Želvyáda na Cidlině 3. 4. 2010, 1.ročník

Želvyáda na Cidlině 3. 4. 2010, 1.ročník

Den byl jako vymalovaný, když naše partička vyrazila na splutí řeky Cidliny. Jelo nás jen z Nových Dvorů čtrnáct lodí. Během týdne proběhlo pár telefonátů s organizátorem Milanem „Želvou“ Růžičkou. Podle jeho slov se mělo jednat o oddechovou téměř uspávací rodinnou akci, ale po příjezdu na hráz Žehuňského rybníka už jsme si nebyli tak jistí.

Kdo jel bez háčka, měl výhodu. Většina cvaknutí měla totiž stejný scénář – nezašprajdované lodi. Kolega-kamarád háček, tak kolem metráku, dole pod jezem vysoký kohout, který v mžiku zalil otevřenku od špice až po zadáka.

Na posledním jezu v Libici jsme ještě poseděli v nedaleké hospůdce, a poslední dva kilometry na soutok s Labem jsme za mírného pádlování a občasného soulodění dopluli v dobré náladě a pohůdce.

Největší škoda byla, že se tato akce kryla s Doubravou. Určitě by to na návštěvnosti Želvyády bylo znát, zúčastnilo se asi 50 lodí.

Doubravu jsme si samozřejmě ujít nedali, na tu jsme jeli 4. 4. a užili jsme si to.

Čolek, Vodáci AVZO Nové Dvory

Zkušenosti čtenářů

Karel

Lidi myslete!!! Je super ze za relativne pekneho pocasi jedete na otevrenkach, ale proc jste obleceni jako na cundru v lete? Ta vode neni zrovna 2x tepla. Proc nikdo na fotkach nema vestu nebo helmu? Ve studene vode to zbytecnost opravdu neni!!! Ostatne o tom svedci i smrtelna nehoda ze zacatku roku. To chcete byt dalsi rubrikou v cerne kronice???

kmochacek

Ta Cidlina je snad OK, netřeba prudit za každou cenu. Jezy tam neznám tak nechám bejt.

Ale ta Doubrava už je na místě. A Čolek se od letošní Klejnárky poučil, neníliž pravda? :-)))

Čolek

Ahoj všíchni.Nechte na mě alespon‘ jednu nit suchou.Cidlinu sjela naše grupa(14 lodí) až na jednoho plaváčka (zakladatele AVZO v Nových Dvorech „Staruchu“) suchou nohou,nesjízdné jezy od nás nikdo nejel a např. já přetahoval první dva,když jsem viděl jak se tam rochnějí.Taky to bylo tím,že na háčku seděla moje drahá polovička(ve vestě) a tato v kéně poprvé v životě,tak jsem ji to nechtěl zošklivit.Barel s hadrama jsme samosebou měli všichni.No a že někomu přijdeme oblečeni jak na čundr??Jak se jezdila KAŽDÁ! voda před 20ti a více lety?Kovaný vodní tramp v otevřence zůstane pořád tím kovaným trampem v otevřence a zdůrazn’uju-nechci znovu vyvolávat debaty jako o Klejnárce!!!! Když má ale takový vodní tramp najeto dá Martina na Doubravě bez namočení (4.4.Avzo-13 lodí),zato kosmonautů tam plavala každá druhá Pálava z půjčovny.Jak píše Kmocháček,já si ponaučení vzal ale nemůžu ani já,ani nikdo jiný nutit spoluvodáky k něčemu,co považují za zbytečné. Martina jsem 4.4. přetáhl,necítil jsem se na to,do Ronova jsem dojel suchý a dal jsem až u mola půlbřehuláka při vystupování.Přijed’te se podívat na odemykání spodní Doubravy 24.4.(viz Hydroakce),vody teče habakuk,zajezdí si i kajakáři.
Ahoooj Čolek

Petr

Ahoj, zdá se, že ste si to užili a to je hlavní, přeju vám to. Jenom sem chtěl poprosit, aby kdokoli nějak argumentuje argumentoval rozumně. Já třeba vestu beru všude tak sem tim asi trošku zaujatej, ale přijde mi hloupost argumentovat, že před dvaceti lety se taky jezdilo takhle, tak neni důvod jezdit jinak, nebo v něčem jinym. Je to asi jako kdybych tvrdil, že na hory stačí konopný kroucený lano, který stačilo kdysi taky. A když budu hodně rejpat, tak před dvaceti lety určitě nebyl vzor 95 :). Tim ale taky netvrdim, že musíte jezdit jak kosmonauti, ale proč se tak vzpírat vestě třeba? Před dvaceti lety taky nebyla plastová kanoe a na čem ste jeli? 🙂 Ale nemyslim to nijak zle, pochopil sem, že na vodě umíte, máte zkušenosti to je jenom dobře, jenom mi přišlo mimo mísu pár argumentů to je všechno. Na vodě by sme stejně měli bejt všichni kamarádi.

Čolek

Ahoj
Ještě jednou prosím,nechte už ty vesty a helmy spát.Na Doubravě vestu možná polovina z nás měla.Proti Kosmonautům nic nemám,proti vestám taky ne,at‘ každý jezdí jak se mu líbí.Až mě chytí rapl a budu o hodně víc umět,třeba začnu jezdit vody jako Kmocháček nebo Žralok (samozřejmě s patřičnou výbavou),ale zatím tu nutnost (až na tu vestu) nepocit’uju.Spíš mě zajímá tvůj názor na vodáky ve vypůjčených Pálavach,dobře vybavených dle představ zastánců absolutní security,kterým ale musí před nasednutím do lodi vysvětlovat, že háček a kormidelník k sobě čelem nesedí.Stál jsem kousek od toho (Doubrava-Přížov 4.4.2010 a to není voda pro vodácké panice)Podle pohybu po řece jich tam takových bylo víc.
Čolek

VašekV

Klucí vandrácký,
jsem s váma, protože vodákování v otevřenkách je jako vandrování, akorát na vodě 🙂 Adekvátní obtížnosti a zkušenostem, adekvátní výbavu. Na vodě AHOJ! VV

Kuba Turek

Myslím, že jsem vás viděl a vyfotil na předposledním jezu, odkud odbočuje Sánský kanál. Tady jsou fotky: http://www.horydoly.cz/vypsat.php?id=12622 Sám jsem pak jel právě kanál. (Upřímně – když jsem viděl sjezd na otevřence skrz obří válec, dost mi zatrnulo a rychle jsem mizel pryč.)

Jana

„Když má ale takový vodní tramp najeto dá Martina na Doubravě bez namočení „… táto veta by sa mohla asi tiež zaradiť do zbierky vtipných výrokov pod hlavičku „Posledná veta pred smrťou“, nie? Ak Ti to po tých rokoch na vode ešte nedochádza, niekedy je úplne fuk nakoľko si kovaný… stačí byť v nesprávnej chvíli na nesprávnom mieste. Čo ak Ťa napríklad pri prejazde hoci len Martinom niektorý z tých menej šikovných nedopatrením vezme so sebou na svojej ceste pod hladinu? Náhoda je blbec. A až tých pár šutrákov na dne vezmeš holou makovicou, asi Ti v tej chvíli Tvoje jazdecké umenie bude na dve veci. Niekedy sa stačí na vode len chvíľu kochať a už si tam tou nesprávnou stranou… proste možností ako sa pod hladinu nechtiac dostane aj kovaný morský vlk je nepočítane. Toľko k bezpečnosti.
A čo sa týka oblečenia – tiež som začínala v teplákoch a so šprickou z voskovaného plátna a o neoprénoch vtedy nechyrovali ani reprezentanti – myslím ale, že za pár rokov mi moje kĺby a vôbec celý človek budú blahorečiť, že neodmietam výdobytky modernej vedy a techniky zo sféry vodáckej výstroje (nehovoriac o tom, že trebárs neoprén na rozdiel od teplákov pekne odtlmí prípadné drncanie po po dne a tak miesto mokvajúcich odrenín človek skončí maximálne s nejakou tou modrinou). Nikomu ale nevnucujem ako sa má obliekať – takže vodácki vandráci a morskí vlci hor sa do toho, ničte si zdravie pokojne podľa svojej vôle :))

Václav

Druhý článek a zase takové odezvy 🙂 Pošli sem odkaz na video, kde někdo z těch mazáků bravurně sjíždí kolem Martinova šutru. Ať to ještě zahustíš 🙂

Čolek

Lidi,mějte rozum.Já už se nechci s nikým dohadovat o tom co je a co není bezpečné.PRO JANU-NEPSAL !!!! jsem „kovaný mořský vlk“,ale kovaný vodní tramp.Tím je míněno- milovník starých romantických časů na vodě se vším všudy.Takže poslední legrační věta před smrtí se z toho snad vyvozovat nedá.Budu si ale stát za názorem,že ti od nás,kteří jeli Martina 4.4. to mají v rukách i v hlavě,jezdí to každý rok a v naprosté většině případů „bez namáčení“!! Souhlasím s tím že náhoda je blbec a stát se může cokoli,nechme jim ale tu svobodu volby.Lezcům po stěnách a skalách (myslím ty co lezou bez jištění) to taky nerozmluvíš a že ty rizika jsou úplně někde jinde.PRO KUBU- průjezd obřím válcem na Cidlině nebyl dílem nikoho od nás,ten pašák co se tam topil byl snad dokonce místní vodák.Měl na mále.Naši (AVZO)to všichni přetáhli,tam šlo fakt o život!! Navíc tento jez je označený jako nesjízdný.Vesty z těch cca 80 vodáků,kteří si Cidlinu 3.4. sjeli mělo max. 10 lidí a to asi ještě přeháním.Myslím, že to číslo taky o něčem svědčí.Prostě pádleři v otevřenkách jsou asi trochu jiní (nemyslím tím chytřejší nebo hloupější nebo statečnější nebo dovednější),jsou prostě jiní.Nechod’me daleko-kolik článků např. z 20ti uveřejněných v Hydru napsal člobrda jako já?
Je to tu samý kajakář,rodeo a já nevím co ještě.Jsou to vodáci,kteří jezdí většinou samé divočiny,skáčou skoky atd. a proto už jen tím co jezdí se na to vybavují.Kovaný vodní tramp (JANO) si to chce užít po svém jako za stara a jede povětšinou vodu na kterou stačí.TAK UŽ PROSÍM NECHTE TOHO POUČOVÁNÍ, jak jsem napsal v komentáři o Klejnárce- „kdo chce si vezme“,ponaučení vestu,dobrou myšlenku atd.
Vodě zdar a at’nám to teče.
Ahoooj Čolek

Čolek

Vašku!!!!! Ty mě pon’oukáš a máš z toho p..-legraci! To jsou vážné věci,podívej se co to vyvolává.Ještě nakonec budou „bezpeční vodáci“ místo volovina říkat čolkovina.
Kubo-koukal jsem na ty HORYDOLY,ani na jedné ze 7 fotek nás nemáš.Ten jez je ale ten o kterém píšu že jsme ho nejeli.Mrkni na náš web,je ještě mladý a neůplný,ale je tam párkrát i ta Cidlina. http://www.ndvodaci.estranky.cz
Čolek

Jana

…sorry, že som Ťa nazvala nespráve vlkom, hlboko sa ospravedlňujem :)) Práve ja som na týchto stránkach uverejnila tiež pár príspevkov bez extrémov, skokov a podobných adrenalínových hrátok – daj si vyhľadať napríklad heslo „Smutná“ alebo „Svitávka“. Kto ma pozná, vie, že sa mám príliš rada, aby som sa topila v nejakých extrémoch.. A ako som v závere svojho predošlého príspevku písala, do ničoho Vás nenútim, jazdite si v čom chcete. Ostatne väčšinu týchto diskusií o bezpečnosti a nebezpečnosti som doteraz nechala bokom – vyprovokovala ma až Tvoja vetička o tom, ako kovaní vodní TRAMPI bez problémov dajú Martina suchou nohou. Totiž postoje typu „pchá, to dám kedykoľvek s prstom v nose“ nás spravidla privádzajú do najväčších problémov. Ono sa totiž občas niečo zvrtne… a vtedy je sakra fajn byť pripravený aj na horšiu alternatívu. (A jedného takého kovaného v krátkom triku som videla práve na Doubravke v sobotu ešte pred Martinom na brehu rozklepaného ako ratlíka… asi tiež nepočítal s tým, že „na blbej Doubravke“ niekde zapláva a voda bude začiatkom apríla studená…) A nečerti sa, sranda byť musí a nič tak nepoteší ako vytočiť kamaráta 🙂 Tak ahoj niekedy na vode.

Kuba Turek

Nevím samozřejmě, co jste za partu, ale fotky jsou z toho dne, kdy jste Cidlinu splouvali. (Ten válec vypadá opravdu děsivě celé jaro.)

Střelec

Je to libová frajeřinka jezdit na lehko, ale i když si jeden řádně nerozbije hubu (což je nejúčinnější poučení, k čemu jsou helmy, vesty a neoprény), dřív nebo později začne povrzávat – nejdřív ráno, pak celej den, žádné ohnutí se neobejde bez skřípotu, potažmo vytí. Protestovat budou klouby, záda, mnohokrát zmražované končetiny….

Čolek

Ahoj všíchni.Nechte na mě alespon‘ jednu nit suchou.Cidlinu sjela naše grupa(14 lodí) až na jednoho plaváčka (zakladatele AVZO v Nových Dvorech „Staruchu“) suchou nohou,nesjízdné jezy od nás nikdo nejel a např. já přetahoval první dva,když jsem viděl jak se tam rochnějí.Taky to bylo tím,že na háčku seděla moje drahá polovička(ve vestě) a tato v kéně poprvé v životě,tak jsem ji to nechtěl zošklivit.Barel s hadrama jsme samosebou měli všichni.No a že někomu přijdeme oblečeni jak na čundr??Jak se jezdila KAŽDÁ! voda před 20ti a více lety?Kovaný vodní tramp v otevřence zůstane pořád tím kovaným trampem v otevřence a zdůrazn’uju-nechci znovu vyvolávat debaty jako o Klejnárce!!!! Když má ale takový vodní tramp najeto dá Martina na Doubravě bez namočení (4.4.Avzo-13 lodí),zato kosmonautů tam plavala každá druhá Pálava z půjčovny.Jak píše Kmocháček,já si ponaučení vzal ale nemůžu ani já,ani nikdo jiný nutit spoluvodáky k něčemu,co považují za zbytečné. Martina jsem 4.4. přetáhl,necítil jsem se na to,do Ronova jsem dojel suchý a dal jsem až u mola půlbřehuláka při vystupování.Přijed’te se podívat na odemykání spodní Doubravy 24.4.(viz Hydroakce),vody teče habakuk,zajezdí si i kajakáři.
Ahoooj Čolek

Čolek

Ahoj
Ještě jednou prosím,nechte už ty vesty a helmy spát.Na Doubravě vestu možná polovina z nás měla.Proti Kosmonautům nic nemám,proti vestám taky ne,at‘ každý jezdí jak se mu líbí.Až mě chytí rapl a budu o hodně víc umět,třeba začnu jezdit vody jako Kmocháček nebo Žralok (samozřejmě s patřičnou výbavou),ale zatím tu nutnost (až na tu vestu) nepocit’uju.Spíš mě zajímá tvůj názor na vodáky ve vypůjčených Pálavach,dobře vybavených dle představ zastánců absolutní security,kterým ale musí před nasednutím do lodi vysvětlovat, že háček a kormidelník k sobě čelem nesedí.Stál jsem kousek od toho (Doubrava-Přížov 4.4.2010 a to není voda pro vodácké panice)Podle pohybu po řece jich tam takových bylo víc.
Čolek

Jana

„Když má ale takový vodní tramp najeto dá Martina na Doubravě bez namočení „… táto veta by sa mohla asi tiež zaradiť do zbierky vtipných výrokov pod hlavičku „Posledná veta pred smrťou“, nie? Ak Ti to po tých rokoch na vode ešte nedochádza, niekedy je úplne fuk nakoľko si kovaný… stačí byť v nesprávnej chvíli na nesprávnom mieste. Čo ak Ťa napríklad pri prejazde hoci len Martinom niektorý z tých menej šikovných nedopatrením vezme so sebou na svojej ceste pod hladinu? Náhoda je blbec. A až tých pár šutrákov na dne vezmeš holou makovicou, asi Ti v tej chvíli Tvoje jazdecké umenie bude na dve veci. Niekedy sa stačí na vode len chvíľu kochať a už si tam tou nesprávnou stranou… proste možností ako sa pod hladinu nechtiac dostane aj kovaný morský vlk je nepočítane. Toľko k bezpečnosti.
A čo sa týka oblečenia – tiež som začínala v teplákoch a so šprickou z voskovaného plátna a o neoprénoch vtedy nechyrovali ani reprezentanti – myslím ale, že za pár rokov mi moje kĺby a vôbec celý človek budú blahorečiť, že neodmietam výdobytky modernej vedy a techniky zo sféry vodáckej výstroje (nehovoriac o tom, že trebárs neoprén na rozdiel od teplákov pekne odtlmí prípadné drncanie po po dne a tak miesto mokvajúcich odrenín človek skončí maximálne s nejakou tou modrinou). Nikomu ale nevnucujem ako sa má obliekať – takže vodácki vandráci a morskí vlci hor sa do toho, ničte si zdravie pokojne podľa svojej vôle :))

Čolek

Lidi,mějte rozum.Já už se nechci s nikým dohadovat o tom co je a co není bezpečné.PRO JANU-NEPSAL !!!! jsem „kovaný mořský vlk“,ale kovaný vodní tramp.Tím je míněno- milovník starých romantických časů na vodě se vším všudy.Takže poslední legrační věta před smrtí se z toho snad vyvozovat nedá.Budu si ale stát za názorem,že ti od nás,kteří jeli Martina 4.4. to mají v rukách i v hlavě,jezdí to každý rok a v naprosté většině případů „bez namáčení“!! Souhlasím s tím že náhoda je blbec a stát se může cokoli,nechme jim ale tu svobodu volby.Lezcům po stěnách a skalách (myslím ty co lezou bez jištění) to taky nerozmluvíš a že ty rizika jsou úplně někde jinde.PRO KUBU- průjezd obřím válcem na Cidlině nebyl dílem nikoho od nás,ten pašák co se tam topil byl snad dokonce místní vodák.Měl na mále.Naši (AVZO)to všichni přetáhli,tam šlo fakt o život!! Navíc tento jez je označený jako nesjízdný.Vesty z těch cca 80 vodáků,kteří si Cidlinu 3.4. sjeli mělo max. 10 lidí a to asi ještě přeháním.Myslím, že to číslo taky o něčem svědčí.Prostě pádleři v otevřenkách jsou asi trochu jiní (nemyslím tím chytřejší nebo hloupější nebo statečnější nebo dovednější),jsou prostě jiní.Nechod’me daleko-kolik článků např. z 20ti uveřejněných v Hydru napsal člobrda jako já?
Je to tu samý kajakář,rodeo a já nevím co ještě.Jsou to vodáci,kteří jezdí většinou samé divočiny,skáčou skoky atd. a proto už jen tím co jezdí se na to vybavují.Kovaný vodní tramp (JANO) si to chce užít po svém jako za stara a jede povětšinou vodu na kterou stačí.TAK UŽ PROSÍM NECHTE TOHO POUČOVÁNÍ, jak jsem napsal v komentáři o Klejnárce- „kdo chce si vezme“,ponaučení vestu,dobrou myšlenku atd.
Vodě zdar a at’nám to teče.
Ahoooj Čolek

Čolek

Vašku!!!!! Ty mě pon’oukáš a máš z toho p..-legraci! To jsou vážné věci,podívej se co to vyvolává.Ještě nakonec budou „bezpeční vodáci“ místo volovina říkat čolkovina.
Kubo-koukal jsem na ty HORYDOLY,ani na jedné ze 7 fotek nás nemáš.Ten jez je ale ten o kterém píšu že jsme ho nejeli.Mrkni na náš web,je ještě mladý a neůplný,ale je tam párkrát i ta Cidlina. http://www.ndvodaci.estranky.cz
Čolek

Jana

…sorry, že som Ťa nazvala nespráve vlkom, hlboko sa ospravedlňujem :)) Práve ja som na týchto stránkach uverejnila tiež pár príspevkov bez extrémov, skokov a podobných adrenalínových hrátok – daj si vyhľadať napríklad heslo „Smutná“ alebo „Svitávka“. Kto ma pozná, vie, že sa mám príliš rada, aby som sa topila v nejakých extrémoch.. A ako som v závere svojho predošlého príspevku písala, do ničoho Vás nenútim, jazdite si v čom chcete. Ostatne väčšinu týchto diskusií o bezpečnosti a nebezpečnosti som doteraz nechala bokom – vyprovokovala ma až Tvoja vetička o tom, ako kovaní vodní TRAMPI bez problémov dajú Martina suchou nohou. Totiž postoje typu „pchá, to dám kedykoľvek s prstom v nose“ nás spravidla privádzajú do najväčších problémov. Ono sa totiž občas niečo zvrtne… a vtedy je sakra fajn byť pripravený aj na horšiu alternatívu. (A jedného takého kovaného v krátkom triku som videla práve na Doubravke v sobotu ešte pred Martinom na brehu rozklepaného ako ratlíka… asi tiež nepočítal s tým, že „na blbej Doubravke“ niekde zapláva a voda bude začiatkom apríla studená…) A nečerti sa, sranda byť musí a nič tak nepoteší ako vytočiť kamaráta 🙂 Tak ahoj niekedy na vode.

Čolek

Ahoj všíchni.Nechte na mě alespon‘ jednu nit suchou.Cidlinu sjela naše grupa(14 lodí) až na jednoho plaváčka (zakladatele AVZO v Nových Dvorech „Staruchu“) suchou nohou,nesjízdné jezy od nás nikdo nejel a např. já přetahoval první dva,když jsem viděl jak se tam rochnějí.Taky to bylo tím,že na háčku seděla moje drahá polovička(ve vestě) a tato v kéně poprvé v životě,tak jsem ji to nechtěl zošklivit.Barel s hadrama jsme samosebou měli všichni.No a že někomu přijdeme oblečeni jak na čundr??Jak se jezdila KAŽDÁ! voda před 20ti a více lety?Kovaný vodní tramp v otevřence zůstane pořád tím kovaným trampem v otevřence a zdůrazn’uju-nechci znovu vyvolávat debaty jako o Klejnárce!!!! Když má ale takový vodní tramp najeto dá Martina na Doubravě bez namočení (4.4.Avzo-13 lodí),zato kosmonautů tam plavala každá druhá Pálava z půjčovny.Jak píše Kmocháček,já si ponaučení vzal ale nemůžu ani já,ani nikdo jiný nutit spoluvodáky k něčemu,co považují za zbytečné. Martina jsem 4.4. přetáhl,necítil jsem se na to,do Ronova jsem dojel suchý a dal jsem až u mola půlbřehuláka při vystupování.Přijed’te se podívat na odemykání spodní Doubravy 24.4.(viz Hydroakce),vody teče habakuk,zajezdí si i kajakáři.
Ahoooj Čolek

Čolek

Ahoj
Ještě jednou prosím,nechte už ty vesty a helmy spát.Na Doubravě vestu možná polovina z nás měla.Proti Kosmonautům nic nemám,proti vestám taky ne,at‘ každý jezdí jak se mu líbí.Až mě chytí rapl a budu o hodně víc umět,třeba začnu jezdit vody jako Kmocháček nebo Žralok (samozřejmě s patřičnou výbavou),ale zatím tu nutnost (až na tu vestu) nepocit’uju.Spíš mě zajímá tvůj názor na vodáky ve vypůjčených Pálavach,dobře vybavených dle představ zastánců absolutní security,kterým ale musí před nasednutím do lodi vysvětlovat, že háček a kormidelník k sobě čelem nesedí.Stál jsem kousek od toho (Doubrava-Přížov 4.4.2010 a to není voda pro vodácké panice)Podle pohybu po řece jich tam takových bylo víc.
Čolek

Jana

„Když má ale takový vodní tramp najeto dá Martina na Doubravě bez namočení „… táto veta by sa mohla asi tiež zaradiť do zbierky vtipných výrokov pod hlavičku „Posledná veta pred smrťou“, nie? Ak Ti to po tých rokoch na vode ešte nedochádza, niekedy je úplne fuk nakoľko si kovaný… stačí byť v nesprávnej chvíli na nesprávnom mieste. Čo ak Ťa napríklad pri prejazde hoci len Martinom niektorý z tých menej šikovných nedopatrením vezme so sebou na svojej ceste pod hladinu? Náhoda je blbec. A až tých pár šutrákov na dne vezmeš holou makovicou, asi Ti v tej chvíli Tvoje jazdecké umenie bude na dve veci. Niekedy sa stačí na vode len chvíľu kochať a už si tam tou nesprávnou stranou… proste možností ako sa pod hladinu nechtiac dostane aj kovaný morský vlk je nepočítane. Toľko k bezpečnosti.
A čo sa týka oblečenia – tiež som začínala v teplákoch a so šprickou z voskovaného plátna a o neoprénoch vtedy nechyrovali ani reprezentanti – myslím ale, že za pár rokov mi moje kĺby a vôbec celý človek budú blahorečiť, že neodmietam výdobytky modernej vedy a techniky zo sféry vodáckej výstroje (nehovoriac o tom, že trebárs neoprén na rozdiel od teplákov pekne odtlmí prípadné drncanie po po dne a tak miesto mokvajúcich odrenín človek skončí maximálne s nejakou tou modrinou). Nikomu ale nevnucujem ako sa má obliekať – takže vodácki vandráci a morskí vlci hor sa do toho, ničte si zdravie pokojne podľa svojej vôle :))

Čolek

Lidi,mějte rozum.Já už se nechci s nikým dohadovat o tom co je a co není bezpečné.PRO JANU-NEPSAL !!!! jsem „kovaný mořský vlk“,ale kovaný vodní tramp.Tím je míněno- milovník starých romantických časů na vodě se vším všudy.Takže poslední legrační věta před smrtí se z toho snad vyvozovat nedá.Budu si ale stát za názorem,že ti od nás,kteří jeli Martina 4.4. to mají v rukách i v hlavě,jezdí to každý rok a v naprosté většině případů „bez namáčení“!! Souhlasím s tím že náhoda je blbec a stát se může cokoli,nechme jim ale tu svobodu volby.Lezcům po stěnách a skalách (myslím ty co lezou bez jištění) to taky nerozmluvíš a že ty rizika jsou úplně někde jinde.PRO KUBU- průjezd obřím válcem na Cidlině nebyl dílem nikoho od nás,ten pašák co se tam topil byl snad dokonce místní vodák.Měl na mále.Naši (AVZO)to všichni přetáhli,tam šlo fakt o život!! Navíc tento jez je označený jako nesjízdný.Vesty z těch cca 80 vodáků,kteří si Cidlinu 3.4. sjeli mělo max. 10 lidí a to asi ještě přeháním.Myslím, že to číslo taky o něčem svědčí.Prostě pádleři v otevřenkách jsou asi trochu jiní (nemyslím tím chytřejší nebo hloupější nebo statečnější nebo dovednější),jsou prostě jiní.Nechod’me daleko-kolik článků např. z 20ti uveřejněných v Hydru napsal člobrda jako já?
Je to tu samý kajakář,rodeo a já nevím co ještě.Jsou to vodáci,kteří jezdí většinou samé divočiny,skáčou skoky atd. a proto už jen tím co jezdí se na to vybavují.Kovaný vodní tramp (JANO) si to chce užít po svém jako za stara a jede povětšinou vodu na kterou stačí.TAK UŽ PROSÍM NECHTE TOHO POUČOVÁNÍ, jak jsem napsal v komentáři o Klejnárce- „kdo chce si vezme“,ponaučení vestu,dobrou myšlenku atd.
Vodě zdar a at’nám to teče.
Ahoooj Čolek

Čolek

Vašku!!!!! Ty mě pon’oukáš a máš z toho p..-legraci! To jsou vážné věci,podívej se co to vyvolává.Ještě nakonec budou „bezpeční vodáci“ místo volovina říkat čolkovina.
Kubo-koukal jsem na ty HORYDOLY,ani na jedné ze 7 fotek nás nemáš.Ten jez je ale ten o kterém píšu že jsme ho nejeli.Mrkni na náš web,je ještě mladý a neůplný,ale je tam párkrát i ta Cidlina. http://www.ndvodaci.estranky.cz
Čolek

Jana

…sorry, že som Ťa nazvala nespráve vlkom, hlboko sa ospravedlňujem :)) Práve ja som na týchto stránkach uverejnila tiež pár príspevkov bez extrémov, skokov a podobných adrenalínových hrátok – daj si vyhľadať napríklad heslo „Smutná“ alebo „Svitávka“. Kto ma pozná, vie, že sa mám príliš rada, aby som sa topila v nejakých extrémoch.. A ako som v závere svojho predošlého príspevku písala, do ničoho Vás nenútim, jazdite si v čom chcete. Ostatne väčšinu týchto diskusií o bezpečnosti a nebezpečnosti som doteraz nechala bokom – vyprovokovala ma až Tvoja vetička o tom, ako kovaní vodní TRAMPI bez problémov dajú Martina suchou nohou. Totiž postoje typu „pchá, to dám kedykoľvek s prstom v nose“ nás spravidla privádzajú do najväčších problémov. Ono sa totiž občas niečo zvrtne… a vtedy je sakra fajn byť pripravený aj na horšiu alternatívu. (A jedného takého kovaného v krátkom triku som videla práve na Doubravke v sobotu ešte pred Martinom na brehu rozklepaného ako ratlíka… asi tiež nepočítal s tým, že „na blbej Doubravke“ niekde zapláva a voda bude začiatkom apríla studená…) A nečerti sa, sranda byť musí a nič tak nepoteší ako vytočiť kamaráta 🙂 Tak ahoj niekedy na vode.

Čolek

Ahoj všíchni.Nechte na mě alespon‘ jednu nit suchou.Cidlinu sjela naše grupa(14 lodí) až na jednoho plaváčka (zakladatele AVZO v Nových Dvorech „Staruchu“) suchou nohou,nesjízdné jezy od nás nikdo nejel a např. já přetahoval první dva,když jsem viděl jak se tam rochnějí.Taky to bylo tím,že na háčku seděla moje drahá polovička(ve vestě) a tato v kéně poprvé v životě,tak jsem ji to nechtěl zošklivit.Barel s hadrama jsme samosebou měli všichni.No a že někomu přijdeme oblečeni jak na čundr??Jak se jezdila KAŽDÁ! voda před 20ti a více lety?Kovaný vodní tramp v otevřence zůstane pořád tím kovaným trampem v otevřence a zdůrazn’uju-nechci znovu vyvolávat debaty jako o Klejnárce!!!! Když má ale takový vodní tramp najeto dá Martina na Doubravě bez namočení (4.4.Avzo-13 lodí),zato kosmonautů tam plavala každá druhá Pálava z půjčovny.Jak píše Kmocháček,já si ponaučení vzal ale nemůžu ani já,ani nikdo jiný nutit spoluvodáky k něčemu,co považují za zbytečné. Martina jsem 4.4. přetáhl,necítil jsem se na to,do Ronova jsem dojel suchý a dal jsem až u mola půlbřehuláka při vystupování.Přijed’te se podívat na odemykání spodní Doubravy 24.4.(viz Hydroakce),vody teče habakuk,zajezdí si i kajakáři.
Ahoooj Čolek

Čolek

Ahoj
Ještě jednou prosím,nechte už ty vesty a helmy spát.Na Doubravě vestu možná polovina z nás měla.Proti Kosmonautům nic nemám,proti vestám taky ne,at‘ každý jezdí jak se mu líbí.Až mě chytí rapl a budu o hodně víc umět,třeba začnu jezdit vody jako Kmocháček nebo Žralok (samozřejmě s patřičnou výbavou),ale zatím tu nutnost (až na tu vestu) nepocit’uju.Spíš mě zajímá tvůj názor na vodáky ve vypůjčených Pálavach,dobře vybavených dle představ zastánců absolutní security,kterým ale musí před nasednutím do lodi vysvětlovat, že háček a kormidelník k sobě čelem nesedí.Stál jsem kousek od toho (Doubrava-Přížov 4.4.2010 a to není voda pro vodácké panice)Podle pohybu po řece jich tam takových bylo víc.
Čolek

Jana

„Když má ale takový vodní tramp najeto dá Martina na Doubravě bez namočení „… táto veta by sa mohla asi tiež zaradiť do zbierky vtipných výrokov pod hlavičku „Posledná veta pred smrťou“, nie? Ak Ti to po tých rokoch na vode ešte nedochádza, niekedy je úplne fuk nakoľko si kovaný… stačí byť v nesprávnej chvíli na nesprávnom mieste. Čo ak Ťa napríklad pri prejazde hoci len Martinom niektorý z tých menej šikovných nedopatrením vezme so sebou na svojej ceste pod hladinu? Náhoda je blbec. A až tých pár šutrákov na dne vezmeš holou makovicou, asi Ti v tej chvíli Tvoje jazdecké umenie bude na dve veci. Niekedy sa stačí na vode len chvíľu kochať a už si tam tou nesprávnou stranou… proste možností ako sa pod hladinu nechtiac dostane aj kovaný morský vlk je nepočítane. Toľko k bezpečnosti.
A čo sa týka oblečenia – tiež som začínala v teplákoch a so šprickou z voskovaného plátna a o neoprénoch vtedy nechyrovali ani reprezentanti – myslím ale, že za pár rokov mi moje kĺby a vôbec celý človek budú blahorečiť, že neodmietam výdobytky modernej vedy a techniky zo sféry vodáckej výstroje (nehovoriac o tom, že trebárs neoprén na rozdiel od teplákov pekne odtlmí prípadné drncanie po po dne a tak miesto mokvajúcich odrenín človek skončí maximálne s nejakou tou modrinou). Nikomu ale nevnucujem ako sa má obliekať – takže vodácki vandráci a morskí vlci hor sa do toho, ničte si zdravie pokojne podľa svojej vôle :))

Čolek

Lidi,mějte rozum.Já už se nechci s nikým dohadovat o tom co je a co není bezpečné.PRO JANU-NEPSAL !!!! jsem „kovaný mořský vlk“,ale kovaný vodní tramp.Tím je míněno- milovník starých romantických časů na vodě se vším všudy.Takže poslední legrační věta před smrtí se z toho snad vyvozovat nedá.Budu si ale stát za názorem,že ti od nás,kteří jeli Martina 4.4. to mají v rukách i v hlavě,jezdí to každý rok a v naprosté většině případů „bez namáčení“!! Souhlasím s tím že náhoda je blbec a stát se může cokoli,nechme jim ale tu svobodu volby.Lezcům po stěnách a skalách (myslím ty co lezou bez jištění) to taky nerozmluvíš a že ty rizika jsou úplně někde jinde.PRO KUBU- průjezd obřím válcem na Cidlině nebyl dílem nikoho od nás,ten pašák co se tam topil byl snad dokonce místní vodák.Měl na mále.Naši (AVZO)to všichni přetáhli,tam šlo fakt o život!! Navíc tento jez je označený jako nesjízdný.Vesty z těch cca 80 vodáků,kteří si Cidlinu 3.4. sjeli mělo max. 10 lidí a to asi ještě přeháním.Myslím, že to číslo taky o něčem svědčí.Prostě pádleři v otevřenkách jsou asi trochu jiní (nemyslím tím chytřejší nebo hloupější nebo statečnější nebo dovednější),jsou prostě jiní.Nechod’me daleko-kolik článků např. z 20ti uveřejněných v Hydru napsal člobrda jako já?
Je to tu samý kajakář,rodeo a já nevím co ještě.Jsou to vodáci,kteří jezdí většinou samé divočiny,skáčou skoky atd. a proto už jen tím co jezdí se na to vybavují.Kovaný vodní tramp (JANO) si to chce užít po svém jako za stara a jede povětšinou vodu na kterou stačí.TAK UŽ PROSÍM NECHTE TOHO POUČOVÁNÍ, jak jsem napsal v komentáři o Klejnárce- „kdo chce si vezme“,ponaučení vestu,dobrou myšlenku atd.
Vodě zdar a at’nám to teče.
Ahoooj Čolek

Čolek

Vašku!!!!! Ty mě pon’oukáš a máš z toho p..-legraci! To jsou vážné věci,podívej se co to vyvolává.Ještě nakonec budou „bezpeční vodáci“ místo volovina říkat čolkovina.
Kubo-koukal jsem na ty HORYDOLY,ani na jedné ze 7 fotek nás nemáš.Ten jez je ale ten o kterém píšu že jsme ho nejeli.Mrkni na náš web,je ještě mladý a neůplný,ale je tam párkrát i ta Cidlina. http://www.ndvodaci.estranky.cz
Čolek

Jana

…sorry, že som Ťa nazvala nespráve vlkom, hlboko sa ospravedlňujem :)) Práve ja som na týchto stránkach uverejnila tiež pár príspevkov bez extrémov, skokov a podobných adrenalínových hrátok – daj si vyhľadať napríklad heslo „Smutná“ alebo „Svitávka“. Kto ma pozná, vie, že sa mám príliš rada, aby som sa topila v nejakých extrémoch.. A ako som v závere svojho predošlého príspevku písala, do ničoho Vás nenútim, jazdite si v čom chcete. Ostatne väčšinu týchto diskusií o bezpečnosti a nebezpečnosti som doteraz nechala bokom – vyprovokovala ma až Tvoja vetička o tom, ako kovaní vodní TRAMPI bez problémov dajú Martina suchou nohou. Totiž postoje typu „pchá, to dám kedykoľvek s prstom v nose“ nás spravidla privádzajú do najväčších problémov. Ono sa totiž občas niečo zvrtne… a vtedy je sakra fajn byť pripravený aj na horšiu alternatívu. (A jedného takého kovaného v krátkom triku som videla práve na Doubravke v sobotu ešte pred Martinom na brehu rozklepaného ako ratlíka… asi tiež nepočítal s tým, že „na blbej Doubravke“ niekde zapláva a voda bude začiatkom apríla studená…) A nečerti sa, sranda byť musí a nič tak nepoteší ako vytočiť kamaráta 🙂 Tak ahoj niekedy na vode.

Čolek

Ahoj všíchni.Nechte na mě alespon‘ jednu nit suchou.Cidlinu sjela naše grupa(14 lodí) až na jednoho plaváčka (zakladatele AVZO v Nových Dvorech „Staruchu“) suchou nohou,nesjízdné jezy od nás nikdo nejel a např. já přetahoval první dva,když jsem viděl jak se tam rochnějí.Taky to bylo tím,že na háčku seděla moje drahá polovička(ve vestě) a tato v kéně poprvé v životě,tak jsem ji to nechtěl zošklivit.Barel s hadrama jsme samosebou měli všichni.No a že někomu přijdeme oblečeni jak na čundr??Jak se jezdila KAŽDÁ! voda před 20ti a více lety?Kovaný vodní tramp v otevřence zůstane pořád tím kovaným trampem v otevřence a zdůrazn’uju-nechci znovu vyvolávat debaty jako o Klejnárce!!!! Když má ale takový vodní tramp najeto dá Martina na Doubravě bez namočení (4.4.Avzo-13 lodí),zato kosmonautů tam plavala každá druhá Pálava z půjčovny.Jak píše Kmocháček,já si ponaučení vzal ale nemůžu ani já,ani nikdo jiný nutit spoluvodáky k něčemu,co považují za zbytečné. Martina jsem 4.4. přetáhl,necítil jsem se na to,do Ronova jsem dojel suchý a dal jsem až u mola půlbřehuláka při vystupování.Přijed’te se podívat na odemykání spodní Doubravy 24.4.(viz Hydroakce),vody teče habakuk,zajezdí si i kajakáři.
Ahoooj Čolek

Čolek

Ahoj
Ještě jednou prosím,nechte už ty vesty a helmy spát.Na Doubravě vestu možná polovina z nás měla.Proti Kosmonautům nic nemám,proti vestám taky ne,at‘ každý jezdí jak se mu líbí.Až mě chytí rapl a budu o hodně víc umět,třeba začnu jezdit vody jako Kmocháček nebo Žralok (samozřejmě s patřičnou výbavou),ale zatím tu nutnost (až na tu vestu) nepocit’uju.Spíš mě zajímá tvůj názor na vodáky ve vypůjčených Pálavach,dobře vybavených dle představ zastánců absolutní security,kterým ale musí před nasednutím do lodi vysvětlovat, že háček a kormidelník k sobě čelem nesedí.Stál jsem kousek od toho (Doubrava-Přížov 4.4.2010 a to není voda pro vodácké panice)Podle pohybu po řece jich tam takových bylo víc.
Čolek

Jana

„Když má ale takový vodní tramp najeto dá Martina na Doubravě bez namočení „… táto veta by sa mohla asi tiež zaradiť do zbierky vtipných výrokov pod hlavičku „Posledná veta pred smrťou“, nie? Ak Ti to po tých rokoch na vode ešte nedochádza, niekedy je úplne fuk nakoľko si kovaný… stačí byť v nesprávnej chvíli na nesprávnom mieste. Čo ak Ťa napríklad pri prejazde hoci len Martinom niektorý z tých menej šikovných nedopatrením vezme so sebou na svojej ceste pod hladinu? Náhoda je blbec. A až tých pár šutrákov na dne vezmeš holou makovicou, asi Ti v tej chvíli Tvoje jazdecké umenie bude na dve veci. Niekedy sa stačí na vode len chvíľu kochať a už si tam tou nesprávnou stranou… proste možností ako sa pod hladinu nechtiac dostane aj kovaný morský vlk je nepočítane. Toľko k bezpečnosti.
A čo sa týka oblečenia – tiež som začínala v teplákoch a so šprickou z voskovaného plátna a o neoprénoch vtedy nechyrovali ani reprezentanti – myslím ale, že za pár rokov mi moje kĺby a vôbec celý človek budú blahorečiť, že neodmietam výdobytky modernej vedy a techniky zo sféry vodáckej výstroje (nehovoriac o tom, že trebárs neoprén na rozdiel od teplákov pekne odtlmí prípadné drncanie po po dne a tak miesto mokvajúcich odrenín človek skončí maximálne s nejakou tou modrinou). Nikomu ale nevnucujem ako sa má obliekať – takže vodácki vandráci a morskí vlci hor sa do toho, ničte si zdravie pokojne podľa svojej vôle :))

Čolek

Lidi,mějte rozum.Já už se nechci s nikým dohadovat o tom co je a co není bezpečné.PRO JANU-NEPSAL !!!! jsem „kovaný mořský vlk“,ale kovaný vodní tramp.Tím je míněno- milovník starých romantických časů na vodě se vším všudy.Takže poslední legrační věta před smrtí se z toho snad vyvozovat nedá.Budu si ale stát za názorem,že ti od nás,kteří jeli Martina 4.4. to mají v rukách i v hlavě,jezdí to každý rok a v naprosté většině případů „bez namáčení“!! Souhlasím s tím že náhoda je blbec a stát se může cokoli,nechme jim ale tu svobodu volby.Lezcům po stěnách a skalách (myslím ty co lezou bez jištění) to taky nerozmluvíš a že ty rizika jsou úplně někde jinde.PRO KUBU- průjezd obřím válcem na Cidlině nebyl dílem nikoho od nás,ten pašák co se tam topil byl snad dokonce místní vodák.Měl na mále.Naši (AVZO)to všichni přetáhli,tam šlo fakt o život!! Navíc tento jez je označený jako nesjízdný.Vesty z těch cca 80 vodáků,kteří si Cidlinu 3.4. sjeli mělo max. 10 lidí a to asi ještě přeháním.Myslím, že to číslo taky o něčem svědčí.Prostě pádleři v otevřenkách jsou asi trochu jiní (nemyslím tím chytřejší nebo hloupější nebo statečnější nebo dovednější),jsou prostě jiní.Nechod’me daleko-kolik článků např. z 20ti uveřejněných v Hydru napsal člobrda jako já?
Je to tu samý kajakář,rodeo a já nevím co ještě.Jsou to vodáci,kteří jezdí většinou samé divočiny,skáčou skoky atd. a proto už jen tím co jezdí se na to vybavují.Kovaný vodní tramp (JANO) si to chce užít po svém jako za stara a jede povětšinou vodu na kterou stačí.TAK UŽ PROSÍM NECHTE TOHO POUČOVÁNÍ, jak jsem napsal v komentáři o Klejnárce- „kdo chce si vezme“,ponaučení vestu,dobrou myšlenku atd.
Vodě zdar a at’nám to teče.
Ahoooj Čolek

Čolek

Vašku!!!!! Ty mě pon’oukáš a máš z toho p..-legraci! To jsou vážné věci,podívej se co to vyvolává.Ještě nakonec budou „bezpeční vodáci“ místo volovina říkat čolkovina.
Kubo-koukal jsem na ty HORYDOLY,ani na jedné ze 7 fotek nás nemáš.Ten jez je ale ten o kterém píšu že jsme ho nejeli.Mrkni na náš web,je ještě mladý a neůplný,ale je tam párkrát i ta Cidlina. http://www.ndvodaci.estranky.cz
Čolek

Jana

…sorry, že som Ťa nazvala nespráve vlkom, hlboko sa ospravedlňujem :)) Práve ja som na týchto stránkach uverejnila tiež pár príspevkov bez extrémov, skokov a podobných adrenalínových hrátok – daj si vyhľadať napríklad heslo „Smutná“ alebo „Svitávka“. Kto ma pozná, vie, že sa mám príliš rada, aby som sa topila v nejakých extrémoch.. A ako som v závere svojho predošlého príspevku písala, do ničoho Vás nenútim, jazdite si v čom chcete. Ostatne väčšinu týchto diskusií o bezpečnosti a nebezpečnosti som doteraz nechala bokom – vyprovokovala ma až Tvoja vetička o tom, ako kovaní vodní TRAMPI bez problémov dajú Martina suchou nohou. Totiž postoje typu „pchá, to dám kedykoľvek s prstom v nose“ nás spravidla privádzajú do najväčších problémov. Ono sa totiž občas niečo zvrtne… a vtedy je sakra fajn byť pripravený aj na horšiu alternatívu. (A jedného takého kovaného v krátkom triku som videla práve na Doubravke v sobotu ešte pred Martinom na brehu rozklepaného ako ratlíka… asi tiež nepočítal s tým, že „na blbej Doubravke“ niekde zapláva a voda bude začiatkom apríla studená…) A nečerti sa, sranda byť musí a nič tak nepoteší ako vytočiť kamaráta 🙂 Tak ahoj niekedy na vode.

Čolek

Ahoj všíchni.Nechte na mě alespon‘ jednu nit suchou.Cidlinu sjela naše grupa(14 lodí) až na jednoho plaváčka (zakladatele AVZO v Nových Dvorech „Staruchu“) suchou nohou,nesjízdné jezy od nás nikdo nejel a např. já přetahoval první dva,když jsem viděl jak se tam rochnějí.Taky to bylo tím,že na háčku seděla moje drahá polovička(ve vestě) a tato v kéně poprvé v životě,tak jsem ji to nechtěl zošklivit.Barel s hadrama jsme samosebou měli všichni.No a že někomu přijdeme oblečeni jak na čundr??Jak se jezdila KAŽDÁ! voda před 20ti a více lety?Kovaný vodní tramp v otevřence zůstane pořád tím kovaným trampem v otevřence a zdůrazn’uju-nechci znovu vyvolávat debaty jako o Klejnárce!!!! Když má ale takový vodní tramp najeto dá Martina na Doubravě bez namočení (4.4.Avzo-13 lodí),zato kosmonautů tam plavala každá druhá Pálava z půjčovny.Jak píše Kmocháček,já si ponaučení vzal ale nemůžu ani já,ani nikdo jiný nutit spoluvodáky k něčemu,co považují za zbytečné. Martina jsem 4.4. přetáhl,necítil jsem se na to,do Ronova jsem dojel suchý a dal jsem až u mola půlbřehuláka při vystupování.Přijed’te se podívat na odemykání spodní Doubravy 24.4.(viz Hydroakce),vody teče habakuk,zajezdí si i kajakáři.
Ahoooj Čolek

Čolek

Ahoj
Ještě jednou prosím,nechte už ty vesty a helmy spát.Na Doubravě vestu možná polovina z nás měla.Proti Kosmonautům nic nemám,proti vestám taky ne,at‘ každý jezdí jak se mu líbí.Až mě chytí rapl a budu o hodně víc umět,třeba začnu jezdit vody jako Kmocháček nebo Žralok (samozřejmě s patřičnou výbavou),ale zatím tu nutnost (až na tu vestu) nepocit’uju.Spíš mě zajímá tvůj názor na vodáky ve vypůjčených Pálavach,dobře vybavených dle představ zastánců absolutní security,kterým ale musí před nasednutím do lodi vysvětlovat, že háček a kormidelník k sobě čelem nesedí.Stál jsem kousek od toho (Doubrava-Přížov 4.4.2010 a to není voda pro vodácké panice)Podle pohybu po řece jich tam takových bylo víc.
Čolek

Jana

„Když má ale takový vodní tramp najeto dá Martina na Doubravě bez namočení „… táto veta by sa mohla asi tiež zaradiť do zbierky vtipných výrokov pod hlavičku „Posledná veta pred smrťou“, nie? Ak Ti to po tých rokoch na vode ešte nedochádza, niekedy je úplne fuk nakoľko si kovaný… stačí byť v nesprávnej chvíli na nesprávnom mieste. Čo ak Ťa napríklad pri prejazde hoci len Martinom niektorý z tých menej šikovných nedopatrením vezme so sebou na svojej ceste pod hladinu? Náhoda je blbec. A až tých pár šutrákov na dne vezmeš holou makovicou, asi Ti v tej chvíli Tvoje jazdecké umenie bude na dve veci. Niekedy sa stačí na vode len chvíľu kochať a už si tam tou nesprávnou stranou… proste možností ako sa pod hladinu nechtiac dostane aj kovaný morský vlk je nepočítane. Toľko k bezpečnosti.
A čo sa týka oblečenia – tiež som začínala v teplákoch a so šprickou z voskovaného plátna a o neoprénoch vtedy nechyrovali ani reprezentanti – myslím ale, že za pár rokov mi moje kĺby a vôbec celý človek budú blahorečiť, že neodmietam výdobytky modernej vedy a techniky zo sféry vodáckej výstroje (nehovoriac o tom, že trebárs neoprén na rozdiel od teplákov pekne odtlmí prípadné drncanie po po dne a tak miesto mokvajúcich odrenín človek skončí maximálne s nejakou tou modrinou). Nikomu ale nevnucujem ako sa má obliekať – takže vodácki vandráci a morskí vlci hor sa do toho, ničte si zdravie pokojne podľa svojej vôle :))

Čolek

Lidi,mějte rozum.Já už se nechci s nikým dohadovat o tom co je a co není bezpečné.PRO JANU-NEPSAL !!!! jsem „kovaný mořský vlk“,ale kovaný vodní tramp.Tím je míněno- milovník starých romantických časů na vodě se vším všudy.Takže poslední legrační věta před smrtí se z toho snad vyvozovat nedá.Budu si ale stát za názorem,že ti od nás,kteří jeli Martina 4.4. to mají v rukách i v hlavě,jezdí to každý rok a v naprosté většině případů „bez namáčení“!! Souhlasím s tím že náhoda je blbec a stát se může cokoli,nechme jim ale tu svobodu volby.Lezcům po stěnách a skalách (myslím ty co lezou bez jištění) to taky nerozmluvíš a že ty rizika jsou úplně někde jinde.PRO KUBU- průjezd obřím válcem na Cidlině nebyl dílem nikoho od nás,ten pašák co se tam topil byl snad dokonce místní vodák.Měl na mále.Naši (AVZO)to všichni přetáhli,tam šlo fakt o život!! Navíc tento jez je označený jako nesjízdný.Vesty z těch cca 80 vodáků,kteří si Cidlinu 3.4. sjeli mělo max. 10 lidí a to asi ještě přeháním.Myslím, že to číslo taky o něčem svědčí.Prostě pádleři v otevřenkách jsou asi trochu jiní (nemyslím tím chytřejší nebo hloupější nebo statečnější nebo dovednější),jsou prostě jiní.Nechod’me daleko-kolik článků např. z 20ti uveřejněných v Hydru napsal člobrda jako já?
Je to tu samý kajakář,rodeo a já nevím co ještě.Jsou to vodáci,kteří jezdí většinou samé divočiny,skáčou skoky atd. a proto už jen tím co jezdí se na to vybavují.Kovaný vodní tramp (JANO) si to chce užít po svém jako za stara a jede povětšinou vodu na kterou stačí.TAK UŽ PROSÍM NECHTE TOHO POUČOVÁNÍ, jak jsem napsal v komentáři o Klejnárce- „kdo chce si vezme“,ponaučení vestu,dobrou myšlenku atd.
Vodě zdar a at’nám to teče.
Ahoooj Čolek

Čolek

Vašku!!!!! Ty mě pon’oukáš a máš z toho p..-legraci! To jsou vážné věci,podívej se co to vyvolává.Ještě nakonec budou „bezpeční vodáci“ místo volovina říkat čolkovina.
Kubo-koukal jsem na ty HORYDOLY,ani na jedné ze 7 fotek nás nemáš.Ten jez je ale ten o kterém píšu že jsme ho nejeli.Mrkni na náš web,je ještě mladý a neůplný,ale je tam párkrát i ta Cidlina. http://www.ndvodaci.estranky.cz
Čolek

Jana

…sorry, že som Ťa nazvala nespráve vlkom, hlboko sa ospravedlňujem :)) Práve ja som na týchto stránkach uverejnila tiež pár príspevkov bez extrémov, skokov a podobných adrenalínových hrátok – daj si vyhľadať napríklad heslo „Smutná“ alebo „Svitávka“. Kto ma pozná, vie, že sa mám príliš rada, aby som sa topila v nejakých extrémoch.. A ako som v závere svojho predošlého príspevku písala, do ničoho Vás nenútim, jazdite si v čom chcete. Ostatne väčšinu týchto diskusií o bezpečnosti a nebezpečnosti som doteraz nechala bokom – vyprovokovala ma až Tvoja vetička o tom, ako kovaní vodní TRAMPI bez problémov dajú Martina suchou nohou. Totiž postoje typu „pchá, to dám kedykoľvek s prstom v nose“ nás spravidla privádzajú do najväčších problémov. Ono sa totiž občas niečo zvrtne… a vtedy je sakra fajn byť pripravený aj na horšiu alternatívu. (A jedného takého kovaného v krátkom triku som videla práve na Doubravke v sobotu ešte pred Martinom na brehu rozklepaného ako ratlíka… asi tiež nepočítal s tým, že „na blbej Doubravke“ niekde zapláva a voda bude začiatkom apríla studená…) A nečerti sa, sranda byť musí a nič tak nepoteší ako vytočiť kamaráta 🙂 Tak ahoj niekedy na vode.

Čolek

Ahoj všíchni.Nechte na mě alespon‘ jednu nit suchou.Cidlinu sjela naše grupa(14 lodí) až na jednoho plaváčka (zakladatele AVZO v Nových Dvorech „Staruchu“) suchou nohou,nesjízdné jezy od nás nikdo nejel a např. já přetahoval první dva,když jsem viděl jak se tam rochnějí.Taky to bylo tím,že na háčku seděla moje drahá polovička(ve vestě) a tato v kéně poprvé v životě,tak jsem ji to nechtěl zošklivit.Barel s hadrama jsme samosebou měli všichni.No a že někomu přijdeme oblečeni jak na čundr??Jak se jezdila KAŽDÁ! voda před 20ti a více lety?Kovaný vodní tramp v otevřence zůstane pořád tím kovaným trampem v otevřence a zdůrazn’uju-nechci znovu vyvolávat debaty jako o Klejnárce!!!! Když má ale takový vodní tramp najeto dá Martina na Doubravě bez namočení (4.4.Avzo-13 lodí),zato kosmonautů tam plavala každá druhá Pálava z půjčovny.Jak píše Kmocháček,já si ponaučení vzal ale nemůžu ani já,ani nikdo jiný nutit spoluvodáky k něčemu,co považují za zbytečné. Martina jsem 4.4. přetáhl,necítil jsem se na to,do Ronova jsem dojel suchý a dal jsem až u mola půlbřehuláka při vystupování.Přijed’te se podívat na odemykání spodní Doubravy 24.4.(viz Hydroakce),vody teče habakuk,zajezdí si i kajakáři.
Ahoooj Čolek

Čolek

Ahoj
Ještě jednou prosím,nechte už ty vesty a helmy spát.Na Doubravě vestu možná polovina z nás měla.Proti Kosmonautům nic nemám,proti vestám taky ne,at‘ každý jezdí jak se mu líbí.Až mě chytí rapl a budu o hodně víc umět,třeba začnu jezdit vody jako Kmocháček nebo Žralok (samozřejmě s patřičnou výbavou),ale zatím tu nutnost (až na tu vestu) nepocit’uju.Spíš mě zajímá tvůj názor na vodáky ve vypůjčených Pálavach,dobře vybavených dle představ zastánců absolutní security,kterým ale musí před nasednutím do lodi vysvětlovat, že háček a kormidelník k sobě čelem nesedí.Stál jsem kousek od toho (Doubrava-Přížov 4.4.2010 a to není voda pro vodácké panice)Podle pohybu po řece jich tam takových bylo víc.
Čolek

Jana

„Když má ale takový vodní tramp najeto dá Martina na Doubravě bez namočení „… táto veta by sa mohla asi tiež zaradiť do zbierky vtipných výrokov pod hlavičku „Posledná veta pred smrťou“, nie? Ak Ti to po tých rokoch na vode ešte nedochádza, niekedy je úplne fuk nakoľko si kovaný… stačí byť v nesprávnej chvíli na nesprávnom mieste. Čo ak Ťa napríklad pri prejazde hoci len Martinom niektorý z tých menej šikovných nedopatrením vezme so sebou na svojej ceste pod hladinu? Náhoda je blbec. A až tých pár šutrákov na dne vezmeš holou makovicou, asi Ti v tej chvíli Tvoje jazdecké umenie bude na dve veci. Niekedy sa stačí na vode len chvíľu kochať a už si tam tou nesprávnou stranou… proste možností ako sa pod hladinu nechtiac dostane aj kovaný morský vlk je nepočítane. Toľko k bezpečnosti.
A čo sa týka oblečenia – tiež som začínala v teplákoch a so šprickou z voskovaného plátna a o neoprénoch vtedy nechyrovali ani reprezentanti – myslím ale, že za pár rokov mi moje kĺby a vôbec celý človek budú blahorečiť, že neodmietam výdobytky modernej vedy a techniky zo sféry vodáckej výstroje (nehovoriac o tom, že trebárs neoprén na rozdiel od teplákov pekne odtlmí prípadné drncanie po po dne a tak miesto mokvajúcich odrenín človek skončí maximálne s nejakou tou modrinou). Nikomu ale nevnucujem ako sa má obliekať – takže vodácki vandráci a morskí vlci hor sa do toho, ničte si zdravie pokojne podľa svojej vôle :))

Čolek

Lidi,mějte rozum.Já už se nechci s nikým dohadovat o tom co je a co není bezpečné.PRO JANU-NEPSAL !!!! jsem „kovaný mořský vlk“,ale kovaný vodní tramp.Tím je míněno- milovník starých romantických časů na vodě se vším všudy.Takže poslední legrační věta před smrtí se z toho snad vyvozovat nedá.Budu si ale stát za názorem,že ti od nás,kteří jeli Martina 4.4. to mají v rukách i v hlavě,jezdí to každý rok a v naprosté většině případů „bez namáčení“!! Souhlasím s tím že náhoda je blbec a stát se může cokoli,nechme jim ale tu svobodu volby.Lezcům po stěnách a skalách (myslím ty co lezou bez jištění) to taky nerozmluvíš a že ty rizika jsou úplně někde jinde.PRO KUBU- průjezd obřím válcem na Cidlině nebyl dílem nikoho od nás,ten pašák co se tam topil byl snad dokonce místní vodák.Měl na mále.Naši (AVZO)to všichni přetáhli,tam šlo fakt o život!! Navíc tento jez je označený jako nesjízdný.Vesty z těch cca 80 vodáků,kteří si Cidlinu 3.4. sjeli mělo max. 10 lidí a to asi ještě přeháním.Myslím, že to číslo taky o něčem svědčí.Prostě pádleři v otevřenkách jsou asi trochu jiní (nemyslím tím chytřejší nebo hloupější nebo statečnější nebo dovednější),jsou prostě jiní.Nechod’me daleko-kolik článků např. z 20ti uveřejněných v Hydru napsal člobrda jako já?
Je to tu samý kajakář,rodeo a já nevím co ještě.Jsou to vodáci,kteří jezdí většinou samé divočiny,skáčou skoky atd. a proto už jen tím co jezdí se na to vybavují.Kovaný vodní tramp (JANO) si to chce užít po svém jako za stara a jede povětšinou vodu na kterou stačí.TAK UŽ PROSÍM NECHTE TOHO POUČOVÁNÍ, jak jsem napsal v komentáři o Klejnárce- „kdo chce si vezme“,ponaučení vestu,dobrou myšlenku atd.
Vodě zdar a at’nám to teče.
Ahoooj Čolek

Čolek

Vašku!!!!! Ty mě pon’oukáš a máš z toho p..-legraci! To jsou vážné věci,podívej se co to vyvolává.Ještě nakonec budou „bezpeční vodáci“ místo volovina říkat čolkovina.
Kubo-koukal jsem na ty HORYDOLY,ani na jedné ze 7 fotek nás nemáš.Ten jez je ale ten o kterém píšu že jsme ho nejeli.Mrkni na náš web,je ještě mladý a neůplný,ale je tam párkrát i ta Cidlina. http://www.ndvodaci.estranky.cz
Čolek

Jana

…sorry, že som Ťa nazvala nespráve vlkom, hlboko sa ospravedlňujem :)) Práve ja som na týchto stránkach uverejnila tiež pár príspevkov bez extrémov, skokov a podobných adrenalínových hrátok – daj si vyhľadať napríklad heslo „Smutná“ alebo „Svitávka“. Kto ma pozná, vie, že sa mám príliš rada, aby som sa topila v nejakých extrémoch.. A ako som v závere svojho predošlého príspevku písala, do ničoho Vás nenútim, jazdite si v čom chcete. Ostatne väčšinu týchto diskusií o bezpečnosti a nebezpečnosti som doteraz nechala bokom – vyprovokovala ma až Tvoja vetička o tom, ako kovaní vodní TRAMPI bez problémov dajú Martina suchou nohou. Totiž postoje typu „pchá, to dám kedykoľvek s prstom v nose“ nás spravidla privádzajú do najväčších problémov. Ono sa totiž občas niečo zvrtne… a vtedy je sakra fajn byť pripravený aj na horšiu alternatívu. (A jedného takého kovaného v krátkom triku som videla práve na Doubravke v sobotu ešte pred Martinom na brehu rozklepaného ako ratlíka… asi tiež nepočítal s tým, že „na blbej Doubravke“ niekde zapláva a voda bude začiatkom apríla studená…) A nečerti sa, sranda byť musí a nič tak nepoteší ako vytočiť kamaráta 🙂 Tak ahoj niekedy na vode.

Čolek

Ahoj všíchni.Nechte na mě alespon‘ jednu nit suchou.Cidlinu sjela naše grupa(14 lodí) až na jednoho plaváčka (zakladatele AVZO v Nových Dvorech „Staruchu“) suchou nohou,nesjízdné jezy od nás nikdo nejel a např. já přetahoval první dva,když jsem viděl jak se tam rochnějí.Taky to bylo tím,že na háčku seděla moje drahá polovička(ve vestě) a tato v kéně poprvé v životě,tak jsem ji to nechtěl zošklivit.Barel s hadrama jsme samosebou měli všichni.No a že někomu přijdeme oblečeni jak na čundr??Jak se jezdila KAŽDÁ! voda před 20ti a více lety?Kovaný vodní tramp v otevřence zůstane pořád tím kovaným trampem v otevřence a zdůrazn’uju-nechci znovu vyvolávat debaty jako o Klejnárce!!!! Když má ale takový vodní tramp najeto dá Martina na Doubravě bez namočení (4.4.Avzo-13 lodí),zato kosmonautů tam plavala každá druhá Pálava z půjčovny.Jak píše Kmocháček,já si ponaučení vzal ale nemůžu ani já,ani nikdo jiný nutit spoluvodáky k něčemu,co považují za zbytečné. Martina jsem 4.4. přetáhl,necítil jsem se na to,do Ronova jsem dojel suchý a dal jsem až u mola půlbřehuláka při vystupování.Přijed’te se podívat na odemykání spodní Doubravy 24.4.(viz Hydroakce),vody teče habakuk,zajezdí si i kajakáři.
Ahoooj Čolek

Čolek

Ahoj
Ještě jednou prosím,nechte už ty vesty a helmy spát.Na Doubravě vestu možná polovina z nás měla.Proti Kosmonautům nic nemám,proti vestám taky ne,at‘ každý jezdí jak se mu líbí.Až mě chytí rapl a budu o hodně víc umět,třeba začnu jezdit vody jako Kmocháček nebo Žralok (samozřejmě s patřičnou výbavou),ale zatím tu nutnost (až na tu vestu) nepocit’uju.Spíš mě zajímá tvůj názor na vodáky ve vypůjčených Pálavach,dobře vybavených dle představ zastánců absolutní security,kterým ale musí před nasednutím do lodi vysvětlovat, že háček a kormidelník k sobě čelem nesedí.Stál jsem kousek od toho (Doubrava-Přížov 4.4.2010 a to není voda pro vodácké panice)Podle pohybu po řece jich tam takových bylo víc.
Čolek

Jana

„Když má ale takový vodní tramp najeto dá Martina na Doubravě bez namočení „… táto veta by sa mohla asi tiež zaradiť do zbierky vtipných výrokov pod hlavičku „Posledná veta pred smrťou“, nie? Ak Ti to po tých rokoch na vode ešte nedochádza, niekedy je úplne fuk nakoľko si kovaný… stačí byť v nesprávnej chvíli na nesprávnom mieste. Čo ak Ťa napríklad pri prejazde hoci len Martinom niektorý z tých menej šikovných nedopatrením vezme so sebou na svojej ceste pod hladinu? Náhoda je blbec. A až tých pár šutrákov na dne vezmeš holou makovicou, asi Ti v tej chvíli Tvoje jazdecké umenie bude na dve veci. Niekedy sa stačí na vode len chvíľu kochať a už si tam tou nesprávnou stranou… proste možností ako sa pod hladinu nechtiac dostane aj kovaný morský vlk je nepočítane. Toľko k bezpečnosti.
A čo sa týka oblečenia – tiež som začínala v teplákoch a so šprickou z voskovaného plátna a o neoprénoch vtedy nechyrovali ani reprezentanti – myslím ale, že za pár rokov mi moje kĺby a vôbec celý človek budú blahorečiť, že neodmietam výdobytky modernej vedy a techniky zo sféry vodáckej výstroje (nehovoriac o tom, že trebárs neoprén na rozdiel od teplákov pekne odtlmí prípadné drncanie po po dne a tak miesto mokvajúcich odrenín človek skončí maximálne s nejakou tou modrinou). Nikomu ale nevnucujem ako sa má obliekať – takže vodácki vandráci a morskí vlci hor sa do toho, ničte si zdravie pokojne podľa svojej vôle :))

Čolek

Lidi,mějte rozum.Já už se nechci s nikým dohadovat o tom co je a co není bezpečné.PRO JANU-NEPSAL !!!! jsem „kovaný mořský vlk“,ale kovaný vodní tramp.Tím je míněno- milovník starých romantických časů na vodě se vším všudy.Takže poslední legrační věta před smrtí se z toho snad vyvozovat nedá.Budu si ale stát za názorem,že ti od nás,kteří jeli Martina 4.4. to mají v rukách i v hlavě,jezdí to každý rok a v naprosté většině případů „bez namáčení“!! Souhlasím s tím že náhoda je blbec a stát se může cokoli,nechme jim ale tu svobodu volby.Lezcům po stěnách a skalách (myslím ty co lezou bez jištění) to taky nerozmluvíš a že ty rizika jsou úplně někde jinde.PRO KUBU- průjezd obřím válcem na Cidlině nebyl dílem nikoho od nás,ten pašák co se tam topil byl snad dokonce místní vodák.Měl na mále.Naši (AVZO)to všichni přetáhli,tam šlo fakt o život!! Navíc tento jez je označený jako nesjízdný.Vesty z těch cca 80 vodáků,kteří si Cidlinu 3.4. sjeli mělo max. 10 lidí a to asi ještě přeháním.Myslím, že to číslo taky o něčem svědčí.Prostě pádleři v otevřenkách jsou asi trochu jiní (nemyslím tím chytřejší nebo hloupější nebo statečnější nebo dovednější),jsou prostě jiní.Nechod’me daleko-kolik článků např. z 20ti uveřejněných v Hydru napsal člobrda jako já?
Je to tu samý kajakář,rodeo a já nevím co ještě.Jsou to vodáci,kteří jezdí většinou samé divočiny,skáčou skoky atd. a proto už jen tím co jezdí se na to vybavují.Kovaný vodní tramp (JANO) si to chce užít po svém jako za stara a jede povětšinou vodu na kterou stačí.TAK UŽ PROSÍM NECHTE TOHO POUČOVÁNÍ, jak jsem napsal v komentáři o Klejnárce- „kdo chce si vezme“,ponaučení vestu,dobrou myšlenku atd.
Vodě zdar a at’nám to teče.
Ahoooj Čolek

Čolek

Vašku!!!!! Ty mě pon’oukáš a máš z toho p..-legraci! To jsou vážné věci,podívej se co to vyvolává.Ještě nakonec budou „bezpeční vodáci“ místo volovina říkat čolkovina.
Kubo-koukal jsem na ty HORYDOLY,ani na jedné ze 7 fotek nás nemáš.Ten jez je ale ten o kterém píšu že jsme ho nejeli.Mrkni na náš web,je ještě mladý a neůplný,ale je tam párkrát i ta Cidlina. http://www.ndvodaci.estranky.cz
Čolek

Jana

…sorry, že som Ťa nazvala nespráve vlkom, hlboko sa ospravedlňujem :)) Práve ja som na týchto stránkach uverejnila tiež pár príspevkov bez extrémov, skokov a podobných adrenalínových hrátok – daj si vyhľadať napríklad heslo „Smutná“ alebo „Svitávka“. Kto ma pozná, vie, že sa mám príliš rada, aby som sa topila v nejakých extrémoch.. A ako som v závere svojho predošlého príspevku písala, do ničoho Vás nenútim, jazdite si v čom chcete. Ostatne väčšinu týchto diskusií o bezpečnosti a nebezpečnosti som doteraz nechala bokom – vyprovokovala ma až Tvoja vetička o tom, ako kovaní vodní TRAMPI bez problémov dajú Martina suchou nohou. Totiž postoje typu „pchá, to dám kedykoľvek s prstom v nose“ nás spravidla privádzajú do najväčších problémov. Ono sa totiž občas niečo zvrtne… a vtedy je sakra fajn byť pripravený aj na horšiu alternatívu. (A jedného takého kovaného v krátkom triku som videla práve na Doubravke v sobotu ešte pred Martinom na brehu rozklepaného ako ratlíka… asi tiež nepočítal s tým, že „na blbej Doubravke“ niekde zapláva a voda bude začiatkom apríla studená…) A nečerti sa, sranda byť musí a nič tak nepoteší ako vytočiť kamaráta 🙂 Tak ahoj niekedy na vode.

Čolek

Ahoj všíchni.Nechte na mě alespon‘ jednu nit suchou.Cidlinu sjela naše grupa(14 lodí) až na jednoho plaváčka (zakladatele AVZO v Nových Dvorech „Staruchu“) suchou nohou,nesjízdné jezy od nás nikdo nejel a např. já přetahoval první dva,když jsem viděl jak se tam rochnějí.Taky to bylo tím,že na háčku seděla moje drahá polovička(ve vestě) a tato v kéně poprvé v životě,tak jsem ji to nechtěl zošklivit.Barel s hadrama jsme samosebou měli všichni.No a že někomu přijdeme oblečeni jak na čundr??Jak se jezdila KAŽDÁ! voda před 20ti a více lety?Kovaný vodní tramp v otevřence zůstane pořád tím kovaným trampem v otevřence a zdůrazn’uju-nechci znovu vyvolávat debaty jako o Klejnárce!!!! Když má ale takový vodní tramp najeto dá Martina na Doubravě bez namočení (4.4.Avzo-13 lodí),zato kosmonautů tam plavala každá druhá Pálava z půjčovny.Jak píše Kmocháček,já si ponaučení vzal ale nemůžu ani já,ani nikdo jiný nutit spoluvodáky k něčemu,co považují za zbytečné. Martina jsem 4.4. přetáhl,necítil jsem se na to,do Ronova jsem dojel suchý a dal jsem až u mola půlbřehuláka při vystupování.Přijed’te se podívat na odemykání spodní Doubravy 24.4.(viz Hydroakce),vody teče habakuk,zajezdí si i kajakáři.
Ahoooj Čolek

Čolek

Ahoj
Ještě jednou prosím,nechte už ty vesty a helmy spát.Na Doubravě vestu možná polovina z nás měla.Proti Kosmonautům nic nemám,proti vestám taky ne,at‘ každý jezdí jak se mu líbí.Až mě chytí rapl a budu o hodně víc umět,třeba začnu jezdit vody jako Kmocháček nebo Žralok (samozřejmě s patřičnou výbavou),ale zatím tu nutnost (až na tu vestu) nepocit’uju.Spíš mě zajímá tvůj názor na vodáky ve vypůjčených Pálavach,dobře vybavených dle představ zastánců absolutní security,kterým ale musí před nasednutím do lodi vysvětlovat, že háček a kormidelník k sobě čelem nesedí.Stál jsem kousek od toho (Doubrava-Přížov 4.4.2010 a to není voda pro vodácké panice)Podle pohybu po řece jich tam takových bylo víc.
Čolek

Jana

„Když má ale takový vodní tramp najeto dá Martina na Doubravě bez namočení „… táto veta by sa mohla asi tiež zaradiť do zbierky vtipných výrokov pod hlavičku „Posledná veta pred smrťou“, nie? Ak Ti to po tých rokoch na vode ešte nedochádza, niekedy je úplne fuk nakoľko si kovaný… stačí byť v nesprávnej chvíli na nesprávnom mieste. Čo ak Ťa napríklad pri prejazde hoci len Martinom niektorý z tých menej šikovných nedopatrením vezme so sebou na svojej ceste pod hladinu? Náhoda je blbec. A až tých pár šutrákov na dne vezmeš holou makovicou, asi Ti v tej chvíli Tvoje jazdecké umenie bude na dve veci. Niekedy sa stačí na vode len chvíľu kochať a už si tam tou nesprávnou stranou… proste možností ako sa pod hladinu nechtiac dostane aj kovaný morský vlk je nepočítane. Toľko k bezpečnosti.
A čo sa týka oblečenia – tiež som začínala v teplákoch a so šprickou z voskovaného plátna a o neoprénoch vtedy nechyrovali ani reprezentanti – myslím ale, že za pár rokov mi moje kĺby a vôbec celý človek budú blahorečiť, že neodmietam výdobytky modernej vedy a techniky zo sféry vodáckej výstroje (nehovoriac o tom, že trebárs neoprén na rozdiel od teplákov pekne odtlmí prípadné drncanie po po dne a tak miesto mokvajúcich odrenín človek skončí maximálne s nejakou tou modrinou). Nikomu ale nevnucujem ako sa má obliekať – takže vodácki vandráci a morskí vlci hor sa do toho, ničte si zdravie pokojne podľa svojej vôle :))

Čolek

Lidi,mějte rozum.Já už se nechci s nikým dohadovat o tom co je a co není bezpečné.PRO JANU-NEPSAL !!!! jsem „kovaný mořský vlk“,ale kovaný vodní tramp.Tím je míněno- milovník starých romantických časů na vodě se vším všudy.Takže poslední legrační věta před smrtí se z toho snad vyvozovat nedá.Budu si ale stát za názorem,že ti od nás,kteří jeli Martina 4.4. to mají v rukách i v hlavě,jezdí to každý rok a v naprosté většině případů „bez namáčení“!! Souhlasím s tím že náhoda je blbec a stát se může cokoli,nechme jim ale tu svobodu volby.Lezcům po stěnách a skalách (myslím ty co lezou bez jištění) to taky nerozmluvíš a že ty rizika jsou úplně někde jinde.PRO KUBU- průjezd obřím válcem na Cidlině nebyl dílem nikoho od nás,ten pašák co se tam topil byl snad dokonce místní vodák.Měl na mále.Naši (AVZO)to všichni přetáhli,tam šlo fakt o život!! Navíc tento jez je označený jako nesjízdný.Vesty z těch cca 80 vodáků,kteří si Cidlinu 3.4. sjeli mělo max. 10 lidí a to asi ještě přeháním.Myslím, že to číslo taky o něčem svědčí.Prostě pádleři v otevřenkách jsou asi trochu jiní (nemyslím tím chytřejší nebo hloupější nebo statečnější nebo dovednější),jsou prostě jiní.Nechod’me daleko-kolik článků např. z 20ti uveřejněných v Hydru napsal člobrda jako já?
Je to tu samý kajakář,rodeo a já nevím co ještě.Jsou to vodáci,kteří jezdí většinou samé divočiny,skáčou skoky atd. a proto už jen tím co jezdí se na to vybavují.Kovaný vodní tramp (JANO) si to chce užít po svém jako za stara a jede povětšinou vodu na kterou stačí.TAK UŽ PROSÍM NECHTE TOHO POUČOVÁNÍ, jak jsem napsal v komentáři o Klejnárce- „kdo chce si vezme“,ponaučení vestu,dobrou myšlenku atd.
Vodě zdar a at’nám to teče.
Ahoooj Čolek

Čolek

Vašku!!!!! Ty mě pon’oukáš a máš z toho p..-legraci! To jsou vážné věci,podívej se co to vyvolává.Ještě nakonec budou „bezpeční vodáci“ místo volovina říkat čolkovina.
Kubo-koukal jsem na ty HORYDOLY,ani na jedné ze 7 fotek nás nemáš.Ten jez je ale ten o kterém píšu že jsme ho nejeli.Mrkni na náš web,je ještě mladý a neůplný,ale je tam párkrát i ta Cidlina. http://www.ndvodaci.estranky.cz
Čolek

Jana

…sorry, že som Ťa nazvala nespráve vlkom, hlboko sa ospravedlňujem :)) Práve ja som na týchto stránkach uverejnila tiež pár príspevkov bez extrémov, skokov a podobných adrenalínových hrátok – daj si vyhľadať napríklad heslo „Smutná“ alebo „Svitávka“. Kto ma pozná, vie, že sa mám príliš rada, aby som sa topila v nejakých extrémoch.. A ako som v závere svojho predošlého príspevku písala, do ničoho Vás nenútim, jazdite si v čom chcete. Ostatne väčšinu týchto diskusií o bezpečnosti a nebezpečnosti som doteraz nechala bokom – vyprovokovala ma až Tvoja vetička o tom, ako kovaní vodní TRAMPI bez problémov dajú Martina suchou nohou. Totiž postoje typu „pchá, to dám kedykoľvek s prstom v nose“ nás spravidla privádzajú do najväčších problémov. Ono sa totiž občas niečo zvrtne… a vtedy je sakra fajn byť pripravený aj na horšiu alternatívu. (A jedného takého kovaného v krátkom triku som videla práve na Doubravke v sobotu ešte pred Martinom na brehu rozklepaného ako ratlíka… asi tiež nepočítal s tým, že „na blbej Doubravke“ niekde zapláva a voda bude začiatkom apríla studená…) A nečerti sa, sranda byť musí a nič tak nepoteší ako vytočiť kamaráta 🙂 Tak ahoj niekedy na vode.

Čolek

Ahoj všíchni.Nechte na mě alespon‘ jednu nit suchou.Cidlinu sjela naše grupa(14 lodí) až na jednoho plaváčka (zakladatele AVZO v Nových Dvorech „Staruchu“) suchou nohou,nesjízdné jezy od nás nikdo nejel a např. já přetahoval první dva,když jsem viděl jak se tam rochnějí.Taky to bylo tím,že na háčku seděla moje drahá polovička(ve vestě) a tato v kéně poprvé v životě,tak jsem ji to nechtěl zošklivit.Barel s hadrama jsme samosebou měli všichni.No a že někomu přijdeme oblečeni jak na čundr??Jak se jezdila KAŽDÁ! voda před 20ti a více lety?Kovaný vodní tramp v otevřence zůstane pořád tím kovaným trampem v otevřence a zdůrazn’uju-nechci znovu vyvolávat debaty jako o Klejnárce!!!! Když má ale takový vodní tramp najeto dá Martina na Doubravě bez namočení (4.4.Avzo-13 lodí),zato kosmonautů tam plavala každá druhá Pálava z půjčovny.Jak píše Kmocháček,já si ponaučení vzal ale nemůžu ani já,ani nikdo jiný nutit spoluvodáky k něčemu,co považují za zbytečné. Martina jsem 4.4. přetáhl,necítil jsem se na to,do Ronova jsem dojel suchý a dal jsem až u mola půlbřehuláka při vystupování.Přijed’te se podívat na odemykání spodní Doubravy 24.4.(viz Hydroakce),vody teče habakuk,zajezdí si i kajakáři.
Ahoooj Čolek

Čolek

Ahoj
Ještě jednou prosím,nechte už ty vesty a helmy spát.Na Doubravě vestu možná polovina z nás měla.Proti Kosmonautům nic nemám,proti vestám taky ne,at‘ každý jezdí jak se mu líbí.Až mě chytí rapl a budu o hodně víc umět,třeba začnu jezdit vody jako Kmocháček nebo Žralok (samozřejmě s patřičnou výbavou),ale zatím tu nutnost (až na tu vestu) nepocit’uju.Spíš mě zajímá tvůj názor na vodáky ve vypůjčených Pálavach,dobře vybavených dle představ zastánců absolutní security,kterým ale musí před nasednutím do lodi vysvětlovat, že háček a kormidelník k sobě čelem nesedí.Stál jsem kousek od toho (Doubrava-Přížov 4.4.2010 a to není voda pro vodácké panice)Podle pohybu po řece jich tam takových bylo víc.
Čolek

Jana

„Když má ale takový vodní tramp najeto dá Martina na Doubravě bez namočení „… táto veta by sa mohla asi tiež zaradiť do zbierky vtipných výrokov pod hlavičku „Posledná veta pred smrťou“, nie? Ak Ti to po tých rokoch na vode ešte nedochádza, niekedy je úplne fuk nakoľko si kovaný… stačí byť v nesprávnej chvíli na nesprávnom mieste. Čo ak Ťa napríklad pri prejazde hoci len Martinom niektorý z tých menej šikovných nedopatrením vezme so sebou na svojej ceste pod hladinu? Náhoda je blbec. A až tých pár šutrákov na dne vezmeš holou makovicou, asi Ti v tej chvíli Tvoje jazdecké umenie bude na dve veci. Niekedy sa stačí na vode len chvíľu kochať a už si tam tou nesprávnou stranou… proste možností ako sa pod hladinu nechtiac dostane aj kovaný morský vlk je nepočítane. Toľko k bezpečnosti.
A čo sa týka oblečenia – tiež som začínala v teplákoch a so šprickou z voskovaného plátna a o neoprénoch vtedy nechyrovali ani reprezentanti – myslím ale, že za pár rokov mi moje kĺby a vôbec celý človek budú blahorečiť, že neodmietam výdobytky modernej vedy a techniky zo sféry vodáckej výstroje (nehovoriac o tom, že trebárs neoprén na rozdiel od teplákov pekne odtlmí prípadné drncanie po po dne a tak miesto mokvajúcich odrenín človek skončí maximálne s nejakou tou modrinou). Nikomu ale nevnucujem ako sa má obliekať – takže vodácki vandráci a morskí vlci hor sa do toho, ničte si zdravie pokojne podľa svojej vôle :))

Čolek

Lidi,mějte rozum.Já už se nechci s nikým dohadovat o tom co je a co není bezpečné.PRO JANU-NEPSAL !!!! jsem „kovaný mořský vlk“,ale kovaný vodní tramp.Tím je míněno- milovník starých romantických časů na vodě se vším všudy.Takže poslední legrační věta před smrtí se z toho snad vyvozovat nedá.Budu si ale stát za názorem,že ti od nás,kteří jeli Martina 4.4. to mají v rukách i v hlavě,jezdí to každý rok a v naprosté většině případů „bez namáčení“!! Souhlasím s tím že náhoda je blbec a stát se může cokoli,nechme jim ale tu svobodu volby.Lezcům po stěnách a skalách (myslím ty co lezou bez jištění) to taky nerozmluvíš a že ty rizika jsou úplně někde jinde.PRO KUBU- průjezd obřím válcem na Cidlině nebyl dílem nikoho od nás,ten pašák co se tam topil byl snad dokonce místní vodák.Měl na mále.Naši (AVZO)to všichni přetáhli,tam šlo fakt o život!! Navíc tento jez je označený jako nesjízdný.Vesty z těch cca 80 vodáků,kteří si Cidlinu 3.4. sjeli mělo max. 10 lidí a to asi ještě přeháním.Myslím, že to číslo taky o něčem svědčí.Prostě pádleři v otevřenkách jsou asi trochu jiní (nemyslím tím chytřejší nebo hloupější nebo statečnější nebo dovednější),jsou prostě jiní.Nechod’me daleko-kolik článků např. z 20ti uveřejněných v Hydru napsal člobrda jako já?
Je to tu samý kajakář,rodeo a já nevím co ještě.Jsou to vodáci,kteří jezdí většinou samé divočiny,skáčou skoky atd. a proto už jen tím co jezdí se na to vybavují.Kovaný vodní tramp (JANO) si to chce užít po svém jako za stara a jede povětšinou vodu na kterou stačí.TAK UŽ PROSÍM NECHTE TOHO POUČOVÁNÍ, jak jsem napsal v komentáři o Klejnárce- „kdo chce si vezme“,ponaučení vestu,dobrou myšlenku atd.
Vodě zdar a at’nám to teče.
Ahoooj Čolek

Čolek

Vašku!!!!! Ty mě pon’oukáš a máš z toho p..-legraci! To jsou vážné věci,podívej se co to vyvolává.Ještě nakonec budou „bezpeční vodáci“ místo volovina říkat čolkovina.
Kubo-koukal jsem na ty HORYDOLY,ani na jedné ze 7 fotek nás nemáš.Ten jez je ale ten o kterém píšu že jsme ho nejeli.Mrkni na náš web,je ještě mladý a neůplný,ale je tam párkrát i ta Cidlina. http://www.ndvodaci.estranky.cz
Čolek

Jana

…sorry, že som Ťa nazvala nespráve vlkom, hlboko sa ospravedlňujem :)) Práve ja som na týchto stránkach uverejnila tiež pár príspevkov bez extrémov, skokov a podobných adrenalínových hrátok – daj si vyhľadať napríklad heslo „Smutná“ alebo „Svitávka“. Kto ma pozná, vie, že sa mám príliš rada, aby som sa topila v nejakých extrémoch.. A ako som v závere svojho predošlého príspevku písala, do ničoho Vás nenútim, jazdite si v čom chcete. Ostatne väčšinu týchto diskusií o bezpečnosti a nebezpečnosti som doteraz nechala bokom – vyprovokovala ma až Tvoja vetička o tom, ako kovaní vodní TRAMPI bez problémov dajú Martina suchou nohou. Totiž postoje typu „pchá, to dám kedykoľvek s prstom v nose“ nás spravidla privádzajú do najväčších problémov. Ono sa totiž občas niečo zvrtne… a vtedy je sakra fajn byť pripravený aj na horšiu alternatívu. (A jedného takého kovaného v krátkom triku som videla práve na Doubravke v sobotu ešte pred Martinom na brehu rozklepaného ako ratlíka… asi tiež nepočítal s tým, že „na blbej Doubravke“ niekde zapláva a voda bude začiatkom apríla studená…) A nečerti sa, sranda byť musí a nič tak nepoteší ako vytočiť kamaráta 🙂 Tak ahoj niekedy na vode.

Čolek

Ahoj všíchni.Nechte na mě alespon‘ jednu nit suchou.Cidlinu sjela naše grupa(14 lodí) až na jednoho plaváčka (zakladatele AVZO v Nových Dvorech „Staruchu“) suchou nohou,nesjízdné jezy od nás nikdo nejel a např. já přetahoval první dva,když jsem viděl jak se tam rochnějí.Taky to bylo tím,že na háčku seděla moje drahá polovička(ve vestě) a tato v kéně poprvé v životě,tak jsem ji to nechtěl zošklivit.Barel s hadrama jsme samosebou měli všichni.No a že někomu přijdeme oblečeni jak na čundr??Jak se jezdila KAŽDÁ! voda před 20ti a více lety?Kovaný vodní tramp v otevřence zůstane pořád tím kovaným trampem v otevřence a zdůrazn’uju-nechci znovu vyvolávat debaty jako o Klejnárce!!!! Když má ale takový vodní tramp najeto dá Martina na Doubravě bez namočení (4.4.Avzo-13 lodí),zato kosmonautů tam plavala každá druhá Pálava z půjčovny.Jak píše Kmocháček,já si ponaučení vzal ale nemůžu ani já,ani nikdo jiný nutit spoluvodáky k něčemu,co považují za zbytečné. Martina jsem 4.4. přetáhl,necítil jsem se na to,do Ronova jsem dojel suchý a dal jsem až u mola půlbřehuláka při vystupování.Přijed’te se podívat na odemykání spodní Doubravy 24.4.(viz Hydroakce),vody teče habakuk,zajezdí si i kajakáři.
Ahoooj Čolek

Čolek

Ahoj
Ještě jednou prosím,nechte už ty vesty a helmy spát.Na Doubravě vestu možná polovina z nás měla.Proti Kosmonautům nic nemám,proti vestám taky ne,at‘ každý jezdí jak se mu líbí.Až mě chytí rapl a budu o hodně víc umět,třeba začnu jezdit vody jako Kmocháček nebo Žralok (samozřejmě s patřičnou výbavou),ale zatím tu nutnost (až na tu vestu) nepocit’uju.Spíš mě zajímá tvůj názor na vodáky ve vypůjčených Pálavach,dobře vybavených dle představ zastánců absolutní security,kterým ale musí před nasednutím do lodi vysvětlovat, že háček a kormidelník k sobě čelem nesedí.Stál jsem kousek od toho (Doubrava-Přížov 4.4.2010 a to není voda pro vodácké panice)Podle pohybu po řece jich tam takových bylo víc.
Čolek

Jana

„Když má ale takový vodní tramp najeto dá Martina na Doubravě bez namočení „… táto veta by sa mohla asi tiež zaradiť do zbierky vtipných výrokov pod hlavičku „Posledná veta pred smrťou“, nie? Ak Ti to po tých rokoch na vode ešte nedochádza, niekedy je úplne fuk nakoľko si kovaný… stačí byť v nesprávnej chvíli na nesprávnom mieste. Čo ak Ťa napríklad pri prejazde hoci len Martinom niektorý z tých menej šikovných nedopatrením vezme so sebou na svojej ceste pod hladinu? Náhoda je blbec. A až tých pár šutrákov na dne vezmeš holou makovicou, asi Ti v tej chvíli Tvoje jazdecké umenie bude na dve veci. Niekedy sa stačí na vode len chvíľu kochať a už si tam tou nesprávnou stranou… proste možností ako sa pod hladinu nechtiac dostane aj kovaný morský vlk je nepočítane. Toľko k bezpečnosti.
A čo sa týka oblečenia – tiež som začínala v teplákoch a so šprickou z voskovaného plátna a o neoprénoch vtedy nechyrovali ani reprezentanti – myslím ale, že za pár rokov mi moje kĺby a vôbec celý človek budú blahorečiť, že neodmietam výdobytky modernej vedy a techniky zo sféry vodáckej výstroje (nehovoriac o tom, že trebárs neoprén na rozdiel od teplákov pekne odtlmí prípadné drncanie po po dne a tak miesto mokvajúcich odrenín človek skončí maximálne s nejakou tou modrinou). Nikomu ale nevnucujem ako sa má obliekať – takže vodácki vandráci a morskí vlci hor sa do toho, ničte si zdravie pokojne podľa svojej vôle :))

Čolek

Lidi,mějte rozum.Já už se nechci s nikým dohadovat o tom co je a co není bezpečné.PRO JANU-NEPSAL !!!! jsem „kovaný mořský vlk“,ale kovaný vodní tramp.Tím je míněno- milovník starých romantických časů na vodě se vším všudy.Takže poslední legrační věta před smrtí se z toho snad vyvozovat nedá.Budu si ale stát za názorem,že ti od nás,kteří jeli Martina 4.4. to mají v rukách i v hlavě,jezdí to každý rok a v naprosté většině případů „bez namáčení“!! Souhlasím s tím že náhoda je blbec a stát se může cokoli,nechme jim ale tu svobodu volby.Lezcům po stěnách a skalách (myslím ty co lezou bez jištění) to taky nerozmluvíš a že ty rizika jsou úplně někde jinde.PRO KUBU- průjezd obřím válcem na Cidlině nebyl dílem nikoho od nás,ten pašák co se tam topil byl snad dokonce místní vodák.Měl na mále.Naši (AVZO)to všichni přetáhli,tam šlo fakt o život!! Navíc tento jez je označený jako nesjízdný.Vesty z těch cca 80 vodáků,kteří si Cidlinu 3.4. sjeli mělo max. 10 lidí a to asi ještě přeháním.Myslím, že to číslo taky o něčem svědčí.Prostě pádleři v otevřenkách jsou asi trochu jiní (nemyslím tím chytřejší nebo hloupější nebo statečnější nebo dovednější),jsou prostě jiní.Nechod’me daleko-kolik článků např. z 20ti uveřejněných v Hydru napsal člobrda jako já?
Je to tu samý kajakář,rodeo a já nevím co ještě.Jsou to vodáci,kteří jezdí většinou samé divočiny,skáčou skoky atd. a proto už jen tím co jezdí se na to vybavují.Kovaný vodní tramp (JANO) si to chce užít po svém jako za stara a jede povětšinou vodu na kterou stačí.TAK UŽ PROSÍM NECHTE TOHO POUČOVÁNÍ, jak jsem napsal v komentáři o Klejnárce- „kdo chce si vezme“,ponaučení vestu,dobrou myšlenku atd.
Vodě zdar a at’nám to teče.
Ahoooj Čolek

Čolek

Vašku!!!!! Ty mě pon’oukáš a máš z toho p..-legraci! To jsou vážné věci,podívej se co to vyvolává.Ještě nakonec budou „bezpeční vodáci“ místo volovina říkat čolkovina.
Kubo-koukal jsem na ty HORYDOLY,ani na jedné ze 7 fotek nás nemáš.Ten jez je ale ten o kterém píšu že jsme ho nejeli.Mrkni na náš web,je ještě mladý a neůplný,ale je tam párkrát i ta Cidlina. http://www.ndvodaci.estranky.cz
Čolek

Jana

…sorry, že som Ťa nazvala nespráve vlkom, hlboko sa ospravedlňujem :)) Práve ja som na týchto stránkach uverejnila tiež pár príspevkov bez extrémov, skokov a podobných adrenalínových hrátok – daj si vyhľadať napríklad heslo „Smutná“ alebo „Svitávka“. Kto ma pozná, vie, že sa mám príliš rada, aby som sa topila v nejakých extrémoch.. A ako som v závere svojho predošlého príspevku písala, do ničoho Vás nenútim, jazdite si v čom chcete. Ostatne väčšinu týchto diskusií o bezpečnosti a nebezpečnosti som doteraz nechala bokom – vyprovokovala ma až Tvoja vetička o tom, ako kovaní vodní TRAMPI bez problémov dajú Martina suchou nohou. Totiž postoje typu „pchá, to dám kedykoľvek s prstom v nose“ nás spravidla privádzajú do najväčších problémov. Ono sa totiž občas niečo zvrtne… a vtedy je sakra fajn byť pripravený aj na horšiu alternatívu. (A jedného takého kovaného v krátkom triku som videla práve na Doubravke v sobotu ešte pred Martinom na brehu rozklepaného ako ratlíka… asi tiež nepočítal s tým, že „na blbej Doubravke“ niekde zapláva a voda bude začiatkom apríla studená…) A nečerti sa, sranda byť musí a nič tak nepoteší ako vytočiť kamaráta 🙂 Tak ahoj niekedy na vode.

Čolek

Ahoj všíchni.Nechte na mě alespon‘ jednu nit suchou.Cidlinu sjela naše grupa(14 lodí) až na jednoho plaváčka (zakladatele AVZO v Nových Dvorech „Staruchu“) suchou nohou,nesjízdné jezy od nás nikdo nejel a např. já přetahoval první dva,když jsem viděl jak se tam rochnějí.Taky to bylo tím,že na háčku seděla moje drahá polovička(ve vestě) a tato v kéně poprvé v životě,tak jsem ji to nechtěl zošklivit.Barel s hadrama jsme samosebou měli všichni.No a že někomu přijdeme oblečeni jak na čundr??Jak se jezdila KAŽDÁ! voda před 20ti a více lety?Kovaný vodní tramp v otevřence zůstane pořád tím kovaným trampem v otevřence a zdůrazn’uju-nechci znovu vyvolávat debaty jako o Klejnárce!!!! Když má ale takový vodní tramp najeto dá Martina na Doubravě bez namočení (4.4.Avzo-13 lodí),zato kosmonautů tam plavala každá druhá Pálava z půjčovny.Jak píše Kmocháček,já si ponaučení vzal ale nemůžu ani já,ani nikdo jiný nutit spoluvodáky k něčemu,co považují za zbytečné. Martina jsem 4.4. přetáhl,necítil jsem se na to,do Ronova jsem dojel suchý a dal jsem až u mola půlbřehuláka při vystupování.Přijed’te se podívat na odemykání spodní Doubravy 24.4.(viz Hydroakce),vody teče habakuk,zajezdí si i kajakáři.
Ahoooj Čolek

Čolek

Ahoj
Ještě jednou prosím,nechte už ty vesty a helmy spát.Na Doubravě vestu možná polovina z nás měla.Proti Kosmonautům nic nemám,proti vestám taky ne,at‘ každý jezdí jak se mu líbí.Až mě chytí rapl a budu o hodně víc umět,třeba začnu jezdit vody jako Kmocháček nebo Žralok (samozřejmě s patřičnou výbavou),ale zatím tu nutnost (až na tu vestu) nepocit’uju.Spíš mě zajímá tvůj názor na vodáky ve vypůjčených Pálavach,dobře vybavených dle představ zastánců absolutní security,kterým ale musí před nasednutím do lodi vysvětlovat, že háček a kormidelník k sobě čelem nesedí.Stál jsem kousek od toho (Doubrava-Přížov 4.4.2010 a to není voda pro vodácké panice)Podle pohybu po řece jich tam takových bylo víc.
Čolek

Jana

„Když má ale takový vodní tramp najeto dá Martina na Doubravě bez namočení „… táto veta by sa mohla asi tiež zaradiť do zbierky vtipných výrokov pod hlavičku „Posledná veta pred smrťou“, nie? Ak Ti to po tých rokoch na vode ešte nedochádza, niekedy je úplne fuk nakoľko si kovaný… stačí byť v nesprávnej chvíli na nesprávnom mieste. Čo ak Ťa napríklad pri prejazde hoci len Martinom niektorý z tých menej šikovných nedopatrením vezme so sebou na svojej ceste pod hladinu? Náhoda je blbec. A až tých pár šutrákov na dne vezmeš holou makovicou, asi Ti v tej chvíli Tvoje jazdecké umenie bude na dve veci. Niekedy sa stačí na vode len chvíľu kochať a už si tam tou nesprávnou stranou… proste možností ako sa pod hladinu nechtiac dostane aj kovaný morský vlk je nepočítane. Toľko k bezpečnosti.
A čo sa týka oblečenia – tiež som začínala v teplákoch a so šprickou z voskovaného plátna a o neoprénoch vtedy nechyrovali ani reprezentanti – myslím ale, že za pár rokov mi moje kĺby a vôbec celý človek budú blahorečiť, že neodmietam výdobytky modernej vedy a techniky zo sféry vodáckej výstroje (nehovoriac o tom, že trebárs neoprén na rozdiel od teplákov pekne odtlmí prípadné drncanie po po dne a tak miesto mokvajúcich odrenín človek skončí maximálne s nejakou tou modrinou). Nikomu ale nevnucujem ako sa má obliekať – takže vodácki vandráci a morskí vlci hor sa do toho, ničte si zdravie pokojne podľa svojej vôle :))

Čolek

Lidi,mějte rozum.Já už se nechci s nikým dohadovat o tom co je a co není bezpečné.PRO JANU-NEPSAL !!!! jsem „kovaný mořský vlk“,ale kovaný vodní tramp.Tím je míněno- milovník starých romantických časů na vodě se vším všudy.Takže poslední legrační věta před smrtí se z toho snad vyvozovat nedá.Budu si ale stát za názorem,že ti od nás,kteří jeli Martina 4.4. to mají v rukách i v hlavě,jezdí to každý rok a v naprosté většině případů „bez namáčení“!! Souhlasím s tím že náhoda je blbec a stát se může cokoli,nechme jim ale tu svobodu volby.Lezcům po stěnách a skalách (myslím ty co lezou bez jištění) to taky nerozmluvíš a že ty rizika jsou úplně někde jinde.PRO KUBU- průjezd obřím válcem na Cidlině nebyl dílem nikoho od nás,ten pašák co se tam topil byl snad dokonce místní vodák.Měl na mále.Naši (AVZO)to všichni přetáhli,tam šlo fakt o život!! Navíc tento jez je označený jako nesjízdný.Vesty z těch cca 80 vodáků,kteří si Cidlinu 3.4. sjeli mělo max. 10 lidí a to asi ještě přeháním.Myslím, že to číslo taky o něčem svědčí.Prostě pádleři v otevřenkách jsou asi trochu jiní (nemyslím tím chytřejší nebo hloupější nebo statečnější nebo dovednější),jsou prostě jiní.Nechod’me daleko-kolik článků např. z 20ti uveřejněných v Hydru napsal člobrda jako já?
Je to tu samý kajakář,rodeo a já nevím co ještě.Jsou to vodáci,kteří jezdí většinou samé divočiny,skáčou skoky atd. a proto už jen tím co jezdí se na to vybavují.Kovaný vodní tramp (JANO) si to chce užít po svém jako za stara a jede povětšinou vodu na kterou stačí.TAK UŽ PROSÍM NECHTE TOHO POUČOVÁNÍ, jak jsem napsal v komentáři o Klejnárce- „kdo chce si vezme“,ponaučení vestu,dobrou myšlenku atd.
Vodě zdar a at’nám to teče.
Ahoooj Čolek

Čolek

Vašku!!!!! Ty mě pon’oukáš a máš z toho p..-legraci! To jsou vážné věci,podívej se co to vyvolává.Ještě nakonec budou „bezpeční vodáci“ místo volovina říkat čolkovina.
Kubo-koukal jsem na ty HORYDOLY,ani na jedné ze 7 fotek nás nemáš.Ten jez je ale ten o kterém píšu že jsme ho nejeli.Mrkni na náš web,je ještě mladý a neůplný,ale je tam párkrát i ta Cidlina. http://www.ndvodaci.estranky.cz
Čolek

Jana

…sorry, že som Ťa nazvala nespráve vlkom, hlboko sa ospravedlňujem :)) Práve ja som na týchto stránkach uverejnila tiež pár príspevkov bez extrémov, skokov a podobných adrenalínových hrátok – daj si vyhľadať napríklad heslo „Smutná“ alebo „Svitávka“. Kto ma pozná, vie, že sa mám príliš rada, aby som sa topila v nejakých extrémoch.. A ako som v závere svojho predošlého príspevku písala, do ničoho Vás nenútim, jazdite si v čom chcete. Ostatne väčšinu týchto diskusií o bezpečnosti a nebezpečnosti som doteraz nechala bokom – vyprovokovala ma až Tvoja vetička o tom, ako kovaní vodní TRAMPI bez problémov dajú Martina suchou nohou. Totiž postoje typu „pchá, to dám kedykoľvek s prstom v nose“ nás spravidla privádzajú do najväčších problémov. Ono sa totiž občas niečo zvrtne… a vtedy je sakra fajn byť pripravený aj na horšiu alternatívu. (A jedného takého kovaného v krátkom triku som videla práve na Doubravke v sobotu ešte pred Martinom na brehu rozklepaného ako ratlíka… asi tiež nepočítal s tým, že „na blbej Doubravke“ niekde zapláva a voda bude začiatkom apríla studená…) A nečerti sa, sranda byť musí a nič tak nepoteší ako vytočiť kamaráta 🙂 Tak ahoj niekedy na vode.

Čolek

Ahoj všíchni.Nechte na mě alespon‘ jednu nit suchou.Cidlinu sjela naše grupa(14 lodí) až na jednoho plaváčka (zakladatele AVZO v Nových Dvorech „Staruchu“) suchou nohou,nesjízdné jezy od nás nikdo nejel a např. já přetahoval první dva,když jsem viděl jak se tam rochnějí.Taky to bylo tím,že na háčku seděla moje drahá polovička(ve vestě) a tato v kéně poprvé v životě,tak jsem ji to nechtěl zošklivit.Barel s hadrama jsme samosebou měli všichni.No a že někomu přijdeme oblečeni jak na čundr??Jak se jezdila KAŽDÁ! voda před 20ti a více lety?Kovaný vodní tramp v otevřence zůstane pořád tím kovaným trampem v otevřence a zdůrazn’uju-nechci znovu vyvolávat debaty jako o Klejnárce!!!! Když má ale takový vodní tramp najeto dá Martina na Doubravě bez namočení (4.4.Avzo-13 lodí),zato kosmonautů tam plavala každá druhá Pálava z půjčovny.Jak píše Kmocháček,já si ponaučení vzal ale nemůžu ani já,ani nikdo jiný nutit spoluvodáky k něčemu,co považují za zbytečné. Martina jsem 4.4. přetáhl,necítil jsem se na to,do Ronova jsem dojel suchý a dal jsem až u mola půlbřehuláka při vystupování.Přijed’te se podívat na odemykání spodní Doubravy 24.4.(viz Hydroakce),vody teče habakuk,zajezdí si i kajakáři.
Ahoooj Čolek

Čolek

Ahoj
Ještě jednou prosím,nechte už ty vesty a helmy spát.Na Doubravě vestu možná polovina z nás měla.Proti Kosmonautům nic nemám,proti vestám taky ne,at‘ každý jezdí jak se mu líbí.Až mě chytí rapl a budu o hodně víc umět,třeba začnu jezdit vody jako Kmocháček nebo Žralok (samozřejmě s patřičnou výbavou),ale zatím tu nutnost (až na tu vestu) nepocit’uju.Spíš mě zajímá tvůj názor na vodáky ve vypůjčených Pálavach,dobře vybavených dle představ zastánců absolutní security,kterým ale musí před nasednutím do lodi vysvětlovat, že háček a kormidelník k sobě čelem nesedí.Stál jsem kousek od toho (Doubrava-Přížov 4.4.2010 a to není voda pro vodácké panice)Podle pohybu po řece jich tam takových bylo víc.
Čolek

Jana

„Když má ale takový vodní tramp najeto dá Martina na Doubravě bez namočení „… táto veta by sa mohla asi tiež zaradiť do zbierky vtipných výrokov pod hlavičku „Posledná veta pred smrťou“, nie? Ak Ti to po tých rokoch na vode ešte nedochádza, niekedy je úplne fuk nakoľko si kovaný… stačí byť v nesprávnej chvíli na nesprávnom mieste. Čo ak Ťa napríklad pri prejazde hoci len Martinom niektorý z tých menej šikovných nedopatrením vezme so sebou na svojej ceste pod hladinu? Náhoda je blbec. A až tých pár šutrákov na dne vezmeš holou makovicou, asi Ti v tej chvíli Tvoje jazdecké umenie bude na dve veci. Niekedy sa stačí na vode len chvíľu kochať a už si tam tou nesprávnou stranou… proste možností ako sa pod hladinu nechtiac dostane aj kovaný morský vlk je nepočítane. Toľko k bezpečnosti.
A čo sa týka oblečenia – tiež som začínala v teplákoch a so šprickou z voskovaného plátna a o neoprénoch vtedy nechyrovali ani reprezentanti – myslím ale, že za pár rokov mi moje kĺby a vôbec celý človek budú blahorečiť, že neodmietam výdobytky modernej vedy a techniky zo sféry vodáckej výstroje (nehovoriac o tom, že trebárs neoprén na rozdiel od teplákov pekne odtlmí prípadné drncanie po po dne a tak miesto mokvajúcich odrenín človek skončí maximálne s nejakou tou modrinou). Nikomu ale nevnucujem ako sa má obliekať – takže vodácki vandráci a morskí vlci hor sa do toho, ničte si zdravie pokojne podľa svojej vôle :))

Čolek

Lidi,mějte rozum.Já už se nechci s nikým dohadovat o tom co je a co není bezpečné.PRO JANU-NEPSAL !!!! jsem „kovaný mořský vlk“,ale kovaný vodní tramp.Tím je míněno- milovník starých romantických časů na vodě se vším všudy.Takže poslední legrační věta před smrtí se z toho snad vyvozovat nedá.Budu si ale stát za názorem,že ti od nás,kteří jeli Martina 4.4. to mají v rukách i v hlavě,jezdí to každý rok a v naprosté většině případů „bez namáčení“!! Souhlasím s tím že náhoda je blbec a stát se může cokoli,nechme jim ale tu svobodu volby.Lezcům po stěnách a skalách (myslím ty co lezou bez jištění) to taky nerozmluvíš a že ty rizika jsou úplně někde jinde.PRO KUBU- průjezd obřím válcem na Cidlině nebyl dílem nikoho od nás,ten pašák co se tam topil byl snad dokonce místní vodák.Měl na mále.Naši (AVZO)to všichni přetáhli,tam šlo fakt o život!! Navíc tento jez je označený jako nesjízdný.Vesty z těch cca 80 vodáků,kteří si Cidlinu 3.4. sjeli mělo max. 10 lidí a to asi ještě přeháním.Myslím, že to číslo taky o něčem svědčí.Prostě pádleři v otevřenkách jsou asi trochu jiní (nemyslím tím chytřejší nebo hloupější nebo statečnější nebo dovednější),jsou prostě jiní.Nechod’me daleko-kolik článků např. z 20ti uveřejněných v Hydru napsal člobrda jako já?
Je to tu samý kajakář,rodeo a já nevím co ještě.Jsou to vodáci,kteří jezdí většinou samé divočiny,skáčou skoky atd. a proto už jen tím co jezdí se na to vybavují.Kovaný vodní tramp (JANO) si to chce užít po svém jako za stara a jede povětšinou vodu na kterou stačí.TAK UŽ PROSÍM NECHTE TOHO POUČOVÁNÍ, jak jsem napsal v komentáři o Klejnárce- „kdo chce si vezme“,ponaučení vestu,dobrou myšlenku atd.
Vodě zdar a at’nám to teče.
Ahoooj Čolek

Čolek

Vašku!!!!! Ty mě pon’oukáš a máš z toho p..-legraci! To jsou vážné věci,podívej se co to vyvolává.Ještě nakonec budou „bezpeční vodáci“ místo volovina říkat čolkovina.
Kubo-koukal jsem na ty HORYDOLY,ani na jedné ze 7 fotek nás nemáš.Ten jez je ale ten o kterém píšu že jsme ho nejeli.Mrkni na náš web,je ještě mladý a neůplný,ale je tam párkrát i ta Cidlina. http://www.ndvodaci.estranky.cz
Čolek

Jana

…sorry, že som Ťa nazvala nespráve vlkom, hlboko sa ospravedlňujem :)) Práve ja som na týchto stránkach uverejnila tiež pár príspevkov bez extrémov, skokov a podobných adrenalínových hrátok – daj si vyhľadať napríklad heslo „Smutná“ alebo „Svitávka“. Kto ma pozná, vie, že sa mám príliš rada, aby som sa topila v nejakých extrémoch.. A ako som v závere svojho predošlého príspevku písala, do ničoho Vás nenútim, jazdite si v čom chcete. Ostatne väčšinu týchto diskusií o bezpečnosti a nebezpečnosti som doteraz nechala bokom – vyprovokovala ma až Tvoja vetička o tom, ako kovaní vodní TRAMPI bez problémov dajú Martina suchou nohou. Totiž postoje typu „pchá, to dám kedykoľvek s prstom v nose“ nás spravidla privádzajú do najväčších problémov. Ono sa totiž občas niečo zvrtne… a vtedy je sakra fajn byť pripravený aj na horšiu alternatívu. (A jedného takého kovaného v krátkom triku som videla práve na Doubravke v sobotu ešte pred Martinom na brehu rozklepaného ako ratlíka… asi tiež nepočítal s tým, že „na blbej Doubravke“ niekde zapláva a voda bude začiatkom apríla studená…) A nečerti sa, sranda byť musí a nič tak nepoteší ako vytočiť kamaráta 🙂 Tak ahoj niekedy na vode.

Čolek

Ahoj všíchni.Nechte na mě alespon‘ jednu nit suchou.Cidlinu sjela naše grupa(14 lodí) až na jednoho plaváčka (zakladatele AVZO v Nových Dvorech „Staruchu“) suchou nohou,nesjízdné jezy od nás nikdo nejel a např. já přetahoval první dva,když jsem viděl jak se tam rochnějí.Taky to bylo tím,že na háčku seděla moje drahá polovička(ve vestě) a tato v kéně poprvé v životě,tak jsem ji to nechtěl zošklivit.Barel s hadrama jsme samosebou měli všichni.No a že někomu přijdeme oblečeni jak na čundr??Jak se jezdila KAŽDÁ! voda před 20ti a více lety?Kovaný vodní tramp v otevřence zůstane pořád tím kovaným trampem v otevřence a zdůrazn’uju-nechci znovu vyvolávat debaty jako o Klejnárce!!!! Když má ale takový vodní tramp najeto dá Martina na Doubravě bez namočení (4.4.Avzo-13 lodí),zato kosmonautů tam plavala každá druhá Pálava z půjčovny.Jak píše Kmocháček,já si ponaučení vzal ale nemůžu ani já,ani nikdo jiný nutit spoluvodáky k něčemu,co považují za zbytečné. Martina jsem 4.4. přetáhl,necítil jsem se na to,do Ronova jsem dojel suchý a dal jsem až u mola půlbřehuláka při vystupování.Přijed’te se podívat na odemykání spodní Doubravy 24.4.(viz Hydroakce),vody teče habakuk,zajezdí si i kajakáři.
Ahoooj Čolek

Čolek

Ahoj
Ještě jednou prosím,nechte už ty vesty a helmy spát.Na Doubravě vestu možná polovina z nás měla.Proti Kosmonautům nic nemám,proti vestám taky ne,at‘ každý jezdí jak se mu líbí.Až mě chytí rapl a budu o hodně víc umět,třeba začnu jezdit vody jako Kmocháček nebo Žralok (samozřejmě s patřičnou výbavou),ale zatím tu nutnost (až na tu vestu) nepocit’uju.Spíš mě zajímá tvůj názor na vodáky ve vypůjčených Pálavach,dobře vybavených dle představ zastánců absolutní security,kterým ale musí před nasednutím do lodi vysvětlovat, že háček a kormidelník k sobě čelem nesedí.Stál jsem kousek od toho (Doubrava-Přížov 4.4.2010 a to není voda pro vodácké panice)Podle pohybu po řece jich tam takových bylo víc.
Čolek

Jana

„Když má ale takový vodní tramp najeto dá Martina na Doubravě bez namočení „… táto veta by sa mohla asi tiež zaradiť do zbierky vtipných výrokov pod hlavičku „Posledná veta pred smrťou“, nie? Ak Ti to po tých rokoch na vode ešte nedochádza, niekedy je úplne fuk nakoľko si kovaný… stačí byť v nesprávnej chvíli na nesprávnom mieste. Čo ak Ťa napríklad pri prejazde hoci len Martinom niektorý z tých menej šikovných nedopatrením vezme so sebou na svojej ceste pod hladinu? Náhoda je blbec. A až tých pár šutrákov na dne vezmeš holou makovicou, asi Ti v tej chvíli Tvoje jazdecké umenie bude na dve veci. Niekedy sa stačí na vode len chvíľu kochať a už si tam tou nesprávnou stranou… proste možností ako sa pod hladinu nechtiac dostane aj kovaný morský vlk je nepočítane. Toľko k bezpečnosti.
A čo sa týka oblečenia – tiež som začínala v teplákoch a so šprickou z voskovaného plátna a o neoprénoch vtedy nechyrovali ani reprezentanti – myslím ale, že za pár rokov mi moje kĺby a vôbec celý človek budú blahorečiť, že neodmietam výdobytky modernej vedy a techniky zo sféry vodáckej výstroje (nehovoriac o tom, že trebárs neoprén na rozdiel od teplákov pekne odtlmí prípadné drncanie po po dne a tak miesto mokvajúcich odrenín človek skončí maximálne s nejakou tou modrinou). Nikomu ale nevnucujem ako sa má obliekať – takže vodácki vandráci a morskí vlci hor sa do toho, ničte si zdravie pokojne podľa svojej vôle :))

Čolek

Lidi,mějte rozum.Já už se nechci s nikým dohadovat o tom co je a co není bezpečné.PRO JANU-NEPSAL !!!! jsem „kovaný mořský vlk“,ale kovaný vodní tramp.Tím je míněno- milovník starých romantických časů na vodě se vším všudy.Takže poslední legrační věta před smrtí se z toho snad vyvozovat nedá.Budu si ale stát za názorem,že ti od nás,kteří jeli Martina 4.4. to mají v rukách i v hlavě,jezdí to každý rok a v naprosté většině případů „bez namáčení“!! Souhlasím s tím že náhoda je blbec a stát se může cokoli,nechme jim ale tu svobodu volby.Lezcům po stěnách a skalách (myslím ty co lezou bez jištění) to taky nerozmluvíš a že ty rizika jsou úplně někde jinde.PRO KUBU- průjezd obřím válcem na Cidlině nebyl dílem nikoho od nás,ten pašák co se tam topil byl snad dokonce místní vodák.Měl na mále.Naši (AVZO)to všichni přetáhli,tam šlo fakt o život!! Navíc tento jez je označený jako nesjízdný.Vesty z těch cca 80 vodáků,kteří si Cidlinu 3.4. sjeli mělo max. 10 lidí a to asi ještě přeháním.Myslím, že to číslo taky o něčem svědčí.Prostě pádleři v otevřenkách jsou asi trochu jiní (nemyslím tím chytřejší nebo hloupější nebo statečnější nebo dovednější),jsou prostě jiní.Nechod’me daleko-kolik článků např. z 20ti uveřejněných v Hydru napsal člobrda jako já?
Je to tu samý kajakář,rodeo a já nevím co ještě.Jsou to vodáci,kteří jezdí většinou samé divočiny,skáčou skoky atd. a proto už jen tím co jezdí se na to vybavují.Kovaný vodní tramp (JANO) si to chce užít po svém jako za stara a jede povětšinou vodu na kterou stačí.TAK UŽ PROSÍM NECHTE TOHO POUČOVÁNÍ, jak jsem napsal v komentáři o Klejnárce- „kdo chce si vezme“,ponaučení vestu,dobrou myšlenku atd.
Vodě zdar a at’nám to teče.
Ahoooj Čolek

Čolek

Vašku!!!!! Ty mě pon’oukáš a máš z toho p..-legraci! To jsou vážné věci,podívej se co to vyvolává.Ještě nakonec budou „bezpeční vodáci“ místo volovina říkat čolkovina.
Kubo-koukal jsem na ty HORYDOLY,ani na jedné ze 7 fotek nás nemáš.Ten jez je ale ten o kterém píšu že jsme ho nejeli.Mrkni na náš web,je ještě mladý a neůplný,ale je tam párkrát i ta Cidlina. http://www.ndvodaci.estranky.cz
Čolek

Jana

…sorry, že som Ťa nazvala nespráve vlkom, hlboko sa ospravedlňujem :)) Práve ja som na týchto stránkach uverejnila tiež pár príspevkov bez extrémov, skokov a podobných adrenalínových hrátok – daj si vyhľadať napríklad heslo „Smutná“ alebo „Svitávka“. Kto ma pozná, vie, že sa mám príliš rada, aby som sa topila v nejakých extrémoch.. A ako som v závere svojho predošlého príspevku písala, do ničoho Vás nenútim, jazdite si v čom chcete. Ostatne väčšinu týchto diskusií o bezpečnosti a nebezpečnosti som doteraz nechala bokom – vyprovokovala ma až Tvoja vetička o tom, ako kovaní vodní TRAMPI bez problémov dajú Martina suchou nohou. Totiž postoje typu „pchá, to dám kedykoľvek s prstom v nose“ nás spravidla privádzajú do najväčších problémov. Ono sa totiž občas niečo zvrtne… a vtedy je sakra fajn byť pripravený aj na horšiu alternatívu. (A jedného takého kovaného v krátkom triku som videla práve na Doubravke v sobotu ešte pred Martinom na brehu rozklepaného ako ratlíka… asi tiež nepočítal s tým, že „na blbej Doubravke“ niekde zapláva a voda bude začiatkom apríla studená…) A nečerti sa, sranda byť musí a nič tak nepoteší ako vytočiť kamaráta 🙂 Tak ahoj niekedy na vode.

Čolek

Ahoj všíchni.Nechte na mě alespon‘ jednu nit suchou.Cidlinu sjela naše grupa(14 lodí) až na jednoho plaváčka (zakladatele AVZO v Nových Dvorech „Staruchu“) suchou nohou,nesjízdné jezy od nás nikdo nejel a např. já přetahoval první dva,když jsem viděl jak se tam rochnějí.Taky to bylo tím,že na háčku seděla moje drahá polovička(ve vestě) a tato v kéně poprvé v životě,tak jsem ji to nechtěl zošklivit.Barel s hadrama jsme samosebou měli všichni.No a že někomu přijdeme oblečeni jak na čundr??Jak se jezdila KAŽDÁ! voda před 20ti a více lety?Kovaný vodní tramp v otevřence zůstane pořád tím kovaným trampem v otevřence a zdůrazn’uju-nechci znovu vyvolávat debaty jako o Klejnárce!!!! Když má ale takový vodní tramp najeto dá Martina na Doubravě bez namočení (4.4.Avzo-13 lodí),zato kosmonautů tam plavala každá druhá Pálava z půjčovny.Jak píše Kmocháček,já si ponaučení vzal ale nemůžu ani já,ani nikdo jiný nutit spoluvodáky k něčemu,co považují za zbytečné. Martina jsem 4.4. přetáhl,necítil jsem se na to,do Ronova jsem dojel suchý a dal jsem až u mola půlbřehuláka při vystupování.Přijed’te se podívat na odemykání spodní Doubravy 24.4.(viz Hydroakce),vody teče habakuk,zajezdí si i kajakáři.
Ahoooj Čolek

Čolek

Ahoj
Ještě jednou prosím,nechte už ty vesty a helmy spát.Na Doubravě vestu možná polovina z nás měla.Proti Kosmonautům nic nemám,proti vestám taky ne,at‘ každý jezdí jak se mu líbí.Až mě chytí rapl a budu o hodně víc umět,třeba začnu jezdit vody jako Kmocháček nebo Žralok (samozřejmě s patřičnou výbavou),ale zatím tu nutnost (až na tu vestu) nepocit’uju.Spíš mě zajímá tvůj názor na vodáky ve vypůjčených Pálavach,dobře vybavených dle představ zastánců absolutní security,kterým ale musí před nasednutím do lodi vysvětlovat, že háček a kormidelník k sobě čelem nesedí.Stál jsem kousek od toho (Doubrava-Přížov 4.4.2010 a to není voda pro vodácké panice)Podle pohybu po řece jich tam takových bylo víc.
Čolek

Jana

„Když má ale takový vodní tramp najeto dá Martina na Doubravě bez namočení „… táto veta by sa mohla asi tiež zaradiť do zbierky vtipných výrokov pod hlavičku „Posledná veta pred smrťou“, nie? Ak Ti to po tých rokoch na vode ešte nedochádza, niekedy je úplne fuk nakoľko si kovaný… stačí byť v nesprávnej chvíli na nesprávnom mieste. Čo ak Ťa napríklad pri prejazde hoci len Martinom niektorý z tých menej šikovných nedopatrením vezme so sebou na svojej ceste pod hladinu? Náhoda je blbec. A až tých pár šutrákov na dne vezmeš holou makovicou, asi Ti v tej chvíli Tvoje jazdecké umenie bude na dve veci. Niekedy sa stačí na vode len chvíľu kochať a už si tam tou nesprávnou stranou… proste možností ako sa pod hladinu nechtiac dostane aj kovaný morský vlk je nepočítane. Toľko k bezpečnosti.
A čo sa týka oblečenia – tiež som začínala v teplákoch a so šprickou z voskovaného plátna a o neoprénoch vtedy nechyrovali ani reprezentanti – myslím ale, že za pár rokov mi moje kĺby a vôbec celý človek budú blahorečiť, že neodmietam výdobytky modernej vedy a techniky zo sféry vodáckej výstroje (nehovoriac o tom, že trebárs neoprén na rozdiel od teplákov pekne odtlmí prípadné drncanie po po dne a tak miesto mokvajúcich odrenín človek skončí maximálne s nejakou tou modrinou). Nikomu ale nevnucujem ako sa má obliekať – takže vodácki vandráci a morskí vlci hor sa do toho, ničte si zdravie pokojne podľa svojej vôle :))

Čolek

Lidi,mějte rozum.Já už se nechci s nikým dohadovat o tom co je a co není bezpečné.PRO JANU-NEPSAL !!!! jsem „kovaný mořský vlk“,ale kovaný vodní tramp.Tím je míněno- milovník starých romantických časů na vodě se vším všudy.Takže poslední legrační věta před smrtí se z toho snad vyvozovat nedá.Budu si ale stát za názorem,že ti od nás,kteří jeli Martina 4.4. to mají v rukách i v hlavě,jezdí to každý rok a v naprosté většině případů „bez namáčení“!! Souhlasím s tím že náhoda je blbec a stát se může cokoli,nechme jim ale tu svobodu volby.Lezcům po stěnách a skalách (myslím ty co lezou bez jištění) to taky nerozmluvíš a že ty rizika jsou úplně někde jinde.PRO KUBU- průjezd obřím válcem na Cidlině nebyl dílem nikoho od nás,ten pašák co se tam topil byl snad dokonce místní vodák.Měl na mále.Naši (AVZO)to všichni přetáhli,tam šlo fakt o život!! Navíc tento jez je označený jako nesjízdný.Vesty z těch cca 80 vodáků,kteří si Cidlinu 3.4. sjeli mělo max. 10 lidí a to asi ještě přeháním.Myslím, že to číslo taky o něčem svědčí.Prostě pádleři v otevřenkách jsou asi trochu jiní (nemyslím tím chytřejší nebo hloupější nebo statečnější nebo dovednější),jsou prostě jiní.Nechod’me daleko-kolik článků např. z 20ti uveřejněných v Hydru napsal člobrda jako já?
Je to tu samý kajakář,rodeo a já nevím co ještě.Jsou to vodáci,kteří jezdí většinou samé divočiny,skáčou skoky atd. a proto už jen tím co jezdí se na to vybavují.Kovaný vodní tramp (JANO) si to chce užít po svém jako za stara a jede povětšinou vodu na kterou stačí.TAK UŽ PROSÍM NECHTE TOHO POUČOVÁNÍ, jak jsem napsal v komentáři o Klejnárce- „kdo chce si vezme“,ponaučení vestu,dobrou myšlenku atd.
Vodě zdar a at’nám to teče.
Ahoooj Čolek

Čolek

Vašku!!!!! Ty mě pon’oukáš a máš z toho p..-legraci! To jsou vážné věci,podívej se co to vyvolává.Ještě nakonec budou „bezpeční vodáci“ místo volovina říkat čolkovina.
Kubo-koukal jsem na ty HORYDOLY,ani na jedné ze 7 fotek nás nemáš.Ten jez je ale ten o kterém píšu že jsme ho nejeli.Mrkni na náš web,je ještě mladý a neůplný,ale je tam párkrát i ta Cidlina. http://www.ndvodaci.estranky.cz
Čolek

Jana

…sorry, že som Ťa nazvala nespráve vlkom, hlboko sa ospravedlňujem :)) Práve ja som na týchto stránkach uverejnila tiež pár príspevkov bez extrémov, skokov a podobných adrenalínových hrátok – daj si vyhľadať napríklad heslo „Smutná“ alebo „Svitávka“. Kto ma pozná, vie, že sa mám príliš rada, aby som sa topila v nejakých extrémoch.. A ako som v závere svojho predošlého príspevku písala, do ničoho Vás nenútim, jazdite si v čom chcete. Ostatne väčšinu týchto diskusií o bezpečnosti a nebezpečnosti som doteraz nechala bokom – vyprovokovala ma až Tvoja vetička o tom, ako kovaní vodní TRAMPI bez problémov dajú Martina suchou nohou. Totiž postoje typu „pchá, to dám kedykoľvek s prstom v nose“ nás spravidla privádzajú do najväčších problémov. Ono sa totiž občas niečo zvrtne… a vtedy je sakra fajn byť pripravený aj na horšiu alternatívu. (A jedného takého kovaného v krátkom triku som videla práve na Doubravke v sobotu ešte pred Martinom na brehu rozklepaného ako ratlíka… asi tiež nepočítal s tým, že „na blbej Doubravke“ niekde zapláva a voda bude začiatkom apríla studená…) A nečerti sa, sranda byť musí a nič tak nepoteší ako vytočiť kamaráta 🙂 Tak ahoj niekedy na vode.

Čolek

Ahoj všíchni.Nechte na mě alespon‘ jednu nit suchou.Cidlinu sjela naše grupa(14 lodí) až na jednoho plaváčka (zakladatele AVZO v Nových Dvorech „Staruchu“) suchou nohou,nesjízdné jezy od nás nikdo nejel a např. já přetahoval první dva,když jsem viděl jak se tam rochnějí.Taky to bylo tím,že na háčku seděla moje drahá polovička(ve vestě) a tato v kéně poprvé v životě,tak jsem ji to nechtěl zošklivit.Barel s hadrama jsme samosebou měli všichni.No a že někomu přijdeme oblečeni jak na čundr??Jak se jezdila KAŽDÁ! voda před 20ti a více lety?Kovaný vodní tramp v otevřence zůstane pořád tím kovaným trampem v otevřence a zdůrazn’uju-nechci znovu vyvolávat debaty jako o Klejnárce!!!! Když má ale takový vodní tramp najeto dá Martina na Doubravě bez namočení (4.4.Avzo-13 lodí),zato kosmonautů tam plavala každá druhá Pálava z půjčovny.Jak píše Kmocháček,já si ponaučení vzal ale nemůžu ani já,ani nikdo jiný nutit spoluvodáky k něčemu,co považují za zbytečné. Martina jsem 4.4. přetáhl,necítil jsem se na to,do Ronova jsem dojel suchý a dal jsem až u mola půlbřehuláka při vystupování.Přijed’te se podívat na odemykání spodní Doubravy 24.4.(viz Hydroakce),vody teče habakuk,zajezdí si i kajakáři.
Ahoooj Čolek

Čolek

Ahoj
Ještě jednou prosím,nechte už ty vesty a helmy spát.Na Doubravě vestu možná polovina z nás měla.Proti Kosmonautům nic nemám,proti vestám taky ne,at‘ každý jezdí jak se mu líbí.Až mě chytí rapl a budu o hodně víc umět,třeba začnu jezdit vody jako Kmocháček nebo Žralok (samozřejmě s patřičnou výbavou),ale zatím tu nutnost (až na tu vestu) nepocit’uju.Spíš mě zajímá tvůj názor na vodáky ve vypůjčených Pálavach,dobře vybavených dle představ zastánců absolutní security,kterým ale musí před nasednutím do lodi vysvětlovat, že háček a kormidelník k sobě čelem nesedí.Stál jsem kousek od toho (Doubrava-Přížov 4.4.2010 a to není voda pro vodácké panice)Podle pohybu po řece jich tam takových bylo víc.
Čolek

Jana

„Když má ale takový vodní tramp najeto dá Martina na Doubravě bez namočení „… táto veta by sa mohla asi tiež zaradiť do zbierky vtipných výrokov pod hlavičku „Posledná veta pred smrťou“, nie? Ak Ti to po tých rokoch na vode ešte nedochádza, niekedy je úplne fuk nakoľko si kovaný… stačí byť v nesprávnej chvíli na nesprávnom mieste. Čo ak Ťa napríklad pri prejazde hoci len Martinom niektorý z tých menej šikovných nedopatrením vezme so sebou na svojej ceste pod hladinu? Náhoda je blbec. A až tých pár šutrákov na dne vezmeš holou makovicou, asi Ti v tej chvíli Tvoje jazdecké umenie bude na dve veci. Niekedy sa stačí na vode len chvíľu kochať a už si tam tou nesprávnou stranou… proste možností ako sa pod hladinu nechtiac dostane aj kovaný morský vlk je nepočítane. Toľko k bezpečnosti.
A čo sa týka oblečenia – tiež som začínala v teplákoch a so šprickou z voskovaného plátna a o neoprénoch vtedy nechyrovali ani reprezentanti – myslím ale, že za pár rokov mi moje kĺby a vôbec celý človek budú blahorečiť, že neodmietam výdobytky modernej vedy a techniky zo sféry vodáckej výstroje (nehovoriac o tom, že trebárs neoprén na rozdiel od teplákov pekne odtlmí prípadné drncanie po po dne a tak miesto mokvajúcich odrenín človek skončí maximálne s nejakou tou modrinou). Nikomu ale nevnucujem ako sa má obliekať – takže vodácki vandráci a morskí vlci hor sa do toho, ničte si zdravie pokojne podľa svojej vôle :))

Čolek

Lidi,mějte rozum.Já už se nechci s nikým dohadovat o tom co je a co není bezpečné.PRO JANU-NEPSAL !!!! jsem „kovaný mořský vlk“,ale kovaný vodní tramp.Tím je míněno- milovník starých romantických časů na vodě se vším všudy.Takže poslední legrační věta před smrtí se z toho snad vyvozovat nedá.Budu si ale stát za názorem,že ti od nás,kteří jeli Martina 4.4. to mají v rukách i v hlavě,jezdí to každý rok a v naprosté většině případů „bez namáčení“!! Souhlasím s tím že náhoda je blbec a stát se může cokoli,nechme jim ale tu svobodu volby.Lezcům po stěnách a skalách (myslím ty co lezou bez jištění) to taky nerozmluvíš a že ty rizika jsou úplně někde jinde.PRO KUBU- průjezd obřím válcem na Cidlině nebyl dílem nikoho od nás,ten pašák co se tam topil byl snad dokonce místní vodák.Měl na mále.Naši (AVZO)to všichni přetáhli,tam šlo fakt o život!! Navíc tento jez je označený jako nesjízdný.Vesty z těch cca 80 vodáků,kteří si Cidlinu 3.4. sjeli mělo max. 10 lidí a to asi ještě přeháním.Myslím, že to číslo taky o něčem svědčí.Prostě pádleři v otevřenkách jsou asi trochu jiní (nemyslím tím chytřejší nebo hloupější nebo statečnější nebo dovednější),jsou prostě jiní.Nechod’me daleko-kolik článků např. z 20ti uveřejněných v Hydru napsal člobrda jako já?
Je to tu samý kajakář,rodeo a já nevím co ještě.Jsou to vodáci,kteří jezdí většinou samé divočiny,skáčou skoky atd. a proto už jen tím co jezdí se na to vybavují.Kovaný vodní tramp (JANO) si to chce užít po svém jako za stara a jede povětšinou vodu na kterou stačí.TAK UŽ PROSÍM NECHTE TOHO POUČOVÁNÍ, jak jsem napsal v komentáři o Klejnárce- „kdo chce si vezme“,ponaučení vestu,dobrou myšlenku atd.
Vodě zdar a at’nám to teče.
Ahoooj Čolek

Čolek

Vašku!!!!! Ty mě pon’oukáš a máš z toho p..-legraci! To jsou vážné věci,podívej se co to vyvolává.Ještě nakonec budou „bezpeční vodáci“ místo volovina říkat čolkovina.
Kubo-koukal jsem na ty HORYDOLY,ani na jedné ze 7 fotek nás nemáš.Ten jez je ale ten o kterém píšu že jsme ho nejeli.Mrkni na náš web,je ještě mladý a neůplný,ale je tam párkrát i ta Cidlina. http://www.ndvodaci.estranky.cz
Čolek

Jana

…sorry, že som Ťa nazvala nespráve vlkom, hlboko sa ospravedlňujem :)) Práve ja som na týchto stránkach uverejnila tiež pár príspevkov bez extrémov, skokov a podobných adrenalínových hrátok – daj si vyhľadať napríklad heslo „Smutná“ alebo „Svitávka“. Kto ma pozná, vie, že sa mám príliš rada, aby som sa topila v nejakých extrémoch.. A ako som v závere svojho predošlého príspevku písala, do ničoho Vás nenútim, jazdite si v čom chcete. Ostatne väčšinu týchto diskusií o bezpečnosti a nebezpečnosti som doteraz nechala bokom – vyprovokovala ma až Tvoja vetička o tom, ako kovaní vodní TRAMPI bez problémov dajú Martina suchou nohou. Totiž postoje typu „pchá, to dám kedykoľvek s prstom v nose“ nás spravidla privádzajú do najväčších problémov. Ono sa totiž občas niečo zvrtne… a vtedy je sakra fajn byť pripravený aj na horšiu alternatívu. (A jedného takého kovaného v krátkom triku som videla práve na Doubravke v sobotu ešte pred Martinom na brehu rozklepaného ako ratlíka… asi tiež nepočítal s tým, že „na blbej Doubravke“ niekde zapláva a voda bude začiatkom apríla studená…) A nečerti sa, sranda byť musí a nič tak nepoteší ako vytočiť kamaráta 🙂 Tak ahoj niekedy na vode.

Čolek

Ahoj všíchni.Nechte na mě alespon‘ jednu nit suchou.Cidlinu sjela naše grupa(14 lodí) až na jednoho plaváčka (zakladatele AVZO v Nových Dvorech „Staruchu“) suchou nohou,nesjízdné jezy od nás nikdo nejel a např. já přetahoval první dva,když jsem viděl jak se tam rochnějí.Taky to bylo tím,že na háčku seděla moje drahá polovička(ve vestě) a tato v kéně poprvé v životě,tak jsem ji to nechtěl zošklivit.Barel s hadrama jsme samosebou měli všichni.No a že někomu přijdeme oblečeni jak na čundr??Jak se jezdila KAŽDÁ! voda před 20ti a více lety?Kovaný vodní tramp v otevřence zůstane pořád tím kovaným trampem v otevřence a zdůrazn’uju-nechci znovu vyvolávat debaty jako o Klejnárce!!!! Když má ale takový vodní tramp najeto dá Martina na Doubravě bez namočení (4.4.Avzo-13 lodí),zato kosmonautů tam plavala každá druhá Pálava z půjčovny.Jak píše Kmocháček,já si ponaučení vzal ale nemůžu ani já,ani nikdo jiný nutit spoluvodáky k něčemu,co považují za zbytečné. Martina jsem 4.4. přetáhl,necítil jsem se na to,do Ronova jsem dojel suchý a dal jsem až u mola půlbřehuláka při vystupování.Přijed’te se podívat na odemykání spodní Doubravy 24.4.(viz Hydroakce),vody teče habakuk,zajezdí si i kajakáři.
Ahoooj Čolek

Čolek

Ahoj
Ještě jednou prosím,nechte už ty vesty a helmy spát.Na Doubravě vestu možná polovina z nás měla.Proti Kosmonautům nic nemám,proti vestám taky ne,at‘ každý jezdí jak se mu líbí.Až mě chytí rapl a budu o hodně víc umět,třeba začnu jezdit vody jako Kmocháček nebo Žralok (samozřejmě s patřičnou výbavou),ale zatím tu nutnost (až na tu vestu) nepocit’uju.Spíš mě zajímá tvůj názor na vodáky ve vypůjčených Pálavach,dobře vybavených dle představ zastánců absolutní security,kterým ale musí před nasednutím do lodi vysvětlovat, že háček a kormidelník k sobě čelem nesedí.Stál jsem kousek od toho (Doubrava-Přížov 4.4.2010 a to není voda pro vodácké panice)Podle pohybu po řece jich tam takových bylo víc.
Čolek

Jana

„Když má ale takový vodní tramp najeto dá Martina na Doubravě bez namočení „… táto veta by sa mohla asi tiež zaradiť do zbierky vtipných výrokov pod hlavičku „Posledná veta pred smrťou“, nie? Ak Ti to po tých rokoch na vode ešte nedochádza, niekedy je úplne fuk nakoľko si kovaný… stačí byť v nesprávnej chvíli na nesprávnom mieste. Čo ak Ťa napríklad pri prejazde hoci len Martinom niektorý z tých menej šikovných nedopatrením vezme so sebou na svojej ceste pod hladinu? Náhoda je blbec. A až tých pár šutrákov na dne vezmeš holou makovicou, asi Ti v tej chvíli Tvoje jazdecké umenie bude na dve veci. Niekedy sa stačí na vode len chvíľu kochať a už si tam tou nesprávnou stranou… proste možností ako sa pod hladinu nechtiac dostane aj kovaný morský vlk je nepočítane. Toľko k bezpečnosti.
A čo sa týka oblečenia – tiež som začínala v teplákoch a so šprickou z voskovaného plátna a o neoprénoch vtedy nechyrovali ani reprezentanti – myslím ale, že za pár rokov mi moje kĺby a vôbec celý človek budú blahorečiť, že neodmietam výdobytky modernej vedy a techniky zo sféry vodáckej výstroje (nehovoriac o tom, že trebárs neoprén na rozdiel od teplákov pekne odtlmí prípadné drncanie po po dne a tak miesto mokvajúcich odrenín človek skončí maximálne s nejakou tou modrinou). Nikomu ale nevnucujem ako sa má obliekať – takže vodácki vandráci a morskí vlci hor sa do toho, ničte si zdravie pokojne podľa svojej vôle :))

Čolek

Lidi,mějte rozum.Já už se nechci s nikým dohadovat o tom co je a co není bezpečné.PRO JANU-NEPSAL !!!! jsem „kovaný mořský vlk“,ale kovaný vodní tramp.Tím je míněno- milovník starých romantických časů na vodě se vším všudy.Takže poslední legrační věta před smrtí se z toho snad vyvozovat nedá.Budu si ale stát za názorem,že ti od nás,kteří jeli Martina 4.4. to mají v rukách i v hlavě,jezdí to každý rok a v naprosté většině případů „bez namáčení“!! Souhlasím s tím že náhoda je blbec a stát se může cokoli,nechme jim ale tu svobodu volby.Lezcům po stěnách a skalách (myslím ty co lezou bez jištění) to taky nerozmluvíš a že ty rizika jsou úplně někde jinde.PRO KUBU- průjezd obřím válcem na Cidlině nebyl dílem nikoho od nás,ten pašák co se tam topil byl snad dokonce místní vodák.Měl na mále.Naši (AVZO)to všichni přetáhli,tam šlo fakt o život!! Navíc tento jez je označený jako nesjízdný.Vesty z těch cca 80 vodáků,kteří si Cidlinu 3.4. sjeli mělo max. 10 lidí a to asi ještě přeháním.Myslím, že to číslo taky o něčem svědčí.Prostě pádleři v otevřenkách jsou asi trochu jiní (nemyslím tím chytřejší nebo hloupější nebo statečnější nebo dovednější),jsou prostě jiní.Nechod’me daleko-kolik článků např. z 20ti uveřejněných v Hydru napsal člobrda jako já?
Je to tu samý kajakář,rodeo a já nevím co ještě.Jsou to vodáci,kteří jezdí většinou samé divočiny,skáčou skoky atd. a proto už jen tím co jezdí se na to vybavují.Kovaný vodní tramp (JANO) si to chce užít po svém jako za stara a jede povětšinou vodu na kterou stačí.TAK UŽ PROSÍM NECHTE TOHO POUČOVÁNÍ, jak jsem napsal v komentáři o Klejnárce- „kdo chce si vezme“,ponaučení vestu,dobrou myšlenku atd.
Vodě zdar a at’nám to teče.
Ahoooj Čolek

Čolek

Vašku!!!!! Ty mě pon’oukáš a máš z toho p..-legraci! To jsou vážné věci,podívej se co to vyvolává.Ještě nakonec budou „bezpeční vodáci“ místo volovina říkat čolkovina.
Kubo-koukal jsem na ty HORYDOLY,ani na jedné ze 7 fotek nás nemáš.Ten jez je ale ten o kterém píšu že jsme ho nejeli.Mrkni na náš web,je ještě mladý a neůplný,ale je tam párkrát i ta Cidlina. http://www.ndvodaci.estranky.cz
Čolek

Jana

…sorry, že som Ťa nazvala nespráve vlkom, hlboko sa ospravedlňujem :)) Práve ja som na týchto stránkach uverejnila tiež pár príspevkov bez extrémov, skokov a podobných adrenalínových hrátok – daj si vyhľadať napríklad heslo „Smutná“ alebo „Svitávka“. Kto ma pozná, vie, že sa mám príliš rada, aby som sa topila v nejakých extrémoch.. A ako som v závere svojho predošlého príspevku písala, do ničoho Vás nenútim, jazdite si v čom chcete. Ostatne väčšinu týchto diskusií o bezpečnosti a nebezpečnosti som doteraz nechala bokom – vyprovokovala ma až Tvoja vetička o tom, ako kovaní vodní TRAMPI bez problémov dajú Martina suchou nohou. Totiž postoje typu „pchá, to dám kedykoľvek s prstom v nose“ nás spravidla privádzajú do najväčších problémov. Ono sa totiž občas niečo zvrtne… a vtedy je sakra fajn byť pripravený aj na horšiu alternatívu. (A jedného takého kovaného v krátkom triku som videla práve na Doubravke v sobotu ešte pred Martinom na brehu rozklepaného ako ratlíka… asi tiež nepočítal s tým, že „na blbej Doubravke“ niekde zapláva a voda bude začiatkom apríla studená…) A nečerti sa, sranda byť musí a nič tak nepoteší ako vytočiť kamaráta 🙂 Tak ahoj niekedy na vode.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: