15 let s loděmi od Kutlíků

15 let s loděmi od Kutlíků

Co se vám vybaví, když se řekne Kutlíci? Někomu nafukovací kánoe Rio, někomu třeba jen nafukovací lodě, někomu možná logo firmy, které vypadá, jako by ho kreslily děti ve školce. Mně osobně se vybaví hlavně dvojčata Pavel a Petr Kutlvašrovi, které na vodě a okolo ní potkávám už hodně let, ale až v nedávno jsem vlastně zjistil, který je který. A právě za nimi jsem se vypravil do východočeské obce Kornice, která leží jen pár set metrů od Litomyšle. Tady totiž sídlí a vyrábí jejich firma.

Auto parkuji před budovou starého kravína a na první pohled bych ani v náznaku nepoznal, že tady se vyrábí nafukovací lodě. Když ale vejdu dovnitř, ujme se mě Pavel, který má na starosti vodáckou část firmy a vyrážíme na prohlídku. Než se ale projdeme provozem, doplním, že brácha Petr má na starosti truhlářskou dílnu a výrobu, jež funguje rovněž pod značkou Kutlíci a veškeré zázemí má taky tady.

Moderní dílna

Prohlídku začínáme v Pavlově kanceláři, ze které je „šéfovským oknem“ vidět na veliký plac, kde se odehrává vše podstatné. Už tady je znát, že v útrobách starého kravína se rozsáhlou rekonstrukcí povedlo vytvořit moderní pracovní prostředí. Vše je nové, čisté, stěny jsou bílé, radost pohledět. Vím, že to klukům trvalo dlouho, ale výsledek opravdu stojí za to.

Zkušenosti čtenářů

Šmídovi

Se zjmem jsme si přečetli,držíme palce „ať se daří!“

Střelec

Výrobky dobrý, komunikace na dvě věci. Když mi před pár lety ruplo Rio ve švu, musel jsem s ním nakonec k Sikytovi (na podzim mě odkázali na zimu, v zimě ticho  po pěšině a na jaře – viz výše). Než se to vyřešilo, koupil jsem od Bernatíka Trampa, což je nafukovací singl na tekoucí vodu.
Komunikační problémy jsem neměl sám Possum si při nákupu singlu taky užil.
Moje odlehčené Rio už začíná bejt muzejní (patrně jeden z posledních prototypů, pořízené někdy 2008/2009 – to na něm mam nejstarší datovanou fotku) a tak uvažuju, co za něj. Mělo by to bejt lehký a relativně rychlý i na netekoucí vodě, v případě nezbytnosti upravitelné na dvojsic a hlavně zespodu opravdu festovní.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: