HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz KnihyNaHory.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Jakub Němec

Články autora

WWGP na Futaleufu

WWGP na Futaleufu

První tři závody Grand Prix, které se jely formou sprintu v řádech minut na creekových úsecích řek – GolGol za velké vody, technické Puesco a úžasná Nevados – prověřily naše schopnosti na výbornou a jsou dávno minulostí. Teď je čas říci díky sponzorům, kteří pomohli zaplatit náš transport do nádherné Patagonie, na legendární Futaleufu, kde jsme mohli začít téměř od nuly, protože Futa je hodně velká voda.

White Water Grand Prix v plném proudu

White Water Grand Prix v plném proudu

Whitewater Grand Prix Chile odstartovala před týdnem na řece Gol Gol, kde plavou sopečné kameny v řece a začalo hned po příjezdu hustě pršet. Voda nastoupala a pro nás to znamenalo trénink na závodní trati. Úžasná řeka s 5 velkými dropy a zábavnou WW IV+ mezi hlavními vodopády a těžkými peřejemi.

Whitewater Grand Prix kayaking championship začíná

Whitewater Grand Prix world kayaking championship se koná 1.-14. prosince na různých řekách v Chile, jedné z nejlepších destinací pro kayaking. Třicet nejlepších extrémních kajakářů na světě včetně olympioniků a rekordmanů se utká v tomto jedinečném závodě během příštích 14 dnů.

Čertovy proudy hostily mistrovství Evropy v extrémním kayakingu

Už pátý ročník Devil‘s Extreme Race, otevřeného mistrovství Evropy v extrémním kayakingu, se o víkendu konal pod Lipenskou přehradou, na části Vltavy nazvané Čertovy proudy. Závodů se zúčastnila téměř stovka závodníků, ve své historii přivítal závod nejvíce cizinců. Závodů se zúčastnil například loňský mistr světa Sam Sutton (Nový Zéland), Daniel Klotzner (Itálie) nebo Mike Dawson (Nový Zéland).

Hiko Devils Extreme Race 2012

Hiko Devils Extreme Race 2012

O uplynulém víkendu se konal už šestý ročník Devils Extreme Race pod lipenskou přehradou. Pro tým organizátorů začala práce na Lipnu už na počátku závodního týdne. Zázemí se jim podařilo připravit už v úterý. Od středy pak tekla voda z lipenské hráze, probíhaly tréninky a také volné jízdy na Čertových proudech.

Opět v Americe

Opět v Americe

Vítejte u dalšího článku popisujícího plusy i mínusy profi kayakingu, cestování kolem světa a hledání těch nejkrásnějších a nejstrmějších řek. Místo psaní článku z Chile, kam jsem chtěl odjet za teplem, píšu opět z USA, tentokrát East Coast, kde se ale taky najde dost dobrých řek. Chile nevyšla, protože je drahá a navíc jsem nesehnal nikoho, kdo by mou cestu aspoň trochu finančně podpořil. Začátkem října tedy prodávám všechno staré vybavení, které můžu, abych získal aspoň nějaké kapesné.

Čuro ve Státech

Čuro ve Státech

Český pádlista Jakub "Čuro" Němec nás nepřestává zásobovat článkama o jeho neuvěřitelných kouscích na extrémních řekách po celém světě. Přečtěte si něco o tom, co zažil tentokrát v USA.

Čuro kolem světa V

Čuro kolem světa V

Jestli sledujete Čurův pohyb po planetě, tak jistě víte že právě pilně pracuje a pádluje na jižní polokouli, konkrétně na Novém Zélandu. Jak to tak vypadá, jeho hlava přejetá čtyřkolkou při kariéře honáka dobytka, je v pořádku a floutek si tam pěkně užívá svého „Homeless kayakingu“.