Adrenalin Cup 2011

Adrenalin Cup 2011

Do startu jubilejního 15. ročníku extrémního závodu čtyřčlenných štafet v Beskydech zbývá sice ještě skoro měsíc, ale na startovní listině je už více než 60 amatérských závodníků a také některé zahraniční hvězdy. Loni se v Ostravici představilo rekordních 55 týmů.

[b]Disciplíny:[/b]

[b][i]Běh do vrchu[/i][/b]: 16 km (převýšení 1145 m)

[b][i]Paragliding[/i][/b]: 5,5 km (převýšení 925 m )

[b][i]Mountain bike[/i][/b]: (MTB) 34,5 km (převýšení 1430 m)

[b][i]Kajak[/i][/b]: 5 km (převýšení 65 m, 15 branek, skok do vody z rampy, eskymácký obrat)

Předpokládané ukončení závodu je v sobotu 25. června 13:45 tamtéž.

Zájem o extrémní závod, který svou obtížností nemá v Česku obdoby, roste každým rokem. Kromě amatérských sportovců se v Beskydech letos objeví i řada špiček českého sportu i několik zahraničních hvězd. Svou účast potvrdila slovenská kajakářka Elena Kaliská, dvojnásobná olympijská vítězka, která se po loňském zranění lokte a spekulacích o konci sportovní kariéry letos vrátila na divokou vodu v parádní formě.

Polská běžkyně na lyžích Paulina Maciuszeková, šestá z olympijských her ve Vancouveru 2010 ve štafetě 4 x 5 km, si svou premiéru v Beskydech odbude na prvním běžeckém úseku. Na moravských horách se představí i kompletní německý tým, který loni závodil v rakouském Dolomitenmannovi.

[b]Radegast Beskydský Šerpa [/b] – závod čtyřčlenných týmu pro drsné chlapy, opět proběhne v rámci Adrenalin Cupu. Cílem je dopravit ve speciální šerpovské krosně 50 litrový (65 kg) sud piva Radegast na vrchol Lysé Hory. S neobvyklým závažím na zádech se letos o nejvyšší beskydský kopec pokusí i čtveřice přemožitelů Mt. Everestu.

Adrenalin Cup 2011 pod záštitou moravskoslezského hejtmana Jaroslava Palase, za podpory Povodí Odry a sponzorů včetně generálního partnera akce, portálu SMS.cz, tradičně organizuje Seven Days Agency.

Závodníci se mohou přihlásit na internetových stránkách www.ADRENALINCUP.com , kde je možné získat podrobné informace o závodnících, jednotlivých disciplínách nebo si prohlédnout trasu celého závodu ve 3D animaci. Naleznete tu i naleznete kompletní výsledky z minulých ročníků závodu včetně jednotlivých disciplín.

Zkušenosti čtenářů

Kuba

Nefunguje odkaz na šepu:(

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: