Zajímá vás, jak dopadl letošní Hamerák? Mrkněte na video!

Zajímá vás, jak dopadl letošní Hamerák? Mrkněte na video!

Napřed pár čísel. Závody jelo 300 lidí, na splutí jich přijelo 458. O všechno se postaral tým 108 pořadatelů, přičemž celá akce se začala připravovat už na jaře, kdy jsme odeslali asi 17 dopisů se žádostí o povolení akce či o vyslovení připomínek k ní.

Bohužel letos nemohly jet naše speciální vlaky, protože měly nemocné mašinky. A tak nás alespoň napadlo, jestli by byli schopni část vodáků odvézt normálními spoji. Takže v sobotu připojili jeden dobytčák a jeden zelený letní dřevák za dva vláčky a v neděli za jeden.

Počínaje středou před akcí, kdy jsem nakládal v loděnici, a konče pondělím, kdy jsem vracel dodávku, jsem najezdil autem 952 km, a naše busy na linkách taky. Rozpočet celé akce byl asi 200 000 Kč, které jsme museli vybrat. Největším sponzorem byl ČSK, a pak dopravce Honza Kukla. Samozřejmě jsme měli i sponzory do bohaté tomboly, například Hiko, HGsport, TNP, Laminex, Michala Mráčka, Water Element, Boatpark.

Podařilo se nám postavit tradičně sportovní trať. Zejména pyšní jsme byli na branku č. 2, kterou jsem dali pod výpust z rybníčku, ale doprostřed za kozu. Ne každý se za kozu vešel. Kvůli chybě programu, jsme měli trošku problémy se startem.

Nicméně na Hameráku celkem 13 hodin teklo nádherných 8 m3, na čtvrté kaskádě se nudil náš pan doktor a k tomu bylo pravé Hamerácké hnusné počasí – prostě kosa a déšť. Náladu nám zlepšil nový majitel kempu pan Slavík, protože piva teklo dokonce několik druhů a nestály se na něj dlouhé fronty, jídlo bylo výborné, dřevo na zatopení bylo připravené a tam, kde byly v chatkách akukamna, je majitel pustil.

Spodní Hameráček uspořádali výborně kamarádi z VK Slavia Hradec Králové.

Pro vodáky to byl po chudé sezoně určitě pomyslný závěrečný bonbónek, pro nás čtyři dny dřiny (práce a tři náročné večery v hospodě), ale snad to stálo za to. Takže za rok snad znovu.

Pro lepší představu, jak to na letošním Hameráku vypadalo, koukněte na video od Michala Havelky z Portage TV.

Zkušenosti čtenářů

Klukadam

Zdar,
mám jeden dotaz na pořadatele, asi na Ešuse. Proč se Hamerák začal pořádat zhruba o tři týdny později? Mám pocit, když to bývalo o ty tři týdny dříve, bývalo o něco lepší počasí a ta kosa bývala snesitelnější.  Jinak smekám a vážím si práce všech dobrovolníků z Bohemky a Bohemka má za to velký dík a obdiv většiny vodáků.
I když Slávie je Slávie..a Ešus stejně fandí Spartě:-)

Vojta
Klukadam:

Hamerák bjeval koncem září, postupně kvůli vypiouštění vody se to posunulo už za nás na první víkend v říjnu. Počasí je furt stejný, pět let hezky a pak jedenkrát hnusně a tak to je nějakých čtyřicet let. Ale třeba Ešus má jiný data. V. Jo a nejni nad Viktorku Žižkov. Tu museli bafuňářsky odstranit, aby se jim nepletla.

Emil

Ale já tu žádný odkaz na video nemám. Asi ho měkdo zapoměl vložit !!!!!!!!!!!

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: