Závodní sezóna na paddleboardech začíná

Závodní sezóna na paddleboardech začíná

Již na začátku května začne třetí paddleboardové klání o Český pohár SUP. Obhájí letos úřadující šampióni Českého poháru SUP 2018 Ondřej Petrák a Lucie Fialová své pozice nebo pohár i s vítěznými vavříny poputuje dál?

I letos se všichni účastníci utkají ve třech zavedených disciplínách: krátkém sprintu s otočkou kolem bójky, technickém závodě střední délky s nespočtem obratů kolem bójek a přeběhy a v královské disciplíně long distance na 12 kilometrů pro kategorii Elite.

V tomto roce budou opět všechny závody otevřené širokému spektru závodníků. Jak elitní kategorii, která už netrpělivě leští své karbonové boardy, tak kategorii Sport, která závodí na polovičních vzdálenostech a nafukovacích iSUPech do délky 14‘ stop. Pro tuto sezónu očekáváme další rozšíření startovního pole, jelikož neustále přibývá SUPerů, kteří pravidelně vyráží na vodu a pilují techniku. Další velký nárůst počtu účastníků čekáme i v kategorii Hobby, do které se hlásí příležitostní jezdci nebo úplní nováčci a ti, kdož se chtějí zábavně poměřit na allroundových prknech se svými přáteli na krátkou vzdálenost.

Start Technical race kategorie Sport na Mistrovství ČR, Vranovská přehrada

V rámci Českého poháru SUP budou probíhat i SUP kliniky pro děti, během kterých si budou moci pod dozorem a s vysvětlením zkoušet jízdu na paddleboardu. Pro mládež Česká Federace Stand Up Paddle ve spolupráci s místními pořadateli závodů uspořádá opět samostatný závod pro mládež – beach race. Součástí každého dvoudenního víkendového závodu je i doprovodný program s půjčováním paddleboardů, zábavnými závody na týmových SUPech a samozřejmě večerní „kulturní“ program. Zkrátka ideální příležitost pro skvěle strávený víkend s rodinou nebo přáteli.

Šampioni Českého poháru 2018 Ondřej Petrák a Lucie Fialová

Šestidílný seriál vyvrcholí v srpnu druhým ročníkem Mistrovství České republiky v paddleboardingu, na základě kterého budou vyhlášeny nominace českého reprezentačního družstva na ISA Mistrovství světa v paddleboardingu, které budeme moci on-line sledovat na přelomu listopadu a prosince. Minulý rok v Číně byla jedinou českou reprezentantkou Iva Dundová, která se netají tím, že udělá vše pro to, aby mohla již potřetí ve své SUP kariéře nést českou vlajku a sypat český písek na mistrovské zahajovací ceremonii. A na kterých českých vodách a plážích si můžete zazávodit na paddleboardech?

4.- 5.5.                  MAGNA CUP NYMBURK – Labe, klub Veslák
18. – 19.5.             PADDLES UP – pláž Sečské přehrady
1. – 2.6.                 SUP MÁCHÁČ – pláž Máchova jezera, kemp Borný
15. – 16.6.             PADDLEBOARD FEST BRNO – Brněnská přehrada, Rokle
3.8.                        SNOWBOARDEL SUP FEST PRAHA – přírodní koupaliště Džbán
4.8.                        ZÁVOD BUDĚJOVICE-PRAHA, úsek Vrané-Praha Braník – Vltava
17. – 18.8.             MISTROVSTVÍ ČR v paddleboardingu –Vranovská pláž
11. – 12.10.           KRUMLOVSKÝ VODÁCKÝ MARATON – Vltava, 1. závod českého poháru SUP 2019/2020
Více na www.cfsup.cz

Kromě závodů národního poháru, bude tento rok velmi zajímavým pro českou SUP scénu. V červenci bude Praha hostit světový závod série Euro Tour, která se koná každý rok na různých místech Evropy. V rámci závodu PRAGUE PADDLE FEST si budou moci čeští jezdci poměřit síly se zahraničními závodníky a to jak ze sousedských zemí, tak rovněž se závodníky z celého světa odkojenými oceánskými vlnami. Třídenní SUP festival pohostí každého a představí i aktuální modely paddleboardů nejrůznějších značek, které si budou moci zájemci otestovat. Pokud vám chybí fotky, jak jedete na paddleboardu pod Pražským hradem a Karlovým mostem, doražte 5.-7.7. na Střelecký ostrov do Prahy.

Tím však ještě není paddleboardový program letošní sezóny zdaleka vyčerpán. Přibývá i dalších lokálních závodů pro „hobbíky a sporťáky“ např. zavedený seriál KIBOKO PADDLEBOARD TOUR anebo testovací akce paddleboardů od května do září v rámci 150 zastávek AQUA MARINA DEMO TOUR. Pro kompletní kalendář stačí navštívit web České Federace Stand Up Paddle www.cfsup.cz.

Aloha!

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: