41. ročník Sázavského pádla

41. ročník Sázavského pádla

Tak už mu táhne na padesátku. Pro mnohé to může jistě znamenat důvod k zamyšlení. Říká se, že v tom věku leckdo propadá trudomyslnosti. Naštěstí se zdá, že „pádla“ se to nijak netýká. Do páté dekády vyrazil tento závod dětských vodáckých oddílů s chutí být ještě lepší a také s novými nápady.

Už na mostě, cestou od vlaku, měl nejeden závodník pocit, že se ve vzduchu vznáší slaná chuť moře a pokud měl trpělivost dívat se dlouho a pozorně, zdálo se, jako by se v zátoce pod křížkem občas objevila velrybí ploutev. Každopádně na louce v Pikovicích už mezitím zakotvila pořádná plachetnice a její posádka začala s registrací závodníků. Těch nakonec bylo zaevidováno celkem 143 v šesti kategoriích.

V pátek v podvečer odstartoval společný závod všestrannosti kategorií C2, C2 mix a K1. Ty jsou vyhrazeny pro mládež ve věku 15 – 18 let a jejich úkolem bylo absolvovat několik jednoduchých disciplín. Aby nebyly zas tak jednoduché, měla při nich dvojice soutěžících za úkol držet v rukou čtyři igelitové pytlíky plné vody.

V sobotu okolo desáté začal závod všestrannosti kategorie A. Čtyřčlenná posádka pramice ve věku do 12 let si nejprve po námořnicku, přes dost pružné prkno, nastoupila do svého plavidla a pak se vydala plnit jednotlivé úkoly v okolí pikovického kempu.

Po obědě se rozběhla všestrannost kategorie B. Dětská část hlídky ve věku od 12 do 15 let plnila podobné, i když o trochu náročnější úkoly jako dopoledne posádky pramic. Ty mezitím i se svým dospělým kotrčníkem vyrazily na trasu sjezdu. Pořadí na startu určila úspěšnost v závodu všestrannosti. Bohužel, kvůli vodnímu stavu musel být závod zkrácen a startovalo se pouze z Kamenného přívozu. První pod mostem nakonec byli a Sázavského medvěda získali „Vikingové a…“ z DDM Praha 2 s Pavlem Malinovským na kotrči a s posádkou Anna Sedličková, Romana Pampasová, Ondra Jedlička a Ondra Vaverka.

Tak zase za rok na „pádle“, kde rádi uvítáme všechny nové závodníky.

text: Kuba Nebesář

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: