Zkušení cestovatelé i víkendoví dobrodruzi, přivítejte zimu náležitě vybaveni!

Zkušení cestovatelé i víkendoví dobrodruzi, přivítejte zimu náležitě vybaveni!

Jestli jste v rámci zachování duševního zdraví letos v přírodě strávili, a ještě plánujete strávit, více času než v jiných letech, čekají vás v tuto chvíli ty krušnější časy. Noční teploty čím dál častěji koketují s nulou i pod nulou a denní se už nenechají dlouho zahanbit. Vždyť je čas. Různá média se předhánějí v předpovědích bílých, zelených či snad blátivých Vánoc. Diskusní fóra se plní dobrými dotazy a ještě lepšími radami na přežití v divočině, byť by to byl jen lesopark za humny nebo některá z českých hor. Není radno nic podcenit.

Ranní škrabání předního skla si už většina z nás opět dopsala na seznam denních rituálů. A k tomu se skvěle hodí rukavice – nejen z pohodlnosti, ale především z úcty ke svým rukám. S prsty, které nezamrznou, se totiž mnohem lépe řídí. Není tajemstvím, že kvalitní rukavice na opravdu tlustou námrazu, skialpining, sjezdové lyžování, horolezectví a další extrémní sporty, stojí stejně jako třídenní permanentka na ledovci. Nicméně stojí to za to! Sucho, teplo, skvělá flexibilita, nepromokavost a zároveň prodyšnost, takové rukavice se nosí samy.

Auto už máte na zimní výbavu nejspíš přezuto – a co vy? Pořád jezdíte na letních? Pád na ledu a zlomenina některé z končetin patří k nejčastějším zimním zraněním. Správná zimní obuv umí v oblasti stabilního a bezpečného pohybu zázraky. A stejně jako u pneumatik je rozhodně lepší respektovat sezony než používat jedny boty celoročně. Dezén zimních bot vás podrží na ledě, na sněhu i na klouzavém blátě, každý další krok s nimi bude – bez ohledu na cíl a délku výpravy – krokem do jistoty.

Pokud jste si na podzim bez obav vyběhli na nákup jen v softshellce, od období adventu až po Velikonoce by vám už posloužit nemusela. Jen otužilcům ve Vltavě pořád stejně jako v létě stačí plavky a fotbalistům na trávnících dresy s krátkými rukávy. My ostatní nejsme takoví hrdinové a na své zimní sporty se náležitě a rozumně připravíme. Tady se teprve ukáže, kdo jde po značkové kvalitě ověřené extrémními výpravami a kdo po obsahu košů s oblečením v supermarketech.

Správné oblečení ušetří deset objemných vrstev a umožní nejen se svobodně hýbat, ale také bez obav spalovat kalorie rychlým během, vytrvalostním běžkováním, kondičním skialpem a dalšími outdoorovými aktivitami. Vzhledem k tomu, že i provoz vleků a lanovek je letos nejistý, je lepší počítat s tím, že si kopce možná budeme muset častěji vyšlapat. Myslíte, že na vás takový výstup nenechá nit suchou? Co udělat, aby se vám studený pot hned za první zatáčkou nezačal prodírat cestičkou od zátylku až do ponožek? Funguje jediné: funkční prádlo.

Kdo ví, kdy se bude dát zase přespávat v hotelech! A to by vám jistě bylo líto se po krásné túře ke hvězdám po západu sluníčka trmácet zpátky do města, když můžete přespat pod širákem. Pokud s sebou máte postel, termofor, horkovzdušný fukar nebo spacák do extrémních teplot, lehkou a perfektně izolující karimatku, odolný stan se sněhovým límcem pro komfort v drsných podmínkách. No dobře. Možná vás v Jizerkách či na Šumavě nečekají úplně arktické mrazy a polární záře, nicméně i tak si zasloužíte maximální pohodlí a teploučko.

Než vytáhnete ze sklepa krosnu, než si výlety naplánujete do diáře a nastavíte automatický mail na nepřítomnost v divočině, posviťte si dobrou čelovkou na ten správný obchod, který vás nenechá ve štychu. Najděte v něm kompletní nabídku kvalitního outdoorového vybavení osvědčených značek a materiálů, na které se budete moci spolehnout i v těch nejextrémnějších podmínkách.

Kompletní výbavu pro zimní outdoor najdete na e-shopu Český ráj outdoor sports.

Zkušenosti čtenářů

Kamil

Budu prudit znovu: Nemohla by být reklama označena v nadpisu jako reklama? Dozvěděl jsem se, že na zimu se mám obléknout a auto přezout, spát že mám ve spacáku a svítit čelovkou. Bomba. Ještě že jsem včas přestal číst, a to jsem se na článek podle nadpisu těšil.
Proti reklamě nic nemám. Ale rád bych ji rozpoznal včas. Jinak přestane mít smysl sem chodit, a už takhle to nevypadá na davy čtenářů.

Snížák
Kamil:

Ahoj, autor článku je změněný na PR a budeme to takto dělat i u dalších reklamního článků tohoto ražení. Snad to pomůže. I tak se ale vždy mrkni, co v článku je, občas jsou to dost zajímavé věci 🙂

Jakub

A nemohlo by před otevřením reklamního článku přestat vyskakovat další reklamní okno? 🙂

Snížák
Jakub:

Ahoj, pracujeme na tom, aby to zmizelo. Snad se brzy povede vyřešit.

Kamil

Super, díky!

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: