HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz KnihyNaHory.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz
Jiří "Choroš" Hron

Jiří "Choroš" Hron

Bývalý závodník ve slalomu a sjezdu. V posledních letech se věnuje vodáckým maratonům po celé Evropě a seakajakovým expedicím. Na seakajaku pádluje každoročně ve Skandinávii. Je členem skupiny, která expedičně pádlovala po všech zajímavých místech jižních moří. Má za sebou již několik vodáckých expedic do Indonésie. Spolu se synem vlastní firmu REGA Reklamní společnost Hradec Králové.

Články autora

Jak jsem si poradil s koronou

Jak jsem si poradil s koronou

Koronavirus je strašák, který se přímo nebo nepřímo dotkl každého z nás. V zaměstnání, v rodině, ale citelně zasáhl i sportovce. A to nemuseli nemoc zažít na vlastní kůži. Tolik úvodem k mému příběhu.

Legenda o zanořujícím se drakovi

Legenda o zanořujícím se drakovi

Před mnoha lety, daleko od nás, žil vysoko v horách obrovský drak. Hory pro něj přestaly být dobrým domovem, a tak se jednoho krásného dne vydal na cestu k moři. Obrovským ocasem mrskal ze strany na stranu tak silně, že nezůstal kámen na kameni.

Vodáctví po švédsku

Vodáctví po švédsku

Vodáctví je velmi široký pojem. Vodákem se může nazývat každý, kdo se vlastní silou pohybuje na nějakém plavidle po vodní hladině. Sportů, které můžeme do této kategorie zařadit, je mnoho. Nechci určovat, kdo se může za vodáka považovat, a kdo ne. Letos jsem ale o tom začal vážně uvažovat, protože jsem se setkal s vodáctvím, které u nás, ale i jinde na světě, vlastně vyhynulo.

Troja životu nebezpečná

Přečtení článku Standy Chládka „Z průšvihu do průšvihu“ a na základě výzvy o napsání podobného zážitku mi okamžitě připomenulo moji nejtěžší situaci prožitou za dlouhá léta závodění jak ve slalomu, tak sjezdu. Byl to velmi silný zážitek, který bohužel měl po mnoha letech pokračování.

Prohraná vítězství

Letos na MS ve slalomu jsme opět potvrdili, že jsme vodácká „velmoc“. Jedním z těch, kdo nás v minulých letech úspěšně reprezentovali byl i závodník a později trenér a funkcionář Milan Svoboda. O svém životě se snažil vydat knihu. K dispozici je pouze přepis magnetofonového záznamu, jehož osud je popsán ve 3. čísle Hydra 2013.

Vốhandu maraton Estonsko

Maratony, tak se všeobecně říká sportovním aktivitám, které vyžadují soustavnou a dlouhodobou přípravu. Jejich počet a výběr sportovních odvětví každoročně stoupá. Mají nesporný význam pro stále větší počet lidí, kteří se na ně připravují a pravidelně sportují. Nehovořím o těch, kteří se postaví na start z nerozvážnosti, nebo nějaké hloupé sázky. Mohou také maraton absolvovat a protrpět si ho.

Hledání divočiny

Hledání divočiny

Rok uteče velmi rychle, a nám vodákům snad ještě rychleji. Tak jako feťákovi se zvyšuje tep před aplikací své drogy, i mě začíná srdce rychleji pracovat. Je tady čas každoroční cesty na sever. Ano, je to moje droga a určitě se mi svět jako pokaždé vybarví neskutečnými barvami, zážitky a prožitky.

Slalom s vůní whisky – I. díl

Slalom s vůní whisky – I. díl

Kanoistický klub Rakovník před několika lety započal novou kapitolu vodního slalomu. Bylo založeno „Tréninkové středisko veteránů“ se sídlem v loděnici klubu. Cílem tohoto neziskového seskupení, není vychovávat špičkové profesionály, kteří závoděním mezi brankami si vydělají na obživu a zabezpečí sebe i rodinu do konce života.

Slalom s vůní whisky – II. díl

Slalom s vůní whisky – II. díl

Pokračujeme na místo závodů směrem k řece Tay v Grandtulle. Krajina se začíná vlnit a barvy svěží zelené nás upozorňují, že už se nacházíme ve Skotsku. Míra s Mílou, naši řidiči zvládají jízdu v protisměru v pohodě a i na kruhové objezdy najíždějí ve správném směru.