White Water Grand Prix v plném proudu

White Water Grand Prix v plném proudu

Whitewater Grand Prix Chile odstartovala před týdnem na řece Gol Gol, kde plavou sopečné kameny v řece a začalo hned po příjezdu hustě pršet. Voda nastoupala a pro nás to znamenalo trénink na závodní trati. Úžasná řeka s 5 velkými dropy a zábavnou WW IV+ mezi hlavními vodopády a těžkými peřejemi.

Další den, kdy závody odstartovaly řeka nastoupala aspoň dalších deset centimetrů. Lajna se nezměnila, ale karfioly a rozhraní začaly závodníky házet kam se jim zachtělo. Skupina závodníků se rozdělila na dvě party. Jedna dělala záchranu a ta druhá závodila. To se prohodilo na druhé kolo. Kolem šesté večer jsme všichni odjeli své první kolo a rozhodli se pokračovat druhou jízdou další den. Pro mě to znamenalo velkou oběť, protože večer před tím jsme solidně zapařili a já závodil s opicí na ramenou. Opice ale byla jah a mě se to všechno povedlo na výbornou a skončil jsem na sedmém místě. Úžasný závod na otevření této jedinečné kajakářské události. Všichni měli radost a vyrazili jsme do Pucónu, kde snad voda nastoupala na nějaké legendární řeky.

Rozhodnutí bylo jasné, další den uděláme kontrolní jízdu na řece Puesco a uvidíme. Dva lidi vjeli pod kmen, ale zbytek řeku naprosto miloval, a tak jsme se rozhodli závodit další den. Technická trať, kde není místo pro chyby a kontinuální úsek řeky udělal tenhle závod naprosto jedinečný. Já měl průměrně čisté lajny s malými chybami, což stačilo na jedenácté místo. Tenhle závod byl krásný. Celý den chladně pršelo a když jsme se mohli podívat na hory byl tam čerstvý sníh. Paráda. Všichni jsme bydleli ve stejném domě u lokálního kajakáře Lorenza, který také závodí v Grand Prix a ukazuje světu, kde se naučil tak dobře jezdit. Celá parta kajakářů se proto hodně dobře skamarádila a všichni by hrozně rádi pokračovali v tomto jedinečném tripu s jedinečnou úžasnou partou kajakářů.

Déšť neustával a proto jsme se rozhodli okouknout místní legendu – Rio Nevados. Vysoká voda naznačila, že závod by mohl být opravdu dobrý. Průtok se do druhého dne udržel na vysoké straně dobrého stavu, a tak jsme odstartovali jeden z nejlepších sprint závodů v historii kayakingu. Technický drop na začátku, který je vstupenkou do krasného 20ti metrového slajdu. Trocha technického pádlování na malém průtoku a následuje 5ti metrový drop proti skále. Evan Garcia byl ten den blízko nejrychlejšímu času, ale dal čelo proti této skále, když vyletěl obrovskou rychlostí z dropu. Krátký úsek nám umožnil točit malé skupiny závodníků. Po dvou jízdách jsme byli hotoví a bylo 4 odpoledne. Zatím nejkratší závod co se průběhu týče. Přeci jen není lehké zorganizovat 40 kajakářů v Chile, kde má čas menší hodnotu než v Evropě.

Po vítězství první party jsem neměl takovou chuť pařit se všemi kamarády a možná jsem cítil šanci pro další den, kdy Demshitz drop mohl mít dobrou (nižší) vodu. Druhý den jsem vstal, slunce svítilo a řeka, do které Nevados přitéká vypadala, že voda neklesla radikálně. Můj kámoš Galen (17!), který miluje adrenalin a velké vodopády okamžitě řekl “yes, I am in bro”. Pro mě to byla šance, která tu možná nikdy nebude, a tak jsem našel prvního člověka, který vypadal vzhůru a zodpovědně. Tím byl Eric De Guil, a souhlasil s tím, že nám drop odjistí. Měli jsme dvě a půl hodiny, než jsme měli odjíždět, a tak jsme do toho šli. Drop vypadal, že voda je trochu vysoká, ale dobrá. Dopad by mohl být měkčí, vzhledem k tomu, že je tam asi pět kubíků, který padaj z 16ti metrů. Vstupenka je ale to těžké. Ze slajdu vjedete do vracáku, který tam za tohoto stavu skoro nebyl. Nicméně to vyšlo dobře a vracák pořád fungoval jako vracák. Odtamtud jsme každý přetraverzovali a boofnuli dvoumetrový skok s velkou kapsou nalevo. Hned po dopadu byl čas nalajnovat vodopád. Úžasné lajny a zábava s přáteli plná adrenalinu. Řekli jsme velké díky řece Nevados, protože jsme Park’n’hucknuli tenhle drop bez sjetí celého vrchního úseku.

Placená inzerce:
Kvalitní nafukovací kanoe od tradičního výrobce Gumotex.

Zkušenosti čtenářů

líny

Tak to musí být masakr..držím palce a křičím: wajtvátr!!!

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: