Vyšel vodácký časopis Pádler 3/2021. Podívej se, co všechno v něm najdeš.

Vyšel vodácký časopis Pádler 3/2021. Podívej se, co všechno v něm najdeš.

Se začátkem prázdnin jsme poslali mezi lidi další vydání vodáckého časopisu Pádler, letos už třetí, aby měli vodáci přes léto co číst a mohli nasbírat inspiraci. Pojďme se společně podívat, co všechno v Pádlerovi 3/21 je.

>>> CHCI PŘEDPLATNÉ PÁDLERA <<<

>>> CHCI PÁDLERA ELEKTRONICKY <<<

VODNÍ TURISTIKA

Vodní turistice se v Pádlerovi věnujeme vždy a toto vydání není výjimkou. Tentokrát se v rámci turistické rubriky podíváme třeba na říčku Vláru, kterou sjel Jirka Hodic s partičkou. Splutí zakončili až na Slovensku, což už je samo o sobě poměrně unikátní, přejet si státní hranici na lodi.

Na Sázavu se podíváme s paddleboardy, takže pravidelní čtenáři už asi tuší, že v tom musí mít prsty Honza „Rotťák“ Rott. Ten se tentokrát zaměřil na Stvořidla, kde během několika splutí objevil optimální paddleboardový stav vody.

Do turistické vody patří i článek z Enns, který pro nás napsal kolektiv Sportovniho-klubu.cz. Článek je nejen o splutí řeky, ale také o malém kaňoningovém výletě, který se dá udělat cestou.

Mezi turistické články by se dalo zařadit i putování na mořském kajaku podle pobřeží Ligurie, které pro nás napsal a krásně nafotil italský autor Davide de Feo. Obdobně je na tom i putování ve floridském NP Everglades, které popsala Ivana Jakubková.

Rozhovor Míra Kodada
Rozhovor Míra Kodada

ROZHOVORY

Pro rozhovor jsme tentokrát vybrali českou stálici divoké vody a pořadatele dnes už legendárního závodu Devils Extreme Race Míru Kodadu. Řeč byla o vysokých vodopádech, velkých peřejích, rodině i o pořádání Devils, které letos slaví patnácté výročí!

Pro druhý rozhovor jsme oslovili eso vodáckých maratonů Petra Mojžíška. Bylo poměrně náročné tenhle rozhovor nějak uchopit, protože „Mojža“ je tak trochu maratonec i když mluví, ale snad jsme vybrali to nejlepší, co nám na sebe prozradil.

Malý rozhovor nám také poskytl Honza „Chouťas“ Choutka. S ním jsme si popovídali o lodi Hot Wings, kterou už začal (po pár letech vývoje) oficiálně prodávat.

Norské prvosjezdy od Davida Sodomky
Norské prvosjezdy od Davida Sodomky

DIVOKÁ VODA

Za divokou vodou se v Pádlerovi 3/21 vydáváme do Norska s Davidem „Vorym“ Sodomkou, který nám popsal několik prvosjezdů, které s kamarády za poslední roky v Norsku udělal. Jak je u Voryho zvykem, tak jsou součástí článku moc povedené fotky.

Reportáž ze SP vodních slalomářů v Troji
Reportáž ze SP vodních slalomářů v Troji

EXPEDICE

Do expediční rubriky jednoznačně patří druhý díl článku z řeky Kazan od Milana Pachlopníka. Opět se můžete těšit na drsné počasí, zuřící mračna muchniček a podobná utrpení. Ale taky na setkání s obřím stádem Karibů a další radosti, které expedice na dalekém severu dokáže přinést.

Jan Busta o tréninku vytrvalosti
Jan Busta o tréninku vytrvalosti

STÁLÉ RUBRIKY

Ani v tomto vydání Pádlera nezůstaneme našim čtenářům dlužni stálé rubriky.

Honza Busta v tréninkovém seriálu popisuje, jak na zlepšení vytrvalosti, která je základem u každého sportu.

Robert Kazík připravil druhou část článku s praktickými radami k packraftingu. Tentokrát se zajímal o opravy a nouzové opravy, balení a péči o packraft.

Dva články jsme dostali taky od ČSK. Jeden ze závodu SP ve vodním slalomu V Troji a druhý z posledních příprav rychlostních kanoistů před olympiádou. Texty připravily Anna Hrbáčková a Bára Žehanová.

Tradičně si pro nás také něco připravili Vodní skauti. Ti se rozepsali o oplachťování lodí. Za nás je to velice inspirativní text doplněný o super fotky.

A to je z letošního třetího Pádlera všechno. Teda skoro všechno. Přečtěte si ho a uvidíte.

A taky si užijte fajn vodácké léto!

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: