Aries – balkánské poježdění

Aries – balkánské poježdění

Řeka Aries pramení v plošně rozsáhlém a částečně krasovém pohoří Muntii Apuseni v severozápadním Rumunsku. Vzniká spojením dvou horských říček Aries Mare a Mic a vlévá se do řeky Mureš. Pokud se týká výše zmíněných zdrojnic, jsou sjízdné (Aries Mare), obtížnější, ale vodu mají jen na jaře, eventuálně po vydatných deštích.

Samotná řeka Aries by z Cimpeni měla být sjízdná téměř celoročně (pokud nepanuje extrémní sucho), větší množství vody jí každopádně přidá na kráse i obtížnosti. Na trase se nachází i jeden vodočet, a sice v obci Baia de Aries, který by měl orientačně ukazovat cca 30 cm.

Charakter řeky se dá vzdáleně přirovnat k Vltavě pod Vyšším Brodem, ale Aries je dobrodružnější, chvílemi vodácky krásnější a i v letních měsících budete na řece téměř, ne-li úplně sami. Řeka vás nevypeče nějakými záludnostmi, má čistě turistický charakter vhodný k vícedenní plavbě (3 – 4 dny).

Zkušenosti čtenářů

Mrož

a nebylo by kolem něco dlašího na tak 3 dny, co by se dalo připojit, a tak příjemně využít čas, když už tam člověk jede?

Mrož

no to jsem se teda rozjel 🙂

Ferda

Koukni na cestovky co tam jezdí, myslím, že Bystrice je takhle na víc dnů, třeba tady: http://www.povoda.cz/rumunsko-vodacky-zajezd-vodacka-akce-v-rumunsku

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: