Vyšel vodácký časopis Pádler 3/2023. Podívej se, co všechno v něm je.

Vyšel vodácký časopis Pádler 3/2023. Podívej se, co všechno v něm je.

Se začátkem června vyrazilo ke čtenářům další vydání vodáckého časopisu Pádler. Pojďte se podívat, co letošní třetí Pádler nabízí a nechte se inspirovat. Obsah je jako vždycky pestrý.

>>> CHCI PŘEDPLATNÉ PÁDLERA <<<

>>> CHCI PÁDLERA ELEKTRONICKY <<<

Titulní strana Pádler 3/2023.

Pro titulní stránku jsme zvolili tu nejvíc profláklou letní vodáckou destinaci, jakou může člověk v Česku, a dost možná i na celém světě, najít. Fotku vodáků na Vltavě v historickém centru Českého Krumlova má na svědomí vodácká půjčovna Dvě Pádla.

O pěkných fotkách je tradičně i úvodní galerie, pro kterou jsme tentokrát vybrali pár povedených z letošního Trnava Xrace, na který si s fotoaparátem zajel Luboš Toman, který fotí všechno možné a někdy i nemožné. Však omrkněte jeho webové stránky.

VODNÍ TURISTIKA

Články s tematikou vodní turistiky jsou tradičně početné a stejně je tomu i v letošní „trojce“. Od čeho ale začít?

No tak třeba od toho nejlepšího. Tím je článek nazvaný Severní řeka a připravil ho pro nás Filip „Béba“ Weber. Severní řeka teče ve Skandinávii, člověk se na ní musí dopravit vrtulníkem, ale to, co pak zažije, to se prostě jen tak nevidí. Posuďte sami (nejen) na dechberoucích fotkách.

Severní řeka.

V redakci jsme taky byli moc rádi, že nám napsal článek legendární český vodák Petr Marek, kterému se ale skoro neřekne jinak než Žralok. A o čem psal? O jarním potokaření přímo v Českých Budějovicích.

Do turistické kategorie by se dal zařadit i článek od Honzy „Rotťáka“ Rotta, který tradičně napsal o paddleboardování. Tentokrát popsal svoje zážitky z rakouské řeky Sanna. Tu bude asi řada našich čtenářů znát, ale že by ji někdy jeli na prkně? No jde to…

Klasické české turistické řeky jsou pak popsány v článku Sázava a Berounka je jasná volba od Báry Šupíkové a Patrika Macho. Vše doplněno skvělými fotografiemi.

A na závěr pojďme do turistické sekce zařadit i seakajakový článek od stále autorky Ivany Jakubkové, která se tentokrát rozepsala o výletu do Švédska, konkrétně do oblasti ostrova Orust.

Minipotoky v Českých Budějovicích.

DIVOKÁ VODA

Za divokou vodou se vypravíme s Davidem „Vorym“ Sodomkou, který si dal v minulém vydání od psaní pauzu. Počkat si ale rozhodně stálo za to, protože to, co vás čeká tentokrát, je vážně pecka všech pecek. Vory totiž s partičkou Senders vyrazil do Mexika na řeku Santo Domingo, která je mezi extrémními kajakáři známá jako nejstrmější řeka světa. Nic jiného než vodopády na ní vlastně nenajdete.

Santo Domingo – nejstrmější řeka světa.

A do dikovodních článků rozhodně patří i ten od Roberta Kazíka, který se s námi rozhodl podělit o svoje packrafterské zážitky z řeky Komarnica, která teče v Černé Hoře a je bohužel ohrožena (včetně zdrojnic, které jsou také splavné a moc pěkné) stavbou přehrady pro účely výroby elektrické energie.

ROZHOVORY

Rozhovor jsme tentokrát nachystali jeden, ale zase hodně dlouhý. Na popovídání si našel čas náš dlouholetý stálý spolupracovník Jan Hocek, jehož vodáctví, cestování, fotografování a psaní knih provází po celý život. Až si člověk říká, že tenhle chlapík jednoduše žije svůj sen.

Rozhovor: Jan Hocek

EXPEDICE

S nafukovací kánoí mezi piraně v džungli v Surinamu? Už je to tak. Tuhle cestu absolvovala parta českých dobrodruhů a popsat se nám ji uvolila Markéta Hanáková, která stála u zrodu celého nápadu na tuhle parádní výpravu. Tropické bouře, kajmani ve stanu, pokousání od piraní a mnoho dalšího… To si nesmíte nechat ujít.

Pádlování v džungli Surinamu.

A CO JEŠTĚ?

A pak je tu ještě mnoho a mnoha dalšího. Třeba recenze vodáckého vybavení, ve kterých jsem pro vás tentokrát proklepli plastový kajak Lettmann The Horny Potato 65, nafukovací drop-stitch kánoi Itiwit X500, dětskou záchrannou vestu Hiko Baby V.2 a vodotěsnou nabíjecí svítilnu (čelovku) Fenix HM61R Amber V2.0.

Tréninkový seriál od Honzy Busty pokračoval představením pořádné sportovní prohlídky, kterou by měl absolvovat každý, kdo to s tréninkem (a to nejen tím vodáckým) myslí skutečně vážně.

Recenze vodáckého vybavení.

Míla Pražák popsal plány AVTS na podporu tradičních vodáckých akcích v Česku. Lenka Bauerová ze SVoČRu shrnula českou raftařskou sezonu, která už je kompletně odzávoděná a nechybí ani tradiční krátké reportáže z tuzemských (i jedné zahraniční) vodáckých akcí.

Tak si třetího letošní Pádlera pořádně užijte a sním si užijte i celé léto. Společně se u vodáckého čtení na papíře setkáme zase na podzim.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: