Zamykání Doubravy

Zamykání Doubravy

Dne 8.11.09 uspořádal klub vodáků AVZO Nové Dvory u Kutné Hory netradičně tradiční zamykání řeky Doubravy. Původně plánované zamykání na svatováclavský svátek muselo být odloženo pro nedostatek toho základního – vody. Členů i fandů se bohužel tentokrát sešlo jen 18, ale i tak byla akce od samého brzkého začátku plná vtípků a legrácek. Nízkou účast zapříčinila především mrcha chřipka, touto dobou na Kutnohorsku řádící. Proto již od samého začátku někteří členové oddílu požívali různá léčiva, ponejvíce rum a pivo.

Jako vždy zástupce kutnohorských vodníků Čochtan Čepek přivítal přítomné, kladně zhodnotil rok uplynulý a nadějně se vyjádřil o roku nadcházejícím (z fleku by mohl do vlády).

Poté nastalo pasování háčků a zadáků, křtění nové kanoe, přání všeho nej a posádky již pomalu spouštěly lodě na vodu, aby bylo možno za poslední lodí řeku zamknout.

Po otočení klíčem a hromovým AHOOOJ z lodí na řece se pokračovalo směrem Bojmany. Cestou se ještě na tom jednom jediném splavu cvakly dvě posádky, jinak cesta proběhla bez problémů, a za dobré nálady všech zúčastněných.

Fotečky pořízené na akci je možno shlédnout všechny na [redir=http://www.svoboda.info newwindow]Kutnohorském info webu[/redir].

Zdravím všechny vodáky a fanoušky.

Ahoooj Zdeněk

foto: Zdeněk Holec a René Svoboda

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: