Z Lužnice na Lužnici, aneb Lužnice v pohodě

Z Lužnice na Lužnici, aneb Lužnice v pohodě

Většina z nás vodáků si užila Lužnici jako řeku plnou vodáků a komárů. I já jsem si jí tak pamatovala z posledního splutí před třiceti lety. Meandry řeky byly plné občasných vodáků, kteří měli co dělat aby se vyhnuli jeden druhému a neskončili ve zrádných vrbičkách. Komárů tam bylo na každého vodáka na desítky, možná i stovky a kempy byly přeplněné a hlučné. Proto jsem se Lužnici raději vyhýbala.

Vítr nám na Rožmberku nepřál, vál samozřejmě proti nám a zdvíhal pěkné vlny, ale dojeli jsme v pohodě až na hráz. Pod přehradou nás čekalo mělko a volej a po chvíli nás v Lužnici přivítalo prázdné tábořiště. Pivo v místním občerstvení jsme si opravdu zasloužili.

Třetí den jsme opět naložili vodácké vybavení na záda, já vzala psa, Jára berle a dojeli vlakem do Majdaleny, abychom si sjeli od Rozvodí Novou řeku.

Nová řeka, dílo Jakuba Krčína, už není tak romantická, ale pořád tu byl klid. Vodáků trochu přibylo, sluníčko svítilo a my měli radost, že se hejbeme a ne jen tak válíme u vody.

Zkušenosti čtenářů

Jirka

Já si taky všiml, že popularita Lužnice oproti dřívějšku prudce klesla, což je v dnešní době pro pravověrného vodáka spíše ku prospěchu věci…a taky jsem si říkal, že by Stará řeka mohla stát za to…tento pěkný článek to jen potvrzuje. Díky

ŽRALOK

Letos se na Lužnici chystá mnoho lidí na základě zhlédnutí vodáckého seriálu Proč bychom se … , ale nájezd masy vodáků jako na Vltavě a pod to určitě nebude . S těmi komáry bych byl opatrný oni třeba 14 dní nejsou a pak se vyrojej v neuvěřitelným počtu .

Wikk

Ahoj, v neděli jsem se vrátil z týdení plavby po Lužnici. Denně mě překvapovalo, že vodáky jsem potkali jen mezi Suchdolem a Majdalenou, kde jezdili Dronťáci a pak až v Soukeníku 1. zavřená vydra, kerá jen prosvyštěla. Pak jsem potkal pár nafukovaček a kajaků, ale díky zvýšenému stavu se není co divit, kdo by toho nevyužil. jinak opavdu řeka byla jen pro nás a kempy byli vodákůprázdné, za to vody plné. No pohádka. je to legrační koukat na místa, která jsem celý minulý týden potkával jen asi o metr výš. Např ten můstek co na něm stojí ti cyklisti, tak jsme nemohli ani podjet. A ke všemu to nádherně a pohodvě teklo. jestli to někdo zvažuje jestli má nebo nemá jet, tak já vřele doporučuji, jen bacha na mosty a na jezy samozřejmě především. Jo a komáři rozhodně byli všude.

Věra

Tak jsme si kousek Lužnice v prvním srpnovém týdnu zopakovali. Naše posádka se rozrostla o tříletého vnoučka, devítiletou vnučku a samozřejmě s námi byl na Riu i Deny. Vody byla spousta a komárů bylo taky dost. Repelenty jsme použít museli. Při přenášení padlých kmenů se tvořily zácpy na řece, ale v kempech bylo volno. Nejen nám, ale i dětem se na Lužnici líbilo.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: