Zimní soustředění na Korsice

Zimní soustředění na Korsice

Zima je pro mnohé vodáky čas hibernace a regenerace. Musí si olízat rány a bolístky z předcházející sezóny a pořádně si odpočinout před sezónou následující, proto se ukládají do zimního spánku. Pro jiné je to zase čas fyzické přípravy na jarní tání. V posilovně zvedají tuny želez, šlapají na rotopedu a zapijí to iontovými nápoji.

Třetí skupina paddlerů nesnese pomyšlení na celou zimu bez pádlování a podle vzoru stěhovavých ptáků odlétají do teplých krajin jako je Chile, Mexiko či Nový Zéland. My však nedisponujeme tak velkým kapitálem, abychom mohli letět pádlovat na jižní polokouli, a tak jsme zvolili kompromis. Korsika sice není na silvestra tropický ráj, ale zato se tu v tomto období dá moc dobře zapádlovat.

Na ostrově nás přivítaly palmy s vánočními ozdobami a my vyrazili na první řeku – Fium Orbo. Ta ovšem se svými 44 cm byla úplně suchá, a tak Doktor zavelel směr Vecchio. Když jsme k Vecchiu přijeli, na vodočtu bylo 140 cm. Což označil Doktor za menší jak malou vodu a já se už začal o program našeho výletu trochu bát. Karel ovšem řekl, že to jeli i za menší vody, a tak jsme v oslabené sestavě vyrazili na naši první Korsickou řeku. Vody sice opravdu moc nebylo, ale sjet to šlo v pohodě.

Další den jsme se začali přesouvat k trajektu. Kluci si po cestě dali ještě jednu řeku, ale na to už jsem se fakt necítil. Před naloděním jsme nakoupili ještě pár Korsických lahůdek a vyrazili jsme domů. Chtěl bych klukům poděkovat, že mi představili tento kajakářský lunapark.

[redir=http://kubavondrasek.blogspot.com newwindow]kubavondrasek.blogspot.com[/redir]

Text a foto: Kuba Vondrášek

Zkušenosti čtenářů

Domino

Ahoj, nemůžete nám poradit, kde nasedat a kde vysedat, a kolik má mít Lizola vody, resp. kde nejlíp poznat vodní stav?

Dík. Domino

Karel

Na Lizolu jsme nasedali u mostku ve vesnici Soccia. Pri prijezdu do Soccia se drzet po ceste stale do kopce v leve casti vesnice. K Lizole se schazi v ostre zatacce, kde je na ni konecne videt. Nasedacka je mostek smerem proti proudu (jde se pastvinou, drzet se stale jako smerem proti proudu, je tam pesina k mostku). Pokud nasedacka vypada ze ma dost vody, asi ji bude moc v nekterych mistech. Osobne si myslim ze my jsme meli naopak opravdu malo… K odhadu muze poslouzit prochazka proti proudu u elektrarny kousek pred ustim do Liamone resp. Fium Grosso. Nemelo by to byt uplne nesutrovate, my jsme tam prenaseli a pretahovali ostosest.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: