Zamykání řek I.

Zamykání řek I.

Ve snaze prodloužit si vodáckou sezonu setkávají se vodáci v podzimních měsících na „zamykání řek“. Většina vodáků uzamknutím řeky vodácké vybavení „na hřebíček“ stejně nepověsí a můžeme je vidět na vodě i v zimě.

Vyberte si nějaké letošní „zamykání“ i vy?

Kde se zamykají řeky [b] 26. září 2009?[/b]

Pokud se chcete vydat na sever Moravy, OS Posejdon ve spolupráci s vodáky ze sdružení BAVOR z Dětmarovic pořádají [b] Zakončení vodácké sezony na Olši[/b].

Kdo má blíž na Bílinu, může jí jet s partou kamarádů ze sdružení Voda a Rum Teplice ve stejný den 26. září.

Tento rok se koná už [b] 8. ročník vodáckého veselení – zamykání Bíliny[/b].

Všem zájemcům o splutí Bíliny posílají pozvánku:

[b] 3. října 2009 [/b]

[b] Zamykání Lužnice [/b] je letos už po třicáté.

Na Dyji se koná už 16. ročník [b] Zamykání Dyje[/b] . Vodáci z Neptunu Znojmo si vybrali úsek ze Znojma až na jez u Krhovic. Sraz je pod přehradou pod silničním mostem u dřevěné loděnice v 8:00 hod, kde se začne nejprve slavnostním zamknutím řeky. Pojede se 12 km po klidném toku řeky, obtížnost je klasifikovaná jako ZW. V Tasovicích je 2,5 metrů vysoký jez, který se dá po levém břehu obtížně přenést. Ti odvážnější ho můžou sjet. Pořadatelé zajišťují odvoz lodí pro všechny účastníky. V cíli je čeká autobus a nákladní auto, které dopraví vše zpět na místo startu.

Po několika změnách termínu byl pořadatelem [b] Zamykání Ohře[/b] – firmou Dronte stanoven tento termín akce. Ohře se pojede z Královského Poříčí do Lokte, což je 8 kilometrů pohodové plavby.

foto: archiv Hydra a pořadatelů

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: