Začni (nejen) s freestylem

Začni (nejen) s freestylem

Česká národní asociace whitewater rodea – CNAWR, je jednak asociací pořádající závody, zároveň má ale za cíl i výchovu sportovců. Proto jsme pro vás v letošním roce s podporou Magistrátu Hl. m. Prahy připravili projekt „Začni (nejen) s freestylem“, kde máte možnost si zapádlovat pod dohledem zkušených trenérů. Nezáleží kolik toho umíš, nebo kolik ti je, jediné co musíš mít, je chuť. Začínáme už 17.5.!!!

Celá akce Začni (nejen) s freestylem si dává za úkol zpřístupnění základů vodáckého sportu, ve kterém jsou první kroky velmi těžké. To se týká například už odrostlejších jedinců bez vodáckých zkušeností, kteří již nejsou zajímaví pro slalomové oddíly a pro které je problém někde s pravidelným pádlováním začít.

Prohlédněte si všechny fotografie k článku…

Dále chce tento projekt také rozvíjet i již vodácky pokročilejší kajakáře a kajakářky. Freestyle se totiž pro jezdce může stát nejen další sportovní disciplínou, ale i průpravou pro sjíždění divokých řek, jak to lze vidět u řady špičkových extrémních kajakářů.

Co je hlavní náplní projektu?

Stěžejní součástí jsou pravidelné tréninky pod dohledem trenérů na slalomové dráze v Troji a vytvoření komunity, která si spolu bude chodit zapádlovat. A to jak pro zábavu, tak pro získání nových dovedností a jistoty při ovládání lodi. Za pomoci dvou zkušených trenérů budeme předávat rady jak pro pohyb mezi vracáky, tak pro nácvik pohybu ve válci a základů freestylu.
Pravidelné tréninky se budou uskutečňovat od května do září jednou týdně, vždycky v úterý od 18:00 do 19:00.

Účast na tréninku je zdarma, hradí se pouze standardní poplatek za užívání slalomové dráhy USK – 50 Kč.

Kromě tréninků se budou konat i víkendová soustředění. Proběhnou opět na kanále v Troji. To by mělo posloužit k prohloubení získaných dovedností a strávení příjemného víkendu u vody.

Youngsters camp v Praze - Troji
Youngsters camp v Praze – Troji

Mohlo by se zdát, že pádlování a freestyle během zimy spí, ale není to tak. Právě zimní příprava je velice důležitá. V rámci projektu Začni (nejen) s freestylem bude proto CNAWR pořádat tréninky i na bazénu, které budou v zimním období opět probíhat jednou týdně.

Pro koho je tedy projekt určen?

Pro všechny, kteří mají chuť se zlepšovat.

Je jedno, jestli jsi začátečník, potřebuješ poradit a naučit, jak přežít splutí kanálem, nebo máš náladu se posunout někam dále. Takže se nemusíš bát. Tento projekt děláme proto, abychom ti vodu zpříjemnili a ne tě od ní odradili.

 Nezáleží kolik toho umíš, nebo kolik ti je, jediné co musíš mít, je chuť
Nezáleží kolik toho umíš, nebo kolik ti je, jediné co musíš mít, je chuť

Co získám, pokud budu chodit na tréninky?

Pádlování v komunitě s trenérem je vždy příjemnější, než o samotě a dává možnost rychlejšího vodáckého progresu. Kromě toho pravidelným pádlerům, kteří navštíví alespoň pět tréninků dáme výraznou slevu (cca 50%) na několik víkendových Youngster campů  pořádaných opět v Troji.

Přemýšlíš o pravidelném trénování na kanále? Chceš dělat sport hlavně pro zábavu, ale zároveň se chceš posouvat dál? Tak teď máš ideální možnost. Přidat se k nám můžeš kdykoli v průběhu roku.

Youngsters camp v Praze - Troji
Youngsters camp v Praze – Troji

Náš jediný požadavek je domluvit se dopředu, že máš zájem přijít na trénink a pak uvidíš, jestli je to to, co hledáš.

Takže napiš na info@cnawr.cz. Těšíme se na tebe.

Na kanále Ahoj!

CNAWR

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: