ZetWéCé aneb Vlašimská Blanice

ZetWéCé aneb Vlašimská Blanice

Poté co si naše už značně sehraná mikroparta užila slunečnou sobotu na Dračici, začaly se kout plány na neděli. V autě, bez internetu, toho dneska moc nevymyslíte, tak nezbylo, než žhavit drát a volat ostatním pádlistům co a jak. Jeden z dotázaných, Haf, nás začal lákat na Vlašimskou Blanici. No, popravdě se nám moc nechtělo.

O to nepříjemnější je pak zjištění, že se teprve nacházíme u levostranného přítoku, který má signalizovat polovinu naší trasy. V ten moment Haf nenápadně poodjíždí a my jej neuvidíme dřív než u auta. To naštěstí nebylo zas až tak daleko a my se mohli ohřát Alčinou gulášovkou..

Text: J.J.

Zkušenosti čtenářů

Keny

:-)) To mám radost, že se našli další dobrodruzi (chtěl jsem použít původně jiný termín), kteří se nechali vylákat na Vlašimskou Blanici. Já tohle martirium podstoupil loni. Jako bonus jsme si vybrali teplotu -5°C, která se stmíváním ještě klesla na dvojnásobek. Počet padlých stromů byl asi tak stejný. Předloktí jsme měli jak v sádře a šprajda po vystoupení držela stejný tvar, jako by byla ještě na límci kajaku. O sudnavání vest se zamrzlými přezkami a dvojnásobné váze kajaků už ani nemluvím. Tuhle řeku již nikdy více :-))

Fantomas

No my sme taky neměli kdovíjakej pařák ale teda -5 to je silný kafe. Zhodnotili jsem to jako nutnou čárku a asi už se sem taky vícekrát nepodíváme.

Fantomas

Jo a to že jsem potupně vylezl z lodi, když jsem překonával kmen, tak za to opravdu může Pandova stoletá šprajda co je děravá jak ústa staré ženy a na lodi vůbec nedržela. Zápasil jsem s tím celý víkend. ale zaplať pánbůch za ní, když sem si tu svou nechal vtipně doma.

Bouky

…kdyby zrovna náhodou šel kolem Shane Benedict, tak by asi koukal na drát.-)

panda

snad jsi chtel rict fany zaplat pandabuch
jinak bylo to bezva

jirka

No mi už jí jeli letos 28.2. z Vlašimi k soutoku a taky jsme si užili – krom stromů i ker přes celou řeku a sněhových závějů při obnášení. Je fakt, že pod Vlašimí (a speciálně úsek Liběž – ústí) už to aspoň teče a místy i houpe, navíc jsou tam krásné skály okolo řeky, takže je se na co dívat. Ale je fakt, že podzim by jí asi slušel víc.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: