Vzpomínka na letní Soču

Vzpomínka na letní Soču

Začátek prosince přinesl první sníh, a protože nejsem zas tak velký fanda různých mikulášských, vánočních, nebo novoročních sjezdů, tak mi kromě pár hodin strávených eskymováním v bazénu zbývají hlavně vzpomínky na právě skončenou sezonu. Letos mezi všemi sjetými řekami zvítězila na plné čáře slovinská Soča, na kterou jsme se vydali poprvé, a protože nás svou krásou naprosto uchvátila, tak se na ni určitě budeme chtít i vrátit.

Modrá obloha bez mráčku a teplota přes 30 stupňů dávaly tušit, že chladná voda v řece nám určitě vadit nebude. Na rozjetí jsme zvolili úsek Žaga – Trnovo s nasedacím místem u penzionu Boka.

Když pak přišly i úseky bez peřejí mohli jsme si v klidu vychutnávat i úchvatné pohledy na okolní příkré svahy a přírodní scenérie.

Soutěska Zmuklica byla opravdu nádherná, ale určitě nejen za sebe můžu říct, že celá Soča byla tou nejkrásnější řekou, kterou jsme letos jeli. Z Trnova jsme tak odjížděli plni dojmů a bylo nám naprosto jasné, že na Soču se určitě vydáme znovu.

text a foto: Jiří Muric

Zkušenosti čtenářů

Jirka

Ahoj, pro ty kterym se clanek libi jeste pridavam odkaz na video, ktere najdete zde http://youtu.be/j2HGqtulG2A

HYDROredakce

Ahoj Jirko. Díky za video. Video jsem přidali přímo do článku, ať ho vidí i ti, kdo nečtou komentáře.

Honza

Ahoj, jenom poznámka k tomu minimu. Úsek Žaga-Trnovo se dá jet i při 50. To jenom aby někoho neodradil nižší stav.Optimální je 70-120. Při vyšší vodě se tam dělají karfióly.

jirka

nádherná řeka a navíc informačně hodnotné a přesto velmi příjemné video. Díky

Biláč

Perfektní, zmovu se mi to oživilo a v zimně to potěší dvakrát 🙂

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: