Závodní Vavřinec

Závodní Vavřinec

Na Vavřinec jezdím už od svých vodáckých začátků, ale ještě nikdy jsem ho nejel „na závod“. Až letos, kdy mě vyhecoval loňské kecy Mirečka, JKB, George a dalších, že to zkusili a nebylo to špatné. Takže připravit, pozor, start….

Samozřejmě nemůžu podcenit přípravu a na závod si pořizuji pořádnou bambitku. Kluci v Boatparku mají nově Stingera – 380 cm dlouhý long boat, který zatím jezdil jen na Green River v Americe a teď to se mnou šoupne na českém Vavřinci. Když loď přebírám nestačím se divit, je delší než moje auto a bojím se, abych splňoval závodní limity na délku lodí. Ale snad to aspoň pojede. Ještě zvládnu na Facebooku vyhecovat další závodící a chlubím se tím, že to dám za méně než hodinu.

Noc před závodem pracují nervy (a hlavně večeře), takže moc nespím, abych nebyl na závod příliš nabuzený. Ráno mi Plukovník zařizuje startovní číslo 1, abychom prý vyjeli brzy a v devět hodin dávám Stingera poprvé na vodu a seznamujeme se. Zjišťuju, že to snad nebude taková hrůza. Chvíli poklábosím s kamarády, prošvihnu výklad trati, který mi milosrdně vysvětluje nějaký pán minutu před startem a vyrážím.

foto: Pavel Lichtág a Vašek Polák

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: