Zamykání Ohře 2019 v Loděnici Sokolov

Zamykání Ohře 2019 v Loděnici Sokolov

Od té doby, co jsme přesunuli Zamykání Ohře z říjnového data na záříjové, máme takový hezký pocit, že si ještě užíváme léta, protože ještě dobíhají poslední letní dny. Letos jsme vyzkoušeli nedělní datum, ale asi je pravda, že vodáci jsou zvyklí vyrážet ve velkém spíše v sobotu než v neděli. Sice ti skalní z Teplic přijeli, ale žádné kolony na řece nevznikaly.

Z vodáckých úlovků bylo jedno cvaknutí začátečnické lodi v nepříliš teplé vodě, ale vzhledem k počasí to bylo spíše vítané osvěžení. Byli i tací, kteří po několika dlouhých letech opět usedli do kánoe s děsem v očích, ale po pár rázných záběrech a instruktáži z nich byli otrlí vodáci. Rozbořený jez v Šabině nás pěkně pohoupal a šlajsna v Černém mlýně nás laskavě poslala dál. I raftová sekce splutí byla spokojená, protože vody bylo dost a tak se zase tolik pádlovat nemuselo.

Zamykání Ohře 2019 - na vodu jeli i nejmenší vodáci

Odpolední program přilákal i nevodáky do našeho tábořiště. U loděnice vyrostlo pravé vodácké podium z vleku na lodě a vystřídaly se zde kapely zvučných nejen regionálních jmen. Trepka přijela z Nejdku i s vrchním zvukařem, DRC Ostrov jak jinak než z Ostrova, na chvilku zazpíval Levoruký Eda ze Sokolova, z Prahy přijela naše oblíbená kapela Jauvajs a závěr večera patřil Roháčům a Bankrotu. Ten navíc vytvořil živý hudební podkres pro vílu, která uzamknula symbolicky řeku. Tentokrát neplula na svázaných kánoích, ale na nově pořízené pramici osvětlené loučemi. Trochu jsme měli strach, aby na víle nevzplály šaty, ale chovala se správně vílovsky a tak jsme hasiče nevolali.

Zamykání Ohře 2019 - den u vody zakončil hudební program

Letos se ani vodákům moc do masek převlékat nechtělo, a tak jsme ocenili dva listnáče, čarodějnici a rytíře. Zamykání Ohře skončilo v poklidu po deváté hodině večerní, kdy již guláš, klobásy a polévka byly dojedeny, pivo a svařák dopity a naši kamarádi se s námi rozloučili, naložili své kocábky a vyrazili k domovům.

Zamykání Ohře 2019 - někteří pluli v podzimních maskách

Máme sice řeku uzamknutou, ale všichni jsme si slíbili, že když to půjde a řeka nezamrzne, potkáme se spolu na Štědrodenní plavbě z Lokte do Karlových varů přes Svatošské skály.

Tak už se těšíme. Ahoj

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: