho“ casu a je treba trosku pocitat , ze treba nekomu jdou hodinky o 2 minuty jinak ( a treba i spravne)

Střelec

Choroši, o letošním startu Krumlováku lžeš. Je mi jedno, jestli účelově, nebo z blbosti. První vlna odstartovala před signálem a ostatní ve zmatku stylem „tak jeďte“, což bylo v rozporu s propozicemi. Fascinuje mě, že lidi hájí šlendrián a porušování pravidel (i těch vlastních), místo aby měli snahu tyhle věci vychytat. Typík a Chobotničák ti to vysvětlí důraznějc. Posílali protest, na který se (pokud vím) nikdo z pořadatelů nenamáhal odpovědět. Já už jsem od prvního podrazu ze strany pořadatelů a blbých keců bafuňářů léta jen pozorovatel. Naštěstí. S takovým přístupem akce dříve či později skončí mezinárodní ostudou.

Chobotnice

Pravda, že jsem viděl už dost sportovních událostí mezinárodního věhlasu, ale Metodu spontáního startu jen na KVM.
Letos, jako už několikrát jsem si přečet propozice KVM a podal si včas přihlášku. Tim jsme uzavřeli kontrakt za jasně danejch podmínek a pravidel pro obě strany, že… V propozicích néni nikde napsaný, jak dlouho předem tam mám zevlovat, jen že start C kategorií měl bejt v 11:10. http://www.krumlovskymaraton.com/propozice/maraton/ Nemám rád davový psychózy a neva mi strartovat zezadu startovního pole, tak jsem měl v 11:10 loď s posádkou na vodě, ale start nikde. Tim jednoznačně došlo k neplnění základního bodu ujednání ze strany pořadatele. Kdy se objevila v propozicích ta hláška vo hromadnym startu neviom, ale v době mýho přihlášení (a většiny startujících) tam nebyla. A neni tam daná nějaká moje povinnost dále sledovat úpravy pravidel. Takže příště se tejně jako Střelec závodu neúčastnim. Možná pojedu jen „volný splutí“, občerstvovačky oželim, stejně jsem je nevyužil ani letos, nějak mně přešla po tom stratu – nestartu chuť. A nebo pojedu uplně jinak, jak hezky radíš. Abych se příště v cíli nedozvěděl, že v C kategoriích bylo třeba zakázaný přehazovat si pádlo do vopačnýho gardu.
Pořádávám závody v uplně jiný sportovní disciplíně, ale jsou to špičkově hodnocený akce se širokou zahraniční účastí. Ale nedovolim si ad hoc upravovat pravidla (to by mně lynčovali) Moje pořadarelská zkušenost je, soustředit se na průběh závodu. A komunikace se závodníkama, opakovat jim klíčový pravidla, anglicky i česky. Pak nedochází k renoncum a všichni jsou spokojenější. Co by mi z toho vyplývalo pro KVM: místo rozplývání se nad tim, z jakýhože kvéru se ten start střílí radši párkrát zopakovat systém startu, a to česky, anglicky a nejlíp i maďarsky. A nebo jasně napsat do propozic „Až se první urve, tak startujem všichni“

Typík

Když už tady o pár příspěvků vejš bere Střelec moje jméno „nadarmo“ tak taky přidám pár vět. Nejsem špičkovej ZÁVODNÍK ani nemám tak pěknou loď jako je Tripper (Choroši trochu ti ji závidím, je fakt moc pěkná). Na Krumlovák jezdím řadu let a je to moje oblíbená akce. Od té doby co byla vyhlášena oficielní turistická kategorie, měl jsem radost že si to můžu rozdat ve „svý“ třídě. Na výkony sjezďáků a rychlostních lodí v první linii opravdu nemám. Nicméně číslo pěkně „hřeje“ a na startu se vždycky klepu jak ratlík, abych to správně odpálil. Takže se nad sebou kamarádi závodníci prosím trochu zamyslete. Asi budu opravdovým závodníkům, jak píše Choroš pro smích a za blbce, ale jestli se na tý startovní lajně nedokážete udržet protože neumíte zakontrovat, tak se k ní prostě tak nelepte. A jestli vy, co najíždíte na záda těm, co se tam horko těžko držej taky neumíte zbrzdit, tak si nechte větší rozestup. A ti co start vědomě urvou????? To snad nemyslíte vážně že je to normální???????? V žádnym jiným závodě co jich znám by tohle chování neprošlo. Nemilosrdně bych je disknul. To je takovej problém tam dát čárovou kameru aby bylo vidět který, jelito zmrvilo celej start Mezinárodního maratonu? Možná by to vyřešilo pořádný ocelový lano, natažený 30čísel nad vodou spuštěný až v okamžiku startu. V motokrosu maj tuším na startu podobně fungující prkno. A startujícího komentátora jen prosím, když už se mu to stádo rozjede jak když do vrabců střelí, aby to jasným povelem prostě celý poslal po proudu a já tam jako mamlas poctivě nečekal na oficielní start třetí linie, který jaksi vůbec nebyl. Nechci shazovat pořadatele, kteří mají celou akci z mého pohledu dobře zvládnutou, byl bych možná schopen tolerovat i to urvání startovního pole, když je to tedy tak běžné a normální. Ale rozhodně nezkousnu startéra závodu, který celý start, poté co se mu urvala první linie současně s druhou, nebo jak to tedy vlastně bylo následně zazdil a nedokázal to tedy poslat po vodě celé. Jistě bude mít někdo z pořadatelů kamerový záznam startu, na kterém to bude celé jasně vidět. Mrzí mě snaha pořadatelů a „opravdových závodníků“ celý ten letošní problém otevřeně přiznat a zamyslet se nad tím. V mých očích tím bohužel posouvají celý závod mezinárodního formátu na úroveň vesnické neckyády.

Choroš

Když jsem psal článek o Vohandu, tak jsem si myslel,že to bude pozvánka a výzva pro řadu vodáků, kteří si budou chtít vyzkoušet co vydrží jejich tělo.Nakonec se z to stala kritika KVM. Tak to uřčitě nebylo cílem. K prvním dvěma kritikům. Hoši pobavili jste mě a to je fajn.Tyto typy závodů nebudou pro Vás. Místo aby jste si to „rozdali“ na vodě s kamarády,tak nemístně kritizujete.Zatahovat sem obchodní smlouvy to se fakt směju.Zkus si s pořadatelem uzavřít smlouvu o tom, do kolikátého místa dojedeš a že se někde necvakneš.Navíc dohodnout i smluvní pokutu, pokud to nebude jak si přeješ.To mi připadá že pokud by jste jeli na Vohandu, tak jste schopni se soudit s pořadatelem, že nezajistil rozmrzlé jezero.Také jsem přijel na start, když už bylo odstartováno a podívejte se na výsledky. Určitě mi to nevadilo.
O Vás jsem si a dle odezvy nejen já, udělal obrázek. Buďte doma a nebo jezděte na vodu jen tak.
Na startu masových závodů je adrenalin, udržet nažhavenou masu je nadlidský úkol.Vodák, to je nespoutaný živel. Na Velké pardubické také udržet start je umění.Zkuste si zajet i lyžařské maratony. Start to je zážitek,když se pohne 10 000 lidí, tak je nic nezastaví. A na vodě je to podobné a o to horší, že když upadneš, tak se těžko „vstává“.
Z příspěvku posledního je alespoň nějaká rada a vyznání.Nejste závodníci,chcete si pouze zazávodit se svými kamarády a nechat si změřit čas. Přesto se domnívám, že Vás nikdo nepoškodil.Předčasné starty, o nich se léta vypráví a je na co vzpomínat.
Můj kamarád před 20ti lety na Marcialonze si 15 min. před startem „odskočil“ do přilehlého lesíka. Obrovský hukot mu dal najevo, že doslova „pros…“ start. Našel lyže a hůlky hluboko zašlapané do sněhu a vyrazil za startovním polem.Stále na to vzpomínáme a stížnost opravdu nepsal.
Každý závod má jiný start, jiný průběh, jiné počasí.
Hoši uvědomte si, že na takové věci si stěžují většinou ti, kteří mají do opravdového závodníka daleko.
KVM je závod který má své jméno a úroveň. Rozhodně se nikdy nebudeme stydět ho ve světě propagovat.
A na konec, pokud nejde o život (a to na vodě někdy jde) jde o ….
P.S. Kanoe TRIPPER není moje, ale měl jsem možnost se s ní dokonale seznámit.Na KVM jsem jel na K1.

Zdenek Herzan

Cele to dohadovani zacalo tim, ze prvni diskutujici napsal neco ve smyslu, ze Vohandu je jiste dokonaly maraton a naopak KVM organizuji diletanti. To asi Chorose vytocilo , protoze to tvrzeni se naprosto nezaklada na pravde. Jel Jsem oba maratony a oba byly vyborne.Presto , ze na Vohandu byla situace, kdy 20 min pred starten bylo estonsky oznameno, ze start se posouva o 5 km po proudu reky v planovanem case. Takze tak 60% lidi to nestihlo a zvlaste my, co estonsky nerozumime ani slovo jsme na start prijeli s cca 5 min zpozdenim.Na druhe strane , na KVM jsem startoval ve vlne kanoi a rozhodne jsem nemel dojem, ze by se neco utrhlo a skoro bych prisahal, ze se startovalo v case dle propozic. Rozhodne se ale startovalo na vystrel a nikdo to neutrhl. Pridavam se k Chorosovi s nazorem, ze se da dost tezko udrzet mnoho desitek lodi na tekouci vode “ v lajne “ a case. Poslednich par let maratony po Evrope dost jezdim a KVM povazuji za nejlepe organizovany a relativne velmi spravedlivy zavod. Ale nikdo nikdy nemuze zarucit , ze start probehne podle jeho „oficialniho“ casu a je treba trosku pocitat , ze treba nekomu jdou hodinky o 2 minuty jinak ( a treba i spravne)

Zdenek Herzan

Cele to dohadovani zacalo tim, ze prvni diskutujici napsal neco ve smyslu, ze Vohandu je jiste dokonaly maraton a naopak KVM organizuji diletanti. To asi Chorose vytocilo , protoze to tvrzeni se naprosto nezaklada na pravde. Jel Jsem oba maratony a oba byly vyborne.Presto , ze na Vohandu byla situace, kdy 20 min pred starten bylo estonsky oznameno, ze start se posouva o 5 km po proudu reky v planovanem case. Takze tak 60% lidi to nestihlo a zvlaste my, co estonsky nerozumime ani slovo jsme na start prijeli s cca 5 min zpozdenim.Na druhe strane , na KVM jsem startoval ve vlne kanoi a rozhodne jsem nemel dojem, ze by se neco utrhlo a skoro bych prisahal, ze se startovalo v case dle propozic. Rozhodne se ale startovalo na vystrel a nikdo to neutrhl. Pridavam se k Chorosovi s nazorem, ze se da dost tezko udrzet mnoho desitek lodi na tekouci vode “ v lajne “ a case. Poslednich par let maratony po Evrope dost jezdim a KVM povazuji za nejlepe organizovany a relativne velmi spravedlivy zavod. Ale nikdo nikdy nemuze zarucit , ze start probehne podle jeho „oficialniho“ casu a je treba trosku pocitat , ze treba nekomu jdou hodinky o 2 minuty jinak ( a treba i spravne)

Zdenek Herzan

Cele to dohadovani zacalo tim, ze prvni diskutujici napsal neco ve smyslu, ze Vohandu je jiste dokonaly maraton a naopak KVM organizuji diletanti. To asi Chorose vytocilo , protoze to tvrzeni se naprosto nezaklada na pravde. Jel Jsem oba maratony a oba byly vyborne.Presto , ze na Vohandu byla situace, kdy 20 min pred starten bylo estonsky oznameno, ze start se posouva o 5 km po proudu reky v planovanem case. Takze tak 60% lidi to nestihlo a zvlaste my, co estonsky nerozumime ani slovo jsme na start prijeli s cca 5 min zpozdenim.Na druhe strane , na KVM jsem startoval ve vlne kanoi a rozhodne jsem nemel dojem, ze by se neco utrhlo a skoro bych prisahal, ze se startovalo v case dle propozic. Rozhodne se ale startovalo na vystrel a nikdo to neutrhl. Pridavam se k Chorosovi s nazorem, ze se da dost tezko udrzet mnoho desitek lodi na tekouci vode “ v lajne “ a case. Poslednich par let maratony po Evrope dost jezdim a KVM povazuji za nejlepe organizovany a relativne velmi spravedlivy zavod. Ale nikdo nikdy nemuze zarucit , ze start probehne podle jeho „oficialniho“ casu a je treba trosku pocitat , ze treba nekomu jdou hodinky o 2 minuty jinak ( a treba i spravne)

Střelec

Choroši, o letošním startu Krumlováku lžeš. Je mi jedno, jestli účelově, nebo z blbosti. První vlna odstartovala před signálem a ostatní ve zmatku stylem „tak jeďte“, což bylo v rozporu s propozicemi. Fascinuje mě, že lidi hájí šlendrián a porušování pravidel (i těch vlastních), místo aby měli snahu tyhle věci vychytat. Typík a Chobotničák ti to vysvětlí důraznějc. Posílali protest, na který se (pokud vím) nikdo z pořadatelů nenamáhal odpovědět. Já už jsem od prvního podrazu ze strany pořadatelů a blbých keců bafuňářů léta jen pozorovatel. Naštěstí. S takovým přístupem akce dříve či později skončí mezinárodní ostudou.

Chobotnice

Pravda, že jsem viděl už dost sportovních událostí mezinárodního věhlasu, ale Metodu spontáního startu jen na KVM.
Letos, jako už několikrát jsem si přečet propozice KVM a podal si včas přihlášku. Tim jsme uzavřeli kontrakt za jasně danejch podmínek a pravidel pro obě strany, že… V propozicích néni nikde napsaný, jak dlouho předem tam mám zevlovat, jen že start C kategorií měl bejt v 11:10. http://www.krumlovskymaraton.com/propozice/maraton/ Nemám rád davový psychózy a neva mi strartovat zezadu startovního pole, tak jsem měl v 11:10 loď s posádkou na vodě, ale start nikde. Tim jednoznačně došlo k neplnění základního bodu ujednání ze strany pořadatele. Kdy se objevila v propozicích ta hláška vo hromadnym startu neviom, ale v době mýho přihlášení (a většiny startujících) tam nebyla. A neni tam daná nějaká moje povinnost dále sledovat úpravy pravidel. Takže příště se tejně jako Střelec závodu neúčastnim. Možná pojedu jen „volný splutí“, občerstvovačky oželim, stejně jsem je nevyužil ani letos, nějak mně přešla po tom stratu – nestartu chuť. A nebo pojedu uplně jinak, jak hezky radíš. Abych se příště v cíli nedozvěděl, že v C kategoriích bylo třeba zakázaný přehazovat si pádlo do vopačnýho gardu.
Pořádávám závody v uplně jiný sportovní disciplíně, ale jsou to špičkově hodnocený akce se širokou zahraniční účastí. Ale nedovolim si ad hoc upravovat pravidla (to by mně lynčovali) Moje pořadarelská zkušenost je, soustředit se na průběh závodu. A komunikace se závodníkama, opakovat jim klíčový pravidla, anglicky i česky. Pak nedochází k renoncum a všichni jsou spokojenější. Co by mi z toho vyplývalo pro KVM: místo rozplývání se nad tim, z jakýhože kvéru se ten start střílí radši párkrát zopakovat systém startu, a to česky, anglicky a nejlíp i maďarsky. A nebo jasně napsat do propozic „Až se první urve, tak startujem všichni“

Typík

Když už tady o pár příspěvků vejš bere Střelec moje jméno „nadarmo“ tak taky přidám pár vět. Nejsem špičkovej ZÁVODNÍK ani nemám tak pěknou loď jako je Tripper (Choroši trochu ti ji závidím, je fakt moc pěkná). Na Krumlovák jezdím řadu let a je to moje oblíbená akce. Od té doby co byla vyhlášena oficielní turistická kategorie, měl jsem radost že si to můžu rozdat ve „svý“ třídě. Na výkony sjezďáků a rychlostních lodí v první linii opravdu nemám. Nicméně číslo pěkně „hřeje“ a na startu se vždycky klepu jak ratlík, abych to správně odpálil. Takže se nad sebou kamarádi závodníci prosím trochu zamyslete. Asi budu opravdovým závodníkům, jak píše Choroš pro smích a za blbce, ale jestli se na tý startovní lajně nedokážete udržet protože neumíte zakontrovat, tak se k ní prostě tak nelepte. A jestli vy, co najíždíte na záda těm, co se tam horko těžko držej taky neumíte zbrzdit, tak si nechte větší rozestup. A ti co start vědomě urvou????? To snad nemyslíte vážně že je to normální???????? V žádnym jiným závodě co jich znám by tohle chování neprošlo. Nemilosrdně bych je disknul. To je takovej problém tam dát čárovou kameru aby bylo vidět který, jelito zmrvilo celej start Mezinárodního maratonu? Možná by to vyřešilo pořádný ocelový lano, natažený 30čísel nad vodou spuštěný až v okamžiku startu. V motokrosu maj tuším na startu podobně fungující prkno. A startujícího komentátora jen prosím, když už se mu to stádo rozjede jak když do vrabců střelí, aby to jasným povelem prostě celý poslal po proudu a já tam jako mamlas poctivě nečekal na oficielní start třetí linie, který jaksi vůbec nebyl. Nechci shazovat pořadatele, kteří mají celou akci z mého pohledu dobře zvládnutou, byl bych možná schopen tolerovat i to urvání startovního pole, když je to tedy tak běžné a normální. Ale rozhodně nezkousnu startéra závodu, který celý start, poté co se mu urvala první linie současně s druhou, nebo jak to tedy vlastně bylo následně zazdil a nedokázal to tedy poslat po vodě celé. Jistě bude mít někdo z pořadatelů kamerový záznam startu, na kterém to bude celé jasně vidět. Mrzí mě snaha pořadatelů a „opravdových závodníků“ celý ten letošní problém otevřeně přiznat a zamyslet se nad tím. V mých očích tím bohužel posouvají celý závod mezinárodního formátu na úroveň vesnické neckyády.

Choroš

Když jsem psal článek o Vohandu, tak jsem si myslel,že to bude pozvánka a výzva pro řadu vodáků, kteří si budou chtít vyzkoušet co vydrží jejich tělo.Nakonec se z to stala kritika KVM. Tak to uřčitě nebylo cílem. K prvním dvěma kritikům. Hoši pobavili jste mě a to je fajn.Tyto typy závodů nebudou pro Vás. Místo aby jste si to „rozdali“ na vodě s kamarády,tak nemístně kritizujete.Zatahovat sem obchodní smlouvy to se fakt směju.Zkus si s pořadatelem uzavřít smlouvu o tom, do kolikátého místa dojedeš a že se někde necvakneš.Navíc dohodnout i smluvní pokutu, pokud to nebude jak si přeješ.To mi připadá že pokud by jste jeli na Vohandu, tak jste schopni se soudit s pořadatelem, že nezajistil rozmrzlé jezero.Také jsem přijel na start, když už bylo odstartováno a podívejte se na výsledky. Určitě mi to nevadilo.
O Vás jsem si a dle odezvy nejen já, udělal obrázek. Buďte doma a nebo jezděte na vodu jen tak.
Na startu masových závodů je adrenalin, udržet nažhavenou masu je nadlidský úkol.Vodák, to je nespoutaný živel. Na Velké pardubické také udržet start je umění.Zkuste si zajet i lyžařské maratony. Start to je zážitek,když se pohne 10 000 lidí, tak je nic nezastaví. A na vodě je to podobné a o to horší, že když upadneš, tak se těžko „vstává“.
Z příspěvku posledního je alespoň nějaká rada a vyznání.Nejste závodníci,chcete si pouze zazávodit se svými kamarády a nechat si změřit čas. Přesto se domnívám, že Vás nikdo nepoškodil.Předčasné starty, o nich se léta vypráví a je na co vzpomínat.
Můj kamarád před 20ti lety na Marcialonze si 15 min. před startem „odskočil“ do přilehlého lesíka. Obrovský hukot mu dal najevo, že doslova „pros…“ start. Našel lyže a hůlky hluboko zašlapané do sněhu a vyrazil za startovním polem.Stále na to vzpomínáme a stížnost opravdu nepsal.
Každý závod má jiný start, jiný průběh, jiné počasí.
Hoši uvědomte si, že na takové věci si stěžují většinou ti, kteří mají do opravdového závodníka daleko.
KVM je závod který má své jméno a úroveň. Rozhodně se nikdy nebudeme stydět ho ve světě propagovat.
A na konec, pokud nejde o život (a to na vodě někdy jde) jde o ….
P.S. Kanoe TRIPPER není moje, ale měl jsem možnost se s ní dokonale seznámit.Na KVM jsem jel na K1.

Zdenek Herzan

Cele to dohadovani zacalo tim, ze prvni diskutujici napsal neco ve smyslu, ze Vohandu je jiste dokonaly maraton a naopak KVM organizuji diletanti. To asi Chorose vytocilo , protoze to tvrzeni se naprosto nezaklada na pravde. Jel Jsem oba maratony a oba byly vyborne.Presto , ze na Vohandu byla situace, kdy 20 min pred starten bylo estonsky oznameno, ze start se posouva o 5 km po proudu reky v planovanem case. Takze tak 60% lidi to nestihlo a zvlaste my, co estonsky nerozumime ani slovo jsme na start prijeli s cca 5 min zpozdenim.Na druhe strane , na KVM jsem startoval ve vlne kanoi a rozhodne jsem nemel dojem, ze by se neco utrhlo a skoro bych prisahal, ze se startovalo v case dle propozic. Rozhodne se ale startovalo na vystrel a nikdo to neutrhl. Pridavam se k Chorosovi s nazorem, ze se da dost tezko udrzet mnoho desitek lodi na tekouci vode “ v lajne “ a case. Poslednich par let maratony po Evrope dost jezdim a KVM povazuji za nejlepe organizovany a relativne velmi spravedlivy zavod. Ale nikdo nikdy nemuze zarucit , ze start probehne podle jeho „oficialniho“ casu a je treba trosku pocitat , ze treba nekomu jdou hodinky o 2 minuty jinak ( a treba i spravne)

Zdenek Herzan

Cele to dohadovani zacalo tim, ze prvni diskutujici napsal neco ve smyslu, ze Vohandu je jiste dokonaly maraton a naopak KVM organizuji diletanti. To asi Chorose vytocilo , protoze to tvrzeni se naprosto nezaklada na pravde. Jel Jsem oba maratony a oba byly vyborne.Presto , ze na Vohandu byla situace, kdy 20 min pred starten bylo estonsky oznameno, ze start se posouva o 5 km po proudu reky v planovanem case. Takze tak 60% lidi to nestihlo a zvlaste my, co estonsky nerozumime ani slovo jsme na start prijeli s cca 5 min zpozdenim.Na druhe strane , na KVM jsem startoval ve vlne kanoi a rozhodne jsem nemel dojem, ze by se neco utrhlo a skoro bych prisahal, ze se startovalo v case dle propozic. Rozhodne se ale startovalo na vystrel a nikdo to neutrhl. Pridavam se k Chorosovi s nazorem, ze se da dost tezko udrzet mnoho desitek lodi na tekouci vode “ v lajne “ a case. Poslednich par let maratony po Evrope dost jezdim a KVM povazuji za nejlepe organizovany a relativne velmi spravedlivy zavod. Ale nikdo nikdy nemuze zarucit , ze start probehne podle jeho „oficialniho“ casu a je treba trosku pocitat , ze treba nekomu jdou hodinky o 2 minuty jinak ( a treba i spravne)

Zdenek Herzan

Cele to dohadovani zacalo tim, ze prvni diskutujici napsal neco ve smyslu, ze Vohandu je jiste dokonaly maraton a naopak KVM organizuji diletanti. To asi Chorose vytocilo , protoze to tvrzeni se naprosto nezaklada na pravde. Jel Jsem oba maratony a oba byly vyborne.Presto , ze na Vohandu byla situace, kdy 20 min pred starten bylo estonsky oznameno, ze start se posouva o 5 km po proudu reky v planovanem case. Takze tak 60% lidi to nestihlo a zvlaste my, co estonsky nerozumime ani slovo jsme na start prijeli s cca 5 min zpozdenim.Na druhe strane , na KVM jsem startoval ve vlne kanoi a rozhodne jsem nemel dojem, ze by se neco utrhlo a skoro bych prisahal, ze se startovalo v case dle propozic. Rozhodne se ale startovalo na vystrel a nikdo to neutrhl. Pridavam se k Chorosovi s nazorem, ze se da dost tezko udrzet mnoho desitek lodi na tekouci vode “ v lajne “ a case. Poslednich par let maratony po Evrope dost jezdim a KVM povazuji za nejlepe organizovany a relativne velmi spravedlivy zavod. Ale nikdo nikdy nemuze zarucit , ze start probehne podle jeho „oficialniho“ casu a je treba trosku pocitat , ze treba nekomu jdou hodinky o 2 minuty jinak ( a treba i spravne)

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: